Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Galati
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 29, 30, 31

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Dar poate nu era masina mea lol . Proiectoarele nu le-am dat inca jos , alea de sus . Azi va face iar drum zgomotos pe Cosbuc si chiar ma dau strecurat la semafoarele care s-au inmultit pe bulevard . Voi merge mai rar sau deloc caci echivalentul de lovele pe benzina se va duce pe '' spritz '' . De la bere in sus , evit vinul alb , rachiu numai de la om din batatura sa se potriveasca cu denumirea Bio exclus..sigur era Honu'..probabil singurul Oltcit care mai circula prin orasul asta mizerabil. Mai este un Special alb si un Oltcit galben..in rest...trase pe "dreapta". Probabil anotimpul e de vina..acum se ia "la bord" ceva mai mult sau ceva.. Specialul alb nu l-am vazut in trafic . unul alb dar Rm vad parcat in m19 la L-uri ce arata bine . Vreau sa dau de mosul cu Oltena ce-o tine in garaj de 16 ani de culoare aurie . Doar odata l-am vazut in Piata Centrala incercand sa parcheze lateral timp de juma de ora lol . eu mai stiu un Rm'u tinut in garaj care arata super...poate data viitoare vorbesc si cu omul ca nu are mai mult de 20 de ani. Si cand da soarele poate punem de o intalnire.
Razvan, ai rezolvat cu mecanicul? da Andrei ,am rezolvat, cand facem o intalnire? @Razvan Daca mai sunt si restul masinilor din club functionale, oricand. Sa-mi schimb ambriajul caci se consuma gazul de pomana la mine apoi voi mai plimba volanul lol . Doar alcoolica antigripal pana atunci ) te asteptam cristi...
Cristip1970 a scris:Sa-mi schimb ambriajul caci se consuma gazul de pomana la mine apoi voi mai plimba volanul lol . Doar alcoolica antigripal pana atunci )

Ce ambreiaj ii pui? SH sau nou? Si eu ar trebui sa mesteresc pe la ambreiaj,in special la rulment si un pic pe la frine ca s-au blocat aerisitoarele (deh n-am mai umblat la frine de 4 ani)
Intrebare: se mai gaseste ambreiaj si aerisitoare noi? Stiu ca in Galati e aiurea rau cu piesele. Poate prin Braila? mai sunt cateva piese de oltcit in Braila,vino intr o zii si mergem sa vedem ce gasim. Pentru moment o sa merg asa cu masina.Cand or fi ceva mai multi banuti ma apuc de ea. Nu mai gasesti aerisitoare noi . Dar se pot face la un strungar . Am kit de ambriaj folosit de la Florin maniac si am vorbit cu el la telefon sa merg la el la garaj sa-l mesterim cand e cald dar luna asta el lucreaza contra timpului meu liber lol . Intr-o buna zi ... Daca este careva interesat din Galati, astept mp.

Se vinde Oltcit Club alb (motor 1.3 TRS, Cutie 5 trepte Visa)
Motorul necesita segmentare.
Cutia 5 Trepte de Visa e impecabila. La fel si Planetarele.
Bucsaraie facuta anu trecut, nu s-a mers intens cu masina.
Aprindere electronica
Baterie noua.
Elementele de caroserie sunt cele de pe TRS'ul dezmembrat de mine si vopsite anul trecut.
ITP expirat
Asigurare expirata.
Jantele & Muzica nu mai sunt disponibile.
Masina este a unui Mecanic Auto si se da intreaga cu acte ok. Nu se dezmembreaza.

Pret : 800 lei (numai CV face 250 lei)

Poze :
http://img512.imageshack.us/i/dsc00061vr4.jpg/
http://img153.imageshack.us/i/dsc00062yi6.jpg/
http://img296.imageshack.us/i/dsc00057gi1.jpg/
http://img502.imageshack.us/i/dsc00060dm8.jpg/ up cu masinutza pana miercuri. Daca puneti bani si o luati pt piese... O bere dupa bere sa fie placere
Sloganul asta a fost finalul dupa ce m-a ajutat Florin maniacu' sa schimb placa de presiune la motor .
Meserie si gargara ) la garajul lui .
Asa se deruleaza activitatile celor care bijuteresc oltence pff..de cand n-am mai intrat pe forum
chiar duc lipsa "clubuletului" nostru si nu in ultimul rand de o tura cu olticania
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 29, 30, 31
Pagina 31 din 31
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum