Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

"Computer de bord" pt oltcit :D
Pagina Anterioară  1, 2, 3

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
- chiulase modificate in interior ( nu se pot vedea modificarile.... )
- admisia modificata in interior (caracatita va suferi unele transformari interioare...)
- mini-supercharger ascuns in filtrul de aer de 1300 (asta poate fi prins doar daca functioneaza , cand ii dai OFF , nu-l miroase nici Gestapoul )
- daca timpul imi permite pana la plecarea in concediu voi incerca si evacuarea golita cap-coada si modificata in interior + silencer la capat pt ca-mi place linistea
- iar cireasa de pe tort este munca cu minifreza electrica de decupare completa a carburatorului in interior si astuparea tuturor gaurelelor , astfel incat din exterior sa para functional iar in interior sa fie un tub de transfer catre cutia de amestec care va avea si ea o forma modificata. Iar in filtrul de aer voi pune un "chinez" micut si secretos sa-mi pulverizeze benzina ...
Acum, cu scuzele de rigoare, dar sunt implicate unele idei noi si neobisnuite de-a rezolva probleme cunoscute si pana nu ma gandesc serios cum sa le protejez ma voi abtine de la prea multe comentarii sau detalieri.
Cert este ca se poate si altfel , de asta inca mai tin Oltcitul si-l mai repar , ca alta satisfactie nu prea mai am de la marca asta in clipa de fata. Bani am bagat la greu in rable , umarul stang inca este praf , daca n-as stii ca pot rade cu gura pana la urechi de increzutii cu masini scumpe l-as da dracului de Oltcit si mi-as lua o rabla noua , oricare, ca nu-s prea pretentios. Dar sunt DIABOLIC !!! Ce aparat as putea pune pe Oltcit sa-mi arate consumul instantaneu?
A incercat cineva sa monteze un aparat ca acesta http://lirast.com/cb02/ ? George , daca ti minte cand ai fost la mine ai vazut ca am o instalatie care arata cata benzina intra in carburator , acea instalatie e luoata de la un trabant , dar am mai vazut instalat la Wargurg si era instalat de fabrica , vezi ca in car. Florilor din Brasov e unul Zoli , daca nu ma insel care se ocupa de Trabant si Warburg , fai o vizita . sau cautal pe sait la trabi din Brasov . Am eu calculator de la lirast,dar modelul ceva mai vechi,insa la un moment dat mi s-a stricat debitmetrul de benzina si am renuntat la el,desi arata corect dupa ceva vreme mi s-a stricat si senzorul de viteza,si am incercat sa-l inlocuiesc dar n-am mai reusit sa-l fac sa arate(cel mai probabil am stricat ceva la montaj) insa imi arata in continuare temperaturile si l-am lasat asa in bord,cat de curand o sa-mi comand altul ,varianta ca cea din link,sunt sigur ca o sa functioneze Arata consumul intantaneu real fara erori? Sa stii ca era destul de bun, poate nu la fel ca la o masina moderna dar oricum destul de apropiat
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum