Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 3-a intalnire nationala, Piatra Craiului (BV) - 2005
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Formular pentru cei care doresc sa participe la intalnire. *** CARE E PERIOADA CARE VA CONVINE PENTRU INTALNIRE?...
[ LUNA MAI ]
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
Saptamana: 4 iulie - 10 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 11 iulie - 17 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 18 iulie - 24 iulie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 25 iulie - 31 iulie
10%
 10%  [ 6 ]
[ LUNA IULIE - Oricand ]
21%
 21%  [ 12 ]
Saptamana: 1 august - 7 august
7%
 7%  [ 4 ]
Saptamana: 8 august - 14 august
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 15 august - 21 august
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 22 august - 28 august
1%
 1%  [ 1 ]
[ LUNA AUGUST - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA SEPTEMBRIE ]
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 55

ok..ca sa zic asha.."las-o bah ca merge asha"! vad ca te-ai suparat; mie mi s-a parut normal insa sa ne intalnim intr-un loc unde putem veni totzi (drum acceptabil, cum spuneam); iar faza cu oltciturile, mi se pare shi mai normala! imi iubesc oltcitu', cum banuiesc ca fac totzi! de aceea nu ash vrea sa vin cu alta mashina, ci NUMAI cu oltcitu'! shi nu vreau sa-l ucid, sa iau mulaju' tuturor pietrelor pe baie! (cam 10 cm garda la sol). oriucm, scuze dc m-am exprimat aiurea! nu s-a suparat nimeni. dar nu mai fi asa de taios cand vine vorba de aceasta importanta intalnire nationala. ideea e sa vina cat mai multi oameni, nu cat mai multe masini. vine fiecare cu ce poate, ideea e sa ne intalnim. ok, ok! peace? da bre, pace!!! mersi pupa...se pare ca suntem pe aceeasi frecventza...

noi astia " de strada" La Vadu sa fie tabara de Oltcituri 1-2 saptamani.
Primavara sa fie excursia anuala week-end.
Putem merge de 1 mai in excursie, insa 1 mai e duminica si va fi plin de handicapati. Oricum e o perioada marfa, inceput de primavara. Putem merge in week endul urmator, adica 6-8, cu prelungire 5-9 .
La locatie nu ma pricep, alegeti voi ceva in mijlocul tarii. io nu mai am curaj sa mai vin cu vreun comentariu..deci o sa ma abtzin..totushi..hmm..hai sa fie un drum cat de cat..eu kiar vreau sa vin cu oltcitu'..shi e jos al dreaq! cam 10-12 cm.. mistreku..infiripam un club separat? hahahahahahhaha

sa speram ca vom alege de comun acord un drum si o locatie decenta....
pui de drac a scris:mistreku..infiripam un club separat? hahahahahahhaha

sa speram ca vom alege de comun acord un drum si o locatie decenta....

Pai atunci Happy Valentine's Day voi astia doi
Asteptam poze Ca locatie mai in centrul tarii, ar fi Praid-Sovata. Din auzite doar: zona e tare frumoasa, aer curat, mancarea buna, chiar si ceva chestii de vizitat... Insa nu stiu nimic concret, de genul: posibilitati de cazare, locuri mai retrase...

mistreku a scris:...hai sa fie un drum cat de cat..

...Insa anul trecut drumul national care ajungea pe-acolo era VARZA (vreo 20-30 de km)! Mistreku, mai nu e chiar asa... adica de ex io am fost de curand in Bucuresti la intalnire cu baietii.. si nu m-am dus cu olteanul, ca am fost in delegatie cu masina de firma... si nu s-a suparat nimeni!
Apoi, pt Vadu -pai de la Arad sunt peste 800 de km aproape 1000, apoi dus-intors+plimbari * 7,5%media asta inseamna cam 170 de litri de benzina... daca nu o sa vand fordul pana atunci, in MOD SIGUR la o distanta asa de mare voi prefera Fordul! Si asta in primul rand din ratiuni economice... adica la acelasi drum as avea un consum mediu de 3,9 -4,1 & Motorina... ceea ce s-ar traduce prin costuri la jumatate! Adica mai multi bani ramasi pt distractie si alte alea-alea. Deci io zic sa nu fim chiar asa exclusivisti... cel putin mie mi-ar pare bine ca la intalnirile viitoare sa ne onoreze cu prezenta si altii care au avut oltcit dar din diferite motive nu mai au (ex Suparatuu, Evil, Rezare etc) - in fond OAMENII se intalnesc, nu neaparat masinile!

Numai bine! Referitor la ceea-ce a spus Chris, drumul dintre Gheorgheni si Praid este o catastrofa nationala. Reprezinta tarisoara noastra in cel mai urat chip si forma. Deci cei care ar trebui sa vina din partea Moldovei ar trebui sa aleaga un drum ocolitor prin Miercurea-Ciuc-Odorhei-Praid
Asta in caz ca se doreste ca intalnirea sa fie acolo. pui de drac, facem tata, cum sa nu! da' numa sa-l bagam shi pe EEK asta in cardasheala..ca vad ca are numa ganduri bune! p.s. putzini, da' bine organizatzi! usurel oameni buni. mistrekule, nu cred ca ai ajuns sa il cunosti pe ciprian asa de bine cat sa te tragi de sireturi cu el si sa i te adresezi cu "ăsta"
serios vorbind. Ai bre pupa ca nu m-am suparat .
Ne vedem la mare cu totii???
Bai, pe langa porumb am descoperit ciupercile coapte cu sare... mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Parerile mele :
1. Perioada : mijlocul lui iulie (numa bine se termina sesiunea din vara, iar cei care din anumite motive au restante pe toamna sa nu fie stresati de ele)
2. Locatia : Undeva unde sa fie cam aceeasi distanta din orice colt al tarii ai veni. Asta insemna muntele, care io zic ca ii mai fain decat marea.
Si ma gandesc la chestiile astea pt ca mai sunt unii care stau pe spinarea parintilor (eu de ex) si nu pot sa le cer 6mil pt benzina numa ca sa ma duc pana la mare (plus ca nici nu cred ca mi-ar da masina). Si uitandu-ma pe harta Sighisoara ii destul de in mijloc. N-am fost niciodata pe acolo dar cred ca sunt unii in masura sa ne dea detalii despre zona si dc se poate instala o mica herghelie de Oltcituri pe acolo Cam asta ar fii si parerea mea sa facem intalnirea undeva in mijlocul tarii,cam costisitor ar fii pana la mare pentru noi de aici din partea nordica a tarii mah pupa..io tot nu intzeleg ce tzi-a lasat tzie impresia ca io m-ash apuca sa ma joc uc shireturile lu EEK! io nu shtiu cam care ar fi formula de adresare decenta dupa opinia "Inaltzimii Voastre" da'..mie nu mi s-a parut ca l-am jignit in vreun fel (intentzionat sau neintentzionat) pe EEK. din contra, kiar in aceeashi zi, l-am rugat frumos cu un PM sa ma ajute cu un sfat! acuma dc tu cautzi o pricina ca sa mai avem ce vorbi..zii asha shi ne ne dam cu bobu' pe aci toata noaptea! EEK: scuze dc te-am suparat cumava..totushi nu prea vad cu ce!
Gabii a scris:Mistreku, mai nu e chiar asa... adica de ex io am fost de curand in Bucuresti la intalnire cu baietii.. si nu m-am dus cu olteanul, ca am fost in delegatie cu masina de firma... si nu s-a suparat nimeni!
Apoi, pt Vadu -pai de la Arad sunt peste 800 de km aproape 1000, apoi dus-intors+plimbari * 7,5%media asta inseamna cam 170 de litri de benzina... daca nu o sa vand fordul pana atunci, in MOD SIGUR la o distanta asa de mare voi prefera Fordul! Si asta in primul rand din ratiuni economice... adica la acelasi drum as avea un consum mediu de 3,9 -4,1 & Motorina... ceea ce s-ar traduce prin costuri la jumatate! Adica mai multi bani ramasi pt distractie si alte alea-alea. Deci io zic sa nu fim chiar asa exclusivisti... cel putin mie mi-ar pare bine ca la intalnirile viitoare sa ne onoreze cu prezenta si altii care au avut oltcit dar din diferite motive nu mai au (ex Suparatuu, Evil, Rezare etc) - in fond OAMENII se intalnesc, nu neaparat masinile!

..iar dacă se va hotărî la Vadu(sau oriunde mai departe de 500 km de arad) și îmi va ieși pasența,io prefer papucul 1,9 D de pitești.
Numai bine!
mistreku a scris: dupa opinia "Inaltzimii Voastre"

in sfarsit ai prins ideea! Doamne fereste sa se intalneasca masinile Cred ca am avea de cotizat la tinichigiu. Conteaza omul si nu masina. Ca ne-a adus impreuna aceasta dragoste nebuna fata de Oltcit, este o treaba buna . Haideti bre v-ati ratacit in detalii ??
Mai la obiect baieti, mai la obiect .
Eu propun iulie spre sfarsit si-l sustin pe Cyclops - la Vadu mergem daca e prin septembrie ca o sa fie si drumul mai liber Io ziceam sa facem intalnirea anuala primavara prin mai, si cealalta intalnire estivala la mare prin iulie, intalnire lunga, o saptamana doua Bre - primavara la munte e riscant - vreau sa dorm linishtit la cort nu sa tremur de frig Bre, anul trecut nu a fost tot în mai? Și am mai fost și lângă polul frigului. Da bre si ti minte ca a plouat si dupa ce am plecat noi a nins Atunci 2 intalniri de vara e bine? La mare si la munte. Si mai beton! Nu țin minte că a nins pentru că plecasem. Iar la munte poate ninge și în August, așa că... Iar ne pierdem in detalii - hai sa si motivam , votam si ce am mai stabili
De ce in iulie....
1. probabilitatea ca vremea sa fie rea e mult mai mica
2. daca tot mergem la munte prefer sa fac si o tura doua pe undeva si daca e in primavara zapada nu are timp sa se topeasca complet iar atunci "tura" devine una noroioasa si nu prea imi place
3. nu trebuie sa fie in timpul sesiunii
4. Laur zice ca are concediu in iulie
5 una e sa bei bere la 20-25 de grade si alta la 5-10 grade
6. mai ziceti si voi
daniel.opr a scris:5 una e sa bei bere la 20-25 de grade si alta la 5-10 grade

n-are bre legatura. caldura trebuie sa vina din interiorul fiecarui bautor de bere, nu de afara.
mooooama ce-am zis-o.
pupa a scris:
daniel.opr a scris:5 una e sa bei bere la 20-25 de grade si alta la 5-10 grade

n-are bre legatura. caldura trebuie sa vina din interiorul fiecarui bautor de bere, nu de afara.
mooooama ce-am zis-o.

Da, dar la ceeasi putere calorica interioara aria de raspandire la temperaturi exterioare difera foarte mult...
Cyclops a scris:Da, dar la ceeasi putere calorica interioara aria de raspandire la temperaturi exterioare difera foarte mult...

e mult mai simplu de atat. cine vrea sa bea, bea. cine nu, nu! era vorba de un vot ? sunt pt VADU iar perioada .. iunie sau iulie
(ganditi`va ca vara la mare vin turiste,sportive,suedeze ... )

in in mai e prea frig pt munte .. iar la mare nu ai ce face chiar daca sezonul se deschide teoretic pe 1 mai

altceva , aceasta intalnire se face cu pasarici sau numai intre burlaci.

si inca ceva , cel care a propus vadu , cunoaste bine zona ? eu doar am fost in trecere si nu stiu prea multe

voi fi de acord cu orice alta locatie dar sa fie iunie , iulie , august
baftos 1. la vadu mai subțire cu turstele. Aia ne și atrage acolo. Liniștea și singurătatea.
2. Tu poți veni cu sau fără păsărici, unii de aici au neveste și nu le pot lăsa acasă. Alții nici nu vor să le lase acasă.
3. Întâlnirea no.2 a fost la Vadu, deci sunt mulți care cunosc zona bine de tot. pai e bine asha fara ... ca unde sunt mmulte masini si discutii legate de ele femeile fac urat (majoritatea), cei cu neveste .. ghinionul lor
nu prea se arata voturi dar nici alte propuneri ... banuiesc ca trebui hotarat cu mult timp inainte pt ca unul din partea opusa a tarii cred ca va trebui sa isi faca multe planuri
cam atat ... raman pt vadu
baftos
daniel.opr a scris:4. Laur zice ca are concediu in iulie

In iulie am programat obligatoriu 15 zile de CO. Restul, il iau in asa fel incit sa-mi pot rezolva treburile

Si eu as opta pt doua intilniri: una mica nationala cu locatia in centrul tarii de vreo 3 zile la munte (mai-iunie) si una estivala pe litoral.

Sa vedem ce se mai aranjeaza cu noul Cod al Muncii. E posibil ca WK sa se reduca la jumatate (duminica).
matza a scris:cei cu neveste .. ghinionul lor

nu cred ca ai dreptate aici. de ce ? nevasta o gaseste tot acasa chiar daca pleaca cu baietii cateva zile ... poate chiar e o mica escapada ... in vadu la 40 km de cta nu imi fac probleme de astea dar ar fi mult mai bine fara , parerea mea
(dar voturile tot nu vin)
baftos bai, ia nu ma mai speriati atata ... ce? ati uitat ca anul asta ma insor? Ce naiba, vreti sa ma faceti sa imi iau lumea in cap sa nu ma mai insor? Si-asa sunt destul de derutat de toata tevatura asta, daca ar fi dupa mine as desfiinta casatoriile... da nu e dupa mine ...
Deci, facem doua intalniri. OK, e bine asa. Prima la munte, apoi la mare la Vadu. E bine ca macar pt a doua ne-am pus de acord cu locul .
Acum hai sa vedem cand si unde facem prima intalnire! La munte - unde? - Cand?

P.S. Oricum, dupa nunta mi-am propus sa las nevasta sa mearga ea unde vrea o saptamana, asa ca sa isi revina , in timpul asta io ma duc in delta - doar io si betele... si sticlele de bere! Asa ca sa imi revin... si sa ma pregatesc pt zilele ce vor urma .
Deja ard de nerabdare sa treaca nunta! Buna!
Si eu sunt posesoarea unui autoturism marca Rodae
Am auzit de la un prieten ca s-ar face o intalnire la Vadu. Cunosc f bine zona in cauza si m-ar bucura sa ne intalnim acolo doarece in acest sat gasim atat padure, lac cat si marea... so.. ce vreti mai mult? in plus la mare putem prinde chefal si va garantez ca sunt bucati bune cam la kil. Sper ca v-am convins, v-am pupat, keep in touch
matza a scris:
pupa a scris:
matza a scris:cei cu neveste .. ghinionul lor

nu cred ca ai dreptate aici.

de ce ? nevasta o gaseste tot acasa chiar daca pleaca cu baietii cateva zile ...
Tu preferi cu băeții, noi restul cu fetele. Deci ramane o intalnier la Vadu in iulie! Parerea mea - nu merge intalnire fara Laurentiu. Cred ca sint destui de acord. Deci iulie Vadu e ok?

PS - ce e aia cu wk la jumate?????????????? Deci fratilor si eu sunt un posesor de 2 oltcituri unul gri luat de 2 zile si unul albastru metalizat si as vrea sa particip si eu la aceasta intrunire daca nu va deranjez dar as vrea sa stiu si eu mai exact unde este aces Vad?cam la cati km de oradea si exact in ce parte a lunii iulie ca eu la inceput is inca cu admitere la faculta si dealea ca amu termin a 12ea citind mai atent toate mesajele de pe forum ... se pare ca baieti departe de mare au dreptate , nici mie nu miar fi convenit o intalnire in satu mare
se pare ca e bine undeva in centrul tarii ... locul nu conteaza asa de mult daca oamenii sunt multi si vine distractia grup
banii se pare ca sunt o problema pt toti .. ca deh daca nu era asta poate ca fiecare avea alte mashini de ex eu un ferarri enzo :d sau macar un amarat de subaru wrx
am vazut ca unii propun maiul ... mai bine iunie iulie .. e mai cald si daca se face in mai pe mine nu se poate conta
baftos
veniti va rog cu propuneri concrete si cu un vot .. mai bine sa fie stabilit cu 2-3 luni inainte decat sa ....
parerea mea
baftos
EEK! a scris:Deci ramane o intalnier la Vadu in iulie!
PS - ce e aia cu wk la jumate??????????????

Motane, intilnirea nu trebuie sa depinda de concediul meu. Perioada se va supune la vot mai ales ca va fi pe o perioada mai lunga de timp - in timp de 2-3 sapatamini, se poat perinda mai multi membrii prin "tabara" in functie de zilele libere pe care le au. Subiectul Vadu se poate discuta si la a 3-a intilnire care va fi mai aproape ca timp. Trebuie sa ne gindim si la cei ce sint proaspeti parinti sau care urmeaza sa devina

Pt. inceput, ar fi bine sa ne concentram la o locatie si o perioada pt. cea de a 3-a intilnire - la munte si intr-un loc cit mai accesibil multora (mijlocul tarii).

Cei care vin cu propuneri de locatie, ar fi bine sa dea si ceva detalii asupra locului, cazare, stare drumuri (pe cit e posibil) etc.

WK la jumatate = se urmareste ca in noul cod, numarul de ore sa se mareasca de la 40 la 48 => o zi in plus de munca pe saptamina. Se preconizeaza ca simbata sa devina zi lucratoare. si io zic ca undeva in mijlocul tarii este ok pt toti Io unde ma tot duc ii la Arieseni. Ii la 250 km de Arad, deci din pacate nu-i OK pt toti. Cazare se gaseste usor si destul de ieftin, iar toata zona de la Arieseni pana inspre Turda ii foarte frumoasa si in fiecare sat se ocupa oamenii cu agroturismul. Io mi-am zis parerea, le astept si pe ale voastre. Dar dc chiar vreti sa ne intalnim cat mai multi, zic sa gasim un loc care sa fie OK pt toata lumea, nu Vadu. M-as duce pana acolo dc as fii pe picioarele mele, dar cum stau pe spinarea parintilor ... Asta e minunata noastra tara Hotzo-Romania 1. Iulie ( mai spre sfarsit, ca sa termin cu examenele )

2. Durata nu conteaza, caci as fi in vacanta...

3. Locatia....sunt sigur ca va fi una convenabila pt. toata lumea! Laurentiu, exclus 48 de ore lucratoare pe saptamana. Era vorba de program cumulat cu ore suplimentare cu tot. Nu ar accepta sindicatele sub nici o forma 6 zile lucratoare. Asta ar duce și la creșterea șomajului, nu stau acum să explic ce și cum.
Razvan a scris:Nu ar accepta sindicatele sub nici o forma 6 zile lucratoare.
Nu te contrazic dar, sindicatele, dupa noul cod, ar fi doar o "mina moarta" - asta se si urmareste cred: diminuarea cit mai mult a puterii sindicatelor.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 2 din 10
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum