Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 3-a intalnire nationala, Piatra Craiului (BV) - 2005
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Formular pentru cei care doresc sa participe la intalnire. *** CARE E PERIOADA CARE VA CONVINE PENTRU INTALNIRE?...
[ LUNA MAI ]
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 20 iunie - 26 iunie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
Saptamana: 27 iunie - 3 iulie
5%
 5%  [ 3 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA IUNIE - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
Saptamana: 4 iulie - 10 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 11 iulie - 17 iulie
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 18 iulie - 24 iulie
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 25 iulie - 31 iulie
10%
 10%  [ 6 ]
[ LUNA IULIE - Oricand ]
21%
 21%  [ 12 ]
Saptamana: 1 august - 7 august
7%
 7%  [ 4 ]
Saptamana: 8 august - 14 august
1%
 1%  [ 1 ]
Saptamana: 15 august - 21 august
0%
 0%  [ 0 ]
Saptamana: 22 august - 28 august
1%
 1%  [ 1 ]
[ LUNA AUGUST - Oricand ]
12%
 12%  [ 7 ]
[ LUNA SEPTEMBRIE ]
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 55

Bre, io nu zic ca situatia nu e dramatica in tara... DA HAIDETI SA NE INTALNIM asa cum am stabilit!
Bre, hai ca doar nu ne-o lua apa cu tot cu corturi...
Io unul de-abia am reusit sa primesc concediu incepand cu 25 iulie... 5 zile! Daca amanati, io nu pot sa imi aman concediul! Eu imi respect programul, asa cum v-am zis: 25 - 27 la mare (posibil chiar si la Sulina ) - apoi Piatra Craiului - Zarnesti unde voi sta pana in 29... In 30 seara trebe sa fim la scarbici...

Numai bine! Si eu am aceeasi problema.. conced luat, rezervare facuta, masina aproape gata... deci mnusai plec... pun un sac de plastic pe descou, umflu rotile sa plteasca, atarn cauciucuri pe lateralaand... away I sale... o sa se indrepte vremea pana pe 28 iulie. Si am fost anul trecut la plaiul foii cu cortul si a plouat ambele zile (cateva ore, nu ca acuma), dar a fost frumos totusi, aer curat, etc.

Oricum, nu uitati sa va luati folie sa va puneti pe cort. Eu asa am rezistat.
Suparatuu a scris:Hai Laure... te stiam mai optimist
Nu sint pesimist dar, parca prea s-a razvratit vremea. Adevarul este ca, asa ceva n-am mai vazut pina acum si am mai trecut prin inundatii si cutremure.

Moldova e rupta momentan de restul tarii.
Laurentiu a scris:Moldova e rupta momentan de restul tarii.
În două săptămâni o sudează ăștia la loc.
Razvan a scris:În două săptămâni o sudează ăștia la loc.

Acum am vazut stirile si din pacate au anuntat ca "minim 1 luna vor dura reparatiile si vor fi enorm de costisitoare" (am incercat sa citez cat mai exact)
Cu tot respectul. Nasol. Nasol tare. Trebuia să plec vinerea viitoare la mine la țară... subcarpații Vrancei, Câmpuri/Soveja. Acum văd că nu am cum să ajung acolo. Păi să nu ... și voiam să ajung și pe la Lepșa, cascada Putnei, etc. Dacă drumurile nu redevin practicabile, ceea ce mă îndoiesc, parcă văd că ajung la întâlnirea națională deși mă va costa de 'nșpe mii de ori mai scump și nici nu pot să o aduc pe mama (care e blocată la țară) să mai aibă grijă de ștrumf Oricum, nu am chef să stau în București.
Laurentiu a scris:Moldova e rupta momentan de restul tarii.

Razvan a scris:In doua saptamani o sudeaza astia la loc.

Asta daca nu se grabesc RUSHII sa ne-o rupa de tot...

Laure... fii pe baricade... !!! Nu-i de gluma, intr-adevar, dar se face vreme buna , si-om trece si peste asta...

Azi s-a tinut la Timisoara meciul meciurilor: ROMANIA- BRAZILIA (4:1)
Sa speram ca se vor folosi cum trebuie fondurile obtinute din donatii...

NUMAI BINE !! Bre eu zic ca trebuie sa fim optimisti - orice s-ar intampla eu o sa fiu acolo
daniel.opr a scris:Bre eu zic ca trebuie sa fim optimisti - orice s-ar intampla eu o sa fiu acolo

daca o sa ai pe unde ,oricum sa dea domnu sa avem vreme frumoasa Si eu mi-am luat liber, deci in 29 dimineata eu o sa fiu acolo poate sa ploua cu galeata.Sper sa ne adunam cat mai multi as vrea sa va cunosc pe cati mai multi.SA NE VEDEM CU BINE Bre, pana la urma fac tot posibilul. Am primit vestea minunata ca trebuie sa cotizez cu 1.200.000 la teava de la bloc de caldura (asta primavara in martie s-a oprit la noi si nu au facut-o pana acuma).
BRE. Am nevoie de niste date: temperatura, cum e, cum e noaptea. Ploaie. Ploua des, se face frig cand ploua??? Io nu stiu cum e la munte, nu vreau sa apar in maneca scurta sa mor de frig. Deci bre... glasuiti. temperatura cald...la amiaza 1-2ore
noaptea e f cald ...mai ales in bucuresti
nu ploua niciodata ...intre 2-4 dimineatza
nu e deloc frig ...cand e soare (maxim 2ore /zi)
deci poti sa-ti iei echipamentul de mare ...inclusiv cel de sufundari
bwahahaaaa Am glăsuit. Plec miercuri pana in pranz, sunt singur, daca mai doreste cineva sa vina cu mine in masina rog sa-mi dea de stire. Afară de mine, 7thRaven și Bogdan cu familia, cine mai pleacă sâmbătă dimineață (sylwer?)? Poate facem o caravană. eu plec vineri dupa ora 5 (17.00). mai pleaca cineva atunci? Eu plec miercuri sau joi (in functie de cum rezolv niste treburi). Am locuri libere! Daca fac rost de bani vin si eu. Petrecere frumoasa, dragi oltcitisti si o vreme superba sa aveti

Imi pare foarte rau ca nu pot ajunge si eu la aceasta intilnire. Sper sa nu-mi purtati pica si poate,la intoarcere, ma (ne) veti racori cu ceva poze macar . Multumim mult de urari. Mare pacat ca nu poti sa vi, o sa ne lipsesti.
Laurentiu a scris:Imi pare foarte rau ca nu pot ajunge si eu la aceasta intilnire.
Sper că e o glumă!
Razvan a scris:Sper că e o glumă!
Nu Razvane, pt mine, e crudul adevar .
Laurentiu a scris:Petrecere frumoasa, dragi oltcitisti si o vreme superba sa aveti

Imi pare foarte rau ca nu pot ajunge si eu la aceasta intilnire. Sper sa nu-mi purtati pica si poate,la intoarcere, ma (ne) veti racori cu ceva poze macar .

....si din parte mea
Distractie placuta!
Eu doar sufleteste pot fi alaturi de voi, spre regretul meu. Poze, poze, poze !!! Distractie placuta si din partea mea! a fost super la plaiul foii ......................pacat ca nu se face asa ceva macar o data la 3 luni ,gratare, foc de tabara discutii etc superrrrrr
cine a facut poze sa ne spuna unde le putem vedea ,cine nu a venit a pierdut SUPERB...
Sunt cam obosit acum, dar mai comentez maine despre Intrunire.
Cu tot respectul. Brava !
Povesti ??? Poze ???
Hai ca tot weekendul m-am gandit ce bine va este...
In Bucuresti ne-am copt literalmente ! Salutare!

A fost marfa la Plaiul Foii... m-a cam ars nitel soarele, s-a cam umplut masina de praf, da asta este..

In rest, m-am bucurat sa-i revad ve cei "vechi" . De fapt, cei care au fost anul trecut la Lacul Rosu- au fost si anul asta (cu mici exceptii). Nu-i voi enumera acum de teama sa nu omit pe cineva... Regret ca nu am putut sa stau si sambata, dar a trebuit sa ma grabesc... ieri, nevasta-mea a fost la scarbici .

Pe bune acum, ar trebui sa ne intalnim mult mai des!
Danf, alternatorul meu s-a reparat singur dupa vre-o 30 -40 de km in care nu a functionat , asa ca nu te-am mai sunat. Pana la arad nu am mai avut probleme.

Numai bine!
Gabii a scris:Pe bune acum, ar trebui sa ne intalnim mult mai des!

Sunt de acord cu Gabii ,poate la urmatoarea intalnirea chiar ajung. Pozele facute de mine:
http://www.yo7gqz.org
Am luat in considerare sugestiile si reclamatiile, pozele mai mari sunt 800x600, cele din arhiva sunt la rezolutia originala, panoramele la fel dar am uitat sa le includ si in arhiva, dati pe pozele mici "save target as", la fel si cele 2 filme. sau mai simplu
http://ipswitch.pi.terrasat.ro/pcrai/ A fost foarte frumos la Plaiul Foii.Pacat ca nu am putut sa stau mai mult , dar e bine ca v-am cunoscut pe cativa.SA NE VEDEM CU BINE SI LA URMATOAREA INTALNIRE[/b] Cine si-a parcat masina asa de frumos? Eu Am vazut fotografiile... foarte frumos. Ma bucur pentru voi !
La anu' poate va fi cu participare internationala ?!? Colegii din Ungaria, Cehia, Franta, etc !!!
De ce nu ?

P.S. Eram sa uit. Bineinteles, Kunzite, toata lumea neparticipanta asteapta...
Cum ai reusit ? Ma bucur ca ati avut o vreme buna si v-ati distrat pe masura. Sper ca nu a mai avut nimeni peripetii neplacute precum Kunzite.
Kunzite a scris:Eu

pai cum s-a intamplat?
kingpin a scris:pai cum s-a intamplat?
Arta pilotajului, nu se invata la TV . Glumeam. Sper ca nu se va supara Kunzite pe mine. Bine ca n-a fost ceva mai grav. Sa zicem ca eu si drumul am avut pareri divergente asupra directiei in care ar fi trebuit sa o iau
Pe scurt, neadaptarea vitezei & lipsa de experienta. Adica prostie. Din fericire, n-am patit nimic iar masina pare-se ca se poate repara (singurul lucru care ma ingrijoreaza e stalpul de pe dreapta, restul va fi inlocuit).
Multumirile mele lui Dan.opr (caruia ii sunt dator vandut), Maidanezului, Motanului&Annabellei, lui Bastus si lui Bogdan Lascu pentru ajutorul acordat, precum si tuturor celor ce au oferit sprijin moral.

Din pacate nu sunt singurul care isi face planuri pentru reparatii costisitoare. In drum spre Plaiul Foii, motorul unui co-forumist a facut POC!
Kunzite a scris:Eu

hmmm....te-ai cam grabit:))) sa ajungi la intalnire:)sau te-ai uitat dupa blonda din stanga?
ma bucur ca o iesit fain:)
pacat ca n-am ajuns si eu...da sunt tare ocupat pe aici...
maybe next time:)sau....va iau pe fiecare la rand dupa ce dau de permis:))) oricum, bine ca ai scapat intreg si masina nu prea sifonata. Bre, laser frate.
Io zic sa ramana locul asta pt intalnire, numa cu 2 km mai incolo, unde e mult mai marfa.
Ce ziceti?
Am mai avut eu incidente - diaree . Rezolvat cu Imodium de la Chris. Fiind egoist, nu pot decat sa ma bucur ca Laurentiu nu a putut veni.
Inseamna ca sint mai multe sanse sa vina la Vadu.
Eu il astept cu cortul meu de anul trecut, pe care tocmai l-am facut, cel mic de 2 persoane + 1 mistret.
Ei, pacat ca n-a venit si Laur, chiar ca i s-a simtit lipsa rau de tot. http://www.spoting.lx.ro/plai/

Cateva poze ..... Auleo, mi-am adus aminte.
Alin, sorry ca am lasat tuciul murdar ca nesimtitii, io si maidanezu.
Am zis ca mai halim supa mai incolo si ne-am luat cu berea si altele...
Inca o data mii de scuze...
Hm... bre tati, cam bate culbutorii, n-am putut sa dorm tot drumul...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 9 din 10
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum