Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 5-a Intalnirea Nationala - ZUGRENI [23-29 iulie 2007]
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 31, 32, 33  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Dreamer a scris:Pentru a trece Bucurestiul iti mai trebuie un rezevor de benzina

Asta nu-i o problem
valib a scris:si totusi....INTALNIREA NATIONALA???
Pina nu fac o incursiune la ZUGRENI sa vad la fata locului CE si CUM + poze, eu unul ma voi abatine in a mai scrie aici. Dupa prezentare, fiecare isi va scrie optiunea: PRO sau CONTRA.

P.S. Am mai vorbit cu cineva (coleg de serviciu) care a fost acolo anul trecut. Locul e superfain cu asezarea ca pe fundul unei caldari - e pe o insula situata intre doua brate ale Bistritei. Pe insula se afla cabana (cu WC-uri OK) + locuri de campare pt cort. Am inteles ca pt. cort, se percepe o taxa de 10 lei/zi. Ma voi interesa mai pe larg cind voi ajunge cu Dan acolo.
Din cauza lucrarilor de drumuri, accesul in Zugreni, NU se va face prin Vatra Dornei ci prin Broshteni. Asa da bre, daca zici ca locul arata bine.
Parerea mea e ca perioada e aleasa aiurea de tot, chiar in maneloperioada. N-ar merge mai bine pe la inceputul lui iulie cand inca n-a intrat lumea in febra graterelor si manelelor?
EEK! a scris:N-ar merge mai bine pe la inceputul lui iulie...
Nu cred ca anul asta mai poate fi modificata perioada intilnirii. Aoleo... a devenit ditamai polemica discutia asta..ca ala vrea in arges ca ala in bucuresti..ca eu vreu pe nu stiu unde..eu am zis de la bun inceput..Moldova = Ok. ..dar eu nu am fost de acord ca sa se mute de la Slanic..unde pana acum se pare ca ar fi cea mai buna solutie..unii tin mortis sa se tina la Vatra Dornei..eu am vrut la Slanic...in rest..putin ma intereseaza ca e in Moldova, daca sunt drumurile bune sau nu..ma intereseaza doar mutarea locatiei..ca nu sunt sigur daca voi putea suporta 400 de km in plus (dus-intors) ..si ar fii pacat sa nu ajung anul asta , ca si asa anul trecut puteam sa-mi iau concediu si am realizat mai tarziu treaba asta.... probabil nici mariuss sau radasous nu vor putea ajunge pana la Vatra Dornei...deci in concluzie tot ce am avut de obiectat a fost decat impotriva mutarii locatiei si atat.
LuckyMan a scris:..unii tin mortis sa se tina la Vatra Dornei..
Nu tine nimeni cu dintii de aceasta locatie. La propunerea facuta de mine (Zugreni), mi-am luat impreuna cu Dan, angajamentul sa postam informatii si fotografii din zona. Dupa ce acestea vor fi puse pe forum, DECIZIA VA VA APARTINE.
LuckyMan a scris:Aoleo... a devenit ditamai polemica discutia asta..ca ala vrea in arges ca ala in bucuresti..ca eu vreu pe nu stiu unde..eu am zis de la bun inceput..Moldova = Ok. ..dar eu nu am fost de acord ca sa se mute de la Slanic..unde pana acum se pare ca ar fi cea mai buna solutie..unii tin mortis sa se tina la Vatra Dornei..eu am vrut la Slanic...in rest..putin ma intereseaza ca e in Moldova, daca sunt drumurile bune sau nu..ma intereseaza doar mutarea locatiei..ca nu sunt sigur daca voi putea suporta 400 de km in plus (dus-intors) ..si ar fii pacat sa nu ajung anul asta , ca si asa anul trecut puteam sa-mi iau concediu si am realizat mai tarziu treaba asta.... probabil nici mariuss sau radasous nu vor putea ajunge pana la Vatra Dornei...deci in concluzie tot ce am avut de obiectat a fost decat impotriva mutarii locatiei si atat.

Despre ce mutare vorbe Tocmai..aia 100 de lei...se poate sa fiu o piedica destul de mare...deci o sa ma coste vreo 300 de lei benzina si 100-150 de lei mancare si altele..deci..cam scump sejurul asta de 450 de lei..nu ca as fi zgarcit sau mai stiu eu ce..dar este peste posibilitatile mele...trebuie sa ma gandesc si la ce gasesc acasa cand ma intorc...daca se tinea langa slanic..era super ok ..
LuckyMan a scris:Tocmai..aia 100 de lei...se poate sa fiu o piedica destul de mare...deci o sa ma coste vreo 300 de lei benzina si 100-150 de lei mancare si altele..deci..cam scump sejurul asta de 450 de lei..nu ca as fi zgarcit sau mai stiu eu ce..dar este peste posibilitatile mele...trebuie sa ma gandesc si la ce gasesc acasa cand ma intorc...daca se tinea langa slanic..era super ok ..

Ok, am
EEK! a scris:Asa da bre, daca zici ca locul arata bine.
Parerea mea e ca perioada e aleasa aiurea de tot, chiar in maneloperioada. N-ar merge mai bine pe la inceputul lui iulie cand inca n-a intrat lumea in febra graterelor si manelelor?

Sa lasm locul (moldova) si perioda (23-29) neschimbate...unii si-au programat deja concediile si nu se mai poate face nimic (schimb)...

Laur,cind vei ajunge prin zon
adrian-ar a scris:Laur,cind vei ajunge prin zon
geani29 a scris:.... ori la
LuckyMan a scris:..sper sa strang cureaua ..
Lasa cureaua si cumpara o pereche de bretele elastice . Ai sa ma pomenesti . Auzi bre..da' ce eu sunt ca in Stan si Bran? Doar daca faci matale burtica..ca sa am si eu companie..si-ti fac eu cadou o pereche de bretele..si-am sa te trag de ele pana pleci acasa..numai asa..de amuzament..
LuckyMan a scris:Doar daca faci matale burtica..
Nu lipseste din dotare. E virsta la care e in crestere monumentul in cinstea eroului cazut .
LuckyMan a scris:
geani29 a scris:.... ori la Ramane discutabil...ca daca o includem si pe ea intru la idei ...era o gluma nevinovata sper ca nu te-ai suparat..o dam la capat cumva..si tot ne intalnim pentru o seara de suete si taclale...o sa ai sansa sa inveti despre olteni
LuckyMan a scris:Ramane discutabil...ca daca o includem si pe ea intru la idei ...era o gluma nevinovata sper ca nu te-ai suparat..o dam la capat cumva..si tot ne intalnim pentru o seara de suete si taclale...o sa ai sansa sa inveti despre olteni

Seara aia de taclale o s Lucram....lucram..o sa imbunatatim ...hai ca devenim off topic...si ne ia barosanu' la bani marunti salutare,
De ce nu facem o iesire la Varna, nisipurile de aur,ceva de genul....sa facem o plimbare in afara,mai ales ca acum nu mai e nevoie de pasaport..ce ziceti? eu am masina pregatita pentru asa ceva
astept pareri....eu cred ca ar fi super sa vezi la granita o coada numai de Oltituri Hai ca o dam in diverse deja.
florin_g a scris:salutare,
De ce nu facem o iesire la Varna, nisipurile de aur,ceva de genul....sa facem o plimbare in afara,mai ales ca acum nu mai e nevoie de pasaport..ce ziceti? eu am masina pregatita pentru asa ceva
astept pareri....eu cred ca ar fi super sa vezi la granita o coada numai de Oltituri

Da? si cum iesi cu masina din tara? Te tine buzunarul sa platesti la vama...ca nu ai euro, casco..si altele?
florin_g a scris:salutare,
De ce nu facem o iesire la Varna, nisipurile de aur,ceva de genul....

....<la telefon> .... " ce semn ma, ce castel... ?" ma fratilor daca fiecare vine cu o propunere intalnirea aia o sa aiba loc in mai multe locuri simultan. daca nu le convine locatia sau e prea departe de uni asta e. la anu poate o sa fie mai aproape de ei. asta e. Mey stati linistiti, ca si anul trecut s-a discutat si rasdiscutat si pana la urma tot a fost fain Pai da...ca asa e la noi Kossoaneeeeeee!!!!!! Ce faci bre, ai disparut de tot ?? Dai bir cu fugitii??
LuckyMan a scris:Aoleo... ...nici mariuss sau radasous...

FALS !
LuckyMan a scris:
Da? si cum iesi cu masina din tara? Te tine buzunarul sa platesti la vama...ca nu ai euro, casco..si altele?

hai mai, sa nu incepem iar cu teoria chibritului.
ca sa iesi din tara: nu iti trebuie casco, nu iti trebuie euro, nu iti trebuie 'altele'.
Ai nevoie doar de: asigurare obligatorie + carte verde (acum se vand impreuna), buletin, si o masina in stare destul de OK.
radasous a scris:ADEVARAT !

Sa te vad la vara eroule.. Ca necunosc
DanSlotea a scris:Ca necunosc Bre, la mare e 100/zi/pers cazarea la camping, insa facilitatile oferite sint pe masura.
EEK! a scris:Bre, la mare e 100/zi/pers cazarea la camping, insa facilitatile oferite sint pe masura.
marea e mare, insulile p Aer curat, noroi, peisaj!
Ce vrei bre mai mult???

Cu amenda.. aaa... e posibil, sa stii, mai ales de anul asta cu UE si toti dracii.
DanSlotea a scris:
1. Ce primesc io de banii
EEK! a scris:Aer curat, noroi, peisaj!
Ce vrei bre mai mult???

Cu amenda.. aaa... e posibil, sa stii, mai ales de anul asta cu UE si toti dracii.

Poate o viitura... Bun,daca tot sunt atitea discutii in legatura cu locatia,eu propun sa le intilnim aici: http://www.wikimapia.org/#y=53546653&x=108156409&z=8&l=29&m=a&v=2
Vedeti ce scrie la patratelul unde e centrata cruciulita.Impacam pe toata lumea.Nu?Nici nu e departe. Perfect...dau fuga sa-mi iau o barca ...de o viata visam sa vad Mongolia... Ne.Locatia e un pic mai la nord de Mongolia.Oricum pe acolo eu zic ca sunt multe de vazut.Interesante. Ai facut un traseu...? Cam cata benzina trebuie? Drumurile sunt bune? Au conditii bune de cazare? Traseul inca nu,distanta de la Iasi pina acolo e mica,adica 5454km.Folare la ureche.Nu Posibilitati de cazare:multiple.Starea drumurilor:foarte buna.In caz de nevoie armata rusa a promis ca ne inchiriaza la fiecare cite o auto-senilata in schimbul unei navete de votca de fiecare vehicul,plus combustibilul aferent pt drumul dus-intors si ceva excursii prin imprejurimi. Pe la Cernobal se fac vizite..adica..intra in traseu sau il faci pe banii tai? sau 2-3 nopti in Siberia la intoarcere...ca ar fi interesant...Te rog daca poti afla..sincer ma intereseaza. Cernobilul nu se poate vizita ca e zona interzisa.Si nici nu pre ai ce vedea. Mai sti? Poate are degand sa-si i...radieze olticul? Mai stii peste cit timp?
Bun si acum ca tot am luat-o un pic razna sa revenim la ale noastre.Deci,azi am discutat cu Lautrentiu si pe simbata, in cazul in care vremea e fruumoasa vom face o excusie de documentare in partea Zugreni.Vom face poze,ne vom interesa de posibilitatile de cazare la cabane,pensiuni,casute, locuri de campare pt cei care vor sa stea la cort.Starea drumurilor,posibilitati de cumparaturi alimente,etc etc.Daca am omis ceva de care sa ne interesam nu va sfiiti sa ne atrageti atentia.Toate sugestiile vor fi tratate cu seriozitate. Deci...are cineva o harta exacta unde e zugreni asta..ca...autoroute n-a auzit de el..si..ma tot chinui..
LuckyMan a scris:Deci...are cineva o harta exacta unde e zugreni asta..ca...autoroute n-a auzit de el..si..ma tot chinui..
E la 18 km de V. Dornei spre Brosteni. deci...tot in zona vatra dornei..n-ar fi rau..dar de ce nu vreti langa slanic moldova? bre aveti grija sa fie apa navigabila ca de nu aduc potopu'
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 31, 32, 33  Următoare
Pagina 9 din 33
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum