Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ce jocuri ati mai jucat?
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
io la work ma delectez cu Pinball Daca nu aveti un calc pe care sa mearga Crysis sau Assassins Creed, puteti incerca Devil May Cry 4.
http://www.youtube.com/watch?v=RNDsiu28hS8&feature=related www.ikariam.org
Strategie, tactica, administrare, etc.
Daca jucati poate intrati in lumea Kappa sa intram oltcitistii intr-o alianta. Joaca cineva OGAME Strip Poker, Strip BlackJack, Strip Pilsner.. strip all
nebunaticule Am redescoperit "Neighbours from hell" 1 si 2. Am inteles ca a aparut si 3. Stie cineva vreo sursa? Pentru cei care își amintesc vremurile în care petreceam nopți întregi în internet-cafe-uri jucând StarCraft ca nebunii.
Pentru cei care jucau Red Alert 2 în disperare
Pentru cei care au gustat "Emperor Battle for Dune"
Pentru toți fanii Command and Conquer
Pentru toți iubitorii de jocuri de strategie
și most specialy, pentru cei care își aduc aminte de C&C Tiberium SUN

Recomand cu toată căldura : Command and Conquer Tiberium Wars.
StoryLine - 10
Grafică - 10
Sunet - 10
Gameplay - 10
Feeling - above 10 !!!
Este continuarea după Tiberium Sun, și este genial !
Iulius_je a scris:
Recomand cu toată căldura : Command and Conquer Tiberium Wars.
StoryLine - 10
Grafică - 10
Sunet - 10
Gameplay - 10
Feeling - above 10 !!!
Este continuarea după Tiberium Sun, și este genial !

Se vede "Trimis: 09 Aug 2008, 00:50 "
Broken Sword: The Sleeping Dragon, un fel de Indiana Jones mai simplut, dar mai fain prin prisma personajului feminin prezent de-a lungul jocului. Parcă seria "Broken Sword" era jucată prin prisma unui individ, care o făcea pe Sherlock Holems
Acum au băgat o gagică? Am scris de n ori acelasi lucru si nu am reusit sa postez din cauza problemelor de forum (deja m-am cam saturat, nu se mai poate utiliza coerent aproape deloc forumul asta ). In mare, era vorba de faptul ca gagica e de la primul joc, dar de abia de la al doilea e personaj "jucabil". Ai probleme cu sefu'? Uite cateva metode sa scapi:
http://www.a123.com/games/2600/Whack-Your-Boss-17-Ways-NEW Știe cineva un simulator BUN de elicoptere / avioane
SĂ nu solicite prea multe resurse însă. comanche Comanche 3, da era simulator bun. Comanche 4 este arcade, la fel ca toate celelalte comanche in afara de 3, deci caca.

simulator bun de elicoptere si avioane este microsoft flight simulator, si poti gasi o versiune mai veche, gen 2004 sau chiar 2002 care sa nu necesite resurse. la msfs ai si convorbiri radio, si proceduri si tot ce vrei tu, si gasesti pe net de descarcat cam orice tip de avion sau elicopter. Pe MFS 2004 îl am, mai era F17-Lightning, pe ăla nu l-am găsit.

Mă joc cu alea clasice cu 2 motoare acum
Zephirus a scris:Pe MFS 2004 îl am, mai era F17-Lightning, pe ăla nu l-am găsit.

Mă joc cu alea clasice cu 2 motoare acum
Cred ca vrei sa zici F-22. F-17 a fost de fapt YF-17, prototipul dupa care s-a construit F-18.

Cauta Fighter Ace 3, bun ca simulator de WW2 si, bineinteles IL-2 Sturmovik. Seteaza-le pe realistic si o sa ai parte de simulare ca la carte. URAAA !!!
Mi-a reușit aterizarea!
Tura asta am zburat cu un Mooney Bravo, destul de ascultător. Trebe duar luat mai ușurel așa...

Elicopterele însă, n-am reușit de nici o culoare să le stăpânesc. IL2-Sturmovik DA! Ăla și MIG29, singurele simulatoare care îmi plac.
Zephirus a scris:Elicopterele însă, n-am reușit de nici o culoare să le stăpânesc.
Iti trebuie un joystick calumea. Elicopteru are alte comenzi decit avionu si lucreaza cu toate odata. Daca avionu zboara singur (si noi il facem sa zboare prost, cum spunea instructoru meu), cu cioclopteru e mai greu. Daca dai drumu la comenzi esti mincat! Lock-On cel mai realist simulator de avioane de vanatoare! dar iti trebuie joystick! "Euro truck simulator" Practic pare a fi "Haulin" optimizat pe ici/colo si adaptat pe europa. Imbunatatirile se simt atat la handling cat si la grafica. Totusi, mi se pare ca acele optimizari sunt prea putine pentru un joc care are pretentia de a fi "nou". Multe chestii enervante au ramas, iar harta cica europeana, e defapt o retea de sosele tipic americana, cu orase europene. Sunt doar autostrazi de alea ditamai, de bagi cruise controlu' si dormi pana la destinatie(NASOL). Are aceleasi posibilitati de modding ca seria 18Wheels si cele asemanatoare, ceea ce e foarte bine. Fiind un joc nou, inca e sarac in "mod"-uri dar sper ca in timp va face vre-un gamer inrait o harta europeana calumea.

Daca tragem linie, jocul poate fi satisfacator, dar multumita mod-urilor. RollerCoaster Tycoon 3 cu toate adonurile
și
Colin Mcrae Rally 2004 Buei Hofy, la Convoy cum naiba upgradezi magaoaia? Adica pus GPS, radio, turbo & shit, ca la 18 wheels of steel si alea mai vechi? Ca nu am gasit pe nicaieri sa pot cumpara, desi la sfarsitul curselor imi tot deblocheaza diverse optionale si diverse camioane (pe care le pot cumpara, dar nu le pot upgrada).
Pana una alta, joc in draci Colin McRae rally 04, cu volan, de data asta (yes, I suck, tre sa ma obisnuiesc, sunt in jur de 40 de secunde in plus la timp fata de recordurile din taste). E un volan de imprumut (merci freeman), dar care m-a bagat in boala, are schimbator de viteze si frana de mana exact ca o masina adevarata. aha! te-am prins! Deci și tu joci Colin Mooney Bravo... îl iubesc ...da' tre' să-mi iau naibii "gioistic"
cristi_s a scris:Buei Hofy, la Convoy cum naiba upgradezi magaoaia?

Nu mai tin minte ca l-am jucat foarte putin. Doar cat l-am incercat si nu m-a "prins" in comparatie cu restul din familia 18W sau Hard Truck2. Baga si tu ceva mai nou thief 3 deadly shadows
Iulius_je a scris:aha! te-am prins! Deci și tu joci Colin

Pai am zis de nspe mii de ori pana acum Colin McRae Rally 02 si 04 (cu masini updatate la grafica ) si din cand Richard Burns Rally, dar ala e greu ca naiba (tre sa mai iau ceva lectii de la talash, ca el e expert in asta). Totul e sa nu joci inainte sa pleci cu amsina pe undeva, ca e de belea.
Hofy a scris:Nu mai tin minte ca l-am jucat foarte putin.
Mercic. D: Nici eu nu joc decat foarte rar, ca nu mi se pare cine stie ce. Tot ala primul are cea mai bun simulare a comportamentului de camion.

Adica: WTCC; Colin Mcrae 2005; GTR2; Richard Burns; Toca3

Concluzie: parca tot alea ciordite "ie" mai dulci ÎÎÎÎÎÎÎÎÎÎn SFÂÂÂÂÂÂÂȘȘȘȘȘȘȘȘȘȘSIIIIIIIIIIIIIT
Tomb Raider UNDERWORLD
deja am terminat primul capitol și-s pe la jumatea celui de-al doilea. BESTIAL JOCUL mă rog..pentru fani

În altă ordine de idei, am tot așteptat și Red Alert 3, dar din câte am înțeles de la tovarăși e o pierdere totală de timp (am fost mare fan RA2, o să-l încerc totuși și pe ăsta)
Mi-am luat și CRYSIS, super jocul din ce am jucat până acum........dar cere de sparge Optimum details îmi detectează totul pe "medium" ... am încercat high și se înțeapă.... very high nici măcar nu mă lasă să aleg..... și n-am orice jaf de sistem....
AMD Turion 64x2 2ghz
GeForce 8600 GTS 512ddr2
2GB DDR2
very high se poate selecta doar pe vista, pe directx 10
se pot face niste jmecherii sa il poti selecta si in xp, dar nu are rost

acum ma joc call of duty 5, am instalat si need for speed carbon asta seara dezamagit profund de undercover Ai jucat undercover? Daca da , da-mi si mie te rog link-ul pentru download. SUDOKU pe telefon! zalex l-am luat de pe un tracker local, nu pot sa iti dau linkul Addy05, l-am gasit si eu. Multumesc pentru informatie. Eu credeam ca o sa apara mai tarziu. Sunt foarte curios sa vad cum e. Mario, Mortal Kombat 4, Bomberman, Counter-Strike si Nfs Underground 1 si 2. Asta am jucat in ultimul timp. Un joc foarte bun e The chronicles of Riddick. E si destul de greu (asta e ultimul pe care l-am trecut). Am jucat și eu Riddick, e interesant.... și Bioshock este la fel de interesat, dar nu se compară cu Crysis, votat cel mai tare shooter all time

Mi-am instalat ieri volan și pedale, mă chinui să joc Colin4
Iulius_je a scris:Mi-am instalat ieri volan și pedale, mă chinui să joc Colin4

Multa bafta. Incearca si Richard Burns rally cu volan si pedale. Eu am renuntat la volan ca nu am reusit sa il setez ca lumea si pierdeam cam 20 km pe proba. undercover e frumusel....mai ales grafica...

povestea e parca dintr-un film ..

l-am jucat ieri..
pot sa spun ca merita jucat ... mai ales de catre pasionatii NFS si nu numai...

Eu astept GTA4 Cand apare pe pc, ca am uitat? decembrie..la inceputul lunii parca Nu găsesc IAR 330 Ghimbav ... de fapt nici un "ochi de ș(l)oim"...

În rest... îmi place cum rade MiG-ul de la armata chineză mai tare decât Saab Griven, cel mai tare (cică) havaion european Railroad Tycoon 3. Versiunea demo. Mi-a placut dintotdeauna seria, in mod surprinzatorTransport Tycoon ramane jocul meu preferat. Va recomand Navy Field (www.navyfield.com)
cristi_s a scris: Eu am renuntat la volan ca nu am reusit sa il setez ca lumea si pierdeam cam 20 km pe proba.

păi mi se pare imposibil să scoți timpi mai buni decât pe tastatură... eu unul nu reușesc.
Iulius_je a scris:
cristi_s a scris: Eu am renuntat la volan ca nu am reusit sa il setez ca lumea si pierdeam cam 20 km pe proba.

păi mi se pare imposibil să scoți timpi mai buni decât pe tastatură... eu unul nu reușesc.

Inseamna ca nu l-ai vazut pe talash in actiune jucand Richard Burns.
P.S: vroiam sa zic 20 de secunde pe proba. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
Am încercat să-l joc, însă nu mi-a plăcut deloc. Nici ideea nu am înțeles-o prea bine.. Eu am jucat Shadow of Cernobyl mult tare. Insa am schimbat windowsul si am pierdut salvarile.
Povestea e destul de misto. Te gasesc aia singurul supravetuitor din camionul care transporta cadavre si toata poveste jocului arata cum tu incerci sa afli cine esti si ce trebuie sa faci tu defapt. Incepi incetul cu incetul sa descoperi cine ti-au fost prieteni, cine dusmani, etc... si de ce te afli tu acolo.
Iulius, ca sa intelegi povestea trebuie sa joci destul de mult. Multe faze sunt cu totul desprinse de realitate (asta mai departe) lucru care imi place mult. Am parte de destula realitate in viata de zi cu zi si fantezia din jocul sta ma binedispunea. Incearca sa treci de partea plictisitoare a inceputului. Daca ai suportat Bioshock sigur o sa-ti placa si Shadow of Cernobyl.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 5 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum