Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Invitatie Intalnire 4.II - Paltinu 22-24 Septembrie
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Si eu voi fii prezent,plecarea o voi face in decursul zilei de vineri dupa amiaza pentru ca o sa fac si un drum spre tara sa-i las pe ai mei,cred ca in jurul orelor 19.30-20.00 voi ajunge si eu prin zona,de acolo o sa sun pe cineva acu nu stiu cene va fii acel cineva care o sa ajunga primul sa stabileasca locul.Sa ne auzim cu bine. S-au strans deja 13 oltcitisti (cu tot cu Kunzite, care vine cu noi). Parca zicea si Marius ca vine

Mai avem un loc in masina - daca mai sunt doritori.

Kosson, sa inteleg ca daca aduce CYC ceaun iarasi facem ceva buuuuun de mancare ?
Din cate am retinut eu data trecuta ne-ar trebui cate putin din urmatoarele:
- piept de pui
- cartofi
- ceapa
- usturoi
- rosii si bulion
- morcovi
- ulei
- sare
- apa (parca era un izvor in zona...)
- paine

Bineinteles, fiecare dintre participanti este rugat sa-si aduca propriile ustensile de mancat (castron, furculita/lingura), ca sa nu saliveze in fata ceaunului Nu uita cotletele de porc fara de care puiu e puiu si atat
Poate facem si ceva la foc acolo de-om avea in ce !

Unde esti frate Lavrentie ?

Si nu uitati de preacuvioasele sunculite foarte foarte afumate... sau, de fapt alea le aduce Zephirus... nu-i asa ? Am si eu o intrebare,pentru a nu ma lua frigu si bineanteles sa nu am probleme cand voi dormii ce ar trbuii sa am in cort inafara de izopren, o patura si un sac de dormit.Sa imi spune-ti si mie ce ma sfatuiti sa imi iau ca trebuie sa merg sa imi cumpar unele chestii pentru ca stiti si voi ca in perioada asta e frig noaptea si vreau sa fiu prgatit.Multumes . Pai... in primul rand - cortul sa fie dublu. In al doilea rand iti recomand un sac umplut cu holofibra. Holofibra are avantajul ca tine cald chiar si cand se uda, spre deosebire de sacii de puf care odata udati - adio... Poti sa intrebi, cand il cumperi, de temperatura extrema si de temperatura de confort. Cu cat temperatura extrema e mai joasa e mai bine, dar creste si pretul. Daca producatorul specifica temperaturile inseamna in general ca-i de incredere si ca produsul a fost testat. Niste pantaloni lejeri de polartec si un hanorac din acelasi material... atentie, nu am spus ca varianta asta e si ieftina, dar e cea care iti ofera confortul cel mai bun. Sau poti foarte bine sa folosesti un pulover de lana si niste pantaloni de trening grosi (dar nu din material sintetic!). Daca mai vrei detalii da-mi un mesaj pe personala. Din membrii forumului clubcitroen.ro, vor mai veni (din ce am citit pe forumul lor), in afara de Marian, care a postat mai sus, Lucian, Costin (aka Kyp) si jgr1001. Va fi frumos. De abia astept sa vad ceva suspensii hidropneumatice in actiune. Cine ajunge in jurul orei 12 rog sa ma sune maine pentru niste detalii de organizare. Sper in jurul orei 15 sa fiu acolo.

Sambata, o mica ascensiune. Sper sa va placa ce am in cap... Pana la urma aduce cineva ceaun? Ca nu mi-e clar... Drum bun si petrecere frumoasa acolo!
Sper sa prindeti vreme frumoasa, desi la meteo zic astia ca incep ploile. Muntele este superb cand ploua !

Ne vedem acolo ! În lipsă de ceaun cred că aduc eu o oală mai măricică. Deocamdata din Club Citroen au confirmat participarea:

1.) Catalin - (BX 14 TE '90) - sambata
2.) Cristi - ("Dricul") - vineri
3.) Costin - (AX) - vineri
4.) Lucian - (CX 20 TRE, 1986) - vineri
5.) Nicu - (Citroen BX 16 RS 1984) - vineri
6.) Victor - (BX 19 TRD '85) - sambata
7.) Adrian - (BX 19 RD Break) - sambata
8.) Alex - ( BX 19 GTi ) - sambata
9)
10)

Asteptam sa confirme cat mai multi ........
Chris a scris:Pana la urma aduce cineva ceaun?

Hai ca incerc eu sa fac rost de un ceaun. Poate cu tot cu proprietari.
Hai ca apar din ce in ce mai mult citroenisti, super. Cred ca "boala" mea se va agrava subit, mai ales ca vad ceva cx-uri pe acolo.
kosson a scris:Poate facem si ceva la foc acolo de-om avea in ce !

Unde esti frate Lavrentie ?
ACASAAAAAAAAAAA Bun, tocmai m-am intors din Bucur-Obor si am 2 tuciuri asupra-mi:
Unu de 4-5 litri si altul de 3-4 litri...

Deci ar cam fi ceva. Nu precum modelul pravoslavnic al fratelui Lavrentie, dar ceva in care sa fiarba o leguma ceva acolo sa pluteasca in grasime...

Deci ?!!? suntem in grafic ! Club Citroen a confirmat participarea la Paltinu cu :
1.) Catalin - (BX 14 TE '90) - sambata
2.) Cristi - ("Dricul") - vineri
3.) Costin - (AX) - vineri
4.) Lucian - (CX 20 TRE, 1986) - vineri
5.) Nicu - (Citroen BX 16 RS 1984) - vineri
6.) Victor - (BX 19 TRD '85) - sambata
7.) Adrian - (BX 19 RD Break) - sambata
8.) Alex - ( BX 19 GTi ) - sambata
9) Marian - (CX25 TRD Turbo) - vineri
10)
11) Nene.. da careva sa stie sa scrijeleasca la chitara estem??? (intre oltcitisti si citonauti.. evident) Parcă văd că o să fie mai mulți CitROnauți decât oltcitari la întâlnirea oltcitarilor. Musafiri la noi acasă.
Kossoane, cred că sunt cam mici tuciurile. Ne trebe ceva industrial. daca se gateste in amandoua adata va fi cate un blid de mancare pt fiecare Fratilor... nu dati...
Sa vedeti cele trei ceasuri rele de vinerea...

M-am luat azi la tranta cu o caruta si a castigat ea! adeca ma duceam si io frumos ca omu sa culeg o ladita de struguri, ceva, si cand incolo, m-o pus mama dracului dracilor sa deschid portiera chiar in fata carutei Acuma ma chinui sa dau de un tinichigiu bun... stiu io pe cineva, dar sa vad daca-l gasesc

...nu mai spun ce liturghie de injuraturi am tras pana acuma

Asa ca, petrecere frumoasa. Voi incerca sa ma aflu in Brasov, cu ajutorul mijloacelor de transport in comun... poate duminica dupa amiaza ne vedem cu cineva de pe acolo...

Nu stiu cat va pare voua rau dupa prezenta mea, dar... eu nu ma spun... un concediu am si io tot anul si...

S-auzim de bine...
Zephirus a scris:
sa deschid portiera chiar in fata carutei :...

nu ai oglinda pe portiera ? daca da atunci sa te uiti in ia.....cind vrai sa cobori
dog72cat a scris:
Zephirus a scris:
sa deschid portiera chiar in fata carutei :...

nu ai oglinda pe portiera ? daca da atunci sa te uiti in ia.....cind vrai sa cobori

A deci pentru asta sunt chestiile alea de pe portiere?Eu de regula le folosesc ca sa imi fac freza dimineata cind ma duc la serviciu.
Oricum distractie maxima din partea mea si asteptam poze.Cit mai multe. fratilor pana la urma un punct de reper ca sa nu unblu ca un bezmetic, cam cum facem sa dam unul de celalat, eu o sa ma mai uit cred ca maine ultima oara pe la orele 13.00 si dupa aceea pa net, deci daca ajungeti la o decizie sa ma anuntati si pe mine . Afise sa lipim pe masina nu avem ? Daca ajung mai devreme asa cum intentionez, am sa balizez cu 150 de metri de locul unde suntem cu niste carpe infipte in niste pari dispusi din 50 in 50. E bine ?

Dreamere, ia afisul si tipareste-l daca ai unde ! daca scotocesti prin topicu asta cred ca vei gasii pe undeva.. e facut de kosson... si e mumos rau
Cyclops a scris:Nene.. da careva sa stie sa scrijeleasca la chitara estem??? (intre oltcitisti si citonauti.. evident)

Ciclopule, citROen-ii sunt mesteri mari intr-ale cantatului la chitara De cand am ascultat "Wish you were here" in versiunea Club CitROen, parca au inceput sa-mi placa Pink Floyd Nu mai vorbesc de cantecele "de tabara" (ca nu stiu cum sa le zic ) pe care le-au cantat o seara intreaga doi-trei maestri... imi cer scuze ca nu stiu cum ii cheama

Fac si eu update la lista de oltcitisti participanti (Kunzite nu mai vine, ca-i e frica sa nu-l mancam pana ajungem acolo ):
1. Cristi S
2. Dreamer
3. Chris si Razvan
4. Cyclops
5. Kosson
6. Andrei Octavian
7. Boogy

E vreunul pe care l-am uitat ?!

@later edit: noi plecam sambata dimineata - cred ca pe la 7.00 o sa fim la Fantana Miorita. Facem o coloana, ceva? Cu regret anunt ca eu n-o sa pot veni. Probleme pe care le-am tot amanat ma fac sa ma duc spre o alta destinatie mai indepartata. Va urez distractie placuta si vreme cat mai buna, care sa contrazica prognozele meteo pesimiste. Imi voi face si eu aparatia sambata,din pacate nu pot sa raman peste noapte. In jurul orei 4.30 plec din Bucuresti ! Simtiti-va bine si pentru mine...
In jurul orei 4.30 plec din Bucuresti !

Poate ne intalnim la Ploiesti ca tot pe la ora aia plec si io din Buzau .Vorbim la telefon. OK
Suntem primii... cautam loc si facem vatra.
Ai topor ?!!?

Citroen si oltcit, va rog pavilioane daca aveti ! Esplica si tu clar sa intzeleaga tot romanul.. prin pavilion te referi la "corturile" de gradina.. alea mari. Sunt foarte utile pe timp de ploaie Am ceva de taiat dar nu poti spune ca e topor pt. ca e la scara redusa . Pavilionul cu Citroen cred ca ajunge tocmai deseara(e la Lucian). In 40 de min plec si eu cu Cristi_s Distractie placuta si sa aveti parte macar de putin soare, ca vremea se anunta cam sumbra.
Sa faceti poze multe .
Cu tot respectul. Si iata ca ne-am si intors.... A fost super... Bine.Dar poze?Vrem poze!!!!!!Cit mai multe. Am ajuns si noi acasa... multumim Clubului Oltcit pentru ospitalitate si nu in ultimul rand lui @kosson pt. gulasul delicios Am ajuns si noi acasa, pozele care le-am facut o sa apara maine, sau poate in seara asta .... mai vedem Am ajuns si eu acum vreo ora si mai bine... Trebuie sa caut un card reader ca pe direct cu cablul nu am convins aparatul sa functioneze
Daca reusesc, la noapte le pun !

Colegii de la Citroen sunt niste oameni admirabili. Sunt foarte incantat ca v-am si ne-am cunoscut !

Pupa, DanH, Laurentiu si sotia, Geany, Motanul... etc, etc mi-ati lipsit si ne-ati lipsit foarte mult asa ca am baut tot ce-am putut de suparare

Cu drag Pai de, ce sa facem dom-le ?Asta e.Mai avem si rerviciu.Din pacate nici nu aveam pe cine sa rog sa imi faca citeva ture(ca cei care imi sunt datori sunt inca in concediu) si din pacate nici lka capitolul finante nu stau pre bine.Dar nu e o problema pina la anul nu mai este mult.Sa ne vedem sanatosi la intilnire.Dar pina atuci am vorbit cu Laurentiu si paote luna ce vine tragem o fuga pe la Zugreni sa spionam un pic prin zona si poate facem niste poze.Ne vom interesa si de posibilitati de cazare pt cei care vor veni cu copii cit si pentru cei care vor sa nu stea la cort.
kosson a scris:Pupa, DanH, Laurentiu si sotia, Geany, Motanul... etc, etc mi-ati lipsit si ne-ati lipsit foarte mult asa ca am baut tot ce-am putut de suparare
Nebunaticilor , bine ca v-a priit .

Bun venit pe tarimul datoriei fatza de tzara si ........... ASTEPTAM POZELE!!! Din pacate pozele de la noi, doar maine o sa apara, cand o sa le descarcam din telefon ... until then ... SMILE AND WAVE ! Cum a fost afara? Aici a plouat de a rupt, duminica dimineata a iesit nitel soarele si pe urma iar ploaie. Mey, a fost super. A tot plouat cu intermitente, dar nu asta conteaza. Colegii de la Citroen sunt super, culmea a fost ca unul dintre ei mi-a fost coleg de facultate. Daca planuiam sa ne intalnim altfel, nu cred ca reuseam. Am innebunit complet cand am vazut in actiune atatea hidropneumatice in actiune, chiar si pe 3 roti. Despre colegii din clubul Oltcit, numai vorbe de lauda, doar ne stim deja. Super gulasul lui Kosson, ca de obicei. Drumul frumos si relativ bun. Peisajul este superb, apa este incredibil de verde. ... si ca sa-l completez pe Cristi, 'sacrificiul' pentru ca sa inceteze ploaia a fost oferit de Olteanul nostru, care a presarat tot drumul Buc-Campina cu bilute de la capul de planetara (sper ca am nimerit-o cu denumirile ) , idee patentata de Haensel si Graetel

Asa ca am avut parte de vreo doua ore de groaza si mister, in ideea in care baietii cazati la Paltinu n-aveau semnal, iar noi ramasesem cu masina-n drum ... Multumita lui DanF care a jucat rolul de centrala telefonica, am reusit totusi sa dam de ei, si multumita lui Andrei JOY care ne-a tractat, am ajuns cu bine la intalnire.

Restul e legenda Pozele facute de mine sunt aici: http://picasaweb.google.com/kosson/OltcitCitroenI

Cu drag

Revelion: Cuca ? Salutare ,
Am avut probleme cu netul Sad((
Astazi o sa pun si eu pozele pe ftp-ul Citroen

@kosson - un ftp (olcit) se poate?
Oricum o sa le pun pe Yahoo ....dar in format mic

Ce sa spun...Superb !

@Banderas.......Daca data viitoare mai chiulesti.......promit ca te remorchez de AX !!Razz ..........NE-A lipsit Trubadurul ..........
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 5 din 6
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum