Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Gorj
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Privind intalnirea daca se face ceva pe mine sa ma anuntati doar cand si unde se face si o sa fiu prezent. Din pacate nu pot sa ma implic mai mult pentru ca nu mai cunosct alti posesori de oltcit din Tg-Jiu
Ar fi o idee sa facem niste pliante si sa le prindem de stergator. tot ce se poate...eu ma gandeam sa ne intalnim si noi toti la un pahar de vorba undeva, pt inceput dupa poate ne strangem mai multi. putem profita de faptul ca se apropie si vacanta dar vad ca idea nu prea a prins contur pe aici. Bun si asa.. eu vin oricum numai sa stabilim o data si un loc bre Overdeath ti-am vazut masina aseara pe 1Mai...bestial se aude motoru' ala, cati km are nene? pe bord are 58000 insa fostul proprietar mi-a zis ca are putin peste 100 000. Motorul merge impecabil, nu bat axe cu came, nu mananca ulei.
Cum arata oltcitul tau? poate te-am vazut si eu...
Mai facem intalnirea aia? Craciun cu lumina, sanatate si intelepciune !

Ma gandeam ca ar fi foarte dragut daca ati reusi sa va strangeti inainte de 31 si sa faceti o poza de grup.
Cred ca ar fi tare frumos sa facem un calendar cu anul 2008 cu cele ai bune fotografii din anul 2007, un calendar care sa poata fi printat pe carton de fiecare in parte dupa un sablon cu o editare buna si placuta.

Daca ati facut fotografia, va rog sa o puneti pe imageshack la dimensiunea ei mare, adica cea mai buna calitate.

Cu drag si cu multa stima ! Oltcitul meu arata cat se poate de normal nu am absolut nicio modificare vizibila pt ca nu sunt adeptul lor, e albastru metalizat gj-04-hma. Iar cu intalnirea cand vreti voi pana pe 3 ian, numai sa stabilim o data si o locatie. Problema e ca nu suntem decat 2.. daca am mai gasii cativa ar fi ceva. Si eu sunt disponibil tot pana pe 3 ianuarie in orice zi in afara de 31 dec si 1 ian Azi mi-am luat si eu Oltean . Trs '94 verde metalizat si ..... cam mult de munca la el . Sper ca pana la vara sa iasa ceva Pune niste poze cu el... spune-ne si un pret. Sa ne dam si noi cu parerea Pret: 1500 ron, poze mai tarziu (sunt la servici ) la banii astia trebuie sa arate beton Nu prea. Trs bun costa 30 mil. http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=8661
sau
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=8624 Cea rosie era 2000 ron. Si ambele sunt din Iasi. Crede-ma ca din octombrie caut Oltcit si pana acum am vazut vreo 10. Am ales varianta asta pentru ca o cunosc pe proprietara si nu-mi face probleme cu actele. Si asa nu vreau sa o tin mai mult de 2 ani (urmeaza un BMW '94-'95 ) Nu stiu daca e foarte mult... am vazut ca la noi in tg-jiu sunt cam scumpe oltciturile. Un coleg de-al meu si-a cumparat acum 2 zile un RL cu 18 mil in conditiile in care ii bateau axele. Apropo: nu prea are suspensie, ii bat planetarele si se tureaza mult, dar pare lipsit de viata
Aveti din intamplare grila aia de se pune iarna in fata? Si un pret pentru ea. Poti sa te duci duminica in targ. Cred ca la calandru te referi. Mai sunt cativa care au piese de oltcit, destul de ieftine zic eu.
Trebuie sa ma duc si eu sa caut un far. Poze (facute la serviciu )

Arata binisor dar se vede ca mai e ceva de munca la ea.
Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi kilometrii
Poate facem si intalnirea aia pana la urma...
fredy20 a scris:Apropo: nu prea are suspensie, ii bat planetarele si se tureaza mult, dar pare lipsit de viata
Aveti din intamplare grila aia de se pune iarna in fata? Si un pret pentru ea.

daca te rezolvi de transport ,ti-l dau eu ,gratis. Cred ca il voi cauta in targul de masini. Sper sa gasesc. Oricum, multumesc. V-ati mai gandit cu intalnirea ?? Problema e ca nu suntem prea multi. Eu vin oriunde si oricand si cred ca l-as convinge si pe colegul meu. Cred ca am putea sa facem si o mini intalnire in 3 asa, poate mai gasim si pe altii in timp.
Orice schimb de experienta e binevenit pentru toti cred. Cunoaste careva un tinichigiu care sa lucreze mai ieftin? Am nevoie sa-mi faca podeaua de la portbagaj. scuze ca am lipsit ceva vreme...am si eu un anisor pe forum dar numai de curand mi-am rezolvat masina...merge ceas...o gasiti pe forum...si legat de intalnire...hai sa o facem weekendul viitor Daca sunt in oras weekendul viitor eu sigur vin. Exista o posibilitate sa fac o urcare la ranca cu oltcitul.
Am cautat masina ta la threadul "Masina mea" si nu am gasit nimic. Poate ne arati niste poze pana la intalnire. cred ca se rezolva usor daca vorbim pe mess...poti sa imi lasi id pe privat...pozele sunt mai multe pe la caracteristici, performante, tuning la topicul cu viteze maxime la ce turatii, la tunning sound si am mai pus pe undeva dar nu mai stiu sigur...cred ca la masina mea...o sa caut si iti pun link Cred ca deja te am in lista... mi-ai dat tu add cred. exact...sambata e bine sa facem o intalnire?cred ca e si mihai in orash(scroogie)sa bem un suc din mers da de unde stii vere ca sunt in oras? sunt bre da nu pot sa vin decat in calitate de pieton pentru ca ma facut motorul muci, daca ma trage careva iau si masina... lasa mane ca te iau eu in a mea numai sa purtam o discutie despre oltcituri...si mie era sa imi ia foc motorul azi...iesea fum cand m-am oprit Daca se face sambata vin si eu numai sa imi ziceti unde si la ce ora Cred ca pot si eu sa vin, dar sa spuneti locul si ora pana vineri mai ramane sa mai vorbim pe aici pt ca eu acum sunt in sesiune si nu va pot spune exact ce si cum. eu maine ma apuc sa-mi desfac motorul ca sunt tare curios ce e in el. sambata ma gandeam si eu ca tot e sarbatoare...intr-un loc unde sa avem parcare si acolo sa ne intalnim de fiecare data...o locatie buna poate fi si platoul din debarcader...si propun sa ne facem toti parasolare ptr lunete cu site-ul www.oltcit.ro si asa ne vom recunoaste mai usor si in trafic si poate reusim sa atragem mai mult pasiontai sa facem un club cum trebuie...scroogie daca nu iti faci masina mergi cu mine...o ora as zice 15-16...alegem impreuna Neaparat parasolar? Eu as zice ca ar da mai bine un sticker aplicat pe luneta undeva intr-un colt, in genul aceluia de la 4tuning. Parca si era un model pe aici pe undeva.
E bine la 15-16, avem si lumina sa vedem ce e sub capota Eu am pe luneta scris in coltul stanga jos. Daca pui parasolar au astia motive sa te opreasca (sti ca nu prea e voie cu stickere pe parbriz, luneta, geamuri). Ora 15-16 e ok, iar ca loc platoul din debarcader.

atunci ramane stabilit...si ca sa nu ne asteptam unul pe altul...sa fie o ora fixa...15 sau 16? eu o sa fiu acolo la 15 Daca ati putea sa veniti si voi sa nu stau o ora degeaba ar fi ideal. Deci sambata la 15 pe platou in debarcader. s-a facut...aduc si camera sa tragem niste poze cu cine putem vorbi sa ne punem si noi pozele cu membrii pe site-ul principal, nu pe forum?...stie cineva administratorul?

later edit:sa intrati si pe www.oltcit.eu , forumul nou va sta la dispozitie, faceti-va userul exact cum este si pe acest site. va asteptam haideti baieti...pareri si opinii despre ziua de azi...overdeath si freddy, poze obligatoriu Uite pozele:

Intalnirea a fost reusita cred eu desi am fost putini, doar 3. Poate la intalnirile viitoare o sa vina mai multi. super...acum...sa vedem cine vine azi la piese...daca vreti sa mergeti ma sunati pe cosmo si mergem impreuna Poze

Eu

Raffy

Overdeath
felicitari pentru mica intalnire, si la mai multi membri multumim
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum