Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Galati
Pagina 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Galati. Sunt Dragosh, Student in Buca,din GL,si m-am gandit sa fac un fanclub al "hummer"-istilor(scuze...din cauza consumului), cu sloganul...:"N-ai Hummer, nu-i nimic, ai Oltcit" .Spune-mi si mie ce sa fac sa ii atrag?
Shi cum sa imi fac publicitate...daca reusesc sa il fac? HUMMER-istilor din GL...cand punem de o intalnire???
Poate anul asta daca se poate!!! chiar te pot contrazice referitor cu consumul la oltcit.inseamna ca nu stii cum se regleaza un carburator.Masina mea consuna 6,5% dar iti spun merge foarte bina.si inca ceva oltcitul nu poate sa consume 15-20% deoarece nu are capacitate de ardere.Surplusul de benzina il elimina pe toba de esapament daca nu este carburatorul bine reglat.sper ca m-am facut inteles cit de cit?
romy a scris:chiar te pot contrazice referitor cu consumul la oltcit.inseamna ca nu stii cum se regleaza un carburator.Masina mea consuna 6,5% dar iti spun merge foarte bina.si inca ceva oltcitul nu poate sa consume 15-20% deoarece nu are capacitate de ardere.Surplusul de benzina il elimina pe toba de esapament daca nu este carburatorul bine reglat.sper ca m-am facut inteles cit de cit?

Stie oriceine ca o masina cu carburator nu are cum sa cosume mai putin ca o masina pe injectie...Vectra meu care e de 1,8i consuma mai mult decat spui tu(7,2-7,4 in orash...poate cand mai fac si liniutze...ajunge si la 8.5&)...deci sa fim seriosi...
Si eu am oltict si tin la el mai mult cala nu stiu cate lucruri...dar totusi....
Eu am TRS si am consumat(a...consum mediu-adica media afara+oras 540km) 6,5%.
Deci nu imi poti spune...si imi pun capul la ghilotine...ca un oltict consuma 6.5% in orash...deci sa fim seriosi si realisti...
A...si eu stiu un mecanic...o persoana adevarata care stie sa mearga cu oltcitul...si are un club...sau avea...si era tot mai sus de consumul pe care il spui tu...deci fara uparare...
Dc este consumul de afara...la drum intins...da...sunt de acord...
Apropo...am facut carburatotul cala carte si imi consuma 7,6% in orash...deci pe departe de cifre astronomice de 6,X%...
Bine...sper ca m-ai inteles si tu...ala a fost la mine un consum...deci stiu ce vb...
Si am sa iti spun si cat am pus...24 de benzina...recunosc...proasta...si am facut in orash vara si la o padure+pescuit...117km...deci...imi pare sorry...
In fine...nu are sens sa ne certam ca nu castigam nimic!

Numai Bine!!! Vad ca acest topic e parasit rau de tot. Oare nu este nimeni din Galati pe forum?
Totusi mi-e greu sa cred. Sunt un ex-posesor de Oltcit, si sper ca in curand sa achizitionez altul. Pe cel vechi ( ) l-am vandut acum ~4 ani, un Club 11R - motor + cutie franta -. L-am dat cu inima zdrobita, dar era o solutie inevitabila. Acum strang pentru un 1300cc(TRS) deci in viitor ma voi putea denumi membru deplin al oltcit.ro.
Salutari si numai bine la toata lumea... si astept 'fete' noi sal... eu sunt din galati si sunt fericitul posesor al unui 11RM complet reconditionat si imbunatatit si cred ca ar fi cazul sa facem si noi intalniri ca cei din bucuresti si alte orase, ca avem si noi destule oltcituri. numai bine si sa ne gasim cat mai curnd alooooooooo!chiar nu e nimeni prin galatiul asta pe aici!ciudat ca am vazut o gramada de oltcituri pe strada!eu sunt din tulcea dar sunt student pe aici!!!!scrieti shi voi poate ne vedem vreodata! Salutare... Daca vrei sa ne gasim la o poveste despre oltcit, oricand... Nr meu de la masina este GL 04 JNC asa ca daca ma vezi pe strada, da-mi un claxon ceva si vorbim...
Numai bine... Asa cum am spus in titlu vand un oltcit club 11rm din 89'...pretul e de 12,5 milioane(ROL) negociabil!!!!Pentru cei interesati:
0236/446246
0721636683 Salutari, si eu sunt din Galati, dar sunt student in Buc.
Si de Pretenu care doreste 1300cc...am eu unu...vreau sa il refac comlpet sa arate ca unu nou si pe urma vb...
Va salut pe toti OLTCIT-istii din GL!!!

Numai Bine!!! Este cumva un carburotest in galati? Salut Octav1511, sunt Bogdan. (Galati ), am un Club11RL din 94, aproape , referitor la intalniri si adunari ca si cei de la cluburi, cred ca n-ar fi o idee rea, vad ca pe zi ce trece apar tot mai multe oltence pe strazile noastre, mai vorbim

am uitat, tre sa plec in olanda vreo 2 luni , dar vb dupa, cred, cu toate ca e posibil sa mai intru si de acolo, bafta. Un prieten coforumist se află în Galați (până joi) și are nevoie de ajutor. Adică, are nevoie să știe unde găsește un magazin cu piese de oltcit. Vă rog să postați cu adresa exactă. Mulțumesc.
geani29 a scris:Un prieten coforumist se află în Galați (până joi) și are nevoie de ajutor. Adică, are nevoie să știe unde găsește un magazin cu piese de oltcit. Vă rog să postați cu adresa exactă. Mulțumesc.

Nu sunt din Galati insa stiu ca este un magazin langa piata rusilor ( sau fosta piata a rusilor). Daca nu ma inseala memoria firma se numeste SC ROXICOM SRL si se afla la parterul unui bloc cu vreo 6 etaje. In Galati cam putini cei ce se vor a desfasura cu masinutele lor Oltaice . Apropo si chiar unde e un service adevaraciune pe la Galati ? Mi-l repar singur pe al meu dar sa am si eu cine dezvolta o idee 2 idei si ingurgita o cafea si-o vodka lol . Palinca o dau eu totdeauna Da..putini intradevar...cu toate ca pe multi ii vad pe strada cu Olteni. Poa ne mai gasim si noi la o bere ceva .. mda... parca incep sa apara din ce in ce mai multe oltcituri, da chiar si asha, daca nu ia nimeni o initiativa nu ajungem nicaieri, poate ar merge si de un club in galati, dar cine stie, am sa ma mai documentez in domeniul asta, sa vaz ce se poate face . de service beton pt oltcit chiar nu stiu, si eu il repar singur, in general salut ! si eu is Tecucean:) dar imi fac veacul prin GL, asa ca m-as baga si eu intr-un club oltcit daca se aude ceva de intruniri in GL voi fi prezent nr meu de la masina e GL-01-MBG, si e personalizata am un tatuaj mare "SYMPLU" pe masina !! pai bine mai baieti, se face. da oricum, trec pe strada si vad in oltcituri numa batrani de unde atata club, cu oameni senili??
Da creca macar vreo 10 insi acolo nu ar strica

Nr meu e GL-94-FAN Chiar nu e nimeni care vrea club la noi in orasel ? Salut, tot din Galati si eu, hai sa punem de un meeting, eu am un oltcit club mai mult nu stiu ca nu scrie nicaieri, e in stadiu de modernizare, adica reparitii incetul cu incetul. Daca mai aveti ceva idei de o intalnire, faceti un post.

V-am pupat.

P.S. Mai multe capate gandesc mai bine ca unu singur, deci sa ne intalnim. Deocamdata suntem doi....si daca mai vine si symplu 3.. Multi tare, da e un inceput. daca vreti face un meeting, sa ma laud cu Bestia, dupa ca am reglat-o. Mai schimbam o idee bem un suc ceva. Symplule ti-am vazut masina la miorita, daca tot esti prin Galati, da un semn de viata pe forum, poate ne intalnim si noi.. hai ca ma alatur si eu voua! sa stiti ca avem si noi in galati service specializat pentru oltcit!! va salut! lasa serviceul. Am eu un prieten bun, care lucreaza cu Oltcit de 20 de ani, a avut foarte multe oltcituri tipul, acum detine doar unu. E super de gasca, super profesionist, si nici nu-ti ia pielea de pe tine.
Eu la el mi-am modificat masina.

Si ma bucur ca numarul nostru e in crestere, sper in curand sa ne putem intalni.

Bine ai venit printre noi, clasic ms,si poate ne intalnim ... Dragi tovarasi, posesori de oltcit din galati. Propun sa alegem un posibil loc de intalnire.

Asa ca ziceti si voi, unde v-ar place sa ne intalnim in galatiu asta? sant pentru dar dupa marti incolo.o sa fiu plecat de azi pana martea,miercurea viitoare.sa nu cumva sa faceti intalnire fara mine ca ma supar!!va salut! ok! perfect. pana atunci, ne hotaram care e cel mai bun loc. Stimabili posesori de oltcit din Galati si tovarasii mei de companie. Tin sa va informez ca maine incepe iar facultatea (astia care sunteti la fac) restu, la munca

Sa ne auzim cu bine. Salut, vad ca nu mai zice nimeni nimic de o intalnire. Eu ma gandeam ca un posibil loc ar fi la statuie, langa gradina publica. E destul loc daca tinem cont ca nu sunt decat o mana de oameni. Daca aveti alte propuneri sunt binevenite. Poate reusim sa ne vedem si noi astia din Galati care avem oltcituri.
Bye. Cred ca In locul de la Gradina publica, colo la statuie e super tare.
Umplem parcarea de oltcituri
Eu sunt PRO inca un PRO! Bine.. dar deocamdata nu am masina... Stimati tovarasi. Ce ziceti de weekendul asta care vine o intalnire.
Ramane acolo la statuie, eu cred ca e cel mai bun loc, plus ca avem ParkSideu' aproape sa bem un suc ceva Salut,sunt de acord. Sambata e bine? Ramane intalnirea pentru sambata 20.10.2007. Astept propuneri si pentru intervalul orar cel mai convenabil. Cei interesati sunt asteptati, sa ne cunoastem si noi astia din Galati. Deci Sambata mai spre seara asa. Cam pe la ce ora? din prea pacate nu pot veni lasa...vii data viitoare...
Ramane la ora 21.00 in parcarea de la statuie.
Va salut o intalnire ceva?? Deocamdata e moarta bateria.
Dar sper sa o resuscitez maine, vreti sa ne vedem duminica? ptr. mine e bine duminica. salutare ...sunt din braila dar din cauza ca invat in gl sunt mai mereu prin zona...vad ca in topicul ptr clubul braila e pustiu.....poate aici o sa gasesc mai multa lume....

sunt si eu posesor de oltcit...de 3 ani...am un club 11RM motor citroen 1300 cmc si cutie 5 trepte...cine vrea sa vada cateva poze...sunt pe topicul clubului din braila... BR-02-BDM Bine ai venit.
Sa stii ca nu e chiar asa pustiu pe aici. Ne vom intalni odata cu totii sa facem cunostinta calumea.
Salut

P.S : Unde inveti? la universitatea dunarea de jos- facultatea de automatica Si eu tot la dunarea de jos, dar la litere
Ne mai auzim!
Salut nu prea vad poze cu oltcituri pe aici ... postati si voi mai multe poze...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Următoare
Pagina 1 din 31
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum