Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Brasov
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Sa nu/ti rupi picioarele la aterizare! Salutari. Maine dupa masa ce ziceti de o pizza la Pepperoni?
cristi_s a scris:Salutari. Maine dupa masa ce ziceti de o pizza la Pepperoni?

Dupa amiaza am un pic de treaba, poate ne vedem mai pe seata la un suc sau bere
Daca iesiti, da-mi si mi un msg, pentru ca s-ar putea sa nu pot raspunde la telefon. Salutare, pentru ca tot mai sunt in concediu saptamana asta si am terminat cu zugravitu si alte cele, am zis sa mai ies si eu sa mai vizitez inprejurimile. Asa ca de maine, vreo 2-3 zile o sa fiu la cheile bicazului.
cristi_s a scris:Salutari. Maine dupa masa ce ziceti de o pizza la Pepperoni?

Se renoveaza la Pepperoni... Of... copilasi, noi cand ne mai vedem la un gratar ? sau la o iesire la o earba verde ?

Adica o iesire in aer, nu Wolf, nu Bavaria, etc.

P.S. Acu vad ca tocmai am ratat o intalnire... Baieti, ce ziceti diseara de o barfa, povestire, cum vreti sa ii ziceti, la un suc? Ca saptamana asta sunt mai liber nitel. La Wolf sau in alta parte, cum vreti. Ma inscriu pt Wolf... da' mai pe seara asa.... Pas! Mare intrunire a mai fost.... doi oltcitisti!

PS Buni si aia!!!! Ba, sorry da cum se scrie odata pe luna in forumul asta trebuia sa fie destul de mare coincidenta sa intru pe forum chiar in seara aia... In seara asta e rockoteca in "Capricii" incepand cu ora 20. Barul e pe Iuliu Maniu 4, laga Sif Transilavia. ...si totusi, weekendu asta invartim si noi o roata sau ceva ?

P.S. Stiti pe cineva prin bv care are de vanzare un tel. dual sim ? Ma intereseaza in special modelul de la samsung d780 dar intr-un pret pana in 400 ron(ca altfel mai pun ceva si-l iau nou). Weekendul asta organizam ceva? Vreo iesire pe undeva, prin imprejurimi, vreo pizza / shaorma? In alta ordine de idei, maine dimineata, pe la 04.00 - 04.30 plec la Bucuresti; retur cu plecare in jurul orelor 15.00 - 16.00. Daca aveti nevoie de ceva, cu placere. Numai bine. 2 tone de cartofi te rog Ciudat, eu maine dimineata la 04.00-04.30 plec spre Medias, cu retur in jurul orei 14.00-15.00 prin Brasov.
Daca vezi un Opel Corsa argintiu cu B-XX-RGO, sa ma saluti
1 tona i-o duci tu de dimineata, pe la 6 si o tona i-o duc eu seara pe la 2.
Hai sa ai drum bun.
iulicuta2000 a scris:2 tone de cartofi te rog

Maxim 1.595 kg am voie (legal) peste greutatea masinii . E ok ?

7thRaven a scris:Ciudat, eu maine dimineata la 04.00-04.30 plec spre Medias, cu retur in jurul orei 14.00-15.00 prin Brasov.
Daca vezi un Opel Corsa argintiu cu B-XX-RGO, sa ma saluti
1 tona i-o duci tu de dimineata, pe la 6 si o tona i-o duc eu seara pe la 2.
Hai sa ai drum bun.

Drum bun si asfalt uscat sa ai si tu ! Cu siguranta te voi saluta, asa ... ca intre Opel-isti . Te va saluta BV 11 RNC. Daca tot suntem numai brasoveni adunati aici, ce ziceti de o pizza diseara, la Pepperoni? Sau un suc, bere, vin fiert, etc. pe undeva? Am fost la magazinul de piese Oltcit sa caut conducta de frana de la pompa la repartitor si spre uimirea mea am gasit pe comanda cu 17lei.Am dat un avans de 10lei si acum trebuie sa astpet sa vina.Ma declar multumit de magazin. mai oameni buni, eu va urez la multi ani si un 2010 mai bun decat 2009, chiar daca se intrevede altceva...

P.S. si la cat mai multe gratare/excursii Salut. Am auzit un zvon azi (care sper sa nu se adevereasca!) cum ca ar exista ceva ''discutii'' intre Cristi si restul Team-ului 460 . Urmare a acestor contre, Cristi cica ar fi renuntat la participarea impreuna cu restul echipei la raliuri si a demarat un proiect nou, de unul singur. Stiti ceva ? Este adevarat ? Cristi, ne confirmi acest lucru sau ... ? Daca este adevarata si masina cu care am auzit eu ca ar vrea sa concureze ar fi ... nici nu stiu cum sa spun: tradare ! Nu confirm nimic.
Ah, si daca vine cumva cristi2307 cu ceva poze "compromitatoare", va zic dinainte ca sunt trucate, photoshopul e de vina.
cristi_s a scris:Nu confirm nimic. ... va zic dinainte ca sunt trucate, photoshopul e de vina.

Sa inteleg ca tu nu ai vazut pozele dar stii deja ca sunt trucate ? Ai vazut pixelul albastru ? Rushine ! Rushine Dinu Patriciu ! Te-oi fi procopsit cu vre-un Subaru si ma lasi singur ? sau fro dacie?aia ar fi tradarea suprema mai ales ca el a spus ca in dacie nu se urca nici mort ... si eu cand ii spuneam lui iwa ca masina lui deja aduce mai mult a una de raliu...
iulicuta2000 a scris:sau fro dacie?aia ar fi tradarea suprema mai ales ca el a spus ca in dacie nu se urca nici mort

Si-o fi luat Logan. Sau mai rau, Sandero. Sau sa fie Duster? Ce misterios e omu'...

Cristiaaan, scoate-ne din ceata ! Nu mi-am luat ma, nimic, voi credeti ce zice tizu'? Nu stiti ca el umbla cu din astea? Titi, Galli, astia, ailalti, numa' sa nu recunoasca faptul ca Loeb e al mai tare dintre meseriasi? Asa si acum.

Si cum ziceam, nu recunosc nimic din pozele alea. Care poze ma? O sa apara. Sunt sigur de asta 100% Sau acum o sa o dea la intors si nu o sa le mai puna. Hofy, io zic sa fii pe faza, o sa ai material de comentat. parca vad pe cristi cu divaisurile de ghinecolog in mana(ciocan cat mai mare si cu coada putin rupta ca sa fie aproape sa sara din coada) Pfff.... sunt in urma tare cu noutatile in materie de barfe, sa inteleg!
Ma faceti sa vin pana la BV doar ca sa fiu la curent.....
Puneti domnilor pozele! Sa vorbeasca imaginea!
cristi_s a scris:Hofy, io zic sa fii pe faza

Tot timpul sunt scopurile vietii, nu-mi scapa!

Bre iulica, cu ciocanu' ar fi ramas in urma. E injiner bre ce naiba... toporu' e mai ingust, incape mai usor, e multitask si mai de efect Wow, ce de comentarii ... Nu am asteptam la asta. Bogdane, nu stiu ce sa zic da' Cristi vad ca zice ca n-ar fi adevarat. Sper sa fie asa ! Hai sa va zic eu ce aflasem:
- Cristi cauta o alta masina s-o pregateasca de raliu. A gasit una da' cica nu i-ar fi convenit (nu cunosc motivele ):

Pentru ca nu a fost pe gustul lui a cautat altceva. Si s-a oprit la o marca de renume; se pare ca l-a atras rapid masina din urma (are ceva probleme la caroserie da' i-a placut cum merge motoru'), drept dovada ca s-a si apucat de pregatiri, asa cum numa' un domn inginer ar putea s-o faca:

Restul e ... cancan. Numai bine tuturor ! Hahahahahahaha genial bre... la asta nu m-am asteptat Buei, masina cred ca e o platforma buna pentru proiectul raliu... dupa cum vedeti, se autorusureaza(prin ruginire) Are GPL, deci cifra octanica beton, poate sa bage raport de comprimare fara numar, unghiul de cadere a rotii din fata e gata reglat(natural) rally

Si, cel mai important, luand in vedere marca si starea, divaisul este cat se poate de potrivit. Cristi, scuze ca am presupus ca iar utilizezi divaisuri nepotrivite

Si bre, alta data nu te mai preface ca lucri! esti imbracat necorespunzator si prea curat pe maini Oricum, expresia fetei face toti banii cristi pe la noi pe aici la divaisul ala i se spune injiner sef
Hofy a scris: ... Si bre, alta data nu te mai preface ca lucri! esti imbracat necorespunzator si prea curat pe maini ...

@Hofy: sa stii ca nu e chiar asa. El chiar a verificat franele si a lucrat la ele
Hofy a scris: ... Oricum, expresia fetei face toti banii

Este zambetul de satisfactie si de uimire dupa ce a realizat cat de bine sta masina pe partea de franare. Si ca sa completez tabloul, sa stii ca fiind extraordinar de multumit de franele de pe spate, franarea fiind prea violenta a zis ca pe fata sa franeze mai putin; drept urmare de pe dreapta fata a scos definitiv placutele de frana ! Poate sa confirme acest lucru !
Numai bine.
cristi2307 a scris:(...)

(...)

Pfff.... cate matanii tre' sa faci pentru asta.... E un pacat FOARTE mare, trebuie pedepsit!!!
cristi2307 a scris: fiind extraordinar de multumit de franele de pe spate, franarea fiind prea violenta a zis ca pe fata sa franeze mai putin; drept urmare de pe dreapta fata a scos definitiv placutele de frana !

Ce inseamna sa \nu te pricepi la ingineria auto. Ca sa pricepi si tu sensul a ceea ce am facut, iti spun ca masina este facuta acum special pentru NASCAR, avand frana doar pe trei roti, vireaza mult mai usor la stanga. Ori este lucru stiut ca 99% din pistele de NASCAR au doar viraje la stanga. Pentru restul de 1%, se vor muta cand va fi necesar, placutele de frana de pe stanga pe dreapta. Trucuri subtile, ce stii tu. BV 03 AWA (pe Postavarului) e de pe aici? E cumva un Oltcit alb? Daca da, il stiu din vedere, l-am vazut de multe ori parcat acolo. Da. Am crezut ca e de forum, parea numar cunoscut. La mine a ajuns (acum 4 ani) cel din spatele hotelului Postavaru (culoare bej). @cristi_s: Cand am mers la Pitesti, la SS, ti-am zis ca drumul de la Cimpulung la Pitesti e ''parfum'' fata de ce era cu cateva luni in urma cand trecusem pe acolo. Tu m-ai ''condamnat'' si mi-ai zis ca e praf. Uite, am gasit o filmare (interesant ca e de la Vali ) cu incredibila zona (ca sosea, drum, etc nu ii pot spune) din perioada la care am facut eu referire:

Pitesti-Cimpulung 2010

Ei, ce zici, acum imi dai dreptate ? Anul trecut am incercat sa-l duc pe Razvan sa dea o tura cu kart-ul (avea 5 ani jumatate). Din pacate pentru el, nu ajungea la pedalele kart-urilor aflate atunci, acolo . Anul acesta, ieri, la 6 ani jumatate, a reusit si a avut parte de prima lui intrare pe pista de unul singur.

Cateva fotografii AICI si
un mic video AICI

Eu am avut niste emotiiii, mama, mama ... Te cred ca ai avut emotii. Super tare, poate ii place suficient de mult cat sa ajunga sa faca performanta. Desi, la ce costuri sunt, il cam ruineaza pe taica-su daca se tine de karting. E o pasiune extrem de scumpa.

P.S: am vazut filmuletul cu drumul ala, daca se poate numi asa. Acum e ca in palma, comparativ cu ce era.

Tocmai mi-ai dat o idee, poate ne intalnim in gashca la o tura de karting Cand o sa am bani. Cand o sa avem bani! Da' voi un Peperoni, nimic?? Sau forumu' e demodat... ? E criza, coane. Finantele sunt praaaaf. Ne mai intalnim ici colo, cand apucam, mai strigam dupa unul altul pe strada. Si praful e pe bani!
Stam cuminti si ne plimbam pe jos!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Următoare
Pagina 40 din 41
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum