Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 3-a intalnire nationala, Piatra Craiului (BV) - 2005
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Formular pentru cei care doresc sa participe la intalnire. *** CARE E PERIOADA CARE VA CONVINE PENTRU INTALNIRE?...
[ LUNA MAI ]
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
Saptamana: 4 iulie - 10 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 11 iulie - 17 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 18 iulie - 24 iulie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 25 iulie - 31 iulie
10%
 10%  [ 6 ]
[ LUNA IULIE - Oricand ]
21%
 21%  [ 12 ]
Saptamana: 1 august - 7 august
7%
 7%  [ 4 ]
Saptamana: 8 august - 14 august
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 15 august - 21 august
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 22 august - 28 august
1%
 1%  [ 1 ]
[ LUNA AUGUST - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA SEPTEMBRIE ]
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 55

EEK! a scris:...Haideti sa alegem un loc la munte, ....
Asta e propunerea mea.

Bună,
A înnebunit lupu (ăsta motanu)!
Păi cum a rămas cu vadu?
Lăsând gluma la o parte eu consider că ideea este foarte bună și îl susțin pe EEK!
Cu stimă, MUNTE 1 WEEK-END CENTRUL TARII ------>>>>> MARE VADU 1 SAPTAMANA
In ordinea asta, e o idee buna?
Stiu ca perioada aleasa de mine e cea mai buna pentru multi dintre voi (Laurentiu, Impudicus...) Ce facusi bre motane??? Beusi???
In principiu, io unul tre-sa fiu la o nunta in 23 iulie. Week-endul urmator cred ca sunt liber... cred ca imi iau concediu. Haideti in Fagaras! Bre, cum ramane? Facem una mare+munte combinate?
Io probabil ca nu voi reusi sa ajung decat la mare, sper sa facem varianta asta munte-mare sa fie cel mai beton, 2 in 1. sa ne vedem cu bine la munte, sa vedem cati vor veni, si apoi vorbim si de mare
EEK! a scris:...Io probabil ca nu voi reusi sa ajung decat la mare, sper sa facem varianta asta munte-mare sa fie cel mai beton, 2 in 1.

Bună,
deci cum vă spuneam anterior motanu merge la mare și noi la munte!
Mi se păruse ciudat că abandonase ideea într-un anumit topic dar se pare că a revenit. Și-a revenit MOTANU!
Cu stimă, Pentru varianta 2 în 1 vă recomand Bulgaria sau Croația. Ambele au muntele lângă mare. Or mai fi și altele dar nu le știu. Salutari de la roacar!

Nu stiu daca v-a fost dor de mine sau nu, dar va anunt ca am revenit (gre e sa-ti faci un cont pe forum).
Am inaintat anevoios in a-mi face masina, de asta vara incepand sa lucrez pe ea (tot ce tine de ea), iar acum nu imi place ce a iesit. Va promit 2 lucruri: 1. ca vin la inalnirea no 3 si 2. ca nu o sa auziti de la mine manele (data trecuta a fost asa pentru ca am venit cu 2 oltcituri si nici unul nu era al meu )
Imi pare nespus de rau pentru pierderea a atator informatii aflate in forumul vechi dar... Asta e. Eu sper sa avem din nou puterea de a reface informatiile pierdute si ca dministratorul face backup

Drum bun tuturor!
Iradiatul a scris:Salutari de la roacar!
Bun REVENIT, Iradiatule!
Inca mai simt gustul palincii de la Lacul Rosu . Chiar nu gasim o locatie in centrul tarii in care sa ne putem intilni Timpul trece si vacantele bat la usa iar o planificare a finantelor si a timpului, face bine oricarui. Se pare ca nu prea e de gasit
Eu mai stiu de varianta Padina uned se poate sta si la casute, si la cort, si la cabana si la hotel... destul de aproape e si un lac dar nu stiu daca e admis pescuitul... sunt si dealuri pt parapanta. Partea nasoala e ca e posibil sa nu fim singuri...

Alta varianta ar fi Zarneshti, Plaiul Foii si imprejurimile si probabil ca mai sunt si alte variante care imi scapa mie acuma... Am fost duminica prin niste locuri superbe.
dincolo de munti e transalpina care duce le obarsie. Pacat ca nu e in centru. Peste 2 saptamani aduc poze de acolo, sa va clatiti si voi ochii.
Voi incerca sa traversez singur spre Novaci, sper sa nu ma dezamageasca chiar atunci cotetzul, dupa cate coclauri forestiere a inghitit la viata lui. Din pacate pentru mine asta e ultimul drum mai lung pe aici, speram sa fi ajuns si la intalnire oriunde s-ar fi tinut ea dar...nu se mai poate.
bastus a scris: Din pacate pentru mine asta e ultimul drum mai lung pe aici, speram sa fi ajuns si la intalnire oriunde s-ar fi tinut ea dar...nu se mai poate.
S-a intimplat ceva rau sau treci pe alta marca de masina si vrei sa ne parasesti hmm deci nimik concret pana la urma..oricum centru-munte iz da best Sa ne traiasca roacaru' Iradiatu .

Bre, am vazut la TV o faza tare de tot. Locuri din tara.
Lacul Oltina . Nu e insa la munte, e prin Calarasi si arata bine, filmasera un apus, si pe urma o luasera spre alt lac, Buceag parca.
Aratau beton ambele lacuri... da nu e la munte .
Nu ve tenteaza un lac Oltina sa facem intalnirea de Oltcituri? Motane! Calarasi nu e chiar centrul tarii!

Dupa cum ziceam - desi noi probabil vom lipsi - centrul tarii e undeva intre judetele Mures si Sibiu.
Praid-Sovata. Paltinis - e pustiu vara, insa nu stiu posibilitati de cazare. Este si pastravarie, chestii de vizitat sunt o groaza prin zona...
Ar mai fi Complexul Sambata (in Fagaras) - nu stiu ce posibilitati sunt, pentru ca n-am fost.

Transalpina : Voineasa, Lacul Vidra, Obarsia Lotrului, lacul Oasa (cabane).

Sincera sa fiu, as merge si la Durau - anul trecut pe vremea asta era tare pasnica statiunea. Nu stiu cum e vara.

Chiar nu se gasesc in tara asta locuri faine ?! Hai, hotarati-va odata! Am glumit bre cu Oltina.
Durau e ok, am fost acolo.
Unde e Gura Humorului? Am fost cand eram mic si a fost beton de tot . Durau e la poalele Ceahlaului... e departe dar suna bestial La durău nu se ajunge prea greu de la Buc. Până la Bacău drumul e excelent, se merge șnur.
Cyclops a scris:Durau ... e departe dar suna bestial

Bucuresti - Bacau - Tg. Neamt - Durau = 457 km

Time Distance Instruction Road For Dir Toward
06:00 0.0 Depart Bucuresti, RO 2 [E60], [E85] 224.5 km NE
08:54 224.5 At Adjud, bear left onto 11A [E85], [2] 5.9 km NW
08:59 230.4 Go onto 2 [E85] 51.8 km NW Bacau
09:37 282.3 At Bacau, RO - Stop 1, stay on 2 [E85] 39.8 km E
10:08 322.0 Go onto 15D [E85], [2] 2.2 km N
10:10 324.3 At Roman, bear left onto 2 [E85] 50.2 km N
10:48 374.5 At Cristesti, turn left onto 15B 58.9 km SW
11:32 411.4 Refuel before here: last refuel 411.4 kilometres ago
11:59 433.4 Bear right onto 15 14.0 km W
12:16 447.4 At Grintiesu Mic, turn left onto Local road(s) 9.2 km E
12:30 456.6 Arrive Durau, RO

Bucuresti - Bacau - Piatra Neamt - Bicaz - Durau = 428 km

06:00 0.0 Depart Bucuresti, RO 2 [E60], [E85] 224.5 km NE
08:54 224.5 At Adjud, bear left onto 11A [E85], [2] 5.9 km NW
08:59 230.4 Go onto 2 [E85] 51.8 km NW Bacau
09:38 282.3 At Bacau, bear right onto 15 60.9 km N
10:46 343.2 Turn right onto Local road(s) 15 m N
10:46 343.2 At Piatra Neamt, RO - Stop 1, return on Local road(s) 15 m S
10:46 343.2 Turn right onto 15 75.7 km W
12:07 410.5 Refuel before here: last refuel 410.5 kilometres ago
12:18 418.9 At Grintiesu Mic, turn left onto Local road(s) 9.2 km E
12:32 428.1 Arrive Durau, RO apai nu suna rau, asa stiam si eu 400+ km Prin Piatra Neamt e cel mai mijto si ca peisaj si ca distanta. Benzina la traseul asta costa ~3,5 mil/masina de buc . nu e groaznic daca se imparte la 2... eu aproape ca ma inscriu Ceahlaul il cunosc ca pe podul palmei mele.
Duraul este superb.
Ceahlaul este... splendid, este muntele vietii mele as putea spune !
Mergeti acolo, e dementa curata. Un munte extraordinar, Lacul Bicaz, pastravarie, etc.. Ceahlau...suna foarte tentant, dar ganditiva si la cei de prin ardeal...ca ei au ceva mai mult de mers-> costuri mai mari.
Ca tot zicea Chris ceva de mijlocul tarii intre Jud. Sibiu si Mures... Am rugat un prieten din intamplare sa-mi sugereze o locatie cat mai in centrul tarii. Urmare...mi-a zis de cabana Unchiului sau si cum sta situatia:
Cabana este situata la ~25-30km de Sibiu, undeva in satul Avrig (asta am gasit pe net http://www.alpinet.org/main/poteci/puncte_ro_id_915.html si am ramas ), cabana poate gazdui in jur de 20 persoane, la un pret de 300k/noapte/om (~pt anul trecut, acum nu stiu sigur, o sa aflu mai multe), loc pt corturi exista, Cibin-ul trece pe aproape-> pastravi pt pasionatii de "pescareala", exista si un lac, cred ca cel din link-ul de mai sus, se poate ajunge cu masina destul de usor, el a zis ca drumul este ca in palma pana acolo, obiective turistice, locuri de vanatoare, culmea, cica exista si niste dealuri de pe care poti "pleca" cu parapanta , doritorii si posesorii, pot agata si o bicicleta de portbagaj (cel de pe plafon, chit ca mareste consumul), ceea ce o sa fac eu. Singurul mic inconvenient...s-ar putea sa trebuiasca sa "inghesuim" putin Olticurile, desi a zis ca este destul loc si de parcare, nu i-am zis cam cate masini ar fi. Acum astept raspunsuri de la voi, pentru ca trebe sa vorbeasca sa vada cum e cu disponibilitatea, avand in vedere ca este o cabana pe care o inchiriaza vara. Singura belea care mai trebe s-o rezolv este cu "cartonu" si sper ca maine sa scap si sa incep si eu ca Cyclops, sa ma apuc de reparat Corbuletzu meu . Daca mai aveam de zis unele chestii, mai completez, ca acum imi scapa.
Cu tot respectul. Varianta de drum pentru durău (dată de hărți) presupune ocolirea a cca 30 km pe DN. Eu am folosit cu succes o scurtătură ce nu prea e pe hărți. Hai bre sa ne intalnim la Otopeni, e pe DN1... sau la Ciolpani, unde vreti voi
EEK! a scris:Hai bre sa ne intalnim la Otopeni, e pe DN1... sau la Ciolpani, unde vreti voi

Bună,
.... și dacă e la 5km de Vadu cred că e locul ideal....
Cam asta a vrut să scrie dar s-a luat corentu'
Cu stimă, Durau e departe rau. am fost acolo. e frumos dar nu merita sa bati atata drum . Gura humorului ? motane esti nebun. acolo daca nu esti atent treci la rusi. am fost eu in toamna. haideti ma unde v-am sus eu, sau la rucar. de ce va este asa greu sa decideti. daca mergem la rucar distractia e garantata pescuiti de va sar capacele, va dati cu parapanta, etc. hai ca uite vorbesc acolo dar faza e ca daca suntem deja peste 100 tre sa luam din timp cazare. in iunie-iulie e destul de ocupat.
kat_drive a scris: suntem deja peste 100

peste 100???
Ar mai fi varianta care am descris-o mai sus, desi nu a bagat-o nimeni in seama , dar la 100+ de oameni & Olticuri (desi Olticuri s-ar putea sa fie mai putine) nu cred ca e suficient loc.
Cu tot respectul.
7thRaven a scris:Cabana este situata la ~25-30km de Sibiu, undeva in satul Avrig (asta am gasit pe net http://www.alpinet.org/main/poteci/puncte_ro_id_915.html si am ramas )...

Iasi - Brasov - Fagaras - Avrig:

06:00 0.0 Depart Iasi, RO 24 [28] 1.9 km NW
06:04 1.9 Bear left onto 28 69.0 km W
07:30 70.9 Go onto 2 [E85] 12.6 km S
07:40 83.5 At Roman, bear right onto 15D [E85], [2] 2.2 km S
07:42 85.7 Go onto 2 [E85] 39.8 km S Bacau
08:12 125.5 At Bacau, bear left onto 11 [E574] 165.8 km W
10:17 291.4 At Brasov, turn right onto 1 [E60], [E574] 111.2 km W Sibiu
11:42 402.5 Arrive Avrig, RO

Bucuresti - Pitesti - Rm. Vilcea - Avrig:

06:00 0.0 Depart Bucuresti, RO E70 9.0 km W
06:11 9.0 Go onto A1 [E70] 104.8 km W Pitesti
07:09 113.8 At Pitesti, bear left onto 7 [E81] 127.2 km W
08:44 241.1 At Talmaciu, turn right onto 1 [E68] 13.3 km E Brasov
08:54 254.3 Arrive Avrig, RO

Arad - Deva - Sibiu - Avrig:

06:00 0.0 Depart Arad, RO 7 [E68] 201.9 km E
08:34 201.9 Bear right onto 1 [E68], [7], [E81] 85.1 km E Sibiu
09:38 286.9 Arrive Avrig, RO

Craiova - Pitesti - Rm. Vilcea - Avrig:

06:00 0.0 Depart Craiova, RO 65 [E70] 119.1 km E Pitesti
07:29 119.1 At Pitesti, bear left onto 7 [E81] 127.2 km W
09:04 246.3 At Talmaciu, turn right onto 1 [E68] 13.3 km E Brasov
09:14 259.5 Arrive Avrig, RO Ar fi cateva mici modificari...
Avrig nu e sat, ci oras; Cabana nu e in oras, stati linistiti, e in afara, intr-o zona linistita; Lacul pt care am oferit si link e puuutin mai departe, adica o eventuala drumetie pentru doritori; de raul Cibin nu m-am inselat; cu pastravii, proprietarul cabanei are pastravarie, deci nu ar fi probleme cu pescuitul; in rest toate sunt la fel cum am mai spus
Alta chestie:
kat_drive a sugerat Valenii de Munte, de asemenea o zona frumoasa, dar mai departata pt unii. Singura chestie care am incercat sa o fac, a fost sa caut o locatie care sa fie accesibila majoritatii Oltcit-istilor din tara si cheltuielile pentru combustibil sa fie cat mai mici, astfel sa ramana bani si pt alte lucruri mai frumoase...(mai multa mancare, bautura, tutun, dulciuri...si la ce va mai ganditi voi )
Eu nu am nici un program de calculat distantele (am avut sony-europe planner; Laurentiu, ce program ziceai ca folosesti?) dar am cautat pe http://www.travelworld.ro/distante/distanta.php si am gasit urmatoarele:
1. Valenii de Munte:

Arad - Valenii de Munte : 491

Bucuresti - Valenii de Munte : 169

Cluj Napoca - Valenii de Munte : 340

Craiova - Valenii de Munte : 280

Oradea - Valenii de Munte : 488

Timisoara - Valenii de Munte : 468

(cel mai convenabil la combustibil ies bucurestenii)
2. Avrig: (aici am adaugat cate 25km cat sunt din Sibiu pana in Avrig, prin aproximatie, pt toate rutele)

Arad - Sibiu : 273 + 25 = 298

Bucuresti - Sibiu : 282 + 25 = 307

Cluj Napoca - Sibiu : 163 + 25 = 188

Craiova - Sibiu : 236 + 25 = 261

Oradea - Sibiu : 311 + 25 = 336

Timisoara - Sibiu : 256 + 25 = 281

Apai...cam astea-s distantele, pt durau si alte locatii mi-a fost cam lene sa mai scriu
Cu tot respectul.
7thRaven a scris:Laurentiu, ce program ziceai ca folosesti?
Un AutoRoute din 1998. E vechi dar bun.
7thRaven a scris:
Avrig nu e sat, ci oras;

Avrig e o stradă în București pe lângă Obor. Bai, e marfa si la Rucar, chiar asa, am trecut pe Rucar Bran si e beton.
Cazare - cort, o fi camping? Un loc minunat, o poiana imensa inconjurata de munti. Peisajul este absolut superb, camera nu poate reda asa ceva. Din pacate nu e potrivit ca loc de intalnire, accesul fiind foarte dificil.
http://www.yo7gqz.org/29mai2005/
Mai multe poze de pe valea valsanului gasiti in pagina de start de la ipswitch; vor urma Valea Topologului, Valea Rea, Cozia etc. Bre, daca nu va hotarati odata unde ne intalnim, o sa imi iau 3 zile de condeiu si o sa merg la Szeged la o pescarie maaare de tot, de vre-o 80 de hectare!!! Hai grabiti-va! Bre, si io zic sa hotaram ceva. Io trebe sa vad cum fac cu banii si daca imi aranjez ceva cu sindicatu sa plec la olimp prin septembrie. Io trebe sa vad cum fac cu banii, asa ca ar fi ceva sa mi-i programez mai din timp un pic . Si haideti sa fie vreo saptamana si sa fie munte+mare, macar unii sa poata alege, daca nu pot merge si acolo si dincolo. Eu unul nu pot promite ca voi veni la munte, insa la mare la Vadu spun DAAAAAA!!!!! GATAAA adunarea !!!

Baieti eu zic asha: La CHEIA (Prahova) Muntele Ciucas sa ne intalnim ...2-3 zile , eventual Muntele Roshu ....sau gasim noi un loc mai retreas de campare.... avem loc de cort, hotel in Cheia pentru cine doreshte, Vile, Cabana..etc... E la munte....

De acolo doar ne dam la vale si ajungem la Mare la Vadu....io zic ca e cel mai acceptabil asha ........

P.S. Daca ne adunam acolo pe miercuri - joi cred ca nu e asha aglomeratie si sambata-duminica mergem la mare Programul meu e asa:
1-3 Iunie - concediu de nunta, imi pun si io streangul de gat .

4 iunie - nunta...

... daca scap, 6, 6 iunie concediu de revenire dupa streang...

Apoi 18 - 26 Iunie cateva zile de concediu de odihna, pescuit in Ungaria si alte alea-alea.
Apoi in 23 iulie tre-sa fiu la o nunta, deci week-endul ala stau in Arad. Ultima saptamana din Iulie NU pot sa-mi iau concediu... Adica pe 1 si 2 ale fiecareie luni (Iulie, august, septembrie) tre-sa fiu prezent la Scarbici

Asa ca hotarati voi intalnirea, io incerc sa vin!

Numa bine!
Gabii Bre, da e vara, de ce sa nu fie sejur intreg?
Adica haideti sa facem intalnirea sa zicem pe 2 saptamani, una la mare si una la munte, si fiecare vine cum poate in perioada care o alege
Adica sa incepem cu Cheia sa zicem la o miercuri-joi, sa stam cateva zile si apoi la mare inca cateva zile. Ce e aia concediu, e sa fie o saptamana minim.
EEK! a scris:...sa zicem la o miercuri-joi, sa stam cateva zile si apoi la mare inca cateva zile. ...

Bună,
adică ... să traduc... miercuri joi voi să vă întâlniți la munte, stați până vineri când am eu liber ... și mă luați și pe mine pe drum și mergem la mare acolo unde vreau eu de fapt!
În principiu eu nu am nimic împotriva acestui aranjament. Cheia mi se pare bine, totul e să fie și un mic motel pe acolo . Nu știu însă cei din nordul țării cum se vor descurca financiar cu două excursii deodată!
Cu stimă, Hai mai degraba Zarneshti decat cheia... cred ca e mai putina aglomeratie acolo
Laur, daca poti da si tu te rog distantele din colturile tarii pana la Zarnesti

Later edit: La zarnesti posibilitatile de distractie sunt mai multe (ai mai multe de vazut ca doar e cale de acces in Masivul Piatra Craiului )
Cazarea e mai ieftina decat la Cheia/muntele roshu. Sunt Cabane precum Plaiul Foii si garofitza lui Roli si mai sunt si altele..
Danezu are locuri berechet de parapanta...
Eu daca fac rost de echipament sunt amator de rapel pe prapastii
Apropos, pe partea cealalata dar tot cu acces din zarnesti mai e o ditamai cabana supermishto, dar imi scapa acuma cum se cheama... tot asa cu loc de cort.
Duke daca vine cu bicicleta are si el de joaca destul...

Si in sfarsit, destul de important, Zarnesti e la fel de in centrul tarii ca si cheia si nu sunt atatia manelishti sa ne incomodeze
Si in sfarsit, destul de important, Zarnesti e la fel de in centrul tarii ca si cheia si nu sunt atatia manelishti sa ne incomodeze

Asta sa o crezi tu

De acum 3-4 ani Piatra Craiului a devenit loc de intalnire pentru pantofari / manelishti.

Cabana CURMATURA ...cred ca e cea despre care vb Nu curmatura ca acolo nu ajungi cu masina... cu motoru poate, dar cu masina nu ai nici o sansa . Cabana se numeste Gura Raului si e chiar la iesirea din Zarnesti inspre Fantana lui Botorog - Prapastii.
Am trecut pe acolo anul trecut in vara in drum spre curmatura, si desi se auzeau manele era destul de pustiu... adeca era o singura masina. Manele ascultau chelneritele de la terasa/restaurant din fata cabanei, dar asa ceva ai sanse sa gasesti la orice cabana... cred ca un bacsis de vreo 50k le schimba imediat preferintele muzicale

Tot in piatra craiului ar mai fi Garofitza pietrei craiului care e detinuta de clubul Romania Pitoresca, dar acolo nu am fost niciodata chiar daca sunt membru in club. Tot ce stiu e ca drumul incepe de pe rucar-bran de undeva Da ma deci la mine situatia e simpla: vreau sa merg la mare si vreau sa ne vedem cu totii.
Cum bugetul meu este redus, daca ne intalnim la mare este superok.
Deci daca mergem la mare mie imi convine cel mai mult.
Bani si de mare si de munte nu am, deci muntele pica aproape sigur in cazul meu. La munte ma plictisesc, la mare imi place.
Oricum nu e nici o graba, daca plec cu bilet oricum plec tocmai in septembrie si in functie de ce da sindicatul .
Deci e ok, daca nu aveti chef de mare no problem, n-o sa mergeti undeva doar asa ca ii place unuia singur si atata. Eu incerc sa stau anul asta cat mai mult la mare, deci fac cum pot, vadu sau bilet, sa ajung acolo. Daca pot incerc sa vin si la intalnire la munte, insa slabe sanse. E marfa, ne intalnim cu totii, da mi s-a urat de atata munte. Mai, la Muntele Rosu e discoteca! Bună,
Mulțumim motanului pentru sinceritate. Așa mai vii de acasă! Este clar și concis!
În legătură cu Zărnești, eu nu am nimic împotrivă! Chiar mă bucur că este o zonă frumoasă! Eu nu am zis nimic până acum despre ea deoarece eu sunt cel mai favorizat din punctul de vedere al benzinei. Ca să nu fie cu supărare vin cu o bere și compensăm benzina dacă se alege acest loc. Din ce știu eu este superb și sunt multe posibilități de cazare. Cu manelele nu cred că este mai rău ca în alte părți.
Cu stimă,
Cyclops a scris:Laur, daca poti da si tu te rog distantele din colturile tarii pana la Zarnesti

Iasi - Bacau - Brasov - Zarnesti

06:00 0.0 Depart Iasi, RO 24 [28] 1.9 km NW
06:04 1.9 Bear left onto 28 69.0 km W
07:30 70.9 Go onto 2 [E85] 12.6 km S
07:40 83.5 At Roman, bear right onto 15D [E85], [2] 2.2 km S
07:42 85.7 Go onto 2 [E85] 39.8 km S Bacau
08:12 125.5 At Bacau, bear left onto 11 [E574] 165.8 km W
10:17 291.4 At Brasov, turn right onto 1 [E60], [E574] 6.0 km W Sibiu
10:23 297.3 Bear left onto 73 [E574] 10.0 km W Pitesti
10:31 307.3 At Râsnov, bear right onto 73A 9.4 km W
10:43 316.7 Turn left onto Local road(s) 5.0 km S
10:49 321.8 Arrive Zarnesti, RO

Arad - Deva - Sibiu - Zarnesti

06:00 0.0 Depart Arad, RO 7 [E68] 201.9 km E
08:34 201.9 Bear right onto 1 [E68], [7], [E81] 186.9 km E Sibiu
10:54 388.8 Bear right onto Local road(s) 2.4 km S
10:58 391.1 Bear right onto 73 [E574] 6.2 km SW Pitesti
11:03 397.3 At Râsnov, bear right onto 73A 9.4 km W
11:15 406.8 Turn left onto Local road(s) 5.0 km S
11:20 411.0 Refuel before here: last refuel 411.0 kilometres ago
11:21 411.8 Arrive Zarnesti, RO

Bucuresti - Ploiesti - Zarnesti

06:00 0.0 Depart Bucuresti, RO 1 [E60] 143.0 km N Ploiesti
07:47 143.0 At Predeal, turn left onto 73A 29.0 km W
08:22 171.9 Turn left onto Local road(s) 5.0 km S
08:28 176.9 Arrive Zarnesti, RO

Craiova - Pitesti - Zarnesti

06:00 0.0 Depart Craiova, RO 65 [E70] 119.1 km E Pitesti
07:29 119.1 At Pitesti, bear right onto 73 [E574] 109.1 km N Brasov
08:50 228.2 At Râsnov, turn left onto 73A 9.4 km W
09:02 237.6 Turn left onto Local road(s) 5.0 km S
09:08 242.6 Arrive Zarnesti, RO Zarnestiul este o idee buna,putem campa la Plaiul Foi,de acolo ptr doritori se pot face trasee turistice la curmatura,la refugiul Spirlea s.a. Am o vaga impresie ca trece vara pana ne hotaram . Propun alegerea e trei variante finaliste iar castigatoarea sa fie desemnata prin vot.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 6 din 10
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum