Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ce jocuri ati mai jucat?
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Iulius_je a scris:
cristi_s a scris: Eu am renuntat la volan ca nu am reusit sa il setez ca lumea si pierdeam cam 20 km pe proba.

păi mi se pare imposibil să scoți timpi mai buni decât pe tastatură... eu unul nu reușesc.

Inseamna ca nu l-ai vazut pe talash in actiune jucand Richard Burns.
P.S: vroiam sa zic 20 de secunde pe proba.

Ca veni vorba. Fara sa citesc ce scrie pe aici am mai dat in seara astao tura cu fratimiu la Richard Burns Rally. Am luat o bataie mare, mare de la el, dar tot cel mai misto joc cu masini ramane. Cea mai buna simulare intalnita de mine. nu inteleg cum il puteti juca din taste , mi se pare imposibil !
Iulius_je, daca vrei sa joci RBR, arunca tastatura, fa rost de un volan cu FF, inarmeaza-te cu rabdare multa, fa rallyschoolul de acolo si dai bice. Mie mi-a luat vreo 3 luni de jucat intens sa tin masina pe drum, si cam un an sa merg cat de cat bine. Si iau bataie in draci de la fratimiu ! Talash, ca să arunc tastarua, trebuie să arunc tot laptopul
Volan cu Force Feedback am, deci am să încerc să joc RBR! (încă nu l-am jucat până acum)

Momentan, sunt montat pe Assassin's Creed Red Alert 2 Eagle Red. Tare rau Am o mare rugaminte la voi; Hai sa ne reglam conturile aici: http://ghekos.labrute.fr/ . Trebuie sa va scrietzi numele si apoi sa batetzi tot ce putetzi.

Multumesc anticipat,
Gheko. Need For Speed Undercover : mhm.... așa și așa..... SF...clar...
Assassin's Creed : Raid On !!!
Crysis Warhead : not finished yet.. Si inca ce SF Iulius! Intri in curbe la 300 pe ora cu frana pe mana de n-ai treaba. La inceput e misto, dar mai incolo plictisitor tare. Mie cel putin asa mi se pare. Exact la asta mă refeream și eu. Intru în curbă cu un Lotus Elise la peste 200km/h, no sweat practic nu ai nevoie de butonul de frână

Storyline-ul e cam praf.... ești agent secret, profesionist când vine vorba de mașini de stradă și tuning, please...
La capitolul sound, .... muzica e atât de marfă încât eu am închis-o (nici nu se compară cu soundtrackul din Underground1)
Grafică...aici să spunem că are ceva, dar nu mă impresionează decât faptul că au reușit să realizeze sentimentul de viteză.
Gameplay, după cum am zis mai sus, e pentru copii de clasa a 2-a
Iar Feeling.. cred că e singurul care mă face să continui să joc. Asta până când probabil o să-mi cumpăr toți Porșalăii din joc, o să dau o tură și o să mă plictisesc...dacă nu se termină jocul până atunci Am ajuns la tier3, am luat un Audi si cand am vazut ca la feeling nu e absolut nici o diferenta, m-am lasat.
Fratemiu e mai cu vointa si a ajuns la tier1, si-a cumparat o Pagani Zonda si mi-a dat-o si mie sa o conduc. Din nou, nici o diferenta nu am simtit fata de lotusul meu (in loc de lotus am tastat prima oara oltcit ). Singura diferenta a fost cand m-am uitat pe vitezometru si am vazut 380 km/h. Baieti , incercati Live for Speed , pe volan !
Intre masini sunt diferente reala de comportament si daca esti NFS-ist atunci seamana cu un dus rece trezirea la legile fizicii , adio curbe cu 150km/h ...
Daca esti maniac si incerci jocul pe un volan Logitech G25 , pai iti faci km de iarna intr-un mod foarte placut si ecologic Singurul joc care pe mine chiar m-a atras la capitolul "simulator auto" a fost Grand Turismo 4 pe PlayStation 2 Un joc mai distractiv
http://www.ungurubulan.ro/joc/ Misto tare Razvane jocul. Cel mai mult imi place de Gigi Pentru cei interesați... a apărut GTA 4 pe torrente.. O sa radeti nitel acum. Am instalat si eu aseara GTA San Andreas, ca tot am auzit de el in stanga si in dreapta. Sincer, nu mi se pare cine stie ce. Desi nfs undercover a parut misto la inceput...pe parcurs ce avansezi nu face decat sa te enerveze. Nu gasesc logica in a face un joc fara a avea macar o cunostinta despre sub si supravirare, de comportamentul acelor masini, si de o gramada de chestii.

Dau exemple concrete:

Imi iau si io ca omu labourghini, mergea demential curbe acceleratie tot.
Strang bani si il tunez cu pachetul PRO. Am zis ca am stricat masina, curbe in zid, acceleratie praf, viteza maxima cu 20 km in plus fata de standard. Si stau si ma gandesc la ce sa mai dau 100 mii $ pe tuning inutil.

Ce nu inteleg eu e cum au putut sa strice lotus elise si mitsubishi evo in halu ala. Ei au luat masinile alea si l-eu tratat dupa motor...uuu au motor de 2 litri inseamna ca sunt praf....cum sunt praf maaaa?!!?!?!?

Asta inseamna sa pui niste tocilari sa faca treaba. Dar eu nu stiu de ce ma mai crizez pentru ca jocu a devenit arcade ci nu simulator.

Grand Turismo e singurul joc care se apropie de realitate, facut cu cap...pacat ca e doar pe ps2. Jucati Richard Burns Rally si o sa va iasa pe nas realitatea. Pe bune. Incredibila senzatia. Mai jos nitel e seria Colin McRae Rally.
NFS mi se pare o superporcarie, nu am reusit sa joc mai nimic, nu are de a face cu realitatea, parerea mea e ca e pentru americanii stupizi, retardati care nu vor sa aiba legatura cu realitatea. Singurul intr-adevar reusit e NFS Porsche Unleashed. Restul sunt porcarii.
cristi_s a scris:Am instalat si eu aseara GTA San Andreas

Ai bre, ala e joc de jucat la servici se comporta bine la ALT+TAB, cu volan sau tastatura esti tot acolo... e inlocuitor pentru solitaire.

Richard Burns Rally? realitate? "dificil de jucat" nu inseamna intodeauna "realist" Sunetul lasa de dorit... chiar fatza de panaramele NFS ceea ce mi se pare trist pentru un joc cu pretentii. Handlingul e iar binisor discutabil Cu oltcitu am invatat sa derapez controlat intr-o noapte si nici nu l-am trosnit. Jocu asta il frec de o luna si termin 10% din curse... in rest masina praf. Imi aduce aminte de jocurile "Arcade" doar ca se face masina muci.

Hai ca per total nu e chiar dezastru... dar are totusi o concurenta si un nume ce inspira "pretentii"

Tragand linie, RBR m-a dezamagit si nu ma prinde. Buei, cine crezi ca are timp de jucat la serviciu? (asta ca sa ma scot, ca nu pot instala nici o aplicatie pe calculator, si pentru un upgrade la internet explorer tre'sa ma milogesc de IT isti si inca Portable GTA nu cred sa existe ).
Buei, strict referitor la "handling" ,daca vrei, si senzatia de masina de raliu, RBR se apropie de realitate. De realitatea raliurilor, bre, nu de realitatea ta. Aia a WRC urilor de uzina, masini de 1 milion de euro si a pilotilor de genul Richard Burns, Colin McRae sau MArcus Grönholm (nu zic nimic de Loeb, ca dupa aia zice lumea ca il idolatrizez prea mult), care fac niste chestii aparent imposibile pentru 99% din populatia "sofereasca" a planetei (de exemplu asta contra asta). Ti-am pus chiar si aceeasi masina in comparatie. Colin 4 - Dirt e cel mai tare :d, daca asculti ce zice copilotu nu ai cum sa te busesti. Prima data cand l-am jucat am injurat de nu am mai putut, dupa ce mi-am dat seama de ce spune ala de langa mine am inceput sa bajbai putin. E genial jocu si foarte realist.
cristi_s a scris:De realitatea raliurilor, bre, nu de realitatea ta.

Esti rau bre! Huoooo! Luand in vedere ca sigur stii mai bine decat mine ce vorbim acilea, o sa mai incerc. Ca nu l-am dezinstalat.

Dupa o mica analiza mie mi se pare ca nenea chilot din filmuletzul de mai sus, are sensibiliatea volanului mult mai mica decat la mine Nu pot redresa masina atat de FERM si precis... si crede-ma ca am incercat/exersat mult. Adica volanul are precizie buna/foarte buna dar la sensibilitatea aia nu am eu nici macar dupa 2beri Sa stii ca la jocurile astea calibrarea volanului e comparabila cu setarea directiei la o masina de raliu. Uite inca o asemanare. Eu unul am renuntat la volan ca nu am avut rabdarea sa fac setarile cum as fi dorit. Si nu am nimerit comportamentul pe care il doream nici cum.
Colin 4 Dirt nu am jucat, doar Colin McRae 2, 4 si 5. Si cand zic jucat, zic jucat toate modurile posibile, castigat tot ce se putea castiga, dat jos skinuri de masini de pe net, etc. Mi s-a parut super haios in Colin 5 concuratul cu Nissanul de Dakar pe probele de raliu din Grecia. Practic nu prea ai cum sa iesi in decor cu magaoaia, de abia simte ceva cand treci peste bolovanii care te arunca afara cu orice alta masina. Mi-as fi dorit sa fi fost posibilitatea de bonus car un Kamaz Master. Chiar, vazusem odata ca aparuse un joc cu raliul Dakar, l-a jucat cineva?
cristi_s a scris:O sa radeti nitel acum. Am instalat si eu aseara GTA San Andreas, ca tot am auzit de el in stanga si in dreapta. Sincer, nu mi se pare cine stie ce.

Nici mie nu mi-a plăcut San Andreas. De fapt, în afară de vice city, nu prea mi-a plăcut nici unul din seria San Andreas.

Acuma..Referitor la Undercover, Nea Georgel are perfectă dreptate. Mițu EVO10 e mai slab decât Lotul Elise, cu toate că acolo îți arată că e mai bun... Lotul Elise e incredibil de bun...
Curbele le iei cum vrei.......eu de multe ori ajung să lovesc parapetul încercând să dai curba..... Ce e drept, e slab rău ca gameplay. Iar misiunile mai încolo sunt frustrante rău. Clar, a devenit ARCADE. De la Undeground încoace cam asta s-a întâmplat. EU îl joc că am ambâțu ăsta să-l termin

P.S : NFS Porsche a fost clar cel mai tare din serie....
Pentru vremea lui, și chiar și acum, grafică e superbă adică mașinile nu sunt pătrățoase, pixelate and stuff
Gameplay-ul e senzație, mașinile le poți tuna nu kitchui, ridici suspensia, o întărești, schimbi carburatoarele, filtre de aer, sisteme de injecții, turbine etc
Feeling, genial, mașina se comportă cât de cât ca una de stradă, adică nu iei curbele la 200
Story, adică modul Evolition a fost revoluționar, evoluezi de la bacterie la aspirator, de la 356 din 60' la 911 Turbo din 2000.
Până și muzica era funky, per total un joc care merită păstrat în colecția aia de 100GB de jocuri preferate O sa ramai surprins, dar si in realitate Lotus Elise este o masina extraordinar de buna. Mai ales la manevrabilitate.
Iulius_je a scris: De fapt, în afară de vice city, nu prea mi-a plăcut nici unul din seria San Andreas.

Din seria GTA adica Grant Theft Auto vroiai sa zici

Ultimele NFS-uri sunt varza. Dar le-am jucat din cauza sunetului superb

PS: Cristi stie ce stie despre Elise Chiar a fost o emisiune la Discovery cu dezvoltarea sasiului si suspensiei Elise si tot ce tine de stabilitate. Te doare mintea ce au facut aia Si despre mitsubishi evo (nu stiu daca ix sau x) au zis astia de la top gear sau de la 5th gear ca vireaza si se controleaza mai bine decat ferari, lamborghini &stuff.
Hofy a scris:

PS: Cristi stie ce stie despre Elise Chiar a fost o emisiune la Discovery cu dezvoltarea sasiului si suspensiei Elise si tot ce tine de stabilitate. Te doare mintea ce au facut aia

Cred și eu... British engineering acu cica imi descarc Richard Burns Rally de pe torenti
cand mai am chef(destul de rar in ultima vreme) deschid thief deadly shadows
il recomand cu casti bune sau cu sistem 5.1 la volum mai mare,cine il joaca o sa inteleaga de ce

si dupa vreo 6 ore mi-am dat seama ca de fapt nu se downloada nimic,pentru ca nu are de la cine,tu-le muma-n popou de seederi care ia-i de unde nu-s Am terminat Undercover... o pierdere totală de timp
Am terminat și Crysis Warhead ... mult mai slab decât primul.
Continui seria shooterelor cu DOOM3 la penultima dificultate (că la ultima ÎNCĂ nu mă lasă să joc ) Am terminat aseară LEFT4DEAD.
Ce pot să spun : MINUNAT!! Mai ales dacă îl jucați în Co-Up. Este un joc foarte plăcut și destresant de jucat cu un prieten.
Genul - Shooter Horror.
Producător - Valve !!!! (cei care au scos seria Half-Life, CS etc)
Este făcut pe engine de Half-Life 2, cu grafica ceva îmbunătățită. Aici au nimerit-o excelent, jocul nu începe să înțepe atunci când vin sute de zombie și te atacă din toate părțile (asta mai lipsea....)
Acțiunea se desfășoară pe 4 capitole, fiecare cu câte 4 sau 5 nivele. Ai Opțiunea de a alege între 4 caractere, restul de 3 (asta dacă joci single) rămân boți (care sunt buni, te ajută la nevoie). Obiectivul jocului este să ajungi la locul de salvare, nimicind mii de zombie.
Muzica este dinamică, gameplayul foarte realist (ai de ales între vreo 4-5 arme, poți căra câte o grenadă sau un coctail molotov etc, caracterele foarte realist create, la fel și imviromentu), feeling deosebit (noi l-am jucat toată noaptea cu luminile stinse ).
Ceea ce mă impresionează cel mai mult este că dificultatea se schimbă în funcție de cât de bine joci (chiar dacă ai și opțiune de difficulty, jocul alterează numărul de zombie trimiși spre tine și nu numai).

Singurul lucru care m-a dezamăgit pe mine, a fost lipsa unui storyline, practic cele 4 capitole nu au absolut nici o legătură unul cu altul. Există film intro ca să te bage în poveste și........cam atât.. La partea astea puteau să mai lucreze.
Per total, un joc mișto, pentru cei ce apreciază un shooter bun. De fapt, un joc super mișto de jucat în 2,3 sau chiar 4

P.S : Pentru cei care nu se descurcă să joace pe lan sau pe net cu hamachi, din cauza de "steam", mesaj privat și vă dau o serie de comenzi de consolă pentru a putea juca multiplayer. Eu doar așa am reușit... terminat fallout 3 si bun si rau...si...este un oblivion with guns cum zice cam toata lumea...am tot sperat sa reinvie universul fallout...putea foarte bine ca jocul sa se numeasca Mad Max pentru ca ar fi fost mai aproape de realitate decat ceea ce au numit ei Fallout...pe langa faptul ca grafica mi se pare cam invechita (nu prea ma intereseaza grafica dar nu pot sa nu remarc cum se misca personajele...)...il recomand celor care nu au jucat fallout 1 sau 2... Eu am jucat LFS e un fel de simulator să-mi aduc aminte de tinereți... am tras Delta Force Land Warrior... (DF2 încă îl mai caut) ce vremuri donle... ce vremuri... Tocmai joc Dead Space, un 3rd person horror shooter. Daca va place Doom 3 si felul in care apareau de unde te asteptai mai putin monstrii, asta o sa va impresioneze si mai tare. Creaturile de pe USG Ishimura stiu sa umble prin instalatiile de aerisire, si desi ti se pare ca fug in fata ta, dupa 5 secunde ies din tavan sau din spatele tau. In plus, ies la atac in gasca si mai si se prefac ca sunt morti, sarind la beregata ta cand vrei sa treci pe langa ei. Dar cel mai important aspect al jocului e ca nu are deloc HUD, toate datele fiind disponibile pe costumul purtat de tine. Dead Space? hmm.... must try then Am terminat Assassin's Creed, demențial joc. Merită din plin
Am mai terminat odată și Star Wars Republic Commando - un shooter foarte bine realizat, universul Star Wars și în special Războiul Clonelor, văzute din perspectiva unui Clone Trooper de elită. Chiar merită
Acum joc Lord Of The Rings Conquest, merită jucat, dar e anormal de dificil mai ales dacă joci la medium (ceea ce și fac). Ce îmi place e că ai posibilitatea să joci și cu oamenii, dar și cu mordor. Ceea ce la primul joc, la ROTK (Return Of The King) nu puteai.
GAME ON!!
Iulius_je a scris:Am mai terminat odată și Star Wars Republic Commando - un shooter foarte bine realizat, universul Star Wars și în special Războiul Clonelor, văzute din perspectiva unui Clone Trooper de elită. Chiar merită

Si mie mi-a placut foarte mult jocul. Am inceput aseara FEAR 2 si e demential, baietii chiar s-au tinut de cuvant si e la fel de bun ca primul. In rest mai joc Test Drive Unlimited, masini multe si scumpe, grafica super si nici nu e asa de arcade ca NFS si mai am instalat Collin McRae Tocmai a terminat fratemiu STALKER Shadow of... Dezamagitor final. Mi-a pierit cheful de a-l mai juca.
Zalex a scris:Tocmai a terminat fratemiu STALKER Shadow of... Dezamagitor final. Mi-a pierit cheful de a-l mai juca.

Vezi ca ai mai multe finaluri, vreo 5 sau 6 parca. E foarte frumos jocul, mult mai bun ca Stalker Clear Sky care e optimizat prost.... Eu am jucat câteva ore Stalker Shadow of Cernobyl și nu mi-a prea plăcut... ori nu i-am acordat eu destul timp și răbdare... Nu înțelegeam de ce tre să omori atâția oameni aiurea, și apoi ce legătură are asta cu Cernobâlul... Aceeasi problema am avut si eu cu Stalker SoC.
O alta ocupatie zilele acestea este Burnout Paradise Ultimate Box. Las trailerul de mai jos sa vorbeasca, cu mentiunea ca nu iti trebuie un avion de sistem ca sa rulezi jocul decent. Functioneaza si pe un intel X3100.
http://www.gamespot.com/pc/driving/burnout5/video/6203880/burnout-paradise-ultimate-box-trailer
Iulius_je a scris:Eu am jucat câteva ore Stalker Shadow of Cernobyl și nu mi-a prea plăcut... ori nu i-am acordat eu destul timp și răbdare... Nu înțelegeam de ce tre să omori atâția oameni aiurea, și apoi ce legătură are asta cu Cernobâlul...

Exact Iulius. Nu are nici o legatuta cu "Cernobylul". S-au folosit de controversele aparute in jurul acestei zone doar ca sa scoata banii pe joc. Credeam ca mai e cel putin 3 sferturi de joc cand defapt el s-a terminat. Un joc de impuscat in stanga si in dreapta. Ptiu! Stalker joc pe net. Bate grav CS-ul la gameplay. L-am terminat acum ceva timp si la singleplayer si a fost OK.

De aseara am inceput Star Wars Force Unleashed, pe PS3. N-am decat cuvinte de lauda pentru aceasta opera de arta. Sa vedem cat imi ia pana il termin.

Iar saptamana asta tre' sa imi vina si Lego Batman, tot pe PS3... Am jucat demo-ul si chiar m-a impresionat. Basca, e caterinca rau.
pupa a scris:De aseara am inceput Star Wars Force Unleashed, pe PS3. N-am decat cuvinte de lauda pentru aceasta opera de arta. Sa vedem cat imi ia pana il termin.

Tot timpul scot astia jocuri misto numai pe console...cat despre PS3 mi s-a acrit de el, frec unul la servici 8 ore pe zi, deci imi ajunge
pupa a scris:
De aseara am inceput Star Wars Force Unleashed, pe PS3. N-am decat cuvinte de lauda pentru aceasta opera de arta. Sa vedem cat imi ia pana il termin.

Mda. Tocmai am terminat Force Unleashed. Cam scurt domne, cam scurt. Interesant totusi cum au imbinat actiunea jocului cu filmul si cum jocul se termina fix la inceputul episodului 4 din trilogie(practic, jocul se petrece tot in episodul 3 - Revenge of the Sith)
Mi-a placut!!! Recomand jocul, in special fanilor Star Wars! Am inceput de cateva zile F.E.A.R. 2 Project Origin si e genial. Cine a jucat primul F.E.A.R. stie depre ce vorbesc. Baietii si fetele de la Monolith chiar au facut o continuare de succes. Jocul a reusit sa pastreze aceeasi atmosfera ca in primul joc, tinandu-te in suspans pe tot parcursul jocului ...Il recomand cu placere celor care vor un shooter care sa-i tina pe scaun eu de cateva zile ma joc Little Big Planet (tot pe ps3) .. si mi se pare geeeeenial

ah, da, astept si eu cu nerabdare sa primesc lego batman si lego star wars zilele astea Buei Cioclule... Pleaca de aici cu dracia aia de omulet!
eu de vreo 2 saptamani ma joc 9Dragons e gratis il daownloadezi de pe net direct de pe site si il instalezi ( atentie nu merge instalat decat in windows pe C:\ altfel nu vrea) se joaca numai online si este un fel de WOW dar un pic mai simplu ! n-arata rau 9dragons, doar ca n-aaam rabdare de asa joc Eu am fost efectiv disperat de MU ONLINE (prin clasa a 10-a și a 11-a) de nu dormeam deloc noaptea.
Ulterior am încercat și WOW, e cât de ok, merge de un fun, aveam un caracter pe la nivelul 20. Nu îi înțeleg totuși pe ăia care își pierd viața jucând pe retail zi și noapte...
Am încercat și LineAge 2, mi s-a părut nasol.
Și am zis că niciodată nu mai joc ceva online. Ah... poate dacă o să apară KOTOR3 și va fi online....... )
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum