Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Harghita
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Harghita. Numele : Teleki Zoltan
Telefon : 0744-783526 da ar fi o treabă să existe un club Oltcit,la noi în județ,că mașinuțe ca ale noastre mai circulă încă pe cele mai proaste șosele din țară(pot să pariez pe oricît că astea sunt în Harghita),și am avea numai avantaje din colaborare mai ales că nu mai avem nici un magazin cu piese de schimb,am mai face schimb de informații, ce mai ar fi un pic mai bine pentru "familia noastră". Daca m-am inregistrat la acest Forum, consider ca este corect ca sa fiu prezent si aici. Vad ca deocamdata nu e mare inghesuiala la acest capitol. Adevarul este ca si eu intamplator, fara sa fiu anuntat de cineva de existenta acestui forum, navigand pe internet, am aflat de acest club. eu am strîns în jurul meu vreo trei posesori de oltcit și tot le spun de acest site,par interesați dar atît, încă nu au curaj să se înregistreze, sau poate încă nu văd rostul, cert este că eu susțin întrutotul orice mod de colaborare între cei care deținem oltcit, pentru că avem numai de cîștigat. Citind discutiile purtate in legatura cu locul intalnirii, mi se pare ca inca nimic nu este sigur. Am vazut ca pana acum au fost mai multe propuneri, in prezent locul intalnirii este stabilit la Zugreni, dar vad ca unii discuta deja si varianta litoralului. Mai sunt cateva luni pana la data stabilita, oare cand se va finaliza exact acest loc? Eu as prefera, de exemplu, pentru intalnire, zona orasului Craiova. Chiar sunt curios, unde se va tine aceasta intalnire si cum va fi organizata. vreti sa ne intalnim???
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=6694 Inca nu se stie exact, unde si cand va fi aceasta intalnire (daca va fi), in aceasta situatie eu inca nu pot sa ma pronunt. S-ar putea sa fiu ocupat in perioada respectiva. pai perioada se stabilese in functie de cum are toata lumea timp, ca sa fie bine pentru toti.
scrie te rog si tu pe acolo, o ideea, o propunere. In ceea ce priveste locul si data intalnirii, deocamdata nu propun nimic, si stiu de ce. Daca se va finaliza ceva in legatura cu data si locul intalnirii, atunci ma voi decide, in functie de timpul meu disponibil, daca voi participa sau nu. S-ar putea sa ajung si eu la intalnire saptamana viitoare, vineri sau sambata. Sper sa fie o intalnire bine organizata si nu numai o drumetie cu slanina si palinca. Saptamana trecuta, sambata 28.07.07, am fost si eu la Intalnirea nationala a oltcitistilor. Din anumite motive (timp, comoditate, etc.) am stat numai o singura zi, dar si asa pot sa spun ca nu regret aceasta prima participare la o astfel de intalnire. Cu aceasta ocazie am venit si cu o propunere de inregistrare a marcii Oltcit in Romania, aceasta problema fiind acum in faza de analiza. Am discutat despre diferitele solutii adaptate sau adaptabile la autoturismele Oltcit, care, bineinteles, pot fi perfectionate in continuare. Titus a facut cateva fotografii si despre mine pe care sper ca le va pune pe internet in semn de amintire. Deci: Intalnire Zugreni 2007 ok. Ar fi bine daca mai multi s-ar gandi la organizarea unei intalniri nationale undeva in zona centrala a tarii, cum este, de exemplu, zona Sibiu (Paltinis), zona Sovata, zona Sighisoara, etc. Scriu aceste cuvinte ca sa avem si noi putina miscare la aceasta rubrica. Pe de alta parte, multumesc, sunt bine, salutare tuturor. salutare ...cum mai merge reniflardul? Cu reniflardul nu am avut si nu am nicio problema (deosebita). Actualmente masina este ok, numai ca din alte motive in aceste zile nu prea umblu cu ea. O idee pe timp de iarna: chiar daca masina este ok, cu un acumulator bun, daca nu a fost folosita masina din diferite motive pe o perioada mai indelungata pe timp de iarna, va recomand reincarcarea acumulatorului pentru evitarea unor eventuale surprize in anumite cazuri speciale. AMR 33 (?) pana la "Popular". AMR (au mai ramas) 32 (de intrari) pana la (obtinerea gradului de calificare) Popular. AMR 31. AMR 30. ma crezi ca nu ma incanta cu nimic?
daca chiar vrei sa cresti in grade, ai putea sa scrii pe forum cu folos.
Avem sute de topicuri, cu zeci si zeci de probleme, care asteapta raspunsuri AMR 28.

Catre Valib: Aici este vorba despre altceva. Oricum, sugestiile cu rezolvarea problemelor sunt binevenite care sunt valabile pentru toata lumea. AMR 27. AMR 26. AMR 25. AMR 24. 8 si 9 decembrie, nu se pun la numaratoare pt ca au fost ZILE NELUCRATOARE . AMR 22.

Catre Laurentiu: In acest caz nu conteaza data, numerotarea se refera la numarul de intrari pe aceasta pagina de internet. AMR 21. AMR 20. AMR 19. AMR 18. AMR 17. AMR 16. AMR 15. D'le Szente, amu-i fain topicu asta? AMR 13.

Catre Hofy: Acest topic este asa cum este, dar poate evolua spre coordonate interesante. AMR 12. Chiar sunt necesare aceste posturi ?
Szente Sandor a scris:AMR 12.
Nu stiu cum ati ajuns la 12 dar .. mai sunt 18 , poate ne explicati si noua ce-i cu contoru asta ...
Szente Sandor a scris:AMR 13.

Catre Hofy: Acest topic este asa cum este, dar poate evolua spre coordonate interesante.

Acest topic ca de altfel toate de pe acest forum sunt asa cum le facem noi.

zeci si zeci de AMR-uri vor ajuta la "coordonatele" interesante? (ce e aia?)

Poate intelegem noi gresit sau ne scapa ceva. Ce poti sa ne spui despre utilitatea acestor AMR-uri? Probabil ca incearca sa faca cat mai multe mesaje postate si contorizate ca sa se ridice la vreun "rang" mai inalt la profil .... de parca ar avea vreo importanta .... Nu a spus nimeni sa nu isi puna AMR-urile pe forum... fiecare e liber sa expuna tot ce crede de cuviinta, evident in limite civilizate.

D'l Szente si-ar putea crea un mesaj, unde sa explice ce anume reprezinta exact acele AMR-uri, importanta si utilitatea lor apoi sa-si reediteze acel mesaj, cu adaugarea AMR-ului cu pricina. E la fel de simplu ca si cum ar crea un nou mesaj pentru fiecare AMR, ar fi mult mai ordonat, nu ar face topicu asta praf si cei care baga un ochi pe aici, ar putea mult mai usor sa inteleaga scopul si ideea lui. AMR 6.

Catre
(lista in ordine alfabetica)
AdyF:
Dreamer:
Hofy:

Numarul AMR-ului reprezinta nr. de intrari pe aceasta pagina de internet (bineinteles, fiind vorba de AMR, cu numerotare inversa). Inca putin si ajungem la AMR 0. Si cand ajungi la zero, ce se intampla? Tot nu am inteles rostu' AMR-ului tau! Nici eu nu am inteles nimic. Defapt cred ca nici nu il intereseaza sa stim despre ce e vorba...

Atata vedem si noi ca e o numaratoare inversa... da care e scopul ei? Si chiar... ce se intampla daca ajungi la 0? Explodeaza ceva? in afara de postul meu...mai trebuie unu ca sa se poate trece pe urmatoarea pagina... sa fie si aici cel putin o pagina completa
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum