Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Preferinte ... muzicale
Pagina 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ce fel de muzica ascutati in masina? Dar in general?

Playlist-ul meu merge de la muzica clasica pana la rock, manelele sunt excluse din start Insa ca preferinte, printre primele locuri se numara Liv Kristine si Leave's Eyes. Parca vad ca se transforma si topicul asta in asta:
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=4213

La mine treaba e simpla: rock 60%; hip-hop si R&B: 30%; restul: 10% (fara manele!!! ) Eu sper sa nu.

Adaug la lista de mai sus Verita Saga.

@ Cowboy: nume de formatii sau melodii preferate?
Cowboy a scris:Parca vad ca se transforma si topicul asta in asta:
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=4213

La mine treaba e simpla: rock 60%; hip-hop si R&B: 30%; restul: 10% (fara manele!!! )

ce vrajeala are numai cd-uri cu adi de vito,adi de la vilcea ,copilul de aur ,vali vijelie, florin salam ,unul peste............ ,a si uitam de cd cu adi de vito pus la oglinda cica nu te ia radarul=))
bogdanlascu a scris:uitam de cd cu adi de vito pus la oglinda cica nu te ia radarul=))

rili?

that's so lame ) 1.Hip-Hop(Method Man,Redman,Cypress Hill,Busta Rhymes,Talib Kwelly etc.) 40%
2.R'n'B(Az Yet,Kelis,Amerie,Alicia Keys etc.) 30%
3.Rock(Metallica,Guns'n Roses,Joe Satriani,Scorpions,Arch Enemy etc.) 20%
4.Clasica(Mozart,Beethoven,Bach,Chopin,Vivaldi etc.) 10%
bogdanlascu a scris:ce vrajeala are numai cd-uri cu adi de vito,adi de la vilcea ,copilul de aur ,vali vijelie, florin salam ,unul peste............ ,a si uitam de cd cu adi de vito pus la oglinda cica nu te ia radarul=))

Tot nu te lasi? Sa inteleg ca vrei neaparat vulturu' ala?
Aveti grija la faza cu CD-ul in geam; tine gaborii departe numai daca e unul cu muzica clasica
Bre, de n-o sa cumpar io o manea pe care o s-o dau la blana in masina in timp ce sun din poarta in poarta la tine pe strada: "Nu va suparati, stiti unde sta Bogdan Lascu?"
@bebitsa Melodii preferate: "One" - Metallica; "When the smoke is going down" - Scorpions. Nu pot sa spun ca am o formatie anume preferata; imi plac mai multe: cele 2 de mai sus, 3Doors Down, HIM, Staind, Motley Crue, Paradise Lost, Nightwish, Guano Apes, Audioslave, Slipknot, Uriah Heep, Deep Purple si apoi Dr. Dre, PCD, DMX, 50Cent, Ashanti, etc. Raspunsul meu e simplu:NO COMMENT. In gereneral rock, dar mai merge si pe radio, avem pe aici un post de radio, care are numai muzica buna, de la Elvis la Metallica, Abba ... muzica veche
DanH a scris:Raspunsul meu e simplu:NO COMMENT.

"No Comment"? Aia care miorlaiau acum cativa ani pe la atomictv o "piesa" despre una ca "e atat de frumoasa"? La sistemul care il folosesc eu pe calculator imi permite sa ascult multe genuri de muzica de pe internet.Preferata mea e muzica electronica.Jean Michele Jarre,Vanghelis si multi altii pe care nu mii amintesc acuma.In general in masina un post de radio local, iar cind plec din localitate in general un post de radio care se receptioneaza in toata tara.Nu pre dau importanta la ce mizica difuzeaza.Important sa sa fie muzica si daca e si de calitate e si mai bine. Ok. La mine cam orice fel de muzica, mai putin manele. Nici jazz sau calsica nu pot spune ca ascult prea mult. Suportabile ar fi hip hop si r&b. La greu: ROCK. Perioada anilor '80 merge la greu. Preferate ar fi: Scorpions, Metallica, Therion, Tiamat, Nightwish, Jean Michel Jarre, Sandra, Rammstein, CC Catch, Sepultura, Phoenix, Iris, Iron Maiden, Guns'n'roses, Mylene Farmer, Kyo, Indochine, Alizee, Jennifer Rush, etc. Ordinea e complet aleatoare.
Melodii preferate ar fi asa:
1. Guns'n'roses - November rain (tot ce tine de melodia aia e 100% perfectiune, de la videoclip la versuri)
2. Metallica - One
3. Scorpions - Still loving you
4. Mylene Farmer - Desenchentee
5. Tiamat - As long as you are mine
6. Phoenix absolut totul
7. Dire Straits - Walk of life
8. Pet shop boys - Always on my mind
9. Europe - The final contdown
10. Indochine - J'ai demande a la Lune
Cowboy a scris:
bogdanlascu a scris:ce vrajeala are numai cd-uri cu adi de vito,adi de la vilcea ,copilul de aur ,vali vijelie, florin salam ,unul peste............ ,a si uitam de cd cu adi de vito pus la oglinda cica nu te ia radarul=))

Tot nu te lasi? Sa inteleg ca vrei neaparat vulturu' ala?
Aveti grija la faza cu CD-ul in geam; tine gaborii departe numai daca e unul cu muzica clasica
Bre, de n-o sa cumpar io o manea pe care o s-o dau la blana in masina in timp ce sun din poarta in poarta la tine pe strada: "Nu va suparati, stiti unde sta Bogdan Lascu?"
@bebitsa Melodii preferate: "One" - Metallica; "When the smoke is going down" - Scorpions. Nu pot sa spun ca am o formatie anume preferata; imi plac mai multe: cele 2 de mai sus, 3Doors Down, HIM, Staind, Motley Crue, Paradise Lost, Nightwish, Guano Apes, Audioslave, Slipknot, Uriah Heep, Deep Purple si apoi Dr. Dre, PCD, DMX, 50Cent, Ashanti, etc.

de fapt io ascult asa ceva adica manele, in special " dusmanii imi poarta pica ca n-au valoarea mea"( masina mea)si toate piesele care au in componenta banii mei,femeili mele ..... daca citeste sotia ta ultimele doua cuvinte nu-i asa ca te muti in oltcit :d ca sa asculti mai bine muzicile preferate? Am 9 cd-uri in rabla, cu mp3-uri:
metallica (dicografie completa)
tiamat
vama veche
accept (dicografie completa)
king diamond (dicografie completa)
led zeppelin (dicografie aproape completa)
vama veche
bethoven
Preferat este cel bolduit
radasous a scris:king diamond (dicografie completa)
satanistule!
DanSlotea a scris:
radasous a scris:king diamond (dicografie completa)
satanistule!

...si nu am zis nimic despre casetele de acasa, alea din vremea tineretii.. Romica Puceanu, Faramita Lambru, Nicolae Onila, Ion Ghitulescu, Ileana Sararoiu, Maria Tanase.
Dolanescu ..Stefan Banica
kat_drive a scris:Faramita Lambru
Cîte melodii de-ale lui sînt? Eu n-am decît vreo 7. Merg bine la un grătar, incomparabil față de jelaniile alea de moarte zise manele, care te fac să crezi că ești la parastas în aer liber.

Ascult muzică în general, de toate felurile, atîta timp cît există linie melodică. Rock, metale (nu orice fel), Depeche, disco, oldies, jazz, funk, reggae, bossa nova, electronică (J.-M.J), pop (M.J.), clasică.
Bubuieli repetitive gen haus ascult doar involuntar. Manelele îmi provoacă senzație de vomă, migrenă și dorința de a asculta Sepultura/Soulfly pentru recuperare.
În mașină ascult doar simfonie la 4 cilindri și carburator, (n-am radio/cas/cd/dvd, nici măcar difuzoare) Muzica..... ascult aproape orice, MAI PUTIN manele si house, dar mai ales muzica mai veche (pana in 90`), prefer hard rock . Romaneasca ... Parazitii (cand nu sunt picii acasa sau in masina )
In masina imi place sa cant cand vreau sa chinui pe cineva.
Maidanezului ii cant Thunderstruck de AC DC nu stiu insa ce nu-i place la vocea mea. La mare le-am cantat Iris, aia cu ploaia care se opreste, lui Gabii, Maidanezului si lu Mosulik e ciudat, le cant si ma uit la ei si parca sta sa le plesneasca capul, nu au pic de cultura, nu stiu sa aprecieze o muzica buna. Ei, la urmatoarea intalnire o sa va cant la toti asta sa puteti dormi bine noaptea.
EEK! a scris:le-am cantat Iris, aia cu ploaia care se opreste
Nu e Cargo?
EEK! a scris:Maidanezului ii cant Thunderstruck de AC DC.

cine ie bre astia ?ca cinta mai bine salam si copilul de aoleu
DanSlotea a scris:
EEK! a scris:le-am cantat Iris, aia cu ploaia care se opreste
Nu e Cargo?

Bai, ba cred ca da, ala cu parul valvoi ca o vrajitoare, e Cargo sau Iris???
EEK! a scris:... e ciudat, le cant si ma uit la ei si parca sta sa le plesneasca capul... la urmatoarea intalnire o sa va cant la toti asta sa puteti dormi bine noaptea.
Poate daca ai CANTA in gind, ai face un mare bine omenirii . Moamaaa ce inculti....
Nu stiti sa apreciati ceva frumos!
Laur, iti promit un concert la urmatoarea intalnire, ar fi bine sa strangeti niste bani deoparte ca sa ma pot opri . Dream Theatre, Pink Floyd, Iron Maiden, Phoenix, Ronnie James ... , Led Zeppelin
EEK! a scris:Moamaaa ce inculti....
Nu stiti sa apreciati ceva frumos!
Laur, iti promit un concert la urmatoarea intalnire, ar fi bine sa strangeti niste bani deoparte ca sa ma pot opri .

Facem un duet? Sigur strangem mai multi bani! Medicamente!!!!! Medicamenteee!!!

Da` daca fredonati ceva din Iron Maiden sau Metallica ( punea mama sa ascult cand eram mic si oracaiam.... a!... plus un Gin cu doua cuburi de ghiata sa tac! ) vin si eu la concert ! Motane pe cit punem pariu ca daca incep eu sa cint imi dai bani ca sa tac?
DanH a scris:Motane pe cit punem pariu ca daca incep eu sa cint imi dai bani ca sa tac?

Mai bine facem un trio Se face.Si il numim Trio Magarii Ragusiti.i.Merge? Mai bine faceti un cor si-l numiti "Voces Oltcitae", iar la repertoriu fug auditorii ca potarnichile; garantat! Luati-l si pe Lascu, ii place lui sa cante o melodie in mod deosebit pe care o aude cand imi suna mie telefonul...dar nu cred c-ati vrea sa auziti continuarea lui la respectriva melodie
Cowboy a scris: "Voces Oltcitae":

Da suna mult mai bine asa.
Cowboy a scris:Mai bine faceti un cor si-l numiti "Voces Oltcitae", iar la repertoriu fug auditorii ca potarnichile; garantat! Luati-l si pe Lascu, ii place lui sa cante o melodie in mod deosebit pe care o aude cand imi suna mie telefonul...dar nu cred c-ati vrea sa auziti continuarea lui la respectriva melodie
Zi-ne cum începe, și ne imaginăm noi cum o continuă dom doftor... Io nu cant decat solo ba antitalentelor Ba bag si eu!
Eu sunt aproape eclectic!
Zic aproape pentru ca multi considera manelele ca facand parte din arta muzicala si, deci, de aici aproape! ME HATE MANELE!

Preferinte ...
[...]The Doors, Public Enemy, RUN DMC, Easy E., Method Man, Limp "Biscuit", Motor Head, White Canibal, [...] J.B. Jovi, Metallica, Queen, U2, INXS, AHA, REM, Brian Setzer, Jimi Hendrix, Bob Marley, Beasty Boys, Lenny Cravitz[...], John Degweed, Paul Oakenfold, Tiesto, Gabin, Moby, Chemical Brothers, Prodigy, David Visan, Claude Challe [...] Handel, Vivaldi, Johann Strauss, Mozart, Bram Bach[...]etc[...]etc. Motane dar de acompaniament tot ai nevoie.Nu se poate altfel. Tambal. Tambal. Stiu eu unu'
kat_drive a scris:Tambal.
Ala e pian "da pept" cu ciocanele Am eu accesorii pentru tambal. Tocmai mi-am luat un topor nou
Bre chiar asa?Chiar cu toporul? Da, am avut o ranga si am stricat-o Moama da cita violenta pe aici.
Bine uite pt a completa cit mai bine eu vin cu o drujba?E buna?
DanH a scris:Moama da cita violenta pe aici.
Bine uite pt a completa cit mai bine eu vin cu o drujba?E buna?
NU! nu e bună! pentru că are motoru care face zgomot mai tare decît țambalu! Trebuie să se audă pîrîitu instrumentului, nu pîrîitu drujbii. Lasa ca ai modific esapamentul si nu mai face zgomot.Da tot o sa fie buna la ceva.Vedem noi la fata locului. Am un amic cu o bata de baseball din aluminiu. S-o iau cu imprumut?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Următoare
Pagina 1 din 37
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum