Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

modele de FISE
Pagina Anterioară  1, 2, 3

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Da,si pe fiat mirafiori sau pe ce drac de masini s-au pus motoare boxer si se gasesc acele fise cu rezistenta interna 0
robertino a scris:Varianta CAVIS pentru oltcit se numeste Alfa 33 1,3 boxer.Fise pentru rabla asta iti trebuie la oltcit.
De unde sa-ti dam modelul bre ca oltcitul nu a fost masina de curse !

Merci Robert si dj53zfb ,pretul este cam mariceanu,vad ca astea sunt de 8.5mm intre timp am gasit de 10mm.Conteaza masurile astea asa de mult?

robertino a scris:Da,si pe fiat mirafiori sau pe ce drac de masini s-au pus motoare boxer si se gasesc acele fise cu rezistenta interna 0

Va tot vad vorbind de rezistenta interna 0.Din cate am citit,nu exista asa ceva,sa ma corecteze cineva,o rezistenta minima tot are fiecare fisa.
Am o intrebare.Cum se verifica rezistenta asta interna sau cum i-ati zice?Poate cineva sa descrie procedeul si ce aparate se folosesc pentru asta? Un banal multimetru pus pe ohmmetru Este cineva din Craiova care stie sa faca fise de bujii?Vin eu cu cablul de 7mm sau de 8mm,clemele si capacele dar am nevoie de cineva din Craiova care se pricepe sa masoare rezistenta.Apropo de cleme si de capace,exista asa ceva in comert la noi? Nu inteleg de ce vrei sa te complici cu cleme etc?
INCA mai gasesti fise noi pentru bujii.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Instalatia electrica Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum