Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Sibiu
Pagina 1, 2  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Sibiu. SALUT.MAI SANT POSESORI DE OLTCIT IN SIBIU CARE VOR SA-SI ARANJEZE MASINA? ASI DORII SA VA CUNOSC.EU AM UN 11 RM PUTIN ARANJAT CU NR SB 02 AVL DACA MA VEDETIN PRIN ORAS OPRITIMA SA MAI VORBIM. LA MULTI ANI Salut Luci!
Eu sunt cu ala visiniu cu spoilere de la Fibrocom cu SB-04-ERH.M-am holbat de cateva ori la olteanul tau pe str.Lunga,presupun ca locuiesti prin acea zona si mi-am dat seama ca tu esti cel care a cumparat jantele pe care le vazusem pe un oltean de langa mine.Parerea mea ar fi sa le aranjezi putin si sa le vopsesti ALBE ca la Citroen Xsara WRC.Eu cunosc pe cineva de pe forum care are oltean si i-am propus sa ne intalnim dar nu mi-o raspuns inca da il sun eu daca nu.Are nick-ul B.J..Poate daca ii dai un PM si tu reusim sa ne intalnim ca doar sunt destule Oltcituri in Sibiu.
Numa bine
P.S.:Te mai intereseaza alternatorul? SALUT.Ma bucur ca am gasit pe cineva cu care sa mai vorbesc despre oltcit prin sibiu.Locuiesc in Lazaret pe Lungalucreaza sotia ca ea il foloseste caci eu sant mai mult plecat .Sper ca la vara sa comand toate spoilarele la Craiova si atunci il voi aranja caci l-am cam neglijat.O SA TE SUN MAINE PENTRU ALTERNATOR Pai am vazut eu ca masina nu e tot timpu acolo.Cel de la care ai cumparat jantele locuieste langa mine si m-a intrebat intr-o zi daca nu vreau sa le cumpar dar pe vremea aia nu era aranjat Oltcitashu si taicame-o o zis ca nu are rost... Luci,poti te rog sa-mi explici unde gasesc consignatia aia unde ai spus ca au jantele alea de Renault 5 ca le-as cumpara daca nu or fi o gramada de bani Merci! Vii dinspre Compa spre Balanta si inainte de peco faci dreapta pe langa scoala la prima intersectie pe partea stanga este o consignatie.Acolo trebuie sa intrebi.BAFTA[/b] Merci mult!Am fost sa vad daca il gasesc si l-am gasit si maine stiu exact unde sa ma duc.Are piese pt masini "obscure" gen Trabant,Moskwich etc.Sper sa mai aiba jantele. Am fost la magazin si era o doamna si un domn mai in varsta si i-am intrebat de jante,daca au sau daca au avut,si mi-o zis domnu acela ca nu o avut dar ca poate sa imi aduca la comanda.Da parca vad ca daca i dau comanda imi aduce de alea de se potrivesc la Dacie si cu vre-o 200 de euro. Merci oricum de informatie! Maine ma duc sa vorbesc cu patronul ca il cunosc poate rezolv eu ceva.O sa-ti caut si eu prin germania (sant sofer pe TIR)asesc ceva.Te anunt daca rezolv ceva. Merci mult!!!Consuma olteanu pe frigu asta de ma rupe la portofel... salut. am un 11R nr 05CIO. vreau si eu sa il mai modernizez. ma ajuta careva cu idei. unde gasesc spoilere fibrocom ca am tot auzit de ele da nu stiu nici cum arata.masina mea merge traznet desi cam am probleme la tablarie,...astept ps: barbujane care tii nicku??? Salut!
Spoilere de la Fibrocom iti poti lua numai de la sursa,adica de la Fibrocom Craiova.Eu de acolo le-am luat.Barbujan nu cred ca are nick pe forum dar are Bogdan Solomon,daca il cunosti.Nick-ul lui e B.J.Nu il cunosc personal pe Barbujan dar am auzit de el de la un prieten de-al lui si am inteles ca i merge bine motoru'.
Numa bine! GTI mai ai cumva alternatorul ala? Daca da, da-mi un bip pe numarul 0723253953. Mersi pai barbujan e bog solomon . asa ii ziceam in liceu. imi poti da o poza cum arata spoielere fibrocom??? mersi Asta e masina mea cu un model de spoilere de la Fibrocom:
Click pentru a vedea imaginea 
Si asta e un alt model de la Fibrocom:
Mai exista si alte modele[/img] Ce mai faci domnul Sorin?Mai traiesti ? Mai merge masinuta ? S-ar putea sa fac rost de genti de smart.Daca te intereseaza da un mesaj.Am ajuns si eu pe acasa si am zis sa vad ce mai face un fan oltcit[/b] aoleuuu GTI, de cand caut eu ce am vazut pe la tine in poze...
bre, caut de hăt calandru cum are oltcitul ala rosu. ai idee de unde si cum??
mersi Salut Luci!Bine te-ai intors!
Pai nu stiu,n-as mai da bani multi pentru jante da daca iti faci tu rost de jante de Smart atunci m-ar interesa jantele care le ai acuma.Iti aduci din Germania sau cum ziceai?
Pupa,daca te referi la Oltcit-ul cu spoilere negre atunci iti pot spune ca e kit de la Fibrocom,iar aproximativ acum un an cand mi-am luat eu spoilerele si pragurile,spoilerul ala de fata era cam 2.5 mil. gti, eu nu ma refeream la tot spoilerul ci doar la calandru(masca)... Pai spoilerul e turnat cu tot cu calandru daca te uiti atent la poze ca nu se vede prea clar daca e neagra Da.din germania peste doua saptamani am un raspuns.Daca se rezolva ti le voi da pe asteea ce le am pe msina.Am citit pe aicia ca se pune la cale o intilnire a olcitistilor.Daca afli ceva sigur te rog sa ma anunti ca asvrea sa particip si eu dar nu prea am timp sa urmaresc tot timpul dezbaterea pe tema asta.DRUMURI BUNE SI MAI VORBIM.POATE NE FACEM TIUMP SI DE O BERE!!![/b] Nu stiu daca mai bag bani in Oltcit ca in curand o sa-mi ramana Fiat-ul Punto al lui taicame-o dar daca faci o oferta buna la jante poate il mai rasfat putin Numa bine si DRUM BUN! Nu mai exista nimeni in orasul asta interesat de Oltcit ??? Stie cineva daca am sanse sa gasesc pe la ceva dezmembari din Sibiu si piese de oltic? de vreo 3 luni caut niste centuri retractabile, o oglinda de dreapta, si alte chestii de astea marunte dar care de noi ni se pare ca au un pret exagerat, avand in vdere ca nu sunt necesare, mai mult mofturi.
Mersi mult! Cred ca le gasesti la mine No daca zici ca ai ceva piese hai sa-ti pun o intrebare grea
Rulment de presiune pentru cutia Franta pot gasi pe undeva? E mai ciudat ca cel romanesc, are o ureche de sarma, un arc care il trimite inapoi. Am incercat sa pun romanesc in carcasa astuia dar a tinut 2 luni. Acum am tot unu second de la Vasile Lupea (mecanicul lui Sorin - GTI pe forum) dar suna si asta destul de urat. Am intrebat pe la magazine (la ACR si in Strand ca sunt singurele cu piese de oltic pe care le stiu) si nu au vazut vreodata modelul francez. Acuma merg cu asta si ma astept sa pice oricand si atunci .... .
Acum tre sa o duc la vopsit si, la urmatorul salar , o sa te contactey sa vedem daca ai vreuna alta ce mi-ar putea folosi.

Merii muuuuult
Sal. S-ar putea sa-l am ca am avut 2 cutii frantzuzesti.Da-mi un sms cand vrei sa ma cauti ca eu sunt mai mult plecat.Te rog da-mi si mie numarul lui V.Lupea ca am probleme cu consumul.Mersi ok o sa te caut
nr. lui V. Lupea e 0745117893

Mai vorbim, Sal inca 1 oltic prin sb

caut si eu acel CD fantoma cu cartea lui canta etc.
pe net nu l/am gasit. numai link/uri moarte salutare si bine-ai venit in club

Am eu cartea lui Canta si daca vrei iti pot face un cd, sau o am si cartea carte daca vrei sa ti-o tragi la xerox. Da-mi un p.m. sau la telefon si ne intalnim si ti-o dau.

Numai bine multam de urari si de oferta!

am reusit sa gasesc manualul de fabrica si cartea mica a lui canta

pastram legatura Salutare

de Special-ul alb, SB 01 ZEC stie cineva ceva?
Eram curios daca mai traieste SARBATORI FERICITE ! LA MULTI ANI ! si cat mai multi km fara ptobleme. LA MULTI ANI, olticari! primul post pe anul acesta in club (sper sa/mi mearga si masina cum merg degetele) inca 2 oltcituri pe magheru sb-2-sas,sb-01-fkc. sas/ul il tot vad pe cosbuc (la liceul forestier?) acolo lucrez la plastic pro ok. poate povestim intr/o zi salut!

in sibiu unde se depun masinile pentru casare? ma intereseaza niste 'roate' sa le incalt cu gumari de vara

mersic! Salut.Am o bara fata de oltcit modelul nou din plastic daca o vrea careva va astept,daca nu o arunc (nu costa nimic).Pana vineri sant acasa.
luci a scris:Salut.Am o bara fata de oltcit modelul nou din plastic daca o vrea careva va astept,daca nu o arunc (nu costa nimic).Pana vineri sant acasa.

salut!

incearca si aici: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=6033&postdays=0&postorder=asc&start=0 Salut Sibiul, domnilor ! Am si eu o mica rugaminte la dumneavoastra, avand in vedere ca Sambata (18 Aug.2007), voi fi prin zona, poate cineva sa-mi dea o idee de o cazare ceva mai rezonabila, va rog!
Stiu ca este cam din scurt, dar poate , poate .
Va multumesc anticipat, cu stima FLO.
CT34FLO a scris:Salut Sibiul, domnilor ! Am si eu o mica rugaminte la dumneavoastra, avand in vedere ca Sambata (18 Aug.2007), voi fi prin zona, poate cineva sa-mi dea o idee de o cazare ceva mai rezonabila, va rog!
Stiu ca este cam din scurt, dar poate , poate .
Va multumesc anticipat, cu stima FLO.

http://www.turistinfo.ro/sibiu/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-sibiu.html
sau
http://www.sibiu.ro/directory/listing.php?cat=12 aici vezi si verena(era ok)

http://www.parcdumbrava.ro/ro/index.html. (este in padurea Dumbrava), la iesirea spre Paltinis. la 1 km distanta http://www.hanvestem.ro/cazare.html

http://www.11euro.ro/ (linga Piata Cibin - str. Cimpului) - mergi pe drumul de camioane si dupa al 4lea sens giratoiu mai intrebi. primul sens giratoiu este la lukoil la intrarea bv-sb.

da un semn inainte (0723235862). nu stiu inca daca voi fi/nu in localitate in 18.

PS.

pe drumul spre paltinis, dupa ce treci de rasinari, ami sint niste pensiuni (alpin, mai etc. dar nu stiu preturile) mai sus , pe partea stg, este cabana curmatura stezii care aveau camere si casute de lemn. pina pe seara, sper sa/ti fac rost si de telefon de la cabana @GRX = Multumesc f. mult pt. informatii, dar din pacate nu am mai putut ajunge in Sibiu, intentia mea era sa vizitez salina de la Ocna, dar drumul de la Brasov catre Sibiu, este infernal. In prima zi cand am facut Transfagarasanul, a trebuit sa vin spre Brasov sa ma intalnesc cu cineva la Moieciu, si o bucata din drumul Sibiu/Brasov, cam de 60 km am facut-o cam in 4 ore, asa ca am renuntat la a mai vizita si zona aia.
Multumesc inca o data pt, informatii, si alta data va voi suna, daca ajung prin Sibiu, ok?
Cu stima FLO. Salut, sibieni.
Dupa o mare perioada de timp, pe 03.09.2007, voi petrece o mica vacanta in Sibiu. Salutare. Am si eu un Oltcit Club 11RL, fabricatie 1993, inmatrivulat cu numere de Alba (AB 02 NIC). Daca ziceti ca urmariti oltciturile prin orash, sigur l-ati vazut si pe asta, fiindca a facut facultatea o data cu mine aici in Sibiu . Fiindca am rezolvat sa imi aduc de "dincolo" un Citroen Xsara din 2000, am decis ca e vremea sa ma despart de prima mea masinutza. Daca e cineva interesat, astept un semn de viatza. pretul il stabilim impreuna. Masina arata si merge bine, are cauciucuri bune, curea de distributie schimbata, ulei pus astazi(ELF sporti TXI 15W40), frane bune(si alea reglate azi), tabla e ok(cu foarte mici exceptii), functioneaza toate butoanele, motorul toarce frumos, etc. Mai are mici bubitze, ca orice masina, dar eu o folosesc zilnic si inca nu m-a lasat in drum. si eu sunt din sibiu si mi-am achizitionat un oltcit.model club 11 R din 93...poate ma poate ajuta si pe mine cineva cu unele sfaturi. si uite asa am ramas aproape singurul cu un OLTCIT 11 RM in circulatie pina in 2011,...din Sibiu...bine`nteles... Neee.... mai stiu eu unul cel putin pina in a doua jumatate a lui 2010. Al meu e numai R
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum