Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Invitatie Intalnire 4.II - Paltinu 22-24 Septembrie
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Felicitari Olcitului (si posesorului) care a fost pe TransAlpina (26 august 2006) !!
Am vazut pozele !! Super !!

Intrebare pt tot Clubul Olcit : Cu Citroen AX primiti la Paltinu?

Eu o sa fac tot posibilul sa vin , oricum va anunt !!
La ce ora este plecarea (din Buc.) si din ce loc ?
Nr. de tel. ale organizatorilor se poate?

Harta turistica ! (pt a va da cu parerea la trasee) !

Multumesc anticipat ! bre da mi se pare ca sa si inmanat invitatia pe forum-ul citroen si sunteti toti bine veniti.
p.s. ce motor are micul citroen ax, benzinar sau diesel
Andrei__Octavian a scris:bre da mi se pare ca sa si inmanat invitatia pe forum-ul citroen si sunteti toti bine veniti.
p.s. ce motor are micul citroen ax, benzinar sau diesel

Este pe benzina , motor de 1.1 , din 89 ! anul viitor devine majora.......

Fii binevenit !
Revizuieste-ti echipamentul de camping si pe cel gros, de toamna-iarna si paseste in cerc...

Ok, si acum: iei pilula albastra sau pilula rosie ? ETA 2 saptamani.
Verificati starea masinii, in special pneurile si torpedoul. Primele sa fie pline cu aer de toamna si cel de-al doilea plin de bani !

Sper sa aerisesc cortul in weekend
kosson a scris:ETA 2 saptamani.
Verificati starea masinii, in special pneurile si torpedoul. Primele sa fie pline cu aer de toamna si cel de-al doilea plin de bani !

Sper sa aerisesc cortul in weekend

nene ...nu e ETD ? estimeted time of departure?
din pacate nu pot veni la aceasta intanlire...dar sper sa va distrati si timpul sa fie mai bun ca cel de la obarsie (mai ales noaptea ) ETA pentru ca privesc evenimentul din punctul celui ajuns acolo si cu o berica in mana rotind un powerball in cealalta !

Si, Iulicuta.... aaaa... ne vedem acolo totusi...nu e batuta in cuie afirmatia mea
sa vad cum imi aranjez lucrurile...sa vad si cu banii cum stau... Ca tot veni vorba: plecarea se face vineri? In coloana sau care-cum-poate?

Alta intrebare: vine cineva cu plodul din dotare?

Iulicuta, daca nu stai nicicum cu banii, va luam cu noi in masina Sper ca vii cu Ale. Eu probabil voi ajunge dupa ora 19 pe acolo si probabil ca am sa vin in " coloana" cu Cristi_s, asta in functie si de programul lui de lucru.
Sa se lase niste semne pe drum ca sa ajungem toti in acelasi loc, ca sa nu balaurim si sa cautam locul de intrare.
Dreamer a scris:...Sa se lase niste semne pe drum ca sa ajungem toti in acelasi loc, ca sa nu balaurim si sa cautam locul de intrare.

De exemplu se poate dărâma cheia de intrare în oraș, se pot desena mustăți pe nenea ăla reflectorizantu care stă la intersecție se poate face o mică groapă în asfalt .... dar nu știu dacă e legal
Dreamer a scris: am sa vin in " coloana" cu Cristi_s, asta in functie si de programul lui de lucru.

Mey, programul meu de lucru a devenit brusc foarte prietenos, in sensul ca lucrez doar pana la 14:00. Asa ca poate vinerea aia imi iau liber si plecam mai repede. Sau revizuim ce e de revizuit, dam jos motoare, cutii de viteze, etc., le reparam, le punem la loc si plecam. Asa ca depinde de Danf. Asta ca sa pasam responsibilitatea de la unul la altul. Inteleg ca nu vine nimeni cu plodul dupa el. Bun. Nici noi.

Alta intrebare pentru Herr Kosson: vii, amice? Inca mai ai timp sa te razgandesti Vin cu masina plina de prieteni de-ai mei. Copilul ramane cu mami a ei acasica pentru ca n-am un cort performant si nici saci de dormit.

Deci, poate abia de la anu' scot si fetita la experiente montane. Pana atunci ramane cum am stabilit: bocanci, lucruri groase, benzina in rezervor si o tona de voie buna. 50% vin si eu cu alexandra...ceilalti 50% se afla abia saptamana viitoare
dar in principiu vin cu plecare cum ne organizam,plecam cum am plecat la obarsie in gasca si daca da unde o sa fie punctul de intalnire si la ce ora . Eu la 5PM abia termin munca, pana ajung acasa si mai fac toate cele necesare , mai dureaza un pic ... sa vad si la cat ajunge si Cristina in Bv ... deci numai pe la 6PM pot sa plec din Bv ... dar va gasesc eu daca ma lasati singur Eu cred ca plec din Bucuresti in jurul orei 16.30 - 17.00.
Sper sa ajung in jur de ora 19.30...

Depinde acum si de prietenii pe care-i iau cu mine.
Oricum, mort-copt nu vreau sa ma prinda ora 17 in Bucuresti !

Nu uitati ca trebuie sa cautam si un loc de campare !

Eu am o propunere pe care am facut-o mai sus. Ramane sa studiem topografia la fata locului si sa ne asezam in cel mai bun loc.

Am o intrebare strategica: cine ajunge primul ? Ajunge cineva in cursul dupa-amiezii ?
Pentru ca vreau sa-l rog sa vada dupa un loc care mi se pare ideal... in concluzie sa-l plimb nitel p'acolo, cu acordul domniei sale si in folosul obstii.

P.S. Va rog sa confirmati participarea pana in weekend sa ne facem si noi o idee referitor la numar...
Rog si prietenii Citroen sa confirme.
Multumesc Eu cred ca mai devreme de ora 20 nu am cum sa ies vineri din bucale (. asa ca ramane sa dau de voi.. sa-mi pastrati un loc cusher pt cort Conform planului orar al Raliului Brasovului, eu voi pleca dupa ora 18:45 din Brasov. Noi plecam catre Paltinu sambata (foarte) de dimineata. Cu parere de rau va anunt ca nu am cum sa ajung la Paltinu !

Asta e !

...daca te putem ajuta cu ceva, te rog sa ne zici...
...erai unul din oamenii cu care chiar voiam sa ma intalnesc... dar... belele vin cand te astepti mai putin...
multa bafta, le rezolvi tu, ca esti baiat mare. Capul sus !
kosson a scris:Cu parere de rau va anunt ca nu am cum sa ajung la Paltinu !

Asta e !

hai bre chiar asa tu care ai cea mai mare contributie la organizare nu poti veni, daca e o decalm pe alt weekend decat sa anuntam ca nu venim si alte balarii. bre daca nu reusesti cu masina gasim noi un loc pe undeva ce naibii, da nu ne lasa balta domnle bucatar Nene Kosson.. ai loc in masina la noi!!! kosson .. nu se poate sa nu vii Mey, eu protestez public si cer aducerea lui Kosson cu forta daca este necesar. Kossoane, nu ma fa sa vin dupa tine, ca daca vin eu e de rau stii si tu si stie toata lumea ca sunt rau la nervi si in combinatie cu statura mea impunatoare de 1,95 numai muschi nu e bine. Bai fratilor, nu fac eu pe toanele de demazela la internat sa ma las rugat.

Daca rezolv cu finantele pe care le-am topit in ultimna vreme in fundul mashinii fara nici un rezultat concret am sa ma rog de unu si de altu sa ma ia in masina, daca nu, atunci ma voi gandi cu drag la voi in timp ce voi da motorul jos pentru a schimba un simering ironic nu ?!!?

Asta ca sa nu va povestesc ce situatie draguta am avut in familie cand i-am spus soatei ca masina e (scuzati !) muci. S-a stans draga de ea de la una, de la alta, doar-doar... si uite ca augurii nu mi-au suras si s-au cam terminat si idele Dianei. Incep cele ale lui Marte: declar razboi - ori eu, ori ea ! cum cine? Marghita...

Brrrr... asta e !
Imi cer mii de scuze in fata voastra, dar viata este cum o stiti si voi... Kossoane, tot n-ai inteles. NU DEPINDE DE TINE SA VII LA ACEASTA INTALNIRE Eu unul speri sa rezolvi micile probleme pe care le ai cu masina si sa vii. Nu degeaba te intrebam daca vii... Mey, daca nu vine Iulicuta cu noi, atuncea vii tu. Sau va luam pe toti Fara comentarii, pls. Week-endul asta 16 septembrie, m-am hotarat sa fac o mica incalzire pe Transfagarasan ! .........sa fiu antrenat la Paltiu' !
Cine este doritor......sa ma contacteze telefonic ! detalii :
http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?t=2947&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Va astept ! Vezi ca pe alocuri cică e mai rău ca TA. Asfaltul a cam fost luat cu plugul astă iarnă. As vrea sa stiu daca se mai cazeaza cineva la cabane. La care. Zeph, nu stiu sa fie cabane in care sa se poata sta, ideea era ca mergem si stam la cort ...
Zephirus a scris:As vrea sa stiu daca se mai cazeaza cineva la cabane.
Vrei sa duci civilizatia in salbaticie Zephirus si daca ai sti ce misto e sa te caci in natura.
DanH a scris:Zephirus si daca ai sti ce misto e sa te caci in natura

Al dracu că știu. Tocmai viu de la părinți, de la porumb. Dimineață, pe la 06.00, am ras o cafea grecească. Buuuună... dar purgativă a dreacu! Unu la mână, fleoșc, izmenele sus și pe cai. Bun. Pe la 09,30, un dejun așa rapid, după care încă un ness la viteză, nefrecat. Acceași problemă: doi la mână, fleoșc, ...dar când m-am așezat am făcut cunoștință cu renumita buruiană numită pălămidă! Știi ce sexy e ? mai ceva ca urzicile. Auuuu! Cred că și acuma mai am țepi pe buci. Mă duc acum să fac un duș și o să vă comunic mai târziu rezultatele.
Cât despre cabană... deh... nu vreau să mă cutare și să stea toți cu urechea geană (sau să se ducă să se pi-cure și să nu poată din cauză de poziție de drepți ) Ș-apoi mai e ceva: nu vreau ca peste ani, să-i spun băiatului meu: știi fiule, te-am conceput într-un cort...

Lăsând gluma la o parte, am făcut ieri rezervare la cabana Carmen, la 4 km de lac. O laudă că au de toate: apă, curent, iar din poze arată bine. Ce-o ieși, om vedea.

Deja pot să vă anunț că am două locuri libere. Dacă se combină cineva din părțile astea, să mă anunțe.

Numai bine ! Am si eu o intrebare daca se organizeaza vreo plecare vineri in grup si pe la ce ora sa stiu din timp sa ma organizez,ca io as vrea sa plec dimineata la ora 6.00 sa nu prind aglomeratie ca inbunesc, si daca mai vine cineva de vineri de dimineata sa se anunte. Valabil pentru cei din bucuresti . Sa va aduceti haine groase si pe cele de ploaie ... s-ar putea sa ne ude un pic ... dar nimic prea mult ... Vad ca nu se inghesuie sa-i raspunda nimeni lui Andrei...
Hai sa vedem asa: Cine vine la intalnire este rugat sa confirme pe acest topic, incepand de acum.

Din cate am retinut, vin sigur brasovenii (Cristi si Dreamer), Zephirus, si noi (Chris si Razvan). Alti doritori?! Mey, cam putini. Sper sa confirme si cei care s-au mai anuntat pe aici, ca sa fim mai multi. Nu de alta, dar renunt la raliul Tara Barsei de la Brasov, pentru intalnirea asta (cine ma cunoaste si imi cunoaste fanatismul pentru raliuri stie ce inseamna asta ) din motive independente de mine nu pot veni...
chris multumesc pentru amabilitate..dar chiar nu am cum...
va urez o vreme cat mai placuta si distractie maxima
sa faceti multe poze sa vad ce-am pierdut... Prezent (cu amabilitatea Cyclops) uraaaaaaaa ! Felicitari CYC! Nu stiu cum l-ai convins (ca si io am incercat ... )

Deci: adaugam in lista pe Cyclops si Kosson.

Pana acum sunt 7 oltcitisti + cine doreste sa vina de la club CitROen.
kosson a scris:Prezent

Foarte bine. Nota zece. Stai jos. Mi-a promis ca-mi ia tuci ! Io-ți promiteam că te tund în caz că nu apari. Adaugati si Carmen la lista.... Si eu + 2 prieteni de familie. Sper sa pot pleca in jurul orei 16.00 din Buzau deci, vom ajunge vineri seara.
PS: Va rog sa-mi lasati un nr. de tf. pe pm pt. a fi mai usor de gasit locatia Tuturor va doresc drum bun si distractie plăcută!

Numai bine!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum