Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ce jocuri ati mai jucat?
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
http://matr3o.com/muzica/cheia-de-sub-pres-wow/ Chicken Invaders 3 = miezu Colin 05 foarte nereusit...... parca jocul Colin 04 mi-a placut mai mult.. Ei, trebuie atunci sa incerci Dirt, aka Colin '07.
Ah, si tocmai am terminat Bioshock. Daca aveti resursele, jocul asta va va schimba ideea despre shootere. Eu am dat-o pe adventure. Saptamana trecuta am terminat Syberia si Sanitarium HOMM V - Hammers of Fate Nu-mi place neam
Tot mai tare era Heroes 3 WOG Pai subiectul topicului e "ce jocuri ati mai jucat?" si eu asta am jucat HOMM V - Hammers of Fate. Acum cateva zile am terminat campaniile. Mie mi-a placut si asta si astept cu nerabdare sa apara luna asta add-on-ul Tribes of the East cu orci si cu alternate upgrade la creaturi. Mi-a placut si HOMM III, e cel mai tare, dar WOG nu il am. Heroes III In the Wake Of Gods (asa se numeste) si contine absolut toate campaniile incepand cu homm3 (restoration of erathia) + shadow of death + armagedon's blade + campanie separata pentru WOG (care e al naibii de grea, asa ca daca tu cauti o provocare... )
Plus, contine castelul numit CONFLUX ( care are drept creaturi fire elemental, water elemental, earth... etc)

Iti zic eu ca se merita din plin azi noapte am redescoperit Zuma.... in ultimul timp ma plimb ca nebunu cu olteanu prin vice city!
pushtiu a scris:in ultimul timp ma plimb ca nebunu cu olteanu prin vice city!

Nu esti singuru
Iulius_je a scris:Heroes III In the Wake Of Gods (asa se numeste) si contine absolut toate campaniile incepand cu homm3 (restoration of erathia) + shadow of death + armagedon's blade + campanie separata pentru WOG (care e al naibii de grea, asa ca daca tu cauti o provocare... )
Plus, contine castelul numit CONFLUX ( care are drept creaturi fire elemental, water elemental, earth... etc)

Iti zic eu ca se merita din plin

) ce ai zis tu acolo este shadow of death (SoD)...cu add-on-ul WOG...

treaba sta cam asa...conflux era si in SOD...precum si toate campaniile de la toate celelalte...Armaggedon si restoration of erathia....iar in the wake of gods a aparut ca un expansion neoficial dupa aparitia heroes 4 care a fost un rateu dpdv al multor fani heroes....

Wog a folosit ce a fost mai bun in HOMM 4 si a adaugat niste optiuni interesante...precum si multe creaturi noi, o resursa noua (mithrill) cu care se pot face multe cum ar fi upgradarea cladirilor externe de creaturi, marirea sumei de bani castigata pe zi intr-un castel, upgradarea artefactelor gasite in cadrul hartii, crearea de campuri magice in jurul castelelor....etc...

au mai fost introduse si mute optiuni de harta, precum alegerea raselor de castele neutre care apar pe harta, creaturile costa cu 50% mai putin in ziua a 7 a, banarea unor vraji si/sau artefacte...si multe multe altele...acum vorbesc de wog 3.5f...care are in cadrul sau si commander...un fel de creatura care poate sa avanseze in nivel (cu skill-uri cu tot) in functie de experienta dobandita...precum si creaturile primesc acum experienta in urma luptelor si avanseaza la un nivel prestabilit capatand unele abilitati mai speciale...

Upgradarea creaturilor de nivelul 7 (lvl 6+upgrade) la un nivel superior...astfel de ex Black Dragons devenind Darkness Dragons
Gold D-Diamond D, Ghost D-Ceva roz D Archangels-Supreme ARchangels, Devils-antichrist..and so on...

oricum...recomand tuturor carora le-a placut acest joc si considera ca HOMM5 e prea comercial...nu zic ca nu e placut dupa ce esec a avut homm4 cu cele 2 expansionuri....dar nu reuseste sa detroneze H3 din punctul meu de vedere....

cat despre ce jocuri am mai jucat, recomand Sezonul 1 din sam&max...este amuzant...

Bioshock este interesant...un fel de shadowhunt in materie de vraji ciudate...dar nu este pe gustul meu...

Cat despre jocuri noi...am rabdare pana apare fallout 3...fiind facut de bethesda si folosind sistemul Oblivion poate iese ceva interesant dintr-un joc care a fost anulat de atatea ori... salutare.
Eu am jucat si joc world of warcraft, este un joc de aventura , si este online.
Sunt in jur de 6 milioane de jucatori in intreaga europa.
Se joaca liceentiat si va costa cam 250 ron , cel spart este de rahat si il joc doar ca sa-ti faci idee de joc.

jocul cere mult timp si un calculator forte bun, mai ales o conexiune buna.

Il recomand pt cei ce au timp:)

www.wow-europe.com Salut, momentan sunt prins in HOMM5, imi place, gameplay-ul nu difera prea mult fata de HOMM3, are grafica mai buna si cam atat. Cu asta imi pierd timpul liber pana il termin dupa aia cred ca revin la ceva masini sau la AVP. Ma atrag din ce in ce mai mult jocurile pe consola, sunt mai practice fata de cele pe comp, cel putin asa cred.

Bye
Recall a scris:Bioshock este interesant...un fel de shadowhunt in materie de vraji ciudate...dar nu este pe gustul meu...

Bioshock e un super joc!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dar nu-mi merge... ( Pixel shader 3.0

Aduce putin cu DOOM3 , care de altfel mi-a placut la nebunie... Eu de cateva zile joc on-line second life.Te inscrii gratuit , si dupa aia descarci jocul de pe un mail de activare a contului.Daca te-ai saturat de viata de aici , poti trai acolo o noua viata , cu totul diferita (alta sotie , job ...)Incercati si voi , si o sa deveniti dependenti(se poate face si sex -eu am trei la activ adica o nemtoaica , o mexicanca si o italianca)
http://secondlife.com/ traiasca worms FreeCell
Spider

...traiasca locurile de munca din Romania Sunt pe cale sa termin Overlord http://www.gamespot.com/pc/action/overlord/review.html?om_act=convert&om_clk=tabs&tag=tabs;reviews .
Trebuie incercat. Esti un fel de Sauron, si controlezi o ceata de gremlini, care iti indeplinesc toate dorintele. E genial, si nici nu are cerinte obscene ca Bioshock. Settlers III pentru a nu stiu cata oara (stiu e vechi, dar e genial!). StarCraft : BroodWar
Iulius_je a scris:StarCraft : BroodWar

Deci super joc....l-am cumparat original acum 2 luni cu 28 lei si de atunci rup in 2 BattleNet-u' DACA AVETI UN SISTEM BAZAT... BIOSHOCK E SUPER!!! stiu ca bioshock e super, dar cine are placa cu pixel shader 3.0 ?????? acceleratoare scrie tata cu litere mici ca nu e nimeni chior

ma scuzati de offtopic mai iulicuta mai...ce face secta asta cu , corectitudinea din unii Uoameni...
nu mi-o lua in nume de rau...dar chiar e deranjat pentru altii sa ciiteasca ce ai scris tu cu capslock pus...
Cristi-inraitul a scris:Eu de cateva zile joc on-line second life.Te inscrii gratuit , si dupa aia descarci jocul de pe un mail de activare a contului.Daca te-ai saturat de viata de aici , poti trai acolo o noua viata , cu totul diferita (alta sotie , job ...)Incercati si voi , si o sa deveniti dependenti(se poate face si sex -eu am trei la activ adica o nemtoaica , o mexicanca si o italianca)
http://secondlife.com/

) am incercat si eu...e prea plictisitor...adica unii chiar iau in serios rahatelul ala de joc...daca poti sa iti inchipui ca unii platesc pt asa ceva...

si pentru restul lumii care nu stie...linden dollars (moneda jocului) poate fi convertita in dolari (cei reali cu insemnele masonice pe ele)...la o rata de schimb a site-uluil...

overlord e ok...nu mi-a placut finalul...dar ideea jocului e chiar misto...ai 4 tipuri de minions...brown, red, green, blue...si aia fac tot ce le zici tu...dar totusi jocul devine destul de usor de jucat...chiar si pe grade de dificultate mare...de ex ca sa faci rost de life essence (ceea ce iti permite sa recrutezi minions) petreci mult timp in arena si se rezolva problema...ce nu inteleg...daca esti ditamai overlord-ul...ce te impiedica sa ai doo neveste??? E overlord, nu Seic arab.
Uite ca faza cu arena nu o stiam. Eu tot omoram la sheeepies... De 2 zile la rand sunt corentat pe Unreal Tournament 2004. Invasion
TRex a scris: E overlord, nu Seic arab.
Uite ca faza cu arena nu o stiam. Eu tot omoram la sheeepies...

sheepies pentru brown minions...dar de restul de unde faceai rost??? vezi ca cel mai mult life esence scoti de la beetles...sunt aia fighting beetles sau ceva de genul asta...si gasesti pentru toate cele 4 caterogiile de minions...cauti prin lista... Da, dupa ce am aflat faza cu gauntletul, in 3 ore am terminat jocul .
Destul de fusarit finalul, pacat de restul jocului.
Daca vreodata va pica in mana un PS3, trebuie sa incercati "Heavenly Sword" http://www.gamespot.com/ps3/action/heavenlysword/index.html?tag=result;title;0
Jocul are niste idei destul de inovatoare, de exemplu poti controla sagetile, cutitele, butoaiele sau chiar si corpurile dupa ce le lansezi, cu ajutorul senzorului giroscopic incorporat in controller.
Pacat ca l-am terminat in decursul unei zi... DE SERVICIU! Mi-am vandut PlayStation 2 ul.... MMV4 , Bumer un derivat de la CS1.6, CS source, Scarface un fel de GTA numa mult mai fain si ca grafica si ca relitate , SLR red line e mai vechi dar bestial ..si multe altele pe care nu are rost sa le mai scriu Delta force. Alta vechitura. super mah jong

traditional

pentru pasionatii de raliuri recomand Rally Championship 2002 , nu trebuie sa aveti calc demn de NASA si este foarte dragut jocul. eu unu ma joc numa cu citroen saxo daca vreti va pot da un link pe torente de unde sa il descarcati. Star Wars, Knights Of The Old Republic. (clasic... )
adrian-ar a scris:super mah jong

traditional

mai am 6 incercari... http://www.conquiztador.ro/ joc de cultura generala si strategie prin excelenta. Inainte de a va convinge puteti baga un joc de proba.
**COSMIN** a scris:pentru pasionatii de raliuri recomand Rally Championship 2002 , nu trebuie sa aveti calc demn de NASA si este foarte dragut jocul. eu unu ma joc numa cu citroen saxo daca vreti va pot da un link pe torente de unde sa il descarcati.

Chiar te rog, daca nu se poate aici, da un mesaj privat.
Scuze, doar acum am vazut mesajul.
On topic: Hard truck 18 wheels of steel deocamdata. Dupa ce ma plictisesc de carat marfa, mai vedem.
cristi_s a scris:
On topic: Hard truck 18 wheels of steel deocamdata. Dupa ce ma plictisesc de carat marfa, mai vedem.

Hehe cool. Care versiune? Eu ma plimb in Haulin' iar dupa ce m-am saturat, l-am facut mai interesant cu ajutorul "mod"-urilor. Acu am Scania cu xenon, frane misto, vre-o 720cai, si alte maruntisuri Daca comportamentul camioanelor s-ar apropia de cel din Hard truck king of the road, ar fi perfect.
Am volan cu pedale si tot tacamu' si realismul handling-ului in Haulin si in general in seria 18 wheels lasa mult de dorit.

PS: Ce ma mai enerveaza la haulin' ca nu gasesc un mod cu harta europei calumea... m-am saturat de autostrazile alea americane cu 3 benzi de merg toti in aceeasi directie ca chiorii. Vreau drumuri cu cu 2 sensuri cu 1 banda pe sens. Cu depasiri misto & shit Ala primul, care se numeste doar 18 wheels of steel Cred ca asta e versiunea "oficiala": http://www.amazon.de/Hard-Truck-18-Wheels-Steel/dp/B000BPN8PI/ref=pd_sim_vg_shvl_img_3/302-2465008-1140001
Las' ca nici autostrazile alea nu sunt de lepadat, una doua te trezesti cu cate un cretin care schimba banda in fata ta sau intra in remorca in timp ce treci pe lamnga el. Plus politia care iti tranteste cate o amenda cand ti-e lumea mai draga si pedala la podea ca esti in criza de timp. Eu nu am volan &stuff, joc din taste, ca pana acum cam toate le-am jucat asa. Cand am jucat Colin McRae cu volan m-am facut de cacao, am terminat in 7 minute proba speciala ce o faceam de obicei in 3 minute. D: Aha, am jucat si versiunea pe care o joci tu, vre-o 2luni. Defapt le-am jucat pe toate. Per total seamana foarte mult intre ele doat ca pe parcurs au mai debugat una-alta pe acolo. Haulin'u fiind ultima versiune mi se pare cea mai putin proasta. De ex. cei din trafic intra mult mai rar in tine schimband banda ca boii. Ar trebui sa mai evoluezi si tu .
Iar in legatura cu volanu, trebuie sa recunosc ca am avut si eu intentii macabre cu el. Aruncat pe geam, dat foc etc. Cere o perioada de acomodare mult mai lunga decat ma asteptam si are dezavantajul ca se comporta foarte diferit de la joc la joc. De ex dupa o saptamana de King of the road, am intrat in Haulin si vre-o 15 minute am mers serpuit ca o gaina beata si am ajuns la destinatie cu camionu si marfa prastie de zici ca n-am mai vazut calculator in veci in ciuda faptului ca am mai jucat Haulin vre-o cateva luni. Dar dupa ce te obisnuiesti cu el si te spovedesti de vre-o 5 ori, vei observa ca poti vira muuult mai precis decat cu tastatura. Nu ma mai joc cu simulari auto cu tastatura nici sa ma bati Mai bine ma chinui cate o saptamana cu fiecare joc pana ma obisnuiesc cu volanu' Acum joc Sudden Strike si Blitzkrieg Luna aceasta e cea mai incarcata din ultimii ani ca lansari de jocuri pe toate platformele.
Sa incep de la mult asteptatul NFS Pro Street...pe scurt, daca nu ai volan, poti sari peste el. Controlul din tastatura m-a facut ca dupa doua 3 curse sa il sterg complet de pe hdd, desi sunt un fan al seriei.
Daca aveti o configuratie acceptabila, Gears of War o sa va placa la nebunie. E genul de joc portat de pe consola (Xbox) dar mult imbunatatit. L-am terminat in 3-4 zile, dar am stat pe el pentru ca te atrage. Se poate compara intr-un fel cu Halo, dar si cu Ghost Recon, deoarece aproape in fiecare misiune ai 1 sau 3 camarazi cu tine si cel mai interesant lucru e ca daca ai un prieten, se poate juca co-operative si sa sara in pielea lor, facand misiunile impreuna.
Crysis! Wow, iti trebuie cel putin un 6800gt ca sa il joci pe minim, dar daca ati jucat FarCry si stiti ca a revolutionat genul FPS-urilor, tre sa stiti ca acelasi lucru il va face si Crysis. http://www.gamespot.com/video/931665/6182761/crysis-video-review-1 Salve!
Momentan mai am foarte putin timp de jocuri..
am unu on-line, Mythic-Age, da e in germana.. e de strategie si dureaza... cu lunile! Da acolo sunt pe locul 2 urmat...
E fain ca nu pierd mult timp, intru, trimit trupele la un oras aflat la 2 ore distanta.. si e in timp real, adica am 2 ore la dispozitie sa fac altceva..
nu trebe sa stau in fata calculiciului pana imi ajung trupele. Seamana cu Travianul... Impatimitii stiu ce spun. Genul asta de jocuri te prinde destul de tare, mai ales daca lucrezi la birou si ai si acces la net Momentan ma joc Spellforce 2 ! E super! Vi-l recomand! e gen RPG Strategie! e gen Warcraft 3 cu diferenta ca ai mult mai multe rase si misiuni plus ca grafica este exceptionala !!!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 2 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum