Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 3-a intalnire nationala, Piatra Craiului (BV) - 2005
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Formular pentru cei care doresc sa participe la intalnire. *** CARE E PERIOADA CARE VA CONVINE PENTRU INTALNIRE?...
[ LUNA MAI ]
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
Saptamana: 4 iulie - 10 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 11 iulie - 17 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 18 iulie - 24 iulie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 25 iulie - 31 iulie
10%
 10%  [ 6 ]
[ LUNA IULIE - Oricand ]
21%
 21%  [ 12 ]
Saptamana: 1 august - 7 august
7%
 7%  [ 4 ]
Saptamana: 8 august - 14 august
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 15 august - 21 august
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 22 august - 28 august
1%
 1%  [ 1 ]
[ LUNA AUGUST - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA SEPTEMBRIE ]
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 55

Hai lasa ca nu topeste soarel!!! Aer racoros e de la mare.........garla!!

O singura problema....Sa fie copti porumbii.......Si acum le mai simt gustul.......Facuti la lumina lanternei......of, of...... io zic ca e cel mai corect ca intalnirea sa fie la munte pt ca in centrul tarii e munte si nu mare....apoi cea de la mare unde vine cine mai poate.
maidanezu a scris:io zic ca e cel mai corect ca intalnirea sa fie la munte pt ca in centrul tarii e munte si nu mare....apoi cea de la mare unde vine cine mai poate.

Exact asa sa fie. Vadu chiar sa se mute dupa 15 august zic eu, sa fie suportabil afara, plus porumbu'... mmm... stie TopCat ce vorbeste... Subscriu intru totul... Din pacate eu nu pot sa ajung la Zarnesti sa ma interesez de cazare & stuff... Vineri 12 august
E bine de Vadu?
Stam week endul plus cat mai putem in plus
spooky a scris:Vineri 12 august
E bine de Vadu?
Stam week endul plus cat mai putem in plus

Se pare ca cineva acolo sus ma iubeste si pe mine. Din 12 august mi-am retinut biletul la Neptun, voi fi pe-acolo. In drumul spre mare ma voi opri vreo 2 zile si prin Piatra Craiului. Moshulik pe cate rotzi vii la intalnire? Am vb cu danf de la brasov sa dea o tura pe la zarnesti - plaiul foii cand are timp sa se intereseze de cazare... Acum asteptam vesti Bre impiedicatus , daca nu merem la Vadu cam in perioada aia voi fi si io la mare, insa in Olimp. Deci ne vedem noi pe acolo, adica probabil ca veti veni voi in Olimp dupa ce o sa vedeti plaja cum arata fata de maneloneptun .

Hint: daca poti schimba biletul recomand Olimp Hotel Oltenia, camera la etaj cat mai sus, camera cu 01 in coada. Asta inseamna ca noaptea nu mai iesi din camera si nici nu mai pleci de la geam, se vede pana in Mangalia, e absolut superb. Iar de Olimp nu iti va parea rau, plaja se face cel mai bine in partea dinspre hotelurile mici, adica mergi vreo 5-10 minute, ca in fata la Oltenia e nasol.
Cyclops a scris:Am vb cu danf de la brasov sa dea o tura pe la zarnesti - plaiul foii cand are timp sa se intereseze de cazare... Acum asteptam vesti

Citeam pe alpinet.org zilele trecute cacabana plaiu foii ar fi cam scumpa, da' as fi si eu curios sa aflu ce inseamna scump.

Spuchi : Bre bade, ar fi super sa ne dam pe acolo. Am ales neptunu' din motive obiectivo-femeiesti ( adica magazinele prin care vor haladui nevasta si fiica impudice) plus viata de seara de pierzanie. In olimp am remarcat ca e liniste si pace, pe mine m-ar fi tentat, dar si din ratiuni economice ( dif. de pret) am ales neptun. E bine si asa , numa sa ajung la mare. Ca venii vorba.
Cei din apropiere, cum este la Gura Portitei?
Am inteles ca poti sta moka cu cortul, e marfa, ce e important e ca ai grupuri saniitare, insa am inteles ca nu poti ajunge acolo decat cu barca si ca nu prea ai cum sa faci aprovizionarea.
Rog dati detalii mai multe cunoscatorii. Am fost eu la portița acum mulți ani. Confirm că nu se poate ajunge decât cu barca sau cu foarte mult tupeu cu un 4x4 dar doar dinspre nord și nu totdeauna. Din pacate, acolo dana năstase a cumpărat tot, nici pipi gratis nu poți face. Așa că nu cred că se poate sta cu cortul. Zona este feerică, de vis, ireală, dar greu accesibilă și mai nou și scumpă. Am cautat pe net.
E superb, iar cazarea se face la cort moca langa plaja privata, insa unde dispui tot moca de de grupuri sanitare cu apa calda si hartie igienica.
Am inteles insa ca e nasol rau cu haleala, e monopol si nu poti cumpara sa grataresti nimic, mananci la restaurant, da nu scump rau cica. Berea in schimb e mult.
NASPA: - nu se poate cu olciturile. cred ca s-a mai spus ca la plaiul foii se poate sta foarte bine cu cortul, de ce va faceti probleme cu cazarea? Poate aveti copii mici sau probleme cu spatele.
Pe de alta parte, s-ar putea sa fie cam scump la cazare. Zic asta din cauza ca am fost vara trecuta si 50ml de coniac jidvei era 150.000lei. Si acolo se ajunge cu masina nu e ca la Omu unde e 100.ooo de lei ca e carat cu spinarea. Okidoki, deci stabilim 2 intalniri?
Io zic prima in centrul tarii.
A doua la mare la sfarsit de august, ca sa putem sta ca oameniila plaja fara sa ne imbolnavim.
Okay? E bine, ce ziceti?
Eu deja fac planuri de mare, adica planuri financiare. Am noroc ca pot sta in Constanta la nasii mei, au un apartament liber de obicei.
Am calculat cu bilet cu tot cu reducerea la sindicat m-ar costa cam 2,5 mil biletul, 1,5 benzina deci 4, plus in 6-7 zile vreo 2,5 milioane... deci 6-7 milioane cam vacanta.
Cum anul asta nu cred ca-mi permit mai mult de 3-4 milioane, calculul e simplu, 1,5 benzina iar restul cat ma tine, cu cazare moca, la nasi sau la Vadu daca se tine intalnirea. Deci muntele sau vreun centru al tarii iese pentru mine din discutie.
Dupa ce am vazut poze cu Portita si cele de la Vadu nu mai vreau sa aud de nici un pietroi, bolovan, etc.
Deci, vreti sa facem 2 intalniri?

Pentru mare eu propun Vadu cu plecare pe 12 sau pe 19 august, vineri. Sta week end cine poate doar atata, cine are concediu si chef si saptamana urmatoare. Ar fi o idee si de joi sa mergem. Ce ziceti?
Cine e de acord cu perioada asta pt mare? Admin, se poate face un topic separat cu Vadu 2005, sau Litoral 2005?
Asta daca mai intereseaza pe altcineva un drum la mare.
Hai ca postez daca e la cafenea si poate muti acolo, nute superi bre da? Salutare domnilor,va rog cand se va hotara locul intalnirii sa-mi dati si mie un mesaj la cluburi in sibiu.Sant mai tot timpul plecat si nu prea am timp de internet ,dar as vrea sa vin si eu la intalnire.VA MULTUMESC O intalnire in centrul tarii e necesara pt ca sa ne putem intalni majoritatea. Apoi cine mai vrea si poate sa continue la mare. Parerea mea, hac O parere foarte buna de altfel. Prefer muntele. Dar ce s-a intamplat, ca nu a mai zis nimeni nimic despre Zarnesti, era vorba sa se posteze niste preturi sau ceva de genul acesta. Oricum, poate stabilim o locatie si o perioada pana la urma.
Cu tot respectul. E posibil sa fac si eu rost de niste bani neasteptati si sa apar la intalnirea asta pe langa cea de la Vadu. Nu pot promite insa sint ceva sanse... Bre. Vine Iulie. E cel mai bine pentru munte cand e cald, da un loc fara aglomeratie. Chiar batem pasul pe loc? Unde se poate merge? Parca era vorba de Zarnesti pt urmatoarea intilnire. A ramas ca trece Danf pe la Zarnesti, pesemne ca nu a avut timp pina acu... ANUNT IMPORTANT !!!

In IULIE pe 27 sau 28 ...ramane sa vad atunci ....ma gasiti in PIATRA CRAIULUI !!! (Zarnesti) Nu shtiu nimic de preturi...personal nu ma intereseaza pentru ca o sa stau la cort ....

Deci cine vrea sa vina...este invitatul meu...prefer miercuri sau joi sa pot face si o tura doua
Deci s-a stabilit intalnirea, in cadrul conducerii neoficiale, autoproclamate in mod abuziv, adica Triumviratul MMO (Maidanezu, Motanu, Opr), care cu tupeu nemaintalnit s-au autoproclamat stafful oltcit punct ro si au pus la punct un sistem dictatorial!!!

Opr rules! Heil Maidanezu! (cu asta n-am discutat inca da el e mereu pentru ) si de mine tot acolo o sa dati
Chiar daca nu fac masina tot exista tren
Rapid pana in brasov, troleu pana in bartholomeu si de acolo microbuz/autocar/autobuz pana in Zarnesti Ciclopu a acceptat dictatura . De azi e ministrul sanatatii, pana accepta si micutu, care il va inlocui, si ciclopu intra la finante
Laurentiu e deja prim ministru si razvan prim vice prim ministru
Adminu' e opozitia (dusmanu' de clasa, imperialistu', sindicatu' ) Bună,
Bre nu mă înjurați, chiar nu am avut timp să merg până acolo!
Am trimis un email unui amic din zărnești da încă pauză. Sâmbătă cel târziu fug până acolo.
P.S. Și eu accept dictatura.
Cu stimă, gata avem ministru invatamantului - secretar de stat
bre, io iau si turismu din oficiu Sa vedem ce zice si Obergruppenfuhrer Maidanezu cand mai intra pe aicea... Pe baza spuselor de aici o sa fac la cafenea un topic cu cei care se inscriu...sa shtim exact cine vine 100 % Bre, NU PROMIT, da fac tot posibilul... NU SUNT SUGUR CA MI SE APROBA CONCEDIUL... iar pe 1 August io si nevasta trebuie sa fim la scarbici!

Ia spuneti voi, la Zarnestiu' ala - acolo e pesti?? Adic apot sa invat ramele sa innoate???

... si cam pe unde e ala - ??
La cafenea anuntati va rog disponibilitatea/dorinta de Zarnesti sau Vadu. Perioadele aproximative se stiu, sfarsit de iulie prima si vadu sfarsit de august.
Este ok bre? Tre sa ne miscam repede ca a venit vara deja .
Ia spuneti voi, la Zarnestiu' ala - acolo e pesti?? Adic apot sa invat ramele sa innoate???

Bre e un parau pe acolo...da' cred ca poti prinde doar la mana...daca e de prins Ei bine, tocmai ieri seara am aflat ca dupa sezonul de incalzire si citirea repartitoarelor alea cu lichid, mai am de platit un sold de 2,8 milioane... asta e, in noiembrie am fost trecut ca blindat la administratie, apoi am platit lunar mai putin decat am consumat se pare (etaj 4 camera pe colt, nord, 2 calorifere). Bine ca n-au mai fost 5 bulioane ca anul trecut cand am fost trecut cu 0 toata iarna... si mi-a venit bucuria la jumatea verii...
Se pare ca vin vremuri gri si cacacioase da zic io ca apar la intalnire totusi... Joaca bre si tu la Loto!!!

Later edit:

Sau insoara-te si tu si fa nunta... ca sa ai bani de mare!

Again, later edit:

Gata, am hotarat!
In 24 - 25 plec la un lac, ceva, la o pescuiala, eventual la Mraconia, la Dunare pe langa Orsova... apoi in 27/28sau 28/29 voi veni acolo la Zarnesti... In 01.09 tresa fiu la loc la arad....

Asa ca MA INSCRIU SI IO!!!!!!!!!! S-a hotarit cea de a 3-a intilnire:
Piatra Craiului - Zarnesti - Brasov - Plaiu Foii - 27 / 31 IULIE 2005 ar fi bine si o harta daca are cineva sa o puna Uite și harta.

Cine vine dinspre Făgăraș și alege varianta Poiana Mărului - Zărnești trebuie să se pregătească pentru un drum de 60 km plin de gropi, unde trebuie să mergi cu 30 km/h (eu mi-am îndoit o jantă acolo). Dacă ar fi după mine aș ocoli prin Codlea, Ghimbav, Cristian, Râșnov, Zărnești. stie cineva ce este acolo?o cabana?o ceva? nu cred ca o sa pot sta cu puradeii la cort Bogdan citeshte aici: - deja facem rezervari
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=1594

Ciorba de corturi
Cum ar arata si nisteb Oltcituri amestecate acolo? Or lua apa la delcou? Mai, nu vreau sa influentez pe nimeni si nici sa stric planurile dar, dupa ceea ce este in tara si la ceea ce se anunta in continuare, eu cred ca ar fi mai bine sa aminam intilnirea pina in momentul in care "vremurile" se mai linistesc. Laure cred ca e o decizie inteleapta.
Gaby a scris:Laure cred ca e o decizie inteleapta.
Gaby, eu unul, nu pot decide si nici nu am acest drept. Este doar o idee. Prea s-a revarsat potopul si siguranta de a te reintoarce intreg acasa, e destul de mica. Hai Laure nu dramatiza, te stiam mai optimist
Suparatuu a scris:Hai Laure nu dramatiza, te stiam mai optimist

Nu dramatieaza,din pacate situatia e dramatica! Intr-adevar situatia nu-i prea roza cu fenomenele meteo, dar zambiti la soare, doar s-o indura si nu ne-o arde prea tare...
Putem urmari evolutia meteo pe
http://www.euronews.net/create_html.php?page=meteo&lng=1&option=eu,tod,,341
sau alte site-uri (in materie) daca mai stiti. De-o fi vreme rea putem amana intalnirea.

Sper sa fie bine, sa-mi gasesc companie (min 2 humanoizi) pt. excursia asta, si poate ne vedem pe-acolo... Alooooo!

Până la întâlnire mai sunt peste 2 săptămâni. Dacă ar mai ploua încă o săptămână numai ar muri jumate de țară. O să fie bine, veți vedea.
DACĂ AMÂNĂM DE PE ACUM PENTRU CEVA CARE NU ESTE SIGUR, ALELUIA ÎNTÂLNIRE!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 8 din 10
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum