Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Mures
Pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Mures. Initiativa ar exista prin judet.Astept idei sau membrii. Hai ma k doar nu-s singur p aici prin judet,ca la cate Oltcituri d Ms am vazut p sosele ar trebui sa fie balamuc.Suna din c in c mai bine ideea cu bannere p geamuri cu adresa forumului scrisa mare d tot. Sunt de acord cu initiativa ta TRex. Ar fi bun un club aici in Mures Numai ca nu cunosc oameni adresa siteului, si eu din greseala l-am gasit.
Ideea cu bannere e buna! Sunt sigur ca ar fi membrii daca ar exista ceva reclama! Am vazut prin Mures gramezi de Olticuri, chiar si unul tunat bine de tot. Pacat ca nu toti au curiozitatea sa vada daca nu gasesc info despre masina lor pe net. Saptamana aceasta (14-21.11) pe la sfarsit am sa vin in Sighisoara (bineinteles cu bestia ) si am sa stau cateva zile, deci daca sunt pasionati ai oltciturilor aici, mi/ar face mare placere sa ne intalnim sa stam la o vorba..sau la ce o pica........ Nimeni din Targu-Mures ? hop si eu. am si eu oltcit de asta toamna din 2005, si as face ceva in privinta asta , de a ne intalni si vb mai multe despre "bolizii" nostrii.
haideti ca se poate
incepem cativa si pana la urma se vor gasi si altii.
hai sa incercam ca doar n-om murii
Dan chiar nimeni??? nu stiu bre ce se intampla dar sunt la oltcituri pe aici..... gramada.
probabil ca circula singure....... fara soferi Salut si eu am luat oltcit si sunt din mures.Intradevar cam putin suntem aici, dar si eu foarte tarziu am gasit acest forum.Eu adica noi cu colegul meu ne-am apucat sa "construim" un Oltcit de concurs.Avansam ,dar greu findca Oltcitul cumparat este un jaf.Sunt foarte ocupat,non stop lucrez dar pentru un pahar de vorba gasim timp. Baxy
Oltcitul cumparat este un jaf

Eu am avut norocul sa gasesc TRS-ul meu din 93 cu 7000km la bord si toate piesele originale pe el. Are vopseaua originala, doar bateria a fost schimbata. Si nici un strop de rugina, a stat in garaj tot timpul.
De ceva timp deja, tot schimb una alta la el, bujii, uleiul, filtre, bla bla bla, bani bani bani, i-am pus si cateva boxe mai respectabile, fac si eu ce pot. Am ajuns la transformatul din 3 in 4 prezoane, acum imi caut un om competent si echipat. La vara vreau sa fac rost de niste fibra si sa o vopsesc putin.
Esentialul e ca imi da inapoi tot ce bag in el, si mai mult de atat. Ce mai, e parte a familiei deja. daca te intere ceva fibra te ajut eu
si lucreaza destul de ieftin si bine
numai bine M-ar interesa fibra, si mai important m-ar interesa un mecanic bun si serios, ca am ceva probleme la suspensie, ceva bate, si acolo nu are rost sa ma bag ca numai imi prind urechile. Si sa fixez culbutorii, ca habar nu am nici aici si nici scule nu am. Pana la finalul lunii martie, trebuie sa-mi fac ITP-ul, asa ca poate stii p cineva calificat. da.... te pot ajuta cu un mecanic foarte bun si serios si cu cineva care lucreaza in fibra si destul de ieftin fata de multi altii.
daca te intereseaza iti dau nr. de tel a mecanicului sau mai bine ma suni ne intalnim si te duc acolo ca e cam greu de gasit intre blocuri

numai bine Acum o scot de la retusat vopseaus, si pe urma vreau sa fac bataile alea. Sa imi spui orarul tau daca lucrezi, si ne putem intalni in oras sa mai vorbim.
Numai bine. eu zic ca cel mai bine e sa vorbim la telefon si atunci vedem cum facem, dar prima data termina ce ai de facut la ea si dupa aceea mai vedem oki???

numai bine. TRex nu o punem de-o intalnire la sfarsit de saptamana? si sa mai vb si cu altii poate poate se mai indura cineva sa facem ceva si aici in Mures, si de ce nu o iesire la iarba verde, ca doar se apropie sezonul. ce zici? astept si alte raspunsuri ca doar nu suntem numai noi doi cu oltence in Mures

numai bine Buna idee, dar cred ca doar noi doi vom veni. Sunt multe Oltence prin Ms dar nu toti oamenii stiu de club. Problema mea e ca sambata lucrez de la 4 pana la 9 si duminica ma intorc in oras dupa 4. In plus, masinuta mea trebuie sa o las la retusat vopseaua in Reghin. Eventual sa ne intalnim duminica in centru, ca pietoni la o bericica.
Ah, tocmai mi-am luat ITP-ul. felicitari pt. ITP.
chiar azi am mai vb cu un oltcitist si era interesat de toata treaba asta cu intalnirile dar nici nu stia de forum si de www.oltcit.ro
dar acum va intra si cred ca vom fii 3.
in fine. poate vb la tel si iesim la o berica vorba ta
cred ca o sa imi pun pe luneta la masina adresa siteului sa mai vada si altii, poate intra. in rest.......

numai bine slaba actiune prin ms. pacat ca nu se implica lumea. ca masini sunt nu e o prob asa e din pacate u stai pe muncii ? sau acolo e masina de obicei ? era misto iarna trecuta ledurile alea 2....cand era plina de zapada asa misto lumina ) da acolo pe Muncii. din geam vad tot timpul masina
apropo de beculete, le-am desfintat pentru ca se lua politia de mine si nu prea imi place sa le dau bani asa degeaba da ce o avut ei cu ledurile tale ? senzational un banal licurici cu 2 leduri mai puternice si deja se leaga. scaietii. vedeam masina des....mai nou nu shu ce ca nu o mai vad. nu stiu pe unde o ascunzi. nici la 7 nu am vazut-o sapt asta. ce ascunzi ? nu o ascund, mai dar plec dimineata la 6 jumatate de acasa cu ea si ma intorc numai pe la 3 PM acasa. uita-te dupamasa sau seara ca o sa o vezi tot acolo.
cand ma vezi pe acolo trage-ma de maneca sa stiu si eu cu cine vorbesc

apropo. tu ai vre-o olteanca??? am si eu o mostenire de olteanca (bestia cum ii zic eu). un Rm din 89. nu are modificari aproape deloc... astept primavara si anul 2007. si ori ii dau pace ori il fac trs. cu motoru nu am prob, si rece suna bine, toata prob cu benzina proasta de prin oras. te intrebi de ce astept pana in 2007. pt ca masina e de-odata cu mine.....deci eu inca nu am carnet. . nu pun varsta la profil pt ca sa nu ma judece lumea dupa ani. imi place masina imi plac oltciturile in general. asta e cam a meu pt ca ai mei il folosesc numa pt mers la tzara sau carat prostii cu el. anu asta a fost data afara din garaj . sper sa nu ma judeci dupa ani bye deci chiar asa nu mai zice nimeni nimica pe mures ? cvapailty nu mai intri pe forum ? ce ai patit ? prob ? mai intru, asa din cand in cand . mai am de lucru si alte probleeme. de obicei apar cand am ceva de spus sau ceva de intrebat. nu mai e nimeni pe aici ? nu ne int si nou sau mai stiu eu.... la o poveste la o masina vazuta ? chiar daca o sa fim 2-3 ... ba da mai este, dar nu intra si nu prea se intalneste nimeni te-am vazut azi... si de inca cateva ori dar nu am intrat in discutie. odata chiar m-ai intrebat unde e moldovei nr... . poate data viitoare! he he si apoi daca ne-am intalnit de ce nu ai zis nimic?
ba da mai este, dar nu intra si nu prea se intalneste nimeni

Eh, se mai intra si pe aici, destul de des... se mai intalneste lumea, dar doar ocazional . Pai ce ar fi sa ne intalnim odata ? Chiar si numai noi 3... ca nu pierdem cine stie ce timp.
Cu piesele cum stati ? Sa zicem fiecare de ce avem nevoie si ce avem de oferit poate vindem/cumparam intre noi.
Astept raspunsuri de la voi si asa suntem putini. mai stii care e treaba? noi cand avem ceva probleme sau alte chestii ne mai sunam, ne mai ajutam, dar asa sa ne intalnim undeva cu masinile...... hmmmmm cam rar. Suntem cu ceva mai multi decat aparem si scriem pe forum. Dar cum am spus. Ne cautam ne intalnim atunci cand e strict necesar si atunci mai stam la povesti si etc. Dupa parerea mea cam asa decurg lucrurile intre olcitisti din Tg-Mures. Si apropo. Daca ai nevoie de ajutor, sau te putem ajuta cu ceva, nu ezita sa ne suni. Nr. de telefon sunt afisate in partea stanga a fiecaui post al nostru Ti-am vazut azi masina la Auchan, era parcata la 1 masina distanta de mine... tu nu erai. Deocamdata nu am probleme :d. si eu ti-am vazut masina. dar nu am stiut ca e a ta. era cu portocale la fel ca a mea conducea prietenamea Da am vazut ca era cu "lamai" si eram tare nedumerit de ce .
Mi rusine acuma putin cu masina pentru ca e cam dezafectata si plina de jeg(e apartamentul in renovare si n-am alta masina de sacrificat), dar dupa ce se termina trebuie sa o spal una buna curatenie si sa pun muzica inapoi ca simt ca lipseste ceva. lasa ca se rezolva. pana la urma de aceea e masina sa te folosesti de ea. NU? Cu piesele mai greu, ca nu tin doar ce am nevoie .
In general ce e nevoie gasesti la schrot sau la magazinele de prin oras.
O idee cu intalnirea e buna, poate cea o participare si din partea voastra la intalnirea nationala??? eu nu. Multumesc prezent!

deocamdata nu prea umblu cu masina ca am intilnit un pod dintr-un sant ... dar cu timpul se remediaza

si cand o sa am masina, as vrea o intilnire si eu la o cafea, ceva ... si poate si la nationala. deci, TRex, nu esti singurul doritor de pe aceste meleaguri
m.

p.s. in weekend avem tuning show in oras: http://www.comunicatedepresa.ro/eveniment_detaliu.php?cid=1277 da la asta merg si eu. Cosmine vii si tu? no deci.... o intalnire club oltcit ? macar asa 1 pe luna... ca nu e chiar asa solicitant.
stabiliti voi o data... si o zi. voi sunteti cei muncitori... eu elev asa ca timpul nu e asa mare problema. luni si vineri nu pot... dar in rest se cam poate. vreau sa imi iau niste fise pt bujii. ca a mele au cumva altfel de prindere pe bujie. si vreau sa pun bujii ngk si nu pot numai daca schimb fisele. unde as putea gasi ? am gasit acolo in spate la luxor cu 47 setul. mi se pare cam scump... cineva zicea ca cu 25 ron este TESLA dar nu la noi in oras. nu stiti unde sa mai caut ? langa piata de rusi .. ma uit imediat si iti zic numele strazii.
mergi din centru stpre piata de rusi pe iuliu maniu. treci pe langa piata, si la capatul pietei o iei spre dreapta. pe marginea dreapta a drumului este o casa pe care scrie piese oltcit sau asa ceva, nu mai tin minte. va fi inchis, dar suna, ca te serveste cineva. sincer nu am fost niciodata, numai mi l-a recomandat cineva. o singura data m-am dus pana acolo, dar ploua foarte intens si loc de parcare nu am gasit in apropiere nicicum, asa ca nu am coborat din masina

ah si am gasit: dupa harta mi se pare ca este strada ialomitei.
http://www.harta-turistica.ro/map.php?ID=7&harta=Targu%20Mures

sau o alta idee: cobori pe papiu spre tudor. be bulevard o iei la stanga si parca prima casa este un magazin auto. poti comanda multe piese. lucreaza cu autonet, deci as zice ca sunt sanse.

sau: ma mai interesez maine. Hmm, am fost la tuning show, sa mori dupa Lamborghiniul ala nu alta
Mobra, am fost deja la 2 intalniri, si nu mi-a parut rau. Anul asta daca doresti sa vii, vei fi calauzit de gps-ul meu spre zona ce urmeaza a fi aleasa inca. pai daca se alege padisul ca si zona de intilnire, e posibil sa te calauzesc cu gps cu tot

ehh bine, nu cunosc zona chiar asa de bine, dar am mai fost. mi-a placut foarte mult, si e mult de vazut. mi-a parut rau ca am fost numai un weekend, si asa am planuit pt. vara urmatoare inca un drum pe acolo. eu zic ca pt zona respectiva mi-ar trebui cel putin o saptamana sa-l petrec acolo, daca nu doua. si cum au mai zis si altii ... se poate urca si cu un clio (noi de fapt am urcat 5 pers.). numai sa avem grija la consum .... cand am ajuns la cabana padis si am apucat sa vorbim cu cei din cealalta masina, aproape simultam intrebam: da' voi cum stati cu benzina, noi am cam ramas fara

la tuning show mi-a placut cel mai mult o masina din cluj .. nu s-a aglomerat prea multa lumea pe langa, insa era f.f. frumoasa dupa parerea mea. ceva ford parca, nu sunt sigur. cum intrai, era parca ultima masina pe partea dreapta. salut!
fordul taunus, care seamana ca un camaro din 66, stil american de muscle car? e gri metalizat/negru parca...nu mai retin exact culoarea, oricum inspre negru
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum