Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cu nebunii in casa ...
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
poate isi mai face si el putzin timp liber sa mai scrie cate ceva .... de cand nu ai mai scris nimik mi-am vandut oltcitu`... m-am apucat de droguri si cre` ca urmeaza sinuciderea..

cred ca mai sunt si altii in cazul meu..

SALVEAZA-NE !!!! Salutare!

Baieti, cand stai atata timp cu un nebun in casa, parca apoi fantoma lui te bantuie pt tot restul vietii.. ... adica de nebuni tot nu am scapat...

Sa va povestesc, intamplari din viata mea actuala...

Multi dintre voi stiu ca am luat un fiesta pt socra-miu.. ca isi dorea masina. Masina e (pardon, era...) impecabila...
Masina a picat la testul "oglida vs ivarul portii", apoi "benzina vs aer" (aici a picat deja de 2 ori ), apoi "masina vs stalp" ... ma rog mai sunt cateva... sa va zic:

First action.

Cand a scos-o din curte a agatat cu oglinda dreapta ivarul porti... Urmare : oglinda tandari... I-am zis :"domne, fa-i CASCO!!!" Cica... pai mai sta nitel, sa scoata parleala cu oglinda...

Second action:

Dupa o saptamana, merge cu soacra in maisna... Aia batea din gura ca o flasneta stricata, ca cica nu e buna masina, ca ea nu are aer ca alea-alea, doar ca sa-l enerveze pe socru.. la un moment dat, ii zice socru: "pune-ti ba centura aia ca nu e de decor..." soacra prinde centura cu mana dreapta si o tine asa cu mana, ca "... ea se sufoca daca isi pune centura..." . Buun, la urmatorul semafor observa socrul cam tarziu ca e rosu si ... obisnuit cu dacia lui din 1970 toamna - fute o frana - in timp ce soacra trancanea si incerca sa isi scoata o geaca de pe ea, fiind aplecata nitel spre parbriz... si ZBANG, cu cornu in geam, de i-a crapat omului parbrizu . De eram io la volan cred ca spargeam si geamul lateral - cu capul ei bineinteles... apoi luneta, tot cu capul ei... apoi spoilerul fata, tot cu capul ei... Kids, don't try this at home .
Cred ca trebuia sa intitulez topicul asta altfel... ceva gen "un socru de cosmar" sau "cum sa prapadesti o fiesta"...

Sa va mai zic povestea, privita din alt unghi .
Merg io cu nevasta la socrii.. vedem masina in fata portii.. Cobor io si observ parbrizul spart in parte dreapta - ii zic la a mea : "am o presimtire ca e taica-tu nervos... "
"pai de ce?"
"pai ie-te, si-a spart parbrizu si inca nu are casco..."
... si merem in curte... socru era pe la prepelite, trebaluia acolo.. incruntat, tacut, cam rosu la fata (era nervos). Merem noi si intreb io: Ce ati patit la masina???
socrul si mai incruntat, se facea ca nu aude... ezita sa raspunda... la care io si mai insistent - chiar impertinent... :
"Ce ati patit?? ca e geamul spart... cum s-a spart??"
la care ala rabufneste:
" ... api cum sa se sparga... MA-TA cu cornu, ca ea nu poate sa stea dreacu linistita si sa poarte centura.. nuuuu, ea trebuie sa ma foota la melodie ca masina e asa, ca nu e buna, ca ea se sufoca, ca unde a mai pomenit ea masina care nu are manivela pentru geamuri etc etc... - si cand am pus frana, ea pac! cu cornu in geam!"
De-abia ne-am abtinut sa nu ne tavalim pe jos de ras... e fapt a trebit sa iesim pana la masina noastra ca sa radem...

Buun, a doua zi mere socru disperat, schimba parbrizu la Gimarom... 150 de euroi mai putin in buzunar...
Iarasi il sfatuim calduros sa faca dreacu casco la masina...la care el: "Pai casco ala costa cam 360 de euro pe an nu??? - pai daca aman io o luna sa imi fac casco, mai scot din parleala cu parbrizu.. ca deh, am cheltuit 150 de euro" Bre, asta da gandire de inginer chior!
Si nu si-a facut casco..
Si cand ma gandesc ca vroia logan inainte...

Sa va mai povestesc.. ca asta nu e tot

Dupa vre-o trei zile, merg io cu nevasta pe o straduta din apropierea locuintei socrilor.. Si vedem Fiesta lu socru parcata in fata unei curti... De obicei - de acolo se aproviziona el cu apa minerala, ca aia au depozit de apa... Si ii zic la a mea: "Ie-te socru, iar se plimba cu masina... in sfarsit a invatat sa deschida portbagajul, ca io cred ca s-a dus sa ia apa minerala..." (portbagajul se deschide de la un buton din interior de sub bord...)
Peste 3 ore merem la socri... . Ne intampina soacra cu un aer victorios , se citea pe chipul ei ca era mandra, fierbea de nerabdare sa ne spuna ceva.. cum o vad ii si zic la a mea: "sa vezi ca ma-ta sigur ne spune ceva legat de taica-tu si fiesta... am io o presimtire ca prea e fericita..."
... nu coboram bine din masina ca incepe ..
"Sa vedeti ce a facut asta iarasi cu rablagitura lui... s-a dus cu masina in oras si... a ramas in pana de benzina!!!"
.. pauza de ras... Adica radea soacra... noua inca nu ne venea sa credem, adica sa ramai in pana cu fiesta care de-abia se simte la consum... tre-sa fii putin prost...
"A ramas aci sus, pe strada alaturata..."
- deci asta era explicatia faptului ca noi vazusem masina cu trei ore in urma parcata acolo... socrul de fapt inca nu descoperise butonul de portbagaj , nu mersese dupa apa minerala ci hai-hui pana a ramas in pana de benzina... de data asta a trebuit sa radem noi.. da partea si mai interesanta urmeaza.. continua soacra victorioasa:
"... sa vedeti ce a facut desteptu' naibii... lasa el masina acolo si vine pe jos acasa (cam un kilometru jumate ) - ia o sticla de doi litri si cand sa plece vede un vecin cu masina care merea in directia aia.. si merge cu ala la benzinarie, ia benzina si se duce la masina... si constata ca si-a uitat cheia acasa ... Bineinteles, cu sticla in mana vine iarasi acasa pe jos, ia cheia si se duce iar la masina.. .pai i-am zis io sa-si vanda masina ca nu e buna.. ca io cu bicicleta mea ajungeam de trei ori in oras si inapoi pana a venit el acasa..."
... de multe ori am stat si m-am gandit asa.. .oare astia doi s-au cautat mult pana s-au gasit??

Credeti ca asta e ultima faza?? nuuu...
Peste trei zile iar jubila soacra... aceeasi poveste cu ramasul in pana prostului.. . Bre, e atat de zgarcit ca nu baga mai mult de 2 litri odata... ca cica si-asa consuma putin. Bre, daca avea logan, cred ca ramanea zilnic in pana de benzina...

Sambata am vorbit cu a mea sa ii chemam pe socri pe la noi ca sa vizionam caseta de la nunta.. Mai ales ca duminica la prima ora urma sa scapam de soacra pt trei saptamani, ca mere la covasna sa se relaxeze... Buuun, am stabilit ca la 6 dupa-amiaza sa fie tambalaul la noi la bloc.. Io pe la 6 fara ceva io eram inca la socrii, ca aveam ceva treaba. Inainte sa plec i-am vazut ca se imbracau sa vina la noi.. cu masina . Am plecat repede sa cumpar niste bere fara alcool, ca deh, sa se simta omul bine la mine. De la socri pana la mine sunt 3 km, fix 5 minute cu masina.
Ajung io acasa, ii zic la a mea sa se pregateasca, ca astia "acuma ies cu masina pe poarta"... Si ne punem sa asteptam... si asteptam...
Peste juma de ora suna soacra... cica:

"Vedeti ca noi mai intarziem un pic..."

"Pai cat mai intarziati???"
..." hehe pai intarziem cat ii ia lui taica-tu sa scoata masina din stalpul de gaze hehehehehe "
bre, am crezut ca ne cracanam de ras.. Adica in fata curtii e un stalp din ala galben, care e de fapt un semn ca pe acolo trece conducta de gaze. Stalpisorul are cam 35- 40 de cm... Ei bine, socrul a scos masina cu spatele din curte, soacra in dreapta... Soacra iar incepe cu "taca-taca..." ... a dat socru cu spatele si apoi trebuia sa dea cu fata, cu volanul cotit... El stie de stalpul ala, la toata lumea atrage atentia "vezi sa nu dai in stalpul de gaze!". Da nustiu cum dreacu face, atent la cicalelile soacrei (care by the way, nu mai are voie in fata, sta numai in spate) - ca incepe sa dea in fata, fix pe directia stalpului .. soacra sare repede "... ai grija sa nu dai in stalp..." socru nu pricepe la ce se refera ea si o calca... poc-crrrrr direct in stalp! Bre, faza de tot rahatul... sa mori de ras... Si imediat soacra: "... idiotul naibii... intentionat ai facut-o, doar TI-AM ZIS sa ai grija la stalp! Boule, ai bagat masina in stalp!"

buun, toata povestea asta am aflat-o peste juma de ora... cand m-a sunat soacra pt a doua oara... cica :
"gabiiii, hai nu vii pana aici?? ca asta nu e in stare sa mai scoata masina de pe stalp.. se invarte in jurul ei ca prostu, tot e transpirat ca nu stie ce sa faca .."
Bineinteles ca mi-au dat lacrimile de ras... bre, ca la "Stan si Bran"...
M-am suit repede in papuc, aveam si o bere la bord... si alea 5 minute cat a durat drumul efectiv imi dadeau lacrimile de ras.. ma gandeam cu dreaku pot fi unii atat de prosti bai fratilor...
Cand ajung acolo, era o imagine... ceva de genul: fiesta cu motorul pe stalpul de gaz, iesea abur din radiator de sub capota, in jurul masinii 2 cricuri, cateva scanduri mai groase si socru care isi punea mainile in cap de 30 de ori pe minut.. vecinii care stateau si se uitau ca la urs si radea... bre ce mai, ma apucase mila..
Iau io cricul de la Papuc (cric sanatos frate) ridic fiesta de-o parte, bag niste scanduri groase, apoi las masina pe ele si dau ianpoi, am scos-o in 3 minute...
Deschid capota: A dat cu partea de jos a spoilerului, spart spoiler fata, apoi a impins cu radiatorul, l-a indoit efectiv si pe ala - bineinteles ca a cedat si prinderea ventilatorului, care era lipit in catalizatori/evacuare, era deplasat cu totul, ceva plasticaraie rupte pe acolo.. Radiatorul spart . Apoi ma uit mai bine pe dedesubt... noroc ca nu a crapat carterul. apoi mi s-a parut mie ceva ciudat si el imi zice triumfator:
"pai da, am vazut ca am luat stalpul... si am dat si inapoi, ca sa trag masina jos de pe stalp... " asa se explicau mai multe urme de lovituri cauzate de stalp.. Total cost daune: probabil vre-o 9 - 10 milioane....
Bineinteles, ca soara era cu gura mare.. cum il vedea pe socru la pamant, intins langa mine constatand daunele de sub masina incepea : "ti-am spus: masina asta nu e buna... si tu esti un prost si jumatate.. .nu trebuia sa o cumperi... asa-ti trebuie, ai vrut masina - na masina!!!" imediat turba socru, se ridica sa ii foota o palma, aia fugea repede in curte dupa poarta si tacea 3 - 4 minute... Apoi ne pandea, cand il vedea pe socru iarasi in pozitia culcat, iarasi continua: " da, masina asta nu e buna domne, ti-am zis io... uite, vezi ce fum iese de sub capota?? imediat ia foc masina ... ti-am zis io ca nu e buna ca se incalzeste capota stiu io.." si iar sarea socrul suduind si injurand, daca o prindea sigur ii tragea vre-o palma doua... Pana la urma am trimis-o io la plimbare pe soacra, ca sa evit o repriza de K1... a luat asta bicicleta si s-a dus la noi la apartament... Apoi l-am convins pe socru sa vina la noi ca si-asa acasa doar sta si se enerveaza... asa macar la noi, mai bem o bere, mai radem cu soacra, mai povestim ...
Deci va dati seama ca nici acum nu e convins de faptul ca trebe sa-si faca CASCO...

In fine, am o presimtire.. ca acest topic va fi unul luuuung adica va cuprinde multe intamplari cu socrul si fiesta... Practic nu a trecut o saptamana fara sa faca el vre-o tampenie cu masina...

Numai bine! He he, citesc io acuma
am trezit vecinii
am trezit vecinii

.. adica ti-ai reparat clacsonul??? Bre... mai zi cu socrii ca ma sparg de ras . Cu socru bre, ca de soacra am scapat pt vre-o trei saptamani - ca sa dus la covasna...
Acum in sfarsit e LINISTE.... . Am fost ieri pe la socru.. da n-am stat ca n-aveam chef de show-uri. Demontase la Fiesta partea din fata...
Ca norocul, radiatorul principal NU E SPART, e doar indoit. In schimb ala de clima e muci.
apoi mai sunt niste plasticaraie care tin ventilatorul - si alea sunt rupte, s-ar putea sa se poata lipi cu pistolul de lipit... Apoi partea de jos a spoilerului - se poate repara.
Daca avea CASCO nu avea acum nici o problema in a-si repara masina.. Asa numai radiatorul ala d eclima e vre-o 7- 8 bulioane .

Bre, asteptam sa vina soaccra, pt faze... ca acum fiind singur, nu prea are cu cine sa se certe si n-am chef de scandal...

Numai bine! Esti tare Gaby! Sa-ti traiasca socrul! Si sa ne mai povestesti si noua! Noutati:
Schimbat radiator clima: 6 bulioane
Reparat spoiler + reparat plasticaraiele rupte: 1 bulion
Urmeaza sa monteze totul la loc, si apoi iarasi incepe distractia Bine ca nu si-a cumparat socru-tau Hummer H1 sau mai stiu eu ce gipan ca dupa aia il angajau aia de la demolari cu juma'de norma Bre,ce au avut cu saraca masina bre?Ca e o masina buna,nu face figuri...
Au scapat ierftin cu radiatorul si bara...din cate stiu eu bara e 200 de euro..iar un far 25milioane..deci CASCO ca nu e de joaca.... the newest kid in town.......mi-am facut cont ca sa pot sa scriu si eu ceva aici.....nu va ganditi la cine stie ce povesti........gabii: felicitari pentru ca ne-ai impartasit "aventurile" tale...........we want more salutare !!am facut acest cont si eu ca multi altii, sa il felicit pe gabi pt daruirea cu care ne povesteste, am ras cu lacrimi
astept continuarea povestirilor !!!!!!!!!!!!!! Bre Gabii acuma inteleg eu de ce ceva mai devreme cautai tu o drujba.

Da,nu cred ca mai rezista mult...sigur o foloseste
BoogY a scris:Bre,ce au avut cu saraca masina bre?Ca e o masina buna,nu face figuri...
Au scapat ierftin cu radiatorul si bara...din cate stiu eu bara e 200 de euro..iar un far 25milioane..deci CASCO ca nu e de joaca....

E de aur farul ăla Vorbesc foarte serios,ai mei au un Ford Fiesta 1.4Tdci,din 2003.Si a avut parte de un mic accident si farul dreapta a fost omorat,de fapt doar plasticul ala oglinda si toate cele intacte.Ei bine a costat 20milioane daca tin bine minte,sper sa nu ma insel.Sunt foarte scumpe piesele la Ford. Sall all ......sunt nou pe aici ..... Gabi mor de plictiseala ...mai pune shi u cate ceva amuzant pe topic pls ... macar 1 pe saptamana ... multzam anticipa ...
asteptam toti si nu pune gabi nimic hai mai omule mai zii o povestioara
gabriel82 a scris:asteptam toti si nu pune gabi nimic ..........

Poate a aflat doamna lui (Gabii) prin ce Cafanea isi pierde vremea si i-a pus interdictie ,
sau mai grav......l-a dat pe mana soacrei. Observ că sunteți mulți care nu aveți nici o treabă cu Oltcit-ul și intrați pe aici doar aiurea sau doar "să vedem ce a mai scris nebunu' ăla (sic!)".
Dacă mai văd exprimări de genul "mai pune ceva că mor de plictiseală" o să am io grijă de userii voștri să nu mai apară pe aici. Prin metode legale.
În primul rând acest topic a fost făcut de Gabii DOAR pentru a povesti, iar impresiile personale și cereri de povești pe bandă rulantă nu-și au locul. Aici nu e un forum de literatură unde se înscrie orice puștan care nu are cu ce-și pierde noaptea (au fost relatări de genul "ne luăm droguri, ne băgăm în mașină și ne stricăm de râs"... asta ca să folosesc totuși din bun-simț o exprimare convențională).
Citește, îți place și taci.

Numai bine. Miau.. Vulpoiule,care e problema ta? Să inteleg ca daca ar fi dupa tine,numai Gabii ar trebuii sa scrie aici,iar cei care vor sa-si spuna un gind/o parere sa-i trimita scrisori prin posta sau sa se mute in Arad pe str.Poetului,Bl......,sa fie mai aproape de autor si sa aiba ocazia sa-l urmareasca "LIVE"

Poate in viata lui Gabii nu s-a mai întîmplat nimic deosebit...
adrian-ar a scris:
cei care vor sa-si spuna un gind/o parere sa-i trimita scrisori prin posta

Exact. Exista mesaje private.

PS. Io nu ma refeream la membrii seriosi bre (ca tine ), doar la pustimea care a aparut pentru prima data pe aici si confunda forumul cu o pagina de povesti nemuritoare.

Numai bine subscriu... Bre, termenati bre cu disputele... da imi iau jucariile si plec...

Io va zic doar atat.. nu voi raspunde la nici un fel de provocari, atacuri, insinuari sau alte chestii... cel putin nu pe topicul asta. Viata e mult prea scurta ca sa mi-o petrec certandu-ma cu personaje care se ascund in spatele unui nick pe un forum virtual.. zau asa. Daca unii vor sa vada topicul asta plin de remarci, laude sau alte chestii - treaba lor, adminul mi-a promis ca odata o sa faca curatenie - si am incredere ca o va face cand o sa-i cer acest lucru in mod expres...

Nu mai scriu pe aici, nu pentru ca in viata mea nu mai sunt intamplari ... pur si simplu am prea multe pe cap in ultima vreme, nu imi mai ajunge timpul pt chestiile utile si necesare de zi cu zi... sunt tot pe fuga si alergatura. In scurtele momente cand nu am probleme la scarbici, cand nu suna telefonu ca nu-stiu care nu-stiu ce a mai gresit prin sistem sau nustiu-ce problema a mai aparut asa din senin ca sa imi puna nervii la incercare - ei bine, in scurtele momente de respiro - am ales sa mai intru aici pe forum, sa mai scriu una- alta, sa ma mai delectez cu cate un topic mai fun, o idee mai traznita a unuia sau a altuia. Pe scurt, ma simt bine aici printre voi. Iar activitatea mea pe forum e inca una dintre placerile pe care mi le mai pot permite ... nu se stie pt cat timp, e posibil ca la un moment dat sa apara un topic.. ceva de genul.. "De Gabii ce mai stiti?" - si o sa raspunda dor unii dintre cei pe care ii cunosc - aia vor sti fie ca nu mai am acces la net, fie ca nu mai am timp... Asa ca incerc sa profit de fiecare clipa libera pe care o am la scarbici si sa o lalai pe forum... cat se va mai putea...

In fine, ca sa nu inchei in mod pesimist, trebe sa va spun ca povestiri cu nebunii vor mai fi, ca un nebun dintre aia sunt chiar io .
Ultima chestie... scurta... Ieri la curte.
Am sapat o groapa chiar dupa poarta, in spatele gardului (nu e pt socrii ) - ca trebe sa bag apa in curte - si trebe facut un camin. buuun, chiar langa caminul ala am mai sapat o groapa de 1 metru unde voi infige stalpul de curent. Stalpul de curent e de fapt o barna lunga de 8 metri, un cornier de 12/14 din lemn. Numai ca aici a trebuit sa ma ciondanesc juma de ora cu socru... pe motiv de .. hapciupaleala..
Adica stalpul ala e din lemn, lemnul ala dintr-un brad, care probabil (mai mult ca sigur) a crescut dinspre radacina spre varf. Buuun, se vede clar pe stalp la care cap a fost tulpiuna si la care varful, ca la partea cu varful e un pic mai subtire+ ca un colt e chiar unde a fost scoarta. Si pe deasupra mai are si o mica crapatura pe lungime, cam de 20 -30 de cm tot la varf. Io am luat 5 litri de motorina ca sa tratam stalpul in partea care va veni in pamant sa nu putrezeasca... Si pe cand eram io in groapa cu lopata si harletul in mana, transpirand de mama focului ca sa termin groapa, il vad pe socru cum cerceta stalpul, ia motorina si toarna in partea dinspre varf - cica aia trebe in pamant.
Am crezut fie ca glumeste, vie ca nu a observat ca ala e varful, nu tulpina... asa ca i-am zis ca trebe partea ailalta in pamant.. cica:
"nu, ca aici e crapat..."
"Nu conteaza crapatura aia mica, trebe partea ailalta ca e mai groasa- aia trebe bagata in pamant.."""
" Mai - da e urat sa stea cu partea asta in sus, asta treb bagata in pamant ca oricum putrezeste in cativa ani si atunci il intorci invers"

"Adica sa bag stalpul cu varful in pamant???"
" Mai esti culmea, de unde stii tu ca ala e varful?? poate l-au taiat aia stramb..."
"Pai e mai gros la un cap si mai subtire la altul... "
"Da nu vezi ca e crapat? Il pui cu crapatura in sus... e URAT!"
" Mi se rupe ca e urat, iaca ii futem 2 cuie in crapatura si e frumos, sau iau drujba si il ascut la varf si gata crapatura, doar n-o sa bag paru invers "
"Mai esti figura, cum stii tu ca bagi paru invers... "
Atunci m-am enervat...
"Cum dreacu sa bag paru asa in pamant?? Adica copacul creste in sus... cum e normal, sa il bag in pamant cu susu-n jos sau asa cum creste el natural??? cum sa bag paru cu varfu in pamant, cu partea groasa in aer balanganind ca o p--a - n vant la cea mai mica adiere???"
"Da de unde stii tu ca n-a crescut invers?? Ha? si chiar daca e asa, ce faci daca face radacini?? Daca il bagi invesr nu face radacini in veci!"

....

Pana la urma am udat stalpul si la capul celalalt cu motorina... a ramas sa dam cu banu... Da io tot nu-l las sa bage stalpu cu susu-n jos!

Bre, ne-am ciondanit juma de ora... timp in care fiecare prezenta argumente si alalat contraargumente, ca la circ.. . Nici unu nu a cedat... Nevasta-mea doar statea si se radea, cica o sa ne filmeze, dupa ce va fi casa gata ne pune caseta sa vedem pt ce motive stupide ne certam si cat timp pierdem cu ambitii si orgolii... Gabii ascute stalpu' ma si la capatul celalalt si maine l-ai bagat in ceata total. Tocmai ti-ai luat drujba. Ai casa. Vine iarna.

Hmm...

Io as zice sa-ti bagi drujba in el de par si sa produci un stalp de chiatra. Ala nu are moarte. Nici varfuri. Nu se indoaie si nu trebe tratat (motorinizat).

Dar faci cum le ai mai bine...

Sanatate. chiar aveam nevoie sa rad...serios...scapi de una dai in alta... dar sunt prea penale fazele...si socrii tai mi se par nish mosnegi de aia care se ciondanesc din orice ... (raman la ideea urmatoare: cand o sa ajungi la o varsta considerabila scrie si tu o carte)
Loris a scris:... socrii tai mi se par nish mosnegi de aia care se ciondanesc din orice ... cand o sa ajungi la o varsta considerabila scrie si tu o carte)
Va fi moshneag si se va cindani cu colega de camera asa ca, nu va mai avea timp de scris . si a mai trecut aproape o luna si asteptam noi vesti de la Gabi Pentru cei ce n-au citit mai sus
Gabii a scris:Bre, termenati bre cu disputele... da imi iau jucariile si plec...

Io va zic doar atat.. nu voi raspunde la nici un fel de provocari, atacuri, insinuari sau alte chestii... cel putin nu pe topicul asta. Viata e mult prea scurta ca sa mi-o petrec certandu-ma cu personaje care se ascund in spatele unui nick pe un forum virtual.. zau asa. Daca unii vor sa vada topicul asta plin de remarci, laude sau alte chestii - treaba lor, adminul mi-a promis ca odata o sa faca curatenie - si am incredere ca o va face cand o sa-i cer acest lucru in mod expres...
...

Lasati omu' in pace, ar trebui sa-i multumiti ca v-a descretit fruntile de atatea ori. Nu vrem sa se enerveze si sa ne lase cu buza umflata. Salve ! Hai sa va mai scriu una, ca nu am mai scris demult.,
Subiectul de azi:
Cumnata-miu si Cumnata

Ea: Are si ea 8 clase, deh, da are o gura - toata ziua sta la sant la strada si barfeste. El - mai linisitit de felul lui, da atata ca nu prea il duce capu... e lenes de pica jos. Sta la socrii mei (adica cu ai lui), au sus la etaj o camera a lor si una a copilului... asta asa, ca sa va faceti o scurta idee despre ce vorbesc.
Sa incep cu nunta.
Nunta lor a fost un eveniment deosebit. Spun asta pt ca RAR se intampla sa aveti parte de un astfel de eveniment deosebit. Cu adevarat deosebit. Io eram in delegatie, am prrins doar petrecerea (sau ma rog, asa zis-a petrecere) incepand cu 6 dupa-amiaza, cand am ajuns in tara.
Cand a fost vorba de alegerea locatiei: Socrii au insistat sa nu faca nunta la un restaurant sau la un local ca deh, "ie scump si nu raman cu nimic ". Au insistat sa faca un cort in curte, au inchiriat un cort mare si l-au montat. Mancarea a fost facuta cu tipete si urlete de catre ai batrani - socru si soacra. Ei au fost vioara Intai! Astia nu pot sa discute si ei ca oamenii, trei zile au zbierat si s-au certat ca la usa cortului pe motiv cum ca "de ce mai speli farfuriile de praf??? consumi APAAAAAA!!!" sau ca de ce sa fie 3 felii de salam cand ajung foarte bine daca sunt 2 felii taiate in bucatele... Chestii de-astea tampite, ca lu nevasta-mea i s-a facut efectiv GREATA si nu a dat pe la ei cu doua zile inainte.. Efectiv se certau toata ziua, ce si cum sa faca, parca erau loviti cu leoca! In fine, la sfat nu stiu cum a fost, io am trait doar nunta...
Cum am ajuns io, obosit dupa drumu de la nemti spre Romania, hopa, m-au si luat la intrebari ca "de ce nu m-am barbierit". Pai foooto-le muma-n coor, dupa ce ca am manat ca spartu, ca am batut recordu pe distanta Frankfurt - Nadlac (am facut fix 8 ore pe 1200 km!!!), am riscat sa nu mai ajung niciodata, doar ca sa nu intarzii la ei la nunta, ei ma intampina nu cu "bine ai venit" si cu "bah gabi, da nu te-ai ras si tu..." . Da eram prea obosit ca sa ma enervez...
Urla muzica aia in boxele imprumutate, era fratele miresei pe post de DJ-ei cu manele si populara. Imi venea sa ma urc pe pereti. Am zis, ca daca tot sunt obosit, stau la masa si beu bere... Bere CANCI, ca deh, berea conform lu socra-miu nu se da inainte de friptura.. .vezi doamne, sa nu se bea asa de multa. Am zis cla: nu-mi da bere sa beau - PLKC si ii bag in ma-sa cu nunta lor cu tot! Mi-a dus o sticla de bere... Golden Brau! Cea mai naspa si ieftina bere care exista la ora aia pe piata . Era cu 1 mie mai ieftina decat o bere voarte buna pe vremea aia (Arbema). Da deh, nu cumva sa cheltuie...
Tacamuri imprumutate de prin vecini. La fel si scaunele,de fapt erau niste banci ca la tara in juru unor mese improvizate, acoperite cu folie de nylon...
Aperitivu- cate putin din toate salamurile (cele mai ieftine) cumparate. O feliuta maxim 2 - ca sa nu facem alergie. in fine, dupa 2 beri a mers si salamu ala infect. Ma mir si acum ca nu am fact vre-o urticarie... poate din cauza ca am dat multa bere pe gat..
Buun, pe la 8 cand s-a servit supa - a inceput DISTRACTIA!!!
Stateau omenii sub cortu instalat direct pe pamantul din batatura... praf, mizerie alea alea. Si au inceput sa se stranga norii!! Am si zis :Daca incepe ploaia- sa vezi distractie! . Si a inceput un vant puternic, mai-mai sa ia cortu cu totul - cort de-ala militar, da vechi, vai de mama lui. Si apoi a inceput ploaia. O binecuvantare pt prafu de sub cort. Ploua in cort de nu ne venea sa credem. Mie mi-a plouat in supa! Pana sa termin io farfuria, am constatat ca s-a umplut farfuria la loc cu apa de ploaie ! A fost o nunta de pomina, de fapt o adunare taraneasca cu rudele miresei - niste tarani de-aia de la tara... pe bune, nu vreau sa fac misto, chiar asa a fost! Au fost cam 40 -50 de oameni, cu tot cu socrii si miri. Cea mai naspa nunta! Totul facut cu un singur gand: sa cheltuie cat mai putin, sa nu cumva sa piarda vr-eun leu! Ca pixu! A venit friptura, aia a fost buna, recunosc. Facuta acasa. Apoi faza cu furtu miresei, aia a spart distractia. Au furat mireasa - lucru normal, asa e la toate nuntile (apropo, la Adrian la nunta noi am ciordit pana si mirele ) nu? E o chestie haioasa, fireasca, cat se poate de placuta si normala la nunti. O chestie dae care s a iti aduci aminte peste ani si ani! Pai la ei a fost cu scandal. Da scandal nu gluma. Au plimbat aia mireasa vre-o ora si cand s-au intors socru fierbea, "cum isi permit aia sa stea atata cu mireasa, nu le e rusine, nesimtitii... ". O ora nici nu e mult, daca au mers pe strand- pana acolo se face cam 20 -25 de minute, apoi prin discoteca + drumu inapoi - e chiar foarte putin. Credeti ca au negociat mireasa? Credeti ca s-au bucurat de momentul in sine - Ciu-ciu ca a inceput socru sa urle ca descreieratu la invitatii care tocmai coborau cu mireasa din masina. Basca taranu de fratele miresei s-a dus a-i ia pe aia la bataie. Mireasa a inceput sa zbiere la socrii ca e nunta ei si sta cat vrea "furata", socru a inceput s ao balacareasca "la ea la ma-sa acasa sa stea cat vrea ea, nu la el", si uite asa a iesit un scandal general pe la 12,30 noaptea . Io stateam si ma minunam.. la un moment dat aia care au furat mireasa i-au bagat in aia masii pe astia cu nunta lor cu tot, si s-au urcat in masina si au plecat, nu inainte de a primi cateva picioare in protiera din partea fratelui miresei, care s-a simtit dator sa iasa si el in evindenta - ca si mare jucator de gambe si glezne incaltate cu adidasi made in china. Cred ca asta a fost cea mai interesant afaza din toata nunta... plecarea primilor invitati. Adica alaturi de faza cadn ploua la invitati in supa- asta merita filmata . Ok, lumea vazand ca incep taranii sa urle, sa injure, sa zbiere ca descreieratii in mijlocu strazii, s-a carat. La doua noaptea am plecat si noi scarbiti... A doua zi s-au calmat spiritele, erau fericiti socrii, ca s-au strans 44 de milioane la nunta - si ei investisera doar vre-o 11, deci au iesit in castig! Erau in al noulea cer! Ca fusese o nunta de tot cct-ul aia deja uitasera. Ca, cu scandalul lor s-a stricat toata atmosfera de nunta, de petrecere -aia iar au uitat sa isi mai aminteasca. Iar cand am comentat ca a fost o nunta de rahat, imediat am fost luat la suturi (verbal) ca deh, cum imi permit...

In fine, la 1 an a urmat botezu...

Am fost si io nas de botez... Asa ad-hoc, ca deh, pe astia (adica cumnata-mea si cumnata-miu) i-au refuzat vre-o 6 perechi, iar a 7- ea i-a lasat balta cu cateva zile inainte de botez. Ne-a rugat pe noi sa ii ajutam, ca deh, mai erau cateva zile si venea botezu. Am zis, hai sa-i ajutam, desi ii stiam ca is mai nesimtiti si zgarci - ca doar nu degeaba i-au lasat balta 7 perechi inainte... da am zis, hai, ca oamenii au nevoie de ajutor, sa-i ajutam.
Noi nu stiam care e treaba, am cumparat lumanari,patura pt bebe, haine pt noi alea alea, cheltuieli. Am mers bineinteles cu ambele masini ale MELE ca a lor nu avea benzina... Adica era musai ca ei doi, tarani cu diploma de oraseni cu 7 clase, sa coboare din MONDEO, da in dacie sau oltcit- ar fi ras lumea de ei nu? Deh, si la nunta lor, io eram plecat in delegatie la nemti, au insistat la nevasta-mea sa ii plimbe tot cu Mondeo, prin gropile alea de la ei de acolo.. basca mi-au lipit pe capota si un kkt de papusa - ca mi-au ramas urme adnci un lacul de pe capota cand am dezlipit kkt-urile lor de acolo . Ok, au mers ei cu Mondeo, noi (io si nevasta) cu oltcitu... In fine, era cat pe ce sa nici nu luam portofelu cu noi la biserica, ca ei au spus ca "au aranjat absolut totul".. io ma gandeam ca au platit slujba - nu? Pai asa era normal, din moment ce mi-au spus de 2 ori clar si raspicat ca "au aranjat cu preotu!". Cand ajungem acolo, SURPRIZA! Ei de fapt au aranjat sa fie botezu la ora "X" nicidecum nu au platit. Era sa ne facem si de kkt, pt ca daca lasam banii acasa- nu am fi avut cu ce sa platim botezu si popa! Nu mai spun, ca la petrecerea ce a urmat (bineinteles, acasa, in curte, ca e mai ieftin!) - aproape ca nici nu ne-au mai dat vre-o atentie... ca deh, noi eram de-ai casei.
Asaaaa, si acum, dupa cativa ani de nasie, astia NU AU VENIT ODATA CU UN CADOU! Sa mor io! Pt ei nasii au doar obligatii! . Pai sa nu-ti vina sa-ti bagi pwula in ea de nasie ? Ba mai mult, ei vin la noi DOAR cand au nevoie de bani imprumut.... Iar vita de cumnata - are si tupeu. Dupa ce ca la amandoi le-am gasit loc de munca la firma unde lucrez io si nevasta, bineinteles, ca si muncitori - ca ea are doar 8 clase, el are doar liceu! Acum au tupeu sa le gasesc loc de sefi , eventual sa muncesc io in locu lor, ca vezi-doamne, io le sunt nas! Si lor le e greu sa munceasca! M-am saturat de ei pana peste cap!
Culmea tupeului, cand a implinit fetita lor 2 ani, am facut o masa festiva, bineinteles la MINE la apartament, ca ei stau cu socrii si acolo mereu e scandal, nu poti sa faci nimic! Buuun, dupa ce ne-am pregatit 2 zile cu mancaruri, specialitati gen crap umplut la cuptor, stropit cu vin alb etc etc, ii chemam. Ne dam seama ca NU AVEM suc in casa si le-am zis : "bai, uitati care e treaba, io beu bere, am 2 lazi in casa, nevasta bea apa minerala, si de-aia avem.. daca vreti suc - vedeti ca nu avem ca am uitat sa luam. Luati si voi o sticla de ceva ce va place voua si veniti aici." Nu cred ca am cerut ceva anormal nu? Ce credeti ca au lua??? - SUC "PROFI" o sticla din cel mai scarbos suc existent pe piata! Cel mai ieftin suc! Cand vezi atata nesimtire, sa nu ti-o iei in cap? Bineinteles, cu degetu-n gura au venit! Cadou- aia iese oricum din discutie, ca nasii au doar obligatii... Buuun, zic - "no, daca lor le place sucu asta - pai asta le dam sa bea!" si am pus sucu pe masa- credeti ca s-au atins de el??? Pai nu! Da nici io. Buuun, pleaca astia io iau sucu.. si ma gandeam sa-l arunc, apoi mi-a picat fisa - "poate mai vin astia pe la mine, il pastrez pt data viitoare". Nu trec 2 luni si ne trezim cu ei la usa... Pai deh, imediat am golit baru de sucuri sub pat in dormitor - am lasat numai sticla aia de la ei... Bineinteles, am deschis baru : "hai sa va servesc cu un suc..." Ei: "pai de-asta? Profi???" la care io: "pai nu VOI L-ATI ADUS??? "... Au baut juma de sticla, le-a fost sete, si n-am avut altceva in afara de bere.. si ei erau cu masina, asa ca intre apa de la robinet si suc profi - au ales scarbosenia aia tulbure-galbuie...
Credeti ca e tot? Nuuuuu . Am pastrat restul de sticla, peste 3 saptamani au ramas in pana de bani si iar au venit pe la noi. Iarasi am ascuns restul de bauturi.. i-am servit tot cu suc Profi.. ca sa se sature! Au fost jmeckeri, au baut acasa apa sa nu le fie sete.. da nu-i nimic, pastrez sucu pt data viitoare ! Si cand se termina ma duc si le mai iau o sticla, ca deh, vad ca asta e singuru care rezista cand vin nehalitii!
Ca stia cand vin la mine in vizita, cu fetita, nu cumva sa o tina pe aia mica sa nu sparga sau sa strice ceva. DE FIECARE DATA MI-A SPART CATE CEVA!!!. Nesimtita de Ma-sa o lasa sa faca de toate la mine in casa, ca deh, sa sa nu planga fata! Plus ca noi cand stim ca vin musafiri punem pe masa de toate, saratele, bomboane etc. Ea cand vine primul lucru e sa dea la fata sa manance !! Cu forta... ca are de unde! Inteleg, sa ii dea sa guste la fata.. da ii da cutia cu saratele cu totu, de parca doar fii-sa ar conta in casa. Suc, daca le pun suc pe masa, ii umple paharu, chiar daca stie ca biata fata nu bea atata. Da sa aiba fata ce sa verse pe covor.
Ceea ce ma enerveaza la nesimtita asta e ca DE FIECARE DATA la PECARE isi UMPLE BUZUNARELE cu DE TOATE! Adica sub prtextu ca "ia cateva bomboane pt fata ca ii e pofta...." BAGA MANA PANA LA COT in farfuria cu bomboane si GOLESTE EFECTIV FARFURIA LA ea in buzunare! De fiecare data! Nesimtita cu diploma! Sa se duca-n p..da masii la Billa sa cumpere o punga de bomboane sa u caramele, io am pus alea pe masa pt degustare nu pt bagat in traista...
Fac o pauza si revin:
(...)
am facut pauza, continui...
Ideea e ca incept astia doi sa ma calce rau de tot pe nervi. Acum au pretentii.. .
La scarbici, asa cum va zisei mai sus: Cand m-am angajat io, acum 5 ani, am vazut ca e OK, salarii bunicele... A observat si soacramea si imediat a venit cu pretentii, sa o bag si pe cumnata-mea la cusut... ca la italianu ala lua minimu pe economie, fara bonuri iar salariu le dadea mereu cu intarziere. Buuun, dupa ce am bagat-o io pe barba mea, a termenat nevasta facultatea. Am insistat s aii gasesc un loc caldut si ei, da ea macar nu a stat cu mainile-n san ci a muncit, iar cand i s-a ivit ocazia a avansat singura.
Apoi au inceput prtentiile socrilor, ca den, sa-l bagam si pe lenesu de cumnata-miu undeva la lucru, sa castige si el... Buuun, dupa ceva tentative si lupte (deja era tot clanu ei in firma!) am reusit. Eforturi destul de mari ca era cam bataie pe locurile de la muncitori, erau bine platite.
Dupa doua luni, nu i-a mai placut la cumnata-miu la spumatorie/injectie volane, vroia ceva mai usor, eventual manipulant.. ca acolo era mai mult de stat decat de lucrat. In cadrul firmei NU e permisa migrarea personalului de la o sectie la alta, cu chiu cu vai l-a rezolvat nevasta-mea...
Dupa alte cateva luni, iar nu i-a mai convenit ca deh, salariu mai mic la manipulanti, a vrut inapoi la spumatorie. Iarasi a intrat nevasta-mea in rahat pana-n gat pt el. Apoi fratele lu cumnata-mea a vrut si ala la noi... interventii, ca deh, la greu trebe sa-i ajutam. Apoi si prietena lu ala, si ea a trebuit ajutata, ca saracii de ei sunt tarani cu 7 clase si nu au sanse sa ii bage cineva in seama...Buuun, dupa ce am reusit sa bagam tot clanu familiei -+ alte rude, prieteni si cunostiinte de-ai socrului si soacre, nici macar un "multumesc " nu am primit. Deh, noi avem numai obligatii fata de toata lumea... . Acum au inceput alte pretentii: Soacra : "de ce nu ii gasesc la octa (nevasta) un alt loc, ca saraca munceste prea mult..." (asta e complet eronat... ). Apoi "Pe Tina (cumnata) de ce nu o punem noi CTC-ista sau sefa???" ca saracanu mai poate la cusut.. si ea nu poate sa deschida gura la firma sa ceara... Trebe sa ii imboldim noi tot timpu de la spate,s aracii nepuntinciosi...
Apoi m-au foootot si pe mine si pe nevasta-mea 6 luni la cap pana am cedat ... psihic si nervos (io) ca sa-l transferam pe cumnata-miu la montaj, ca acolo au auzit ei ca e mai usor... Pana la urma n-am avut incotro si l-am facut din manipulant spumator- montator. Aici ii place, ca deh, e bataie pe locurile d ela montaj la noi in firma....
Apoi a nascut tina si a stat 2 ani in concediu maternal. Cand mai erau cateva luni pana i se termina concediu, nu trecea saptamana fara sa ne ceara sa o "punem si pe ea maistra sau CTC-ista" ca ea nu mai vrea la cusut, ca e asa de greeeeeu... Ie-te-adreacu, dupa 2 ani de frecat menta si barfit la coltu strazii cu tzatele de pe drum, acum vrea sa fie si sefa nu? Eventual sa o pun pe ea in locu meu, si io sa trec la cusut in locu ei. Ie-re-a dreacu, s-a domnit! A vazut ca nu mai misc un deget pt ea, a vazut ca prea mult am intrat si io si nevasta-mea in rahat pt ei, a trecut la alta tactica :Soacra. A pus-o pe aia sa ne foootisheze la melodie, pana i-am taiat-o scurt si la soacra! Sa am lase in pace. DAca vrea sa mai coase- bine, daca nu, sa se duca la alta firma ca mai sunt firme ce angajeaza muncitori - bineinteles fara bonuri de masa si cu salariu mult mai mic, nu de 9 milioane jumate pe luna! Daca nu e multumita, sa plece! Ca oricum m-am saturat de ei! Credeti ca a plecat? Noooo! Doar nu e proasta!
Iar ultimele faze mi-au pus capac...
Terenu unde am balta e cumparat de mine si de nevasta-mea de la... socri! buuun, avem poarta la intrare- si cheie. O cheie e la mine, o cheie e la socri (ca deh, mai merg si ei pe acolo sa mai dea la pesti sau sa mai faca una-alta). E la 200 de metri distanta de casa socrilor, casa unde locuiesc si cumnatii. Cumnatii ai dreacu, ciordesc cheia de la socri si merg bine-mersi la mine in curte si... se servesc cu caise, mere, pere, zmeura.. ca la ei acasa. Da, io sap, io muncesc, io ud alea alea, ei vine la cules, foooto-le aia masii! . Pai sa nu turbezi??? Nesimtitii dreacu, pe langa faptu ca se servesc, mai vin si cu traista goala si pleaca cu ea plina.. ca sa dea fructe la fata! Fir-ar ai dreacu, da le e greu sa mearga la piata?? Ce mama naibii sunt io? Sponsoru lor? Cred ca zilele astea, exact inainte de plecare in concediu merg pe la ei, ii prind pe amnadoi si ii pizduiesc sa ma tina minte! Ca prea si-au luat-o in cap. Cum sunt io la scarbici- hopa si si cu traista... Ai dreacu de o luna mananca fructe incontinuu.. iar io am apucat sa mananc trei caise si 2 mere.. tooot astept sa se coaca, si pana se coc le "rezolva" cumnata-mea! Sub pretextu ca ii "trebe la fata fructe"... Pai sa se duca-n p...da masii la piata nu la ciordeala! M-am enervat asa de tare ca am luat o sapa zilele trecute si am TAIAT toate tufele de ZMEURA! Sa mai culeaga prazu! Si-asa nu am apucat sa mananc zmeura de la mine anu asta, ca m-au rezolvat astia doi. Si mai am si scandal cu socrii ca cica "bine ca pe noi nu ne inviti la o caisa sau la o zmeura, da pe Danu si Tina ii lasi.. in fiecare zi au caise de la tine "... No, lasa-i pe mana mea, sa vezi ce ii aranjez io si la servici.. de nu-i frec pana le iese prin piele, mai ales la asta cu 7 clasea! Sa nu stie ce a lovit-o asa de tare o sa o doara... mama ei.. nu stie ca SUNT SCORPION??? Ha?
Trebe sa va mai zic ca in ultima vreme socrii s-au mai dat pe brazda cu mine... Adica daca le cer ajutoru- ma ajuta. La apartament m-au ajutat destul de mult, mai ales socru - a tencuit, a rezolvat tocurile de la usi alea alea. Acum iar l-am pus sa-mi gletuiasca balconu, ca io in week-end, de ciuda ca nu m-a lasat nevasta la pescuit, am mai pus un strat de ampora pe peretii din balcon, apoi am pus plasa, coltare, am tencuit.. cu mana mea. Numai ca de gletuit- nu ma pricep. Daca gletuieste azi, maine ma duc si vopsesc cu lavabil. Da cumnata-miu n-ar veni sa ma ajute la ceva, nici daca pica ceru gramada!

Offf. iar ma enervez...

Hai ca nu mai zic nimic ca imi stric ziua de tot, numai cand ma gandesc la ei... hehhe:)
de cand asteptam:)
Bre, oricum tu te crizezi cand ai musafiri, nu mai stii ce sa le pui pe masa, de-i e omului si rusine sa treaca pe la tine, ma rog, se pare ca asta cu exceptia cumnatilor care profita in plin de asta .
Acu pe bune, o data am fost la el cu Danezu, iar nebunul voia sa bage pe noi mancare de zici ca o saptamana statusem nemancati, si ce mancare si cata bere, parca iti e si nu stiu cum sa te duci cu deshtu'n cur la el si sa vezi ca intinde masa repede baiatu. Ma rog, daca esti nesimtit e chiar beton, te duci cu incredere si bagi pe tine tata... cred ca aia nu halesc cu zilele inainte sa vina la nasi-su Baaah Gabii, ma da afara de la munca. Ca in loc sa muncesc, stau si citesc si rad ca prostul in fata monitorului. Dar nu ma pot abtine.
Gabii a scris:Fac o pauza si revin:

Mai este si episodul 2 ?
Mai este si episodul 2 ?

nu.. am editat mesaju de mai sus, ca sa nu adun posturi in plus Gabii, maine am un pic de treaba pe la tine prin zona... Ma duc la PLoiesti, si cum Aradul e "aproape" trec si pe la tine... vezi ca vin flamand de pe drum
Cyclops a scris:vezi ca vin flamand de pe drum

Ti se facu pofta de caise, mey Ai auzit ca-s moca si gata. Pai tre sa-l ajut si eu pe Gabii sa fie o gazda perfecta... daca ajunge sa nu se mai enerveze va fi chiar gazda ideala
Gabii a scris:(deja era tot clanu ei in firma!)
In felul asta, vei ajunge slujbash la patronul clanului salut!
Gabii ,nu am uitat de lada de bere! Sincer? Esti BESTIAL!!! Asa ceva mai rar intalnesti!! imi pare rau ca am descoperit toate astea numai acum!!
Am cazut cu bicicleta inainte cu 3 zile de a citi mesajul si mi-am spart buza de sus si pe interior si pe exterior (naspa RAU ) asa ca nu am putut sa rad in voie! Dar dupa ce imi trece, o sa le mai citesc inca o data ca sa pot rade linistit! Mai ales ca sunt si din Arad si cunosc locurile prin care s-au petrecut toate astea.......................... Aplauzele mele Gabii!! Esti mai mult decat GENIAL!!
Tot respectul! Ai un stil de a scrie extraordinar!

Nu te-ai gandit niciodata sa te apuci de scris carti?? gabi...
tu esti sigur ca nu platesti niste pacate groaznice infaptuite intr-o viata precedenta?
tu esti sigur ca nu platesti niste pacate groaznice infaptuite intr-o viata precedenta?

Aha... deci cam asta ar fi...
Ale dreacu pacate .. Cred ca am fost tare PACATOS inainte

De 4 zile sunt racit... trei zile la pat! Cred ca dete gripa aviara in mine . De azi sunt iar la scarbici... nitel cam ametit, da sper ca supravietuiesc. Daca nu supravietuiesc, incerc sa ma nasc din nou, poate intr-o alta dimensiune - eventual intr-o alta tara, departe de aici.. undeva unde pamantul nu e maroniu - ci e rosiatic, undeva unde e soare mai tot timpul.. in fine - vise...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 6 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum