Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 3-a intalnire nationala, Piatra Craiului (BV) - 2005
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Formular pentru cei care doresc sa participe la intalnire. *** CARE E PERIOADA CARE VA CONVINE PENTRU INTALNIRE?...
[ LUNA MAI ]
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
Saptamana: 4 iulie - 10 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 11 iulie - 17 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 18 iulie - 24 iulie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 25 iulie - 31 iulie
10%
 10%  [ 6 ]
[ LUNA IULIE - Oricand ]
21%
 21%  [ 12 ]
Saptamana: 1 august - 7 august
7%
 7%  [ 4 ]
Saptamana: 8 august - 14 august
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 15 august - 21 august
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 22 august - 28 august
1%
 1%  [ 1 ]
[ LUNA AUGUST - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA SEPTEMBRIE ]
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 55

stonebone a scris:... Am scris mai mult ca sa ii conving pe cei care au prejudecati sau au auzit lucruri rele despre Muntele Rosu sa mearga acolo, pentru ca este o zona foarte frumoasa. Bineinteles, trebuie sa fie amatori de mers pe jos.

Am fost la Muntele Rosu de mai multe ori, asa ca vorbesc din proprie experienta - si vreau sa confirm spusele tale, zona e foarte frumoasa daca nu stai la cabana (in weekend e plin de manelisti, au facut si discoteca ; dar se pot prinde si perioade linistite). Asadar, daca vrei sa mergi pe jos merita cu prisosinta - insa ideea era sa venim cu masinile. Vad ca nu mai scrie nimeni aici .
Mai observ ca majoritatea (8 voturi) vor sa merem in iulie la mare! Buuun, deci merem la mareeeee!!! Am barca de-aia de 2 persoane (gonflabila) - o iau cu mine - Apoi am vazut aseara pe discovery cum prindeau aia rechini... huuuh, e drept ca erau undeva prin australia, daa totusi o sa incerc si la marea neagra... Ma apuc azi de lustruit sculele de pescuti !!! bre sa nu uiti parapanta....
da pana atunci probabil ca o sa fie la mine
cine ma trage cu olticu sa prind altitudine? Cum ti-am mai zis, la cat esti tu de greu, e de-ajuns sa stai in bataia vantului, ... fara parapanta ! Dane te trag eu da cu JDV -ul
Gabii a scris:Mai observ ca majoritatea (8 voturi) vor sa merem in iulie la mare! Buuun, deci merem la mareeeee!!!

Bre o sa fie in iulie (sper) dar nu la mare - aia de la mare poate sa fie dupa....asta e intalnirea nationala si incercam sa o facem in centrul tarii Asadar, care sunt datele intalnirilor? Adica cea din centrul tarii si cea de la mare. Ca sa stiu si eu cum sa imi stabilesc concediul. Ca am ramas ultimu din firma care nu si-a anuntat zilele de concediu.
Micutzu a scris:Asadar, care sunt datele intalnirilor?
Vad ca luna iulie are cei mai multi adepti pina in prezent. Week-endul acesta are loc intalnirea daewoo club, la moeciu undeva. Cred ca o sa ma prezint si eu, in "vizita de lucru", ca oricum aveam de gand sa ajung la zapada saptamana asta. Ce ziceti, lansam invitatia pentru la vara ? Plaja de la Vadu e destul de mare, e loc pentru toti. Numai sa nu fie manelisti!!!!
Gabii a scris:Numai sa nu fie manelisti!!!!

din ce stiu eu vadu e cam la cca 40 km de cta si este un sat . acolo este si mare si cateva lacuri prin zona dar cred ca sunt proprietati private si copaci iarba ... pustietate libertate loc cat vrei ... manelistii sunt in statiuni Nu sunt proprietati private, inca. Asta s-a intamplat deja la portitza (adica mai spre nord, a luat nastase 7 case totul pe-acolo). La Vadu, anul trecut, era doar o bariera (deschisa, oricum) ca cica acolo e intrarea in "rezervatia delta dunarii...". Cel mai bine e la Vadu. Mare, soare shi muuuulte gratare. Suna bine Noi am găsit într-o noapte bariera lăsată și ne-am dat jos pe furiș s-o ridicăm cât dormeau ăia în dubă. Stati asa, ca nu pricep Vadu nu e in partea sudica a statiunilor???
Io asa am crezut

Pai daca e in partea de Nord, atunci e beton, inseamna ca o sa prind peste, ca e in apropierea deltei!

Yuuuuuuuuuuuuuupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Hm... nu stiu cati pesti o sa apuci sa prinzi, inainte sa te prinda ei pe tine
Eu unu am cam asa.. o retzinere.. Am fost o data cand era marea linistita (nu cand am fost cu voi, la intalnire, atunci) si nu puteai sa faci doi pasi prin apa ca nimereai cu piciorul pe cate un balaur... si nu erau doar "crabi de-aia mici", erau niste chestii mai barosane... Apa era atat de limpede, ca la un moment dat am vazut cum a alergat pe fundul apei nu stiu ce draq... cu o viteza de glontz, a ramas o dunga de nisip agitat... cred ca era pisica de mare. A... nu mai zic cum se jucau pestii pe mal, cu valuri mici - ieseau pe mal aproape de tot cu valul, apoi se intorceau, deci cu o perdea ceva adunai de-un tuci intr-o juma de ora. Cat despre unditze... trebuie intrebat inainte la oamenii de la bariera... ar fi naspa sa vina ei sa te intrebe si sa te gaseasca cu batzu in balta... Oricum, sunt de treaba oamenii de-acolo, un amic a ramas cu Tico in nisip si l-au ajutat astia sa il scoata de-acolo, i-au cerut doar benzina, ca erau pe rosu. Moșule, termină cu poveștile că nu mai doarme Gabii până ajunge acolo să înhațe 2-3 bucăți. Bai, m-ati imbolnavit de tot!!!!
Basca, aseara m-am uitat la o caseta filmata de niste amici din Arad cand au fost ei in delta... TOATA NOAPTEA N-AM INCHIS UN OCHI!!!! Prindeau aia cu o frecventa de 6 - 7 crapi pe zi. Si crapi, nene de la 7 -8 kile in sus!!! Am ramas cu gura cascata!!! La un moment dat au eliberat (dupa trei zile de pescuit) un juvelnic din ala cat juma de barca PLIN de crapi! Cred ca la 4 oameni cati au fost - au avut pete 60 -70 de crapi acolo! Si toti erau de la 4 kile in sus, cel mai mare avea pe undeva pe la 17 -18 . Aia sub 4 kile erau eliberati pe loc de fiecare data!
.... nuuuu - nu se poate asa ceva...., cred ca m-am imbolnavit deja! Deci e clar... iulie... soare... mare... delta... pescuit.. crapi la peste 4 kile ala micu...
Gabii Trezirea E timpul sa pleci la munca
Gabii a scris:Stati asa, ca nu pricep Vadu nu e in partea sudica a statiunilor???
Este intre Navodari si Delta. Important este ca seara sa adie briza marii caci altfel zona e bintuita de niste mutanti de tintari ceva mai mici decit helicopterele MApN-ului.

Zona e faina iar daca mai prindem si o tragere de noapte, avem artificii gratuite .
Laurentiu a scris: ... zona e bintuita de niste mutanti de tintari ceva mai mici decit helicopterele MApN-ului.

Asta sa fie problema... tzantzarii... ca dupa grataru de seara mentzinem focu aprins mai inabusit sa iasa fum si ii mai potolim in felul asta. Off-Topic:

Hehe, de prea multa visare... am fost ieri dupa servici - dupa ce am rezolvat o chestie la banca - direct la o pescarie, si mi-am luat doi crapalai pe la 2 kile jumate bucata - erau cei mai mari de acolo - si acum crapii innoata la mine in cada !
P bune, sa mor io daca va mint!
Vor inota pana duminica- atunci vor ajunge la cuptor umpluti cu orez si ciuperci, si cu vin alg deasupra... si cateva felii de lamai in interior... Deja salivez!
Gabii a scris:... - direct la o pescarie, si mi-am luat doi crapalai pe la 2 kile jumate bucata - erau cei mai mari de acolo - si acum crapii innoata la mine in cada !...

Bună,
Gabii, vezi că la Metro au un acvariu mare plic cu crăpălăi! Eu cred că te la să să arunci minciogul acolo dacă cumperi ce prinzi!
Cu stimă, Cred ca deja e clar : intalnirea va avea loc in perioada:
25-31 iulie

De acum incolo cred ca e bine sa ne orientam asupra zonei de intalnire Daniel, nu vreau sa fiu carcotas, da in ultimii n-spe ani, in perioada aia a plouat...

speram sa nu ploua! Pt orice eventualitate o sa-mi iau umbrela cu mine

Io sunt de acord cu 25-31 iulie.

Gabii
Gabii a scris: ...da in ultimii n-spe ani, in perioada aia a plouat...

las ca pestele trage mai bine pe ploaie
Micutzu a scris:
Gabii a scris: ...da in ultimii n-spe ani, in perioada aia a plouat...

las ca pestele trage mai bine pe ploaie

Deci VADU??? Si io votez VADU - ca n-am fost niciodata.
... si-apoi m-ati imbolnavit cu pestii aia care inoata pe acolo prin nisip VADU sa fie ca nici io n-am fost si mor de nerabdare sa ajung acolo. Inca mai sufar de sindromul Vama Veche. Mere Vadu

Cine se mai baga? EU Intr-o balta neagra
Patru ochi priveste.
Oare ce sa fie?
Cred ca e doi peste. Salutare.Io cred ca ar fi bine sa facem o intalnire nationala undeva in mislocul tari pe la munte pe undeva ,ca parerea mea este mai acesibil pentru toti .Numai bine. Facem... facem... da sa merem si la Vadu Bre, dacă Vadu se va face pe la sfârșitul lui august, ca anul trecut, am și eu o șansă să pot ajunge o zi. Si pentru mine tot sfarsitul lui august e singura sansa sa ajung la Vadu, atunci voi avea concediu. Si sa fac de doua ori pe an distanta pana la mare, e cam greu. Chiar daca inoata pestii prin nisip si vin singuri in cort. Voi trece oricum prin Vadu cand voi fi la mare, chiar daca nu voi mai gasi oltciturile acolo... Ai bre, Razvan nu prea are sanse sa vina oricum, dar pe el il vizitam in bucuresti de consolare...
Dar uite, altii ca Laur pot in Iulie... din pacate concediul meu e conditionat de vacanta judecatoreasca...in iulie firma nu-mi aproba concediu pe diverse motive, deci ramane august.Poate se petrece totusi vreo minune. Pai sfarsit de Iulie inceput de august, ca sa impacam si capra si varza
Tocmai m-am intors d la un tur Mures-Bucuresti-Mures prin tara si drumul pana la SIGHISOARA e impecabil.Ii drept ca am fost cu un Vw LT si am mers cu 90 mediu,dar cu Olteanu scoteam o medie d 120
Cat despre orasul in sine,e in centrul tarii,poti face plimbari d stradute inguste(fara masina),sunt ruine din fosta cetate,hoteluri din plin,cat despre un loc pt o herghelie d Oltcituri,n-am avut timp sa ma interesez,dar poate se gaseste un pasionat din oras p forum. Am facut un drum si pana la Ciuc,si chiar si d acolo e drum bun pana in Sighisoara.Mai raman 2 directii,poate le verific si p alea cumva.Ce am observat p drum,e ca de curand parca incep sa-mi sara in ochi Oltciturile.Poate d cand mi-am luat si eu... Cred ca locatia ar trebuie sa fie undeva in mijlocul tarii..........pt nu a nu favoriza sau defavoriza anumite persoane.....Brasov mi se pare cel mai bun loc.....cortul mi se pare cea mai buna cazare pt un asemenea eveniment:P...numai ca trebuie un loc mare unde sa incapa multe mashini....normal ar trebui sa vina toata lumea numai cu Oltcit-ul.....nah....este o parere. da, si eu sunt de acord in centrul tarii, asa pot veni mai multi la intalnire. Sincer prefer muntele, aer curat sanatate... Cred ca cel mai bine s-ar propune cateva locatii, exculsiv in centrul tarii si s-ar vota.......E cel mai bine ...

E as propune zona Sibiului ca e beton un drum prin defileul Oltului .. sau Caciulata.

Alte propuneri ?
RedFox a scris:Cred ca cel mai bine s-ar propune cateva locatii, exculsiv in centrul tarii si s-ar vota.......E cel mai bine ...

E as propune zona Sibiului ca e beton un drum prin defileul Oltului .. sau Caciulata.

Alte propuneri ?

Vulpe Rosie, ai citit topicul acesta de la cap la coada? S-au facut propuneri, si din cate stiu eu urmeaza sa se si voteze. Insa nu Sibiu este in centrul tarii, ci Targu Mures .

Poti citi aici o centralizare a propunerilor mai vechi.

Dar tin sa subliniez un lucru foarte important legat de intalnirile oltcitistilor (la care vad ca doresti sa participi): FARA MANELE !

Daca tot am scris un post, am o rugaminte pentru cei care voteaza si pentru admin: dupa ce ati votat, scrieti-va optiunea intr-un post, ca sa evitam "clonarea" voturilor (prietenii stiu de ce ). Ce ziceti? Bre, cu vadu cum facem? Cel mai fain ar fi o întâlnire pe țară + o întâlnire la mare (Vadu) la sf lui august. de acord cu razvan. vadu=sf.august Am zis zona Sibiului nu in Sibiu.

Am vazut si propunerile merci.

Si de ce imi spui mie de manele???
chiar nu ascult.... Aaa.. si mai e ceva

Poate nu vin numai eu...ca aici multi ar dori sa vina

Daca vreti pot sa public intr-un ziar local de oltenia data si locul intalnirii dar cand o sa stabiliti...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 4 din 10
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum