Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

POZE masina mea dupa RK MS-05-FLY

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
de cam o saptamana am terminat in mare cu RK-ul masinii, desi mai am cate ceva de facut la ea, cum ar fii ceva cauciucuri mai late pe spate, un cd-player, jante spitate si nu mai imi vine in minte acum.
cam asa arata acum.
poze mai pun maine ca numai astea doua le am acum

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danmasca1/album?.dir=bf90re2&.src=ph fain,dar nu-mi plac decuparile de la aripile spate.
imi place ca te-ai prezentat la masina in costum.

si eu mai fac glume cu prietenii ca nu-i primesc in masina decat imbracati frumos,si chiar nu-i primesc.

sa ai grija de ea.
rumburak a scris:fain,dar nu-mi plac decuparile de la aripile spate.
imi place ca te-ai prezentat la masina in costum.

Foarte faina masina, sa o stapanesti sanatos. Nici eu nu sunt adeptul inlaturarii pasajului original al rotii (asta era unul din farmecele vechilor Citroenuri), dar asta imi place, e bine facut. Ei nu arata rau, doar.... neobijnuit. Dupa parerea mea chiar seamana cu golful I partea din spate. Ai facut si motorul ? si cam unde te-a ajuns ? motorul nu l-am facut pentru ca nu necesita, merge bine, suna la fel asa ca....
dar caroseria cu sudat, antifonat si vopsit m-a costat undeva la 10-12 milioane si asta pentru ca am lucrat eu mult la ea si de vopsit mi-a vopsit-o un prieten bun care cu asta se ocupa asa contra serviciu.
pai numai vopseaua sprit chitul, chitul, diluantii si etc m-au costat peste 3,5 milioane, reparatul caroseriei cu antifonat si materiale undeva la 5-6 milioane asta pentru ca mi-au facut-o ceva cunostinte mai eftin si nu mai stiu ce porcarii s-au tot urcat

dar acum ma apropii de finish (sper)

si am mai adaugat ceva poze
numai ca nu arata asa bine ca pe asfalt, sunt facute la lucru

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danmasca1/album?.dir=bf90re2&.src=ph felicitari pt masina,tia iesit super,se vede ca a fost multa munca..dar cred ca a meritat,o sa intoarca capete pe strada.da vezi sa no lovesti curand. bara fata e de oltcit? sau e de alta masina?ca arata bine.aveti idee daca pe un oltcit din 88 se potriveste bara din plastic fara multe modificari?si pragurile..tre facute la comanda,sau lungimea lor e ca la dacie? bara de fata merge pe orice oltcit iar pragurile sunt special facute pentru oltcit...din cate stiu cele de dacie sunt mai lungi un pic sunt la fel si alea de dacie,am avut eu pe primul oltcit,dar trebuie decupat la usa.as pune o poza cu masina dar nu stiu cum si prgurile special de oltcit se cumpara de la magazin sau se face comanda pe net? pai...uite ca prin magazine nu m-am uitat inca...dar parca aici in buc e un magazin cu asa ceva,in ploiesti iar stiu ca erau...cel mai bine e sa vb cu cineva din craiova(acolo se gasesc de toate pentru toate oltcituri la preturi de nimic)
o sa probesc praguri de dacia...d'alea cu GTI salut

preguri de dacie model cu gti am avut eu.singura chestie care trebuie facuta la ele e sa decupezi in dreptul usii si sa faci o modificare.daca vrei am sa-ti trimit poze pe messenger,sa-mi dai id-ul pe pm

preguri originale de oltcit se mai fac la craiova la fibrocom cu 500000 sau se gasesc in bucuresti cu 550000 sau 600000.am deschis eu un topic despre praguri originale la vanzari.

pe forum poti sa te tot rogi ca mie nu mi le-a trimis nimeni.am vorbit eu cu un prieten din craiova si mi le trimite pe un microbuz da,ar sta bine alea de dracie,cu gti,si ar iesi si mai ieftin.... catalin2187 da bara este de oltcit ca si pragurile si bara spate, care le-am gasit la cineva , le-am reconditionat cat a fost nevoie si le-am montat fara modificari bara fata 50.000 bara spate 50.000 praguri 500.000 lei vechi a fost o ocazie frumoasa masina , sa o stapanesti sanatos , insa te-ai cam grabit cu iluminatul bordului , trebuia sa pui in spatele hartiei gradate un plexic-glass , ceva mai putin translucid sa se disperse lumina focalizata de la leduri , sau puteai sa folosesti leduri de tip SMD , cele micute si nu se focaliza asa lumina ...oricum e altfel decat cel din fabrica

toate cele bune ,

Adrian E frumoasa masina, facuta bine.
Reprezinta aspiratiile mele medii , adica se afla pe undeva la jumatate cum mi-as fi facut eu masina (nici prea simpla fara praguri, cu ceasurile de bord originale etc.) dar nici prea mult, cu seturi Faberplast si alte alea.
Bravo ! salut...mi-a placut super mult cum ti-a iesit bordu..exact asa vroiam si eu sa il fac pe al meu da nu gaseam cadranul pentru turometru si kilometraj...daca mai ai poze cu cadranu te rog sa le pui sail fac si eu.....si as mai avea o intrebare: cate leduri ai pus in bord, si cam pe unde trebuiesc puse....... yakim mersi, nu stiu cate leduri am folosit exact, dar nu asta are importanta ci cum incerci sa le asezi sa disperseze lumina. Eu le-am pus nu din spate ci deasupra , dedesupt si lateral tocmai ca sa nu se focalozeze lumina intr-un punct, dar tot imi apar dupa cum ai vazut.
deocamdata nu mai am pofta sa-l mai dau o data jos dar poate daca o sa ma plictisesc vreodata sau am alte idei.....cine stie.
poze cu bordul meu?
ce poze ? asa pe masina ca sa te inspiri sau direct facute?

Zephirus mersi de felicitari, dar sa stii ca masina asta am facut-o cu bani putini, lucrand eu la ea destul de mult. toata afacerea cu reparatul caroseriei, antifonat, vopsit (vopsea si cele necesare 3,5 bulioane) fara manopera am scris undeva mai sus cat m-a costat. cu manopera iti dai seama si sincer banii mai au si alta destinatie, si in viitorul apropiat imi trebuie doua cauciucuri, un schimb de ulei, verificarea facuta, geamuri ionizate sau folie, vad eu, cd-player etc , asa ca inca mai am de bagat vre-o 10-15

Popescu Adrian si eu m-am gandit la ce ai spus tu cu plexiglasul dar a fost cam tarziu si nu m-am mai apucat inca o data de toata treaba.
poate pe viitor nu eu ziceam de niste poze cu cadranu k sa ma duc si eu undeva sa le imprim pe un autocolant si apoi sa le pun pe bord....si cam ce dimensiuni au k sa stiu ce sa le zic alora unde o sa le scot...multumesc mult... Felicit vreau sa-l intreb pebaiatul din Mures..de unde si-a facut rost de acele ...hartiute..ca sa zic asa...puse km, turometru si ind benzina..
merci ! Vopseaua e perla cumva? sau este doar o iluzie? oltcitul meu ..... l-a mai vazut careva? l-am dat in Iasi poate ... poate am vazut-o prin vara ... a fost cu ea la o intalnire si cam atat.
poate stie Laurentiu mai multe Si de prin 2008 nu a mai vazut nimeni fosta mea masinuta? Daca proprietarul a dat peste acest forum il rog sa mai posteze cate ceva despre masina. Stiti...... nostalgia nu stiu daca e bine ca iti arat sau nu ... dar masina ta nu mai e:

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=247810&highlight=#247810 mersi. Mai bine nu o vedeam. Ai avut dreptate. Speram sa fie .........
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum