Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Invitatie Intalnire 4.II - Paltinu 22-24 Septembrie
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
kosson a scris:...sa ne ajute [...] si... cine stie cu o chitara.

Chitara aduc eu DAR
1. nu stiu sa cant la ea
2. nu cred ca e acordata moama-moama merg si eu ( daca ma primiti )

si am o FOARTE mare rugaminte la Cristi_S , daca se poate sa ma astepte si pe mine in Brasov sa vin cu el sau dupa el

Sper sa vina cati mai multi sa ne distram

Popescu Adrian a scris:
am o FOARTE mare rugaminte la Cristi_S , daca se poate sa ma astepte si pe mine in Brasov sa vin cu el sau dupa el

Pai de unde vii, man Ca Bucurestiul e in partea ailalta a Paltinului fata de Brasov. Sau vei fi pe undeva prin partea Ardealului la vremea respectiva Ca Paltinu e pe valea Doftanei, care este de la Campina incolo. De asteptat te pot astepta la Campina, dar cred ca se va veni in coloane dinspre Bucuresti si dinspre Brasov (dinspre Brasov va fi o coloana imensa formata din minim 2 masini ). Cristi vin din Bucuresti dar nush traseul ( nu rade )

de acceia vreau sa merg cu , dupa cineva care stie

ne intalnim unde zici tu , nu-i problema ...numai sa imi zici unde ca in afara de drumul spre mare si spre sinaia - brasov , azuga nu stiu altele ...
Popescu Adrian a scris: in afara de drumul spre mare si spre sinaia - brasov , azuga nu stiu altele ...

Daca stii drumul spre Brasov, e Ok, ca la Campina faci dreapta. Ne putem intalni acolo, nu e nici o problema, mai vorbim pe privat pana atunci, ca mai e pana atunci. Sau vii cu coloana din Bucuresti, ca sigur baietii se mobilizeaza iar exemplar si ajung inaintea noastra cu orele.

OK , cine e din Bucursti si merge sa ma ia si pe mine ) un MP nu stica ..sau vin eu pana in Brasov

Cristi sa nu iei bere ...aia e treba mea
Popescu Adrian a scris:
Cristi sa nu iei bere ...aia e treba mea

Palinca / tuica nu e buna? Din aia aduc eu. Un vin fiert la foc de tabara cu scortisoara Ca eu nu prea ma omor cu berea.
Chris a scris:
kosson a scris:...sa ne ajute [...] si... cine stie cu o chitara.

Chitara aduc eu DAR
1. nu stiu sa cant la ea
2. nu cred ca e acordata

Nu conteaza, o acordez eu si tot eu o sa cant la ea.
Faptul ca nu stiu sa fac nici una, nici alta n-o sa ma opreasca ROFL, a Cristi da wisky bei ?

sunt de acord cu vinu fiert Bun palinca... va fi frigutz fratilor... cine a mers in sept-oct stie prea bine cum e seara la foc (pe o parte te arzi la foc si pe de alta iti ingheata spatele ).

Va fi superb ! Singurele informatii pentru a prezice nitzelush vremea, le-am cules din colectia Muntii Nostri nr 31.

Extremitatea sudic Da bre in legatura cu frigul si la obarsie a fost frig in noaptea aceea de sambata spre duminica cand am stat la masa si dupa la foc, cum spune Kosson pe fata ne era bine iar pe spate ne erau un frig de nu mai puteai sa stai .
Kunzite a scris:
Chris a scris:
Chitara aduc eu DAR
1. nu stiu sa cant la ea
2. nu cred ca e acordata

Nu conteaza, o acordez eu si tot eu o sa cant la ea.
Faptul ca nu stiu sa fac nici una, nici alta n-o sa ma opreasca

kunzite is alive A miscat ?
Cowboy a scris:Bre, daca la Finala mare n-am putut sa ajung (gratie domnilor de la ADP care au fixat stapli de parcare printre boscheti ), la asta sigur ma bag!
MadWolf, tu ce zici tata? Ne miscam si noi mai cu talent?

Cu mare intarziere raspunsul, ca am fost in concediu vreo 2 saptamani si abia acum am vazut postul: sa vad ce-o fi pana atunci, ca, vorba bancului, cand e smoala nu-i cazan, cand e cazan nu-i smoala, si cand e si smoala si cazan sunt dracii-n sedinta...

Pe scurt ieri am luat-o urat in freza, mi s-au furat din masina sacul de dormit si cortul... ma bazam pe ele ca sa vin in septembrie, sa vad daca si respectiv de unde naiba mai fac rost de bani sa-mi iau altele. In cel mai pesimist caz o sa vin la o zi. La capitolul cort + sac dormit nici eu nu stau mai bine. Am vazut totusi in Carrefour ca sunt destul de acceptabile ca pret, chiar ieftine. Deci si eu va trebui sa fac investitia Da, numai ca in Carrefour au marfuri de calitate medie, eu daca imi cumpar altele pana atunci, daca tot mi le iau, trebuie sa-mi cumpar de o calitate la fel de buna daca nu chiar si mai si decat alea fara care am ramas. Le mai folosesc si la altele si nu imi permit sa-mi iau de exemplu un cort de Carrefour acum si mai tarziu sa-mi iau un alt cort cu adevarat de munte... la fel si in cazul sacului de dormit. Asa e...uitasem ca tu traiesti viata la maxx!
Cowboy a scris:La capitolul cort + sac dormit nici eu nu stau mai bine. Am vazut totusi in Carrefour ca sunt destul de acceptabile ca pret, chiar ieftine. Deci si eu va trebui sa fac investitia

am luat eu sac de dormit din carrefour ( cred ca a fost 300,000 lei ) asta vara si am dormit in el doar 1 noapte ...foarte frig ...daca vrei sa-ti iei un sac de dormit bunicel si nu foarte scump e in jurul la 1,5 mil ....

recomand http://www.outdoor-adventure.ro/saci_dormit.htm

uite 650,000 lei ... http://www.outdoor-adventure.ro/saci/sleeperxtreme.htm ( Zona termica: max 3 Nu mai aruncati banii pe tentative de echipament care se gasesc prin Carrefeour si pe divere site-uri... asta daca tii la sanatatea ta ... cumpara un izopren si un sac de dormit de calitate ( sacul te ajunge la 200 lei ) dar macar sti ca nu ti-e frig .... poti sa iei un sac la 65 lei, iar restul pana la 200 sa ii dai pe pastile, mai tarziu. Eu am avut Mos Ene de la MMSport, cu extremul la -20 grade, umplut cu Trevira. Luat in urma cu 2 ani, si am fost foarte multumit de el. Intre timp modelul a iesit din fabricatie, a inceput sa se fabrice iar dar la un pret mai mare prin primavara, si acum m-am uitat iar pe site si iar e scos din fabricatie... iar modelul Nuptse, succesorul lui Mos Ene, are 250 de grame de umplutura in minus si extremul la -18 grade... o sa fiu obligat sa-mi iau Nuptse... bine, recunosc, are si un avantaj, nu te mai chinui atata sa-l bagi in husa ca pe Mos Ene, care intra doar dupa multe rugaminti si pumni indesati ca sa se aseze.

Iar in ceea ce priveste cortul, prefer unul de calitate ca sa nu fie nevoie sa ma trezesc la 5 dimineata, pe o ploaie cu spume, sa intind tenda ca atinge de camera si ia apa, asa cum am patit in Rodnei acum vreo 3 ani... iar alaturi dormeau linistiti un tip si-o tipa intr-un cort Salewa, nu-i durea capul. Am avut un Hannah Creek, din nou - ghinion! - modelul nu se mai fabrica, si... acum vreau unul de 4 sezoane, ma bate gandul la un Hannah Covert S, cu bete de aluminiu, ca poate o sa mai fac si ture de iarna.
MadWolf a scris:...ca poate o sa mai fac si ture de iarna.

Dreamer a scris:Nu mai aruncati banii pe tentative de echipament care se gasesc prin Carrefeour si pe divere site-uri... asta daca tii la sanatatea ta ... cumpara un izopren si un sac de dormit de calitate ( sacul te ajunge la 200 lei ) dar macar sti ca nu ti-e frig .... poti sa iei un sac la 65 lei, iar restul pana la 200 sa ii dai pe pastile, mai tarziu.

omule ? tu vrei sa dea farmaciile faliment ? Si de maine poate avem poze de la Citroeni !?!? In ce priveste cortul, tocmai am testat cu succes cortul lui socru-meu (care are vreo 35 - 40 de ani) la Obarsia Lotrului. A plouat toata noaptea, si noi am dormit ca belferii adica n-a intrat nici o picatura de apa in cort. Multumim pe aceasta cale Maidanezului, care ne-a imprumutat prelata-vela
Dreamer a scris:Nu mai aruncati banii pe tentative de echipament care se gasesc prin Carrefeour si pe divere site-uri... asta daca tii la sanatatea ta ... cumpara un izopren si un sac de dormit de calitate ( sacul te ajunge la 200 lei ) dar macar sti ca nu ti-e frig .... poti sa iei un sac la 65 lei, iar restul pana la 200 sa ii dai pe pastile, mai tarziu.

Breeee!!! Io am cort de 1.200.000 lei si saci de 250.000, si am saltea, nu mai vreaui izopropile din alea.
Insa tin la sanatatea mea si nu mai calc pe la munte, ca de aia s-a inventat Marea Neagra! Motane am vesti proaste pt tine.Din pacate s-ar parea ca la anul nu va fi apa in marea neagra.Vo r sa scoata apa ca sa o mai filtreze.Pe bune. E clar, vine si Motanul ! Eu as merge la mare in week end 8-10 septembrie, sint sanse mari sa fie foarte cald.
In plus apa e calda acum, am mai stat la mare pana in 10 septembrie si am prins timp super.
Campingul GPM e deschis pana pe 15, mai e si Hanul Piratilor, in astea 2 merita, sint cele mai aproape de Bucuresti si au conditii foarte bune.
Duminica asta am stat la GPM cu berea in fata tarziu pana am picat de somn, pe o banca si masa de lemn, sub o salcie, cu familiile lui Tzoli si Impudicus. Apoi luni dimineata de tot Tzoli a plecat spre Gheorgieni, avea drum lung, iar noi pe la 9 voiam sa plecam ca incepuse sa ploua usor, cand ne-am intalnit cu Impudicus la grupul sanitar, asa ca am schimbat traseul spre Corbu, unde a ramas incantat si s-a apucat sa faca poze in disperare . La el acum incepe concediul, ce bine de el, sper sa prinda timp marfa in Costinesti, si linistea pe care o cauta.
Oricum nimic nu se compara cu o seara la camping la mare, de-abia se lasa un pic racoarea cat sa te simti bine, berea e in fata, marea se aude, poate si o baie in apa si de acolo la dusuri (mi-a fost lene si ne-am apucat de gratar, ca dusurile erau in drum de la plaja la cort, la juma' de minut, adica veneam de la baie, treceam pe la un dus cu apa calda, apoi cort). Pacat ca nu a fost si Daniel.Opr cu noi, el a plecat mai devreme. Nici Mosulik nu a fost in week-endul asta, iar astuia intr-adevar ii simti lipsa cand esti la mare , prietenii stiu de ce, proiectile cu apa si aer, proiecte hazlii, etc....
Muntele ma deprima, e asa frig, ploaie, o atmosfera care mi se pare apasatoare si naspa, e doar o bucata de pamant mai inalta cu niste pomi pe ea si atat. Marea in schimb e necunoscutul, de fapt e cea mai mare parte a planetei, in timp ce pamantul e insignifiant, e ceva sa fii linga mare, e ca o granita de care nu poti trece decat prin necunoscut. Mama, innebunesc Weekendul cu intalnirea pica peste etapele de VTM de la Rasnov. Damn, oare ce sa aleg dintre astea doua Mare dilema. E clar Motane, te bag in portie ! B Bre, pe bune, va faceti griji degeaba, va promit ca de data asta nu viiiinnnn!!!
Razvan a scris:B Bine mah Motane...

Ok, ok ! Am inteles...
Dar vezi ca ajungem vineri cam pe dupa 5-6. Da' oricum vb la telefon ca sa-ti spunem cum dai de noi Breee.. da la toti va place la munte si la mare nu??...
EEK! a scris:Breee.. da la toti va place la munte si la mare nu??...

Motane, habar n-am daca imi place la mare, ultima oara cand am fost Oltcitul tocmai iesea din rodaj. E RM din 89 toamna, deci ultima oara am fost la mare in vara lui '90. Cred ca spune multe, nu? Bai ca as merge si eu....
cristi_s a scris:Mama, innebunesc Weekendul cu intalnirea pica peste etapele de VTM de la Rasnov. Damn, oare ce sa aleg dintre astea doua Mare dilema.

Cristi, vrei sa mutam perioada ? Io nu ma supar, numai sa nu fie in we 8-10 septembrie
Chris a scris:

Cristi, vrei sa mutam data ?

Lasa, nu e nici o problema. Si asa s-a cam mutat din alt we. O sa ia startul si fara mine aia la VTM. Sau imi iau liber vineri si merg la VTM, dupa care vin seara la Paltinu. ETA: 3 saptamani fix !
Verificati-va echipamentul de campare. Verificati si impermeabilizati bocancii. Sortati si aerisiti lucrurile groase. Puneti bani de banzina deoparte... se poate continua !
kosson a scris:Verificati-va echipamentul de campare.

N-am. Asa ca verificarea se face foarte rapid. Trebe bocanci sau merge si in slapi? Cred ca am sa incep sa fac o lista cu ce am (foooaaarte scurta ) si una cu ce imi trebuie foooooaaarte lunga ). Sper ca in astea 3 saptamani sa fac rost de tot ce trebuie. Herr Kosson, avem un problem: http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?p=33346#33346

Te pricepi? Io nu am habar.

Cam astea le-a dat Kosson pe prima pagina. Preluare:

Acum cel mai dificil va fi gasirea locului propice pentru ca, personal nu as dori sa caut noi metode de contracarare a anumitor obiceiuri acustice. Stiti voi unde bat. Am vrut sa fiu elegant sa nu jignesc pe cineva.
Propun camparea pe bratul lacului (varsarea afluientului) si nu direct la marginea lacului.

Cine se duce intre timp acolo sa ocheasca un loc bun ? Se duce cineva la gratar acolo ? Beeeton. Federatia de Automobilism tine cu mine. : "Etapele a XIII-a si a XIV-a de Viteza in Coasta de la Rasnov se amana din data de 22-24 septembrie in data de 06-08 octombrie 2006."
Liber la distractie la Paltinu. unde vreti baieti sa mergem pe vremea asta ?

aseara ( joi ) am venit din Parang ningea la 1685 m altitudine , jos in Petrosani ploua cu galeata ..............nu cred ca vremea se va inbunatatii..... Mai sunt 3 saptamani pana la intrunire. Si un pic de ploaie nu ne sperie, ba mai mult, va iesi un off road pe cinste. eu SPER sa se indrepte vremea
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 3 din 6
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum