Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

VVK-ul
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Angel eyes direct fara sa te mai gandesti (CCFL-uri) cu tenta albastra + un bad boy look cand o fi gata si aia e. Eu zic sa le faci fara... Arata bine asa cum sunt acum. ce ccflpstrt ?
nu pun angeleyes,a fost facut de bmw,pentru bmw,asa cum audi a facut farurile de la modele noi cu bara de leduri,de audi pentru audi,nu pentru dacie,vw sau alte mizerii de masini
deci ori pun ceva original ,ori nu pun nimic si ramane un far simplu cu bec normal de pozitie de pe ce masina e farul?sau mai bine zis interiorul farului... de pe o masina cu 5 roti de pe orice masina noua poti lua lupele,majoritatea sunt la fel am lucrat zilele astea la ceva,inca nu e gata,dar e in faza finala asa ca poate fi expus publicului critic
candva am luat de pe forum un bord de renault,de pe care am folosit o parte din indicatori si leduri,iar acum am luat partea de la litrometru/temperatura lichid racire

si in combinatie cu doua indicatoare de la bordul de fiat(ala de pe care am pus ceasurile pe cgh) au iesit astea

trebuie sa caut doua ceasuri de dacie in stare cat mai buna,ca sa le asamblez si sa le vopsesc rama
si ar trebui sa fie cel putin doua ceasuri la buftea,ca ceasurile mele de temperatura si presiune "modificate" sunt pe rabla de curse
iulicuta2000 a scris:
sfat!
nu puneti turbo daca vreti sa mergeti iarna cu masina! lipsa evacuarilor de sub motor atrage dupa sine lipsa caldurii la viteze mai mari de 30 km/h...pe distante mai mari de 2-3km...in oras e ok,in afara NU!

Abia acu' vazui...
Pai, e simplu bre Fa rost de 2 table cu gaturi pt burdufe de racire si cotetzareste-le pe evacuare, trage burdufe pana la aeroterma si ai caldura. nu e asa simplu,si asta fiindca nu e loc!
Faci loc. nu se poate,oricum o sa dau jos turbina pentru o vreme Julica daca ai nevoie de niste ceasuri sa treci pe la mine . Am eu cateva... daca ajung prin bucuresti zilele astea te vizitez
am facut bucatele oglinzile de la roadmenace,le-am uns le-am curatat mecanismele si momentan le asamblez,si poate zilele astea pana in pasti le vopsesc si le si pun pe rabla Nu ba,saptamina asta pina in Craciun. acolo cand o fi siiiiiiiii,primul set de faruri e gata

doar ca nu sunt ale mele sunt pentru altcineva,si n-a avut decat lupele astea,stiu ca e farul cam gol,dar asta este
sa vedem cum rezolvam cu geamurile clare,poate reusesc sa fac eu unele
lupele sunt bifaza,au o un obturator pe electromagnet care se deplaseaza cam un cm in jos,si hop lumina iese si pentru faza lunga fundalu ala" din jurul lupei cred ca se vede mai bine pe negru... care bre?cel alb?alb a fost materialul,si apoi l-am vopsit negru o data cu oglinda farului si semnalizatorul
farurile arata ca in in prima poza
sau matale te referi la inelul ala cromat? Arata bine, dar asa cum zici tu, parca sunt prea chele si iese prea mult in evidenta argintiul lupei. Reglaju` cum se face? Se misca tot farul, ca in sistemul original? Sau doar lupa? acum am vazut si pozele alea
hai ca arata bine Frumoase rau...sticla mai e de pus momentan i le-am pus baiatului cu sticla de oltean,cand si-o face geamuri clare le schimbam
daca as fi facut si rama aia nearga,ar fi fost prea negru farul
acum urmeaza ale mele...sa vedem cand de pe ce masina sun lupele?pune si tu niste poze cu ele montate pe masina si puse in functiune,poate ma ajuti si pe mine sa imi fac ptr viitorul proiect cu oltcitul meu astea ar fi de pe ceva passat sau audi,nu stiu sigur
nu le-am facut poze dupa ce am montat farurile pe masina,si nici puse in functiune nu sunt,pentru ca nu a avut becuri(e un soclu mai ciudat la ele) asa ca momentan sunt doar montate nu si functionale
ale mele doua sunt de bentley iar una de audi a4
iulicuta2000 a scris:
ale mele doua sunt de bentley iar una de audi a4

Vrei sa`i dublezi valoarea olteanului? daca asta se intampla dupa ce le pun,so be it! nu dublarea valorii este scopul meu Nu valoarea materiala e importanta ci cea sentimentala. eh,nu valoarea conteaza

cam asta e designul pentru farurile mele Sincer? Parca ale tale arata mult mai bine decat cele facute pentru altii...
MadWolf a scris:Parca ale tale arata mult mai bine decat cele facute pentru altii...
Isi face intii mina pe lucrarile altora si dupa ce se experimenteaza, face si pe masina lui . nu chiar,cu ceva posturi in urma am prezentat un far,tot facut pentru mine,dar din fericire(sau nu) fie fac cu doua lupe in far,fie cu lupa si oglinda pentru faza lunga,inca nu-s hotarat 100%
p.s. lucrurile facute pentru altii sunt facute dupa cerinte,dar mai adaug de la mine una alta...spre exemplu,eu trebuia sa pun lupa in farul de oltcit,pe langa asta am vopsit farul,i-am facut masca sa nu se vada ce este in spatele lupei,sa arate cat de cat a far,ca nu a avut si oglinzi de faza lunga,geam clar etc...nu e problema mea ieri si azi am facut sclavie la masina,mai exact am schimbat ambreiajul,dat jos turbinica si toata evacuarea,si am montat evacuarea normala de oltcit,iar azi am etansat-o
multa munca...fir'ar ea sa fie

mersi talash pentru ajutor!

in curand urmeaza o mare schisma...mare de tot,si radicala nu vinzi turbinica si cu toate anexele ca tare i-ar sta bine la olteanul meu turbat cine stie,daca imi faci o oferta de nerefuzat le pot vinde hmm tentant...hai ca vorbim pe privat sau pe mess,ti-am dat add pe iulicuta2000 parca asta e id-ul tau gata,inca putin si e un oltcit stock,ca tot se apropie itp-ul
i-am pus ieri carburatorul de oltcit,cu filtrul de aer clasic,i-am facut si o baita ca era noroi peste noroi adunat pe saraca masina...parca arata mai bine acum,am vazut si ceva julituri noi asa arata farurile cu lupa montate pe oltcit,noaptea inca nu sunt poze
De aratat arta bine,zic eu.Da..............cu astia la ITP cum o sa faci? nu-i problema mea,inca
si asta pentru ca nu sunt pe masina mea,iar ale mele sigur o sa le pun dupa ce fac itp-ul , de fapt o sa le pun dupa ce le termin...momentan nu prea m-am apucat de ele Ce suparata pare Pararea mea ca dau foarte bine impreuna cu bad boy-ul.
Era crima sa fie toata masina neagra inclusiv folie si cu jante negre/albe.
Jos palaria pentru maestrul iulica
Pana la urma au si angel eyes si xenon? momentan n-au nici,nici Farurile tale, sunt curios cum or iesi Si astea de pe UXD sunt tari Chiar sunt tari farurile alea ? As vrea sa vad ceva poze mai aproape daca se poate . Sa vedem daca sunt simetrice cu sticla , doar este tuning, Nu ?!
Observatia mea la toate farurile ce le-am vazut pe alte masini cu lupa incorporata exista o simetrie a sticlei farului . Nu e greu de observat asta .
Poate Iulicuta se orienteaza altfel ca sa iasa mai beton farurile ce vrea sa le faca . Sunt curios si eu in ceva estetic si stilat legat de faruri modificate la Oltcit .
Cristip1970 a scris:Chiar sunt tari farurile alea ? As vrea sa vad ceva poze mai aproape daca se poate . Sa vedem daca sunt simetrice cu sticla , doar este tuning, Nu ?!
Observatia mea la toate farurile ce le-am vazut pe alte masini cu lupa incorporata exista o simetrie a sticlei farului . Nu e greu de observat asta .
Poate Iulicuta se orienteaza altfel ca sa iasa mai beton farurile ce vrea sa le faca . Sunt curios si eu in ceva estetic si stilat legat de faruri modificate la Oltcit .

1.cum adica farurile sa fie simetrice cu sticla?
2.remarca asta cu "daca sunt simetrice cu sticla,doar este tuning" n-o inteleg
3.la toate masinile vazute,care e simetria sticlei farurilor?simetrice fata de sigla masinii sau cum?
4.am spus din start ca farurile alea le-am facut pur si simplu cum mi s-a spus,n-a avut alte lupe sau oglinzi pentru faza lunga asta e...nu e vina mea daca n-au iesit estetice sau mai beton
farurile care mi le voi face vor fi intai de toate practice,sa vad eu pe drum cu dansele,probabil si putin estetice daca le faci si sa se orienteze dupa directia in care iei de volan , jos palaria Nu-i da idei !!! Uite ideile de la baieti . N-am cum sa explic Iulicuta . Dar idee iti faci dupa modelele care sunt la alte masini . Ca la peugeot 307 iti dau un exemplu . Cum arata lupa in far si cum este sticla va spun eu,ca de idei nu duc lipsa(fara sa fiu laudaros ) oricum,orice idee e binevenita,asta imi demonstreaza ca nu doar eu sunt nebun

cristi te mai intreb o data,ce sa ma uit la alte masini?

Click pentru a vedea imaginea 
asta e un far cu lupa de 307
Click pentru a vedea imaginea 
asta e un far clasic

asta e farul care as vrea sa-l fac pentru mine(modelul adica)
inca nu sunt centrate lupele,e doar un model intermediar
ce vrei sa spui ca sa iau ca model asta de 307?sa pun lupele una in fata si una mult in spate?sau ca fac farurile ascutite ca astea ?
cum adica n-ai cum sa explici? Iulicuta, vrei sa renunti la H4 si sa ii faci instalatie de H7+Hx? cam da altfel nu se poate

o fi rau?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Următoare
Pagina 32 din 33
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum