Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

AUTOBIOGRAFIA AUTOMOBILISTILOR.
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Scrieti aici de cind aveti permis de conducere ,categoriile si ce masini ati detinut pina in prezent. Stimate Domn la modul cum arata fraza din mesaj (lipseste semnul"!") , deci aproape ca un ordin, tare mi-e teama ca doriti sa va creati o biblioteca de date ca la evidenta populatiei!
Unde este exemplul personal?
comnean a scris:Stimate Domn la modul cum arata fraza din mesaj (lipseste semnul"!") , deci aproape ca un ordin tare mi-e teama ca doriti s ava creati o biblioteca de date ca la evidenta populatiei!

Asta e mortala, pe bune!
Mara Ion a scris:Scrieti aici de cind aveti permis de conducere ,categoriile si ce masini ati detinut pina in prezent.

Ah! Am aceeasi senzatie ca atunci cand iti este indreptata spre fata o lampa cu un bec ce te orbeste, aflata pe o masa de lemn îmbâcsită de vreme, intro camera obscură imbibată de un miros puternic de fum de țigară. Da ma e plin forumul de militieni si de securisti. ce va mira?
sealview a scris:

Ah! Am aceeasi senzatie ca atunci cand iti este indreptata spre fata o lampa cu un bec ce te orbeste, aflata pe o masa de lemn îmbâcsită de vreme, intro camera obscură imbibată de un miros puternic de fum de țigară.

si se aude(imaginati-va glasul lui nicolaescu): sunt comisarul moldovan,
Mara Ion a scris:Scrieti aici de cind aveti permis de conducere ,categoriile si ce masini ati detinut pina in prezent.

...si repede, pana nu-ti bag lumina in ochi si degetele-n nas!!!

scuze, da nu ma pot abtine;
stiti ca in general nu ma bag in discutii, dar unele personaje sfideaza naturalul, realul si multimea numerelor complexe!!! Dragii mosului ma-ti ghicit.Am fost militian si actualmente sint pensionar.Eram foarte autoritar in vorbire nu prea stiam eu sa folosesc semnul exclamarii.Dar sa revin la subiect.Am luat carnetul in 1940.Prima masina a fost o VOLGA neagra cumparata in 1950 .Dupa aceia in1969 am avut oSCODA M.B. Iar acum de vreo 6 luni mi-am luat si eu oltcit.Acum eu v-am scris despre mine asa ca acum scrieti si voi. cu tot respectul cuvenit unei persoane mult mai in varsta ca mine...va rog sa luati topicul de la cap la coada la citit...ca pensionar probabil aveti foarte mult timp liber...o sa aflati asa foarte multe lucruri despre cei de pe forum...chiar si datele astea care va intereseaza
spor la citit
Mara Ion a scris:Dragii mosului ma-ti ghicit.Am fost militian si actualmente sint pensionar.Eram foarte autoritar in vorbire nu prea stiam eu sa folosesc semnul exclamarii.Dar sa revin la subiect.Am luat carnetul in 1940.Prima masina a fost o VOLGA neagra cumparata in 1950 .Dupa aceia in1969 am avut oSCODA M.B. Iar acum de vreo 6 luni mi-am luat si eu oltcit.Acum eu v-am scris despre mine asa ca acum scrieti si voi.

...ala mic si negru! De respira greu!.......

.....era ta'su ma!! Nu mai fiți așa de răi! Dacă omul vrea să socializeze, lăsați-l. Măcar e mai pașnic decât înainte. As spune eu mai multe despre socializare...dar ma taxeaza adminul ca aduc motive provenite din discutiile in mesaje private...asa ca... Pai din moment ce ai pus aceasta intrebare,trebuia de la inceput sa te prezinti ca sa intelegem ce si cum.Oricum,te rog sa nu imi ceri prea multe ca si asa am o parere f.f.f.f.f.f.f. proasta despre mine personal.Basca ca de mult ma consider un semi-om.Bine asata trebuia sa o pun in alta parte.

O abordare a subiectului mai lenesa decat atat, nici chiar eu, ca re Lenes este al trei-lea nume, nu o puteam formula.

Oricum sunt on offtopic asa ca-mi dau singur ban sa nu mai pot scrie pe topicul asta .... cava timp bun.
Mara Ion a scris:Dragii mosului ma-ti ghicit.Am fost militian si actualmente sint pensionar.Eram foarte autoritar in vorbire nu prea stiam eu sa folosesc semnul exclamarii.Dar sa revin la subiect.Am luat carnetul in 1940.Prima masina a fost o VOLGA neagra cumparata in 1950 .Dupa aceia in1969 am avut oSCODA M.B. Iar acum de vreo 6 luni mi-am luat si eu oltcit.Acum eu v-am scris despre mine asa ca acum scrieti si voi.

Asa se explica faptul ca are timp ptr calculator...sa navigheze...oare îi ajunge pensia de abonament la net sau mai incolo o sa facem o donatie sa nu îi taie telefonul....

chiar daca e MB,tot SKODA se scrie Trebuie apreciat spiritul tanar. Nu multi juni si-ar lua Oltcit, dar dupa o anumita varsta e ceva sa te apuci de Oltcit. Pe mine ma stie toata lumea, eu am fost soferul lui Hitler, am luat permisul in 1935, apoi am fost varsat la Waffen SS, iar in 1938 Adolf m-a luat la Liebestandarte. Sper ca Mara Ion nu e comunistu' ala care in aprilie '43 i-am dat un dos de automat peste nas . EEK..tu esti recuperabil dragule... De ce esti bre asa de rau cu omul...adica..nici chiar asa..imediat e pus la zid..eu macar am motive..dar tu? M-am prins care este spilul .V.oi aveti majoritatea mamaligi in geam si va este rusine sa recunoasteti.EEK si acum am semnul acelei lovituri naprasnice dar totusi mesajul tau mi-a placut cel mai mult.Stiti ce nu-mi place la voi Voi pe acest forum mai santeti cativa care scrieti mesaje si cum am aparut eu nou ati sarit an haita sa ma atacati. E corect CE DACA AM FOST MILITIAN Treceti si scrieti datele pe care le- am cerut la acest topic. Adevarat graiesc voua ca omul are scoala de gradati de la Baneasa! Si are si o logica demna de invidiat !
Citeste omul toate mesajele de raspuns si constata ca Comnean l-a dibuit din prima si-l lasa in pace considerandu-l un element dusmanos , siret si irecuperabil! Se va ocupa de el numai cand va ajunge la putere printr-un FSN (sincer nu cred pentru ca a mai fost si cinstit sireacul : volga - skoda si oltcit - asta a trait degeaba ca militist).
Dupa aia il izbeste mesajul motanului! La prima vedere e la fel de incisiv ca alu' comnean........dar daca dupa avatar este chiar Felix?
Nu strica sa si-l traga de partea lui!
Bai, nene Mara, eu de la 3 ani sofez fara carnet! Nu m-a prins nimeni pana acuma! Domnule Mara - pana acum m-am abtinut la vre-un comentariu la adresa dumneavoastra dar modul de a ne trata aici pe forum e absolut jenant. Nu suntem nici la politie, nici la securitate , nici macar in armata unde mai marii dau ordine iar restul le executa.
Treceti si scrieti datele pe care le- am cerut la acest topic.

Daca asta s-a vrut o gluma ... ori eu sunt atat de constipat incat nici macar la o asemea gluma (de calitate) nu reusesc nici macar sa zambesc ori dumneavoastra nu aveti nici cel mai mic simt al umorului.

Prezenta dumneavoastra a adus pe forum in cateva zile mai multe jigniri decat am reusit eu sa scriu in ultimii ani aici si garantat in urmatorii 10.

Fraze de genul:
MA TU DUPA EMBLEMA AIA PE CARE O AI SE VEDE CA ESTI DUS CU SORCOVA.Eu cind aveam oltcit tu nu erai nici macar proiectat.

tu n-ai ma bord la masina de ti-ai tras poza aia cu bord de tractor

nu cred ca au ce cauta aici....

Rugamintea mea este sa va revizuiti atitudinea fata de colegii .... si in plus de asta ..... mai coerent si mai mai la subiect - suntem totusi pe un forum cu tematica auto. Domnule Mara Ion, chiar daca in timpuri apuse, meseria dvs a fost de militian, sau oricare alta, asta nu va dreptul sa jigniti membrii acestui forum si nici sa lansati " mici interogatorii " aici. Daca sunteti pensionar va rog sa va revizuiti comportamentul si sa incercati o metoda de comunicare mai prietenoasa. Daca acest lucru este o problema, exista si carti care trateaza astfel de subiecte. Timp si bunavointa, asta e tot ce trebuie. cred ca realizati ca biografia lui domn' plutonier este o minciunica.
La un calcul simplu cascheta lui are cel putin 85 de ani. Daca la
varsta asta umbla pe forumuri si se exprima ca mai jos:
"M-am prins care este spilul .V.oi aveti majoritatea mamaligi in geam si va este rusine sa recunoasteti", are cel putin un transplant de creier la activ.
Ca sa nu mai vorbim ca o persoana la varsta asta nu mai e in stare sa
umble sa isi cumpere masina:"Iar acum de vreo 6 luni mi-am luat si eu oltcit". Exact ... la varsta aia ar trebui sa se intrebe .... nu sa umble telelica si sa faca valuri pe forum ... o fii vreo pasiune ascunsa a individului .... Eu sincer cred si sper ca iar si-a bagat motanul coada pe aici

Dar daca nu e cazul atunci...
Domnul pensionar, pe acest topic deja numar in jur de 15 pesoane care au discutat cu dumneavoastra si niciunul dintre ei nu mai are lamaie de ceva timp. Nu sunt doar "cativa" pe forumul asta care nu mai au loc de dumneavoastra sa discute, sunt foarte multi oameni pe forum si ati deranjat deja mare parte din ei. Asta chiar e o performanta cu doar 50 si ceva de mesaje.
Daca va afecteaza atat de mult varsta noastra sa stiti ca sunt multi forum-isti intre 20 si 30 de ani, dar la fel de multi intre 30-40 si 40-50 si chiar ati primit mesaje si de la oameni peste 50 de ani, care nu s-au batut niciodata cu pumnul in piept ca noi cei mai tineri nu eram proiectati cand ei aveau Oltcit. Motane,de ani de zile te caut ,omule,nu iti fa probleme,te caut pt un schimb de experienta.Eu am fost multa vreme soferul lui Stalin.Nici in ziua de azi un ma intreaba nimeni de permis.Numai cit le spun cine sunt si ce am fost.M-am lasat de asta dim motive de sanatate.
P.S. Ce e aia "mamaliga in geam"?
DanH a scris:
P.S. Ce e aia "mamaliga in geam"?

semnul de incepator in ale condusului Da?Eu credeam ca are doar asa un rol decorativ. Pai..acum daca tot se dau toate pe fata ...hai sa va arat si eu cateva chestii..care sincer mi s-au parut deplasate iar asta trebuia discutat in public larg.
Imi rezerv dreptul de a face public acest mesaj fara consultarea tertilor.

De la: Mara Ion
Către: LuckyMan
Trimis: 27 Feb 2007, 07:50
Subiect: INTRUNIREA NATIONALA Răspunde cu citarea mesajului
Mai LuckyMan vezi ma cu intrunirea aia poate reusesti sa-i mai apropii de noi ca au pus-o la granita cu rusii.HAI BAFTA

De la: LuckyMan
Către: Mara Ion
Trimis: 27 Feb 2007, 22:19
Subiect: Re: INTRUNIREA NATIONALA
Domnule Mara (sau care este numele adevarat) eu nu am absolut nicio problema privind intrunirea nationala in zona Moldova..singurul lucru care ma dezavantajeaza este mutarea locatiei de la zona Slanic la zona Vatra Dornei..eu deja mi-am expus punctul de vedere asupra acestui aspect, dar daca majoritatea va decide altceva am doua optiuni: ori fac un sacrificiu si conformez ori daca nu...exista si optiunea "Anul viitor". Nu pot trage o multime de oameni dupa mine doar prin prisma simplului fapt ca sunt eu in incapacitate financiara de a ajunge la locatia stabilita.
Cu respect ,
Dumitriu Alexandru

PS: Nu e la prima incercare de instigare la scandal...asta e al 2-lea mesaj... Dar nu putem face intalnirea la Timisoara? Sa stiti ca daca nu anul asta macar la anu', altfel ma supar si-mi iau jucariile si plec. Sper sa-mi urmeze examplul stiti voi cine.

(ce subtil am fost, nu? ) Bai fratilor voi santeti mai sensibili decat oltcitul la benzina proasta.CE dumnezeului va dati loviti de mine si jigniti in amorul propriu Cred ca santeti foarte violenti,mult mai violenti decat mine.Eu cel putin am o scuza ca eram MILITIAN ,dar voi M-ati ponegrit in toate felurile.AVETI NOROC CA AU APUS VREMURILE MELE Mi-a sarit mustarul...
Pe-aia o stii..."Auzi mosule...lasa vrajeala"
Cu militia si alte alea...uhmm..nu e un limbaj adecvat..si stiu..bunicul meu securist timp de 30 de ani ...asa ca...poate ai vreo 25-26 ..ai dat examen la academie..si ai picat..in rest...ori te dai pe brazda ori astalavista baby..ca tine mai avem unul care ne face zile fripte...deci ..your call nene...Cu toata stima..
Mara Ion a scris:AVETI NOROC CA AU APUS VREMURILE MELE
Hei, mai usor cu amenintarile

Daca mai erau inca vremurile NOASTRE, nu mai discutam acum pe internet.

P.S. Mai Ioane, de cind MILITIENII scriu cu "i" din "a"

P.P.S. Mai am 3 mesaje si fac 6000 Stimate domn Mara,acum citiva ani cind am descoperit acest forum si am citit despre intilnirile anuale m-am bucurat.Din pacate pina anul trecut nu am putut participa si eu.Anul tecut am participat.Nu m-am plins ca e departe de Iasi.Daca poti veni e bine,daca nu poti veni tot bine e.Tot anul trecut,se stia de mult de aceasta intinire.M-am asteptat ca acolo sa vina si cineva din Dolj.Oricum era mult mai aproape de Craiova decit de Iasi.Stii citi au venit?Nici unul.Acuma cind intilnirea e in Moldova unii se pling.La anul in cazul in care se va hotari sa fie in Dobrogea si eu voi fi sanatos si voi putea sa imi9 iau 10 zile de concediu in perioada respectiva tot voi veni.Deci nu are rost sa ne plingem.Nu am asa de multi bani ca nu imi pese de ei.Dar,anul trecut cind de abia m-am intors de la intilnire am inceput pregatirile pt aceasta.Nu sunt terminate.Tot timpul mai am cite ceva de facut.
Mara Ion a scris: Cred ca santeti foarte violenti,mult mai violenti decat mine.....AVETI NOROC CA AU APUS VREMURILE MELE

cine e mai violent ca cine?
Mara Ion a scris:M-ati ponegrit in toate felurile

ia spune tinere cum te-am ponegrit?cumva pentru ca nu ti-am raspuns la interogatoriu?
ca fost militian sunt curios de unde atata stiinta in a scrie...ca ultima oara cand am luat amenda am sta juma de ora pentru 3 randuri scrise...
cer adiminstatorului sa faca ceva(orice) in privinta domnului Mara Ion...nu vine nimeni sa faca pe sefu...odata ce ai intrat pe forumul acesta...ati lasat in spate slujba si orice altceva...suntem toti egali...sau cel putin asa se vrea Ba eu vreau sa fiu sef.Da unul mare de tot.Mai exact sef de......... la moara de vint.
Mara Ion a scris:Bai fratilor voi santeti mai sensibili decat oltcitul la benzina proasta.CE dumnezeului va dati loviti de mine si jigniti in amorul propriu Cred ca santeti foarte violenti,mult mai violenti decat mine.Eu cel putin am o scuza ca eram MILITIAN ,dar voi M-ati ponegrit in toate felurile.AVETI NOROC CA AU APUS VREMURILE MELE

noroc ca nu ne-ai vazut cind i-am batut pe motociclisti si pe tiriști!!!

cind ai luat Oltcit-ul,acu 6 luni,sper ca nu l-ai confundat cu un sicriu... si eu sper ar fi o reclama proasta masini
dupa ce ca o fac toti in enspe mii de feluri acu so faca si dric??? Macar aia nu iti reproseaza nimica. La cat de simpatic va sant eu voua ,cred ca daca as veni la Intrunirea Nationala m-ati LINSA de cel mai inalt copac.Poate la motanul a-s putea gasi putina clementa.Ori-cum dupa ce am citit mesajul ala tare de la el m-am amuzat amuzat enorm. Se vede ca are simtul umorului.In schimb voi ceilalti parca a-ti fi de la P.N.G. Domnule Mara..nu..intelegeti gresit..nu v-ar linsa nimeni..ati fi pur si simplu ignorat...si nu spanzuram pe nimeni..nu suntem salbatici, dar nu putem sa ramanem impasibili la prostul gust si afirmatiile deplasate..imi pare rau daca sunteti obisnuit ca dvs sa comandati si altii sa execute. Aici toata lumea e egala, indiferent ca eu am 21 de ani si altcineva 50..atata timp cat pastram limitele bunului simt si spiritul colegial nu se intampla nimic. Aici ne leaga pasiunea catre aceste masinute mai mult sau mai putin admirate de altii...iar multi dintre noi isi lasa frustrarile si necazurile in spatele monitorului. Daca nu sunteti capabil de o asemenea realizare cel mai bun lucru este sa taceti. Ca nota finala..cred ca majoritatea sunt apolitici..sau doar simpatizeaza unele partide...si va rog sa nu ne jigniti , consider ca avem cel putin 2 neuroni ca sa nu ne comparati cu gloata " Gigi Becali". Nu fi asa sigur - daca te dai pe brazda ...esti binevenit , nu-ti cerem mare lucru: doar sa respecti regulamentul, si sa ne respecti pe noi .... e simplu nu ? LuckyMan ai vorbit ca un popa catolic Nu vrei sa ma trimiti si la colt Taicule graiesti ca un invatator de scoala veche.Fi BAIAT de BAIAT ca ramai neansurat Dar de ce sa te linsam?Nu are rost.Si in plus mai avem si probleme cu legea.Rezolvarea e simpla.In cazul in care sute-ti fumator e mai simplu.V -a dam tigari pe care sigur le fumati si problema e rezolvata.Simplu nu?
P.S. La intilnire se cam uita de rivalitati.Dupa ce ajungi sa il cunosti pe cel care e in spatele unui nick, totul se schimba.Ca un exemplu:daca Kat si Geani se vor intilni nu vor iesi scintei.Dar pe aici pe rorum tot se vo contra unul pe altul.Si chiar o vor face cu si mao mult umor. eu nu stiu de ce continuati discutia cu Maruta ca e clar ca nu a scris biografia lui adevarata si nu e nici pensionar, nici tataie, nici militian (doar gramatica e de militian) si va raspunde doar la oha ca sa va provoace sa raspundeti. Tare m-ar mira sa aibe si oltcit. Ce-ar fi dacă s-ar închide topicul ăsta pentru că oricum este off de sus pînă jos și nici nu corespunde categoriei în care a fost pus. Poate la cafenea sau online era locul lui... sau deloc!

Și ce-ar fi dacă nu s-ar mai hrăni trolu?

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=67842 Se poate inchide acest topic ... si poate o mica atentie pentru domnul Mara ion, deja isi permite cam multe .... Bre, io nu inteleg de ce sariti in halul asta pe unul care in mod clar face bascalie de voi. Omul are dreptul sa faca misto de voi, voi aveti dreptul sa-i raspundeti la fel. Nu cred ca pana acum i-a pasat de ceva ce i-ati scris, doar ca s-a amuzat tare, iar cand discutia s-a mai oprit, hop a mai aruncat soparla! Dupa cum scrie pe forum, am impresia ca e de la statistica si face vreun recensamant cu teste de inteligenta pe diverse forumuri. Oare oltcit.ro cum o fi iesit la test? Bre motane nu cumva esti tu in spatele tejgelei, si faci misto de noi cu noi.In cazul in care nu esti tu inseamna ca e bine, stai bine cu frigideru, deci mai e loc de carne.
Inca o chestie daca e militian, sau se cred sa se duca-n ****** lui la militiienii lui din craiova. motan Nu sint io bre, stai linistit, de mult nu ma mai lasa Adminu sa fac poante din astea, si daca eram io faceam o clona gagica nu militian imbecil.

Bre, da la profil scrie Pitesti, nu Craiova, si are si numar de telefon, o fi din ala care primeste puncte .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum