Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Levier de frana rupt. Ce pot face? [Oltcit RM]

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am descoperit la masinamea(RM) ca la roata dreapta spate,unul dintre levierele(cred ca asa la zice) care actioneaza placutele de frana de mana este rupt.Are rost sa-l sudez sau mai bine cumpar altul?Daca are cineva asa ceva(levierul de pe patrea stanga,daca privim roata din spate) va rog sa ma contacteze. Bun Mister.Asa am cumparat masina de la matusa mea.Cred ca ceva mecanic o facut asa ceva pt ca am mai gasit aerisitor rupt ,unul dintre suruburile ce tine etrierul de roata este indoit.Lucru de mecanic.Asa e cand mergi la service si nu ai habar de mecanica.Ca pe aici prin Cluj sunt niste "carpacii" vai de capul lor.Cand am avut probleme cu carburatorul am fost la mai multi mecanici,fiecare surubarea in felul lui,iar in final am ajuns cu un relanti la 1500 si un consum de peste10% in oras vara.Pana m-am inervat,l-am desfacut si l-am curatat conform siteu-lui si acuma merga bine.Merci mult. Cum ziceam si in alt mesaj, bratzul acela se poate rupe de la mersul cu el slabit prea tare. Ceea ce fac multi proprietari de RM. Inclusiv eu Tot ce e posibil pentru ca de cand stiu eu masina asta nu o avut deloc frana de mana.
danf a scris:Bun
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Sistemul de franare Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum