Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 3-a intalnire nationala, Piatra Craiului (BV) - 2005
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Formular pentru cei care doresc sa participe la intalnire. *** CARE E PERIOADA CARE VA CONVINE PENTRU INTALNIRE?...
[ LUNA MAI ]
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
Saptamana: 4 iulie - 10 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 11 iulie - 17 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 18 iulie - 24 iulie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 25 iulie - 31 iulie
10%
 10%  [ 6 ]
[ LUNA IULIE - Oricand ]
21%
 21%  [ 12 ]
Saptamana: 1 august - 7 august
7%
 7%  [ 4 ]
Saptamana: 8 august - 14 august
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 15 august - 21 august
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 22 august - 28 august
1%
 1%  [ 1 ]
[ LUNA AUGUST - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA SEPTEMBRIE ]
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 55

daniel.opr a scris:Bine bre ZARNESTI sa fie

Bre, chiar mi-era dor de Piatra Craiului...
Da' pe mine m-a speriat o prognoza meteo pe care am auzit-o azi dimineata...cica "din 3 luni de vara, vor fi 45 de zile cu ploaie"
Plus ca tot acolo se spunea ca ploile vor incepe de la jumatatea lunii iunie incolo... Vai de noi... Bre, la mine la mare nu imi fac probleme, ca stiu ca atunci cand voi pleca indiferent de ce se intampla, va iesi soarele. Este o traditie genetica, inainte era taica-meu recunoscut pentru asta si vad ca e valabil si la mine. In ziua in care plec la mare se face frumos, indiferent de perioada.
EEK! a scris:Bre, la mine la mare nu imi fac probleme, ca stiu ca atunci cand voi pleca indiferent de ce se intampla, va iesi soarele.
Și cu furtuna de la Vadu cum a fost? A fost o zi doar.
Daca stateam si duminica deja se usca pe jos.
A doua zi imi parea rau ca am plecat. 1st stop Zarnesti...2nd stop Vadu...dar perioada
Eu am concediu 22.iulie - 07.august, dar un week-end pot sa vin, daca va decideti in alta perioada.
Acum ca a-ti trecut peste impasul cu Zona, ganditi-va si la data...
Cu tot respectul. In principiu trebuie facuta o redistribuire a voturilor vad ca majoritatea este pentru luna iulie, sa hataram care saptamana din iulie e cea mai convenabila; dar sa se faca saptamana asta. Apoi dupa ce am stabilit data definitiva sa se voteze si pentru loc; dar recomand ca cine face propunerea pentru loc sa se ocupe si de organizare, nu ne trezim ca mergem de exemplu la nu stiu ce cabana unde nu mai sunt locuri sau platesti un milion pe noapte. Nu toata lumea poate sa stea la cort, indiferent daca e munte sau mare. Trebuie sa cunoastem si ceva preturi.
Chiar daca nu voi veni la intalnire, sapt. viitoare voi fi la lacul Vidra, aduc de acolo poze, preturi, numere de telefon in caza ca mai ajunge cineva pe acolo sa stie ce si cum. Ar fi bine ca si celelalte propuneri sa se prezinte la fel. Suntem cunoscuti ca o comunitate serioasa legata prin mai mult de o conexiune la internet si sper sa nu ne dezmintim. URAAAAAAAA ........mergem la munteeeeeeee La mare mai mergeti?
Ca acolo m-ar tenta si pe mine un week end.
Ma primiti cu dacia 1300? Oltcitul meu are o problema la aprindere sau carburatie si nu am reusit inca sa-i dau de cap, nici nu prea am avut timp. Ma sa ne intalnim oriunde da mai aproape de mine ca pana la mare, tre sa ard cam multa benzina. Undeva prin mislocu tari prin brasov la munte e vreunul din db?!? cred ca as vrea si eu sa merg cu voi dar nu mai vad pe nimeni din tgv ma io am probleme cu franele sper sa le rezolv cat de repede ca io vin 8 Chestia e ca, inca nu stim unde. si pana in constanta io unu nu ma duc ca ard prea multa benzina si cu finantele nu stau prea bine ma unde in zarnesti pe langa brasov, ca is mai multe locati cu acest nume, mai este si pe aproape de targu jiu Bre, io la intalnirea de la munte nu mai vin, insa sper ca facem una si la Vadu si ne vedem acolo cat mai multi.
EEK! a scris:Bre, io la intalnirea de la munte nu mai vin, insa sper ca facem una si la Vadu si ne vedem acolo cat mai multi.

Motane, bine ziceai intr-un alt topic ca se va sparge gashka veche!

Felicitari, vad ca ai dat startul! Stiai tu ce stiai cand ai zis asta Chiar nu pot veni, nu am de unde bani, iar la sejurul la mare nu pot renunta. Adica sa mentionez mi s-au dus placa si procesorul la computer.
Iar la mine computerul este si TV...
Deci cheltuieli...
Plus ca ma gandeam sa iau o bicicleta SH sa pot merge si eu ca omul la serviciu...
Deci imi pare rau dar de abia am posibilitatile financiare sa merg la mare, sper sa le am, deci muntele a picat acum de tot. Păi motane, chiar ai avut dreptate. All good things must come to an end. Daca ratez o intalnire nu inseamna ca nu mai fac parte din club. Sau asa o insemna? In cazul asta bye bye... ce-i motane iar se scufunda corabiile ?
Stii doar ca ai asigurate 2locuri la JiDVei , cort ai, de mancat oricum tre sa mananci deci sa nu te aud... Vad ca se vorbeste despre intalnirea asta de luni de zile dar niciun rezultat. Sa se traga o concluzie si sa se puna pe pagina principala. Cred ca asa va fii mult mai usor chiar si pentru cei ce intra pe site nu pentru chat ci pentru ca e pasionat.[/img] Si mai am o nelamurire.. Cum !@#$%^&* fac si io sa votz perioada??
Nicotin a scris:Cum fac si io sa votz perioada??
Votul perioadei, s-a incheiat. Urmeaza stabilirea locatiei.
maidanezu a scris:ce-i motane iar se scufunda corabiile ?
Stii doar ca ai asigurate 2locuri la JiDVei , cort ai, de mancat oricum tre sa mananci deci sa nu te aud...

Da bre si tu n-ai ma aparut pe aicea de un car de vreme... bre ich bin bizi si net mai rar dar nu am disparut...stai linistit ca veghez asupra voastra precum fantoma lui barba albastra Deci sa inteleg ca perioada s-a stabilit definitiv 25 - 31 iulie ?
Mie imi convine de minune, ca asa mi-am luat concediul, ultima saptamana din iulie si prima din august. Acuma... sa mai stabilim niste detalii... 25 vad ca pica luni. Nu ar fi mai bine sa zicem ca incepem de sambata, 23 iulie ? Ideea ar fi sa se prinda doua week-enduri. Asta nu inseamna ca trebuie sa stea toata lumea toata perioada, dar in doua ferestre de week-end mai ocoleste lumea o nunta, ceva.. si prinde fie primul week-end, fie ultimul.

Cat priveste zona... eu vad lucrurile cam asa : La mare, daca stai pe loc o saptamana, eu unul nu ma plictisesc. Ma satur de plaja, balaceala, bere, table, cartzi, odihna. La munte insa, nu pot sa stau pe loc o saptamana intreaga, merge o zi, doua de stat, dar apoi, daca nu plec pe un traseu ceva... imi cam vine sa ma intorc acasa. Pe de alta parte, se cam sparge tabara daca unii pleaca in traseu "soft", altzii vreo 3-4 zile, altzii raman sa pazeasca tabara... Zona Piatra Craiului e foarte frumoasa pentru munte. fiecare sta atat cat poate. Ar fi ideal sa venim si sa plecam toti odata, dar din pacate......Asa ca este bine ca cel putin ne vom reintalni, nu-i asa Io-s de acord cu mosulik, si eu tot pentru mare sint.
EEK! a scris:... eu tot pentru mare sint.

Ș T I M !!
Nu cred că mai este un utilizator al forumului care să nu știe!
io sunt nou pe-aici aici si as vrea sa vin si io sa mai vad alte masini adevarate. cand o sa se stie exact locatia?
ce inseamna cifra aia din paranteza de numele fiecaruia?
Adu a scris:ce inseamna cifra aia din paranteza ...?
Citi oameni au votat perioada respectiva.
Adu a scris:
ce inseamna cifra aia din paranteza ...?
Citi oameni au votat perioada respectiva.

Aaaaa, acum m-am prins si io... ...

Acum serios, Propun:
Vadu, perioada 25 -30 iulie.
... am auzit io ca cica acolo se prinde peste....

E adevarat ca unii vor la munte, mai in centrul tarii... da practic am putea sa merem si la munte nu?? Chestia e ca la mare vreau oricum sa ajung anul asta... de obicei meream in august, anul asta am zis sa incerc o schimbare...
Cine e pentru???
Gabii a scris:
Cine e pentru???

Tu cine crezi? Daca Vadu e acolo unde l-am vazut eu pe harta si eu sunt pentru.
Doar ca tre sa termin de reparat masinutza si sa iau carnetu
Cu tot respectul.
7thRaven a scris:Daca Vadu e acolo unde l-am vazut eu pe harta si eu sunt pentru.
Vadu este intre Navodari si Portita. La Vadu e super.
Insa ATENTIE! Nu exista adapost contra soarelui!
EU am luat 2 rogojini sa acopar cortul meu, insa cred ca bine ar fii sa punem bani sa luam unul mare de gradina, o prelata mare, pe care sa punem rogojini, ca alea tin racoare ca lumea cica.
Altceva, Laurentiu zice ca panza de armata de camuflaj e cea mai beton. Daca stie/poate face cineva mai multe chestii in legatura cu expunerea la soare e bine. Nu uitati ca daca mergem in Iulie nu vom putea sta la plaja intre 11-15 sub nici o forma, iar daca si apa e rece s-ar putea sa fie nasol rau fara un pic de umbra. Mda, ai pus punctul pe j. La mare e soare asa ca eu ma abtin Hai bre, nici macar un copac, ceva???

Chiar nici un pic de umbra???
Asta inseamna ca o sa ne coacem!

Trebuie sa car si prelata de la masina cu mine ca sa nu stea amsnain soare nu??? si eu ma abtin de la soare... posed mari probleme cu caldura mare si soarele puternic... la munte vin aproape sigur... dar la mare iarasi aproape sigur nu vin . Ba este umbră. Umbra ierbii Cine nu crede să arunce o privire:
http://www.oltcit2.home.ro/
Network Error (tcp_error)

A communication error occurred: "Operation timed out"
The Web Server may be down, too busy, or experiencing other problems preventing it from responding to requests. You may wish to try again at a later time.

For assistance, contact your network support team.

... mooooooaaaahhhhma ce umbra e frateeee... pe ecran... Ma, deci acolo NU E PETEC DE UMBRA!
Trebuie rezolvat cum am zis eu, sa facem cumva adapost
In iulie nu se va putea sta sub soare sub nici o forma Inteleg ca a picat complet, brusc si subit muntele? Pacat... tare mi-as fi dorit sa vin si eu Macar nu mi-am luat concediu pe perioada asta...
Dar parca erau oameni carora nu le convenea sa strabata toata tara pana la mare. e umbra de doua persoane sub oltcit
spooky a scris: Laurentiu zice ca panza de armata de camuflaj e cea mai beton.
Nu este pinza ci plasa de camuflaj. Stonebone: masina mea pierde ulei, asa ca nu pot sta sub ea :p
Sa revenim la lucruri serioase: asadar, se mai merge la munte sau s-a renuntat la idee? Trebuie sa stiu, sa vad daca-mi iau concediu in perioada asta sau nu. deal sau podis...daca munte nu se poate ? sau macar o depresiune mica.... Mamaaaa da acolo chiar nu e pic de umbraaa
Cu muntele cum ramane, ca prefer aerul racoros de munte, decat sa ma topesc pe plaja, negasind unde sa ma adapostesc. Plus ca la munte ma pot da si eu cu bicicleta (am intentia de a o agata de portbagajul de sus). Zarnesti chiar a picat de tot? S-ar putea o intalnire nationala "concomitenta" ca sa zic asa? Adica unii pe la munte, unii pe la mare? Pentru ca pot sa bag mana in foc, ca nu o sa fie multi din N-V tarii care o sa aiba $ sa ajunga pana la mare. La munte, e posibil sa vina mai multi din partea aceea, deoarece nu e chiar asa departe.
Cu tot respectul.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 7 din 10
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum