Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cu nebunii in casa ...
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cred ca am de 2 ori varsta ta, asa ca am trecut si eu prin destule.....
Ai un umor nemaipomenit; sa stii ca s-ar putea sa fi trecut si altii prin intamplari asemanatoare, dar nu au darul de a le povesti ca tine. Dupa cum se poate observa, nu sunt primul care spune ca ai talent. Am intrat pe forum prima data in iulie 2006; de atunci mi-am facut obiceiul (desi Oltcitul meu a raposat- la remat) sa mai intru la cateva zile, cel mai rar, sa vad daca a mai aparut ceva scris de tine.Contrar parerii unora, cred ca e bine sa scrii numai cand simti nevoia de asa ceva, cred ca asta da calitate povestirilor tale.
In alta ordine de idei, te-am gasit-daca nu gresesc cumva- si pe alt forum, pe acolo n-ai mai dat de mult, cred. Nu te mai intereseaza Ford?
Cred ca orice forum s-ar bucura de participarea ta.
S-auzim de bine !!!
Gabii a scris:
tu esti sigur ca nu platesti niste pacate groaznice infaptuite intr-o viata precedenta?

Aha... deci cam asta ar fi...
Ale dreacu pacate .. Cred ca am fost tare PACATOS inainte

De 4 zile sunt racit... trei zile la pat! Cred ca dete gripa aviara in mine . De azi sunt iar la scarbici... nitel cam ametit, da sper ca supravietuiesc. Daca nu supravietuiesc, incerc sa ma nasc din nou, poate intr-o alta dimensiune - eventual intr-o alta tara, departe de aici.. undeva unde pamantul nu e maroniu - ci e rosiatic, undeva unde e soare mai tot timpul.. in fine - vise...

Vezi daca ai umblat cu geamul deschis la papuc?...sau poate te-au ajuns gindurile soacrei? Salutare!

Sunt pe duca, se pare....
De trei saptamani nu imi trece raceala aia.
Basca am si ghinion curat, intai am calcat in cuiu ala ruginit...
Apoi ieri am ajutat un prieten si m-am impiedicat, am picat cu capu intr-o gramada de lemne, 5 minute am ramas anesteziat de durere, am dat exact cu partea de deasupra ochiului stang.. Am dat cu sete.
In fine sper sa treaca...
Am gasit pe net unu tot de varsta mea, da e mai traznit ca mine, plus ca are si talent la scris ..

cititi, ca e gratis si beton:
http://visurat.ablog.ro/categorie/571/pagina/2/

tare faza aia cu ziditul usii... Sanatate Gabii....

Am facut efortul sa citesc cateva povestioare pentru ca le-ai recomandat tu.
Zau, omul stie sa scrie, dar e cam stereotip, fara prea mult haz. Insista sa creeze de fiecare data o scena, lipseste scanteia, istoria pare gandita. Nici nu incepe bine povestea ca se si termina . Pagina web e simpla, dar frumos facuta. Pare putin chinuita prin pozele ce incearca sa puna in valoare textul...

Nu are importanta daca a inventat sau nu, dar nu a reusit sa ma captiveze. Uff
Cum spuneam, am facut eforutul sa mai citesc inca una doua schite, da' de o sa-mi placa. Din pacate am renuntat si m-am intors sa scriu pe topicul tau.

Gabii, amintirile tale sunt din alta carte. Nu avem ce compara... Zau. Intr-adevar visurat scrie frumos si sunt distractive dar nu se compara cu
http://abjectu.weblog.ro/
Acesta din urma are 2 posturi unu habar n-am si o lume de cocoshatzi care, mie cel putin, mi-au placut foarte mult. Nu e cine stie ce, mult mai bine scrie Gabii.
Textul e scurt oricum, si nu trebuie asa mare imaginatie. Multumesc frumos de aprecieri!

Se pare ca ii ceva bai cu mine in ultima vreme, nu trece o zi fara sa patesc ceva...
Dupa ce am cazut de m-am julit la cap, ieri am fost la balta la mine...
Si am luat galeata cu mancare ca sa hranesc pestii. Pe mal am plantat o salcie mica, da e mai speciala... si ca sa nu mi-o calce careva, am infipt un tarus cam de 80 -90 de cm langa ea. Buuun, am pus io galeata langa tarusu ala si am admirat balta... asa, pierdut, vre-o 10 minute. Dupa ce am mai stranutat d e2 ori sanatos, de mi-au dat lacrimile, m-am aplecat REPEDE sa bag mana in galeata cu hrana pt pesti.. m-am APLECAT FIX PESTE TARUSUL ALA!!! - care mi-a intrat in piept exact in coastele ce le-am avut rupte anul trecut a mare... Iarasi am ramas anesteziat de durere.. Ca norocu NU E ASCUTIT si coastele AU REZISTAT, altfel ramaneam tras in teapa ca pe vremea lui Tepes... Am o julitura de toata frumusetea.. vanta, rosie alea alea, nasol de tot in partea stanga in stanga stomacului, cam la a treia coasta de dos in sus, care se termina fix unde incepe muschiu pectoral stang .
Buuun, mie frica sa ma mai urc pe otor, la ghinionu pe care-l am in ultima vreme, mai cad naiba si imi mai rup ceva... apropo, luni il bag in vanzare, ca vad ca nu mai tine - am cam imbatranit naiba de tot.
Azi, mi-a intrat o teapa in deget, nu stiu unde naiba a fost, in momentul in care am bagat codul la interfon mi-a intrat fix in deget. Nu e grav da e tare dureros!!!

Iar raceala aia - dupa ce am crezut timp de doua zile ca o sa-mi treaca, vad ca azi iarasi m-a luat destul de rau, cu stranuturi, mancarimi la amigdale, nitica febra... ufff.... astept sa vina iarna, poate daca fac o baie in balta inghetata- ingheata naiba virusii aia si scap de ei! tare faza cu ușa,dar parcă ar fi fost mai tare dacă o zideau cind el nu era acasa... Gabii...esti de-al meu!
have fun...enjoy the life:)

eu nu mai pot sa ma plang, sa ma tot oftic...asta e...
ma apuca rasul deja...de la atata disperare... Măi oameni buni,cred ca sunteți deocheați!!!!
Aveți nevoie de o sedință de spiritism salut,
Gabii, vorbind serios, ai incercat sa inghiti putina tinctura de propolis?
Eu stiu ca are efecte miraculoase in toate, se face si tratament intern si extern. La noi in familie se foloseste de mult pentru arsuri, rani si pentru deranjamente la stomac, etc. Cred ca te-ar ajuta si la raceala.
Multa sanatate, gabone,te-ai mutat la cort? nu mai este nimic hazliu in viata ta ,care merita povestit si noua? ce mai face soacra,socru..aia mica? Ai binedispus multa lume cu asa povestiri
http://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=339160#339160 Gabii..cu ocazia zilei onomastice..sa traiesti bine,sanatos ... La Multi Anii!!! Dar Gabii unde e, de ce nu mai apare? Sper sa fie OK sa nu fi patit ceva...

ps: e cunoscut pe multe forumuri si extrem de apreciat.... Va salut!

Am recitit ceea ce am scris, mi-am readus aminte cu placere unele momente traite.. si tocmai mi-a picat fisa ca am uitat s apovestesc unele chestii din facultate.. Aminteam la un moment dat de un episod petrecut in bucuresti exact cand s-a trezi si nenea ala a lu bill clinton sa ne faca o vizita.. Da ma rog, la ora asta am inventar asa c ao sa incerc sa povestesc alta data. Daca am scris episodu si m-am ramolit- rog s aimi spuneti sa nu mai scriu inca o data.
intre timp au aparut alte evenimente gen viata la bloc cu soacra in casa ... ma rog.. asteptam cu drag Asteptam cu drag Chiar recitisem cu prietena, topicu asta acu vre-o 2 luni, am ras cu lacrimi
pliz gabii , pliz Salutare

Oooo ce placere sa recitesti ce ai traiti in urma cu 15 -20 de ani..

Multumesc ca exsta forumul asta, multam Titus, altfel la varsta asta nici nu mai mi-as fi adus aminte ce am trait

Nu am mai scris de multa vreme, - deh, starea de spirit s-a schimbat de-a lungul anilor. Au aparut griji, rate, datorii, copii, belele ..

Tot in arad locuiesc
Tot acolo lucrez
Si la pescuit tot mai obisnuiesc sa merg.
Motor nu mai am de mult..
Oltcitul l-am dus pe ultimul drum

Apartamentul l-am dat.. si m-am ales cu prafu de pe toba..

La pescuit am fost si am ramas cu pestii.. ca deh, fosta mea consoarta "pescuia" si ea ce putea cand eram eu plecat.. la un moment dat pleca expres cu cortul sa poata si ea sa "pescuiasca" linistita.. in fine, ce o fost - o fost..
Fostii socrii tot bulangii.. soacra era sa-mi scoata ochii cand l-am dus pe al batran si am discutat in direct cu ea (acasa la "masseurul" ei ) si s-or prins ce face ea.. cica tot io am fost nesimtit ca am urmarit-o

Asa ca ca aviz pescarilor..

Da acum is ceva mai relaxat, cu perspective frumoase - invat din nou sa traiesc si sa ma bucur de fiecare zi . Fetelor- nu sariti pe mine, nu mai sunt singur .

Va salut
Gabii
Gabii a scris:...fosta mea consoarta "pescuia" si ea ce putea cand eram eu plecat.. aviz pescarilor..

Da acum is ceva mai relaxat, cu perspective frumoase - invat din nou sa traiesc si sa ma bucur de fiecare zi .

Imi pare rau ca viata te-a lovit da' nu esti nici primul si nici ultimul.

Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima iar in viata sa faci ABSOLUT orice dar de care sa nu-ti fie rusine mai tirziu.

P.S. Ma bucur ca ne-am reintilnit (am acelasi numar de telefon daca doresti sa iei legatura cu mine) ... macar pe forum. Gabii dragam...asteptam povestile de mai sus...episodul cu bill clintin...fara monica...

In rest...Capul sus !!! Cred ca ai vrut sa spui Bill limbinschi la clitorinschi,sau Bill Clinthoris Lasa Gabi ca poate ne mai vedem pe la vreo mare, prin concediu...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pagina 7 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum