Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Giurgiu
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salut, Eek. Iata ca am revenit pe Forum. Ce mai faci?
Ti-a placut cum arata Cezara, in ce parcare ai vazut-o? Cand veniti la Bucuresti? Ar fi bine sa ne vedem, daca mai tine vremea cu noi, pe la Calugareni, la Comana (in Delta) sau in alta locatie. Ce zici? Beton Cezara... o mai poate admira cineva pe cezara beton? Ce dreaq ma vali, nu erai alaltaieri cu mine cand ti-am aratat-o pe cezara??? Ai si zis ca ce marfa poate sa fie... Salut, mai McTrpolitanilor,
Ce mai faceti? Cand doriti sa ne intalnim, asa inainte de a veni iarna. In curand, Cezara, va avea numere noi. Voi scapa de cele vechi, grecesti (GR). Imi pare rau, dar trebuie sai pun B. Este super, fata. Nu m-a lasat niciodata in drum, am forjat-o mult, a trecut prin ape, santuri lasate in urma de tractoare, daca ar avea gura de vorbit, mi-ar umple frigiderul. Dar este o minunatie de masina. Toamna trecuta m-am ratacit cu ea, pe un camp, seara, a luat apa la delcou, i-am omorat bateria de vreo doua ori, in acea seara, dar nu m-a lasat, saracuta. Am invins apele si noroaiele, reusind sa plec. Cu bine, dragilor. oare m-am inselat sau chiar am vazut simbata FURIA NEAGRA prin GIURGIU in jurul orei 10 am.oricum chiar daca m-am inselat chiar daca nu am vazut ceva frumos.pacat ca doar o clipa in trafic.cumva B-... SSR atit am apucat sa vad . Salut, mai uratilor.
Inca nu mi-am schimbat numarul de inmatriculare. Tot cu nr. grecesc defilez. Am spus ca, in curand, il voi schimba. Cati membri sunteti in McTropolis. Sunt si cei pe care ii cunosc si eu? Multe salutari tuturor. personal nu am avut placerea sa ne cunoastem dar in schimb pe cezara o stiu . vorba unui prieten :beton cezara:mii de multumiri pt salutari aseamenea cezara cea visinie o stiu . acum ii stiu si vopsitorul propietar de oltcit cu motor de tico. incet incet poate ii cunosc si actualul propietar care nu mai suporta numere grecesti . glumesc. Salut,
Cred ca ne vom cunoaste in curand. Ce parere ai despre nenea vopsitorul, este bun? Eu zic ca da. Veniti si voi la Bucuresti la urmatoarea intalnire. Cati membri sunteti in McTropolis? Sa auzim de bine. Salut, baieti. De ce nu ati venit la Bucuresti? Motanel, nu-ti placea o mica plimbare la Bucuresti, doar este aproape de McTropolis? Baietii erau curiosi sa cunoasca motanelul din McTropolis. Cu bine, craciun fericit pt posesorii de olticuri din gr si de pretutindeni sunt convins ca nici un oltic giurgiuvean nu si-a lasat stapinul acum cind e nevoie mai mult ca niciodata in aprovizionarea de sarbatori. Craciun Fericit! Pentru toti posesorii de Oltcit din Giurgiu si de pretutindeni, alaturi de cei dragi. Multa sanatate, fericire, noroc, multi km. si fara probleme la bordul oltencelor. Sa stii Vali ca, in aceste zile cu multe alergaturi, Cezara si-a facut pe deplin datoria. A mers excelent, fara probleme. Deie Bunul Dumnezeu ca toate oltencutele sa mearga ceas. Doamne ajuta. Ba al meu acu 2 sapt a carat un dictai biroul, o handrama mare d etot cu raft, demontat si bagat in spate, cu bancheta pliata. Parca a mers si mai bine plina de PAL plin cu rumegus oare la fel de bine merge? La multi ani Vali si GR 17 VAL !!!
Lui 81 SYL si 02 SCW deja numai e nevoie ca ne-am vazut deja Chiar daca am citit abia acum,iti multumesc pt urari si le urez si eu baietilor ca rablele sa le mearga din ce in ce mai bine fara vizite la mecanic,decat poate pentru modificari!Cat despre o intalnire,cu cat e mai aproape cu atat mai bine.Daca s-ar organiza la Bucuresti as fi fericit sa vin.Sa ne auzim de bine! Salut, Vali. Niciodata nu este prea tarziu. Asa ca, nu-ti face probleme. Urmareste, la Club Bucuresti, cand avem noi intalnire. Puteti veni si voi. Ar fi grozav. Mi-am schimbat numerele, in ianuarie. Multe salutari tie si celor din Giurgiu. Cum se simte CEZARA in BUC?
Prin gr mai vine?
Prea a fost mediatizata si tare as dori sa o vad.Si MOTANUL il auzeam ca e curios. Sa ne mearga bolidurile inca 30 de ani fara reparatii majore.Multa sanatate . Salut, Vali. Imi pare rau ca iti raspund asa de tarziu. Cezara, se simte foarte bine in Bucuresti. Acum, are ceva probleme, cred ca ambreiaj, nu stiu. In oras, ma pot tari cu ea. In Giurgiu, am fost pe 1 Martie, nu stiu cand mai vin. Sa rezolv defectiunea, apoi voi veni. Motanel ce mai face? Si-a luat Slogan si a iesit din Forumul Oltcit? Numai bine pentru toata lumea. oare in giurgiu chiar merg toate olticurile struna? nimeni nu vrea sa mai vor aici deloc.fiecare pentru el? un oltic inca in stare de functionare dar cu bateria descarcata asteapta un stapin in giurgiu. asta daca mai sunt olticisti in zona.pe forum nu prea se vad.sunt olcitist asa ca nu urmaresc sa ies din saracie cu el. Baaai... al meu merge inca.
Tu ce faci, il dai pe ala crem? daca nu il mai folosesc rugineste degeaba.si ala crem inca e in stare de functionare dar tabla lasa de dorit.si mai stiu eu pe unul EEK care se lauda ca are logan.poate totusi auzi pe cineva s-al fac fericit cu bani putini.si olticul tau inca merge in week-end poate ca in cursul sapt.sta cuminte la locul lui. Chiar, Loganu ala e al tau cum am si eu Logan sau chiar e al tau? mai EMG. Daca e pe motorina este al institutiei unde lucrez. Daca ma vezi cu un lighean pe benzina fii sigur ca e al meu.chiar vrei sa facem pariu pe un oltic. La multi ani pt toti cei care mai iubesc inca oltencele din Giurgiu. La Multi Ani!, Vali, Motane, tuturor posesorilor de oltence din Giurgiu. alooooooooo!v-ati cumparat masini de fite?nu mai sunt posesori de oltcit in giurgiu?discutam si noi.este mult mai usor sa ne spunem ofurile aci pe local si sa vedem si care sunt mecanicii care nu ne fac masinile varza?cu replica "e oltcit ,ce mai vreti?schimbati-va masina,cine se mai baga la astea?" cam asa spun mecanicii.eu una nu renunt la masina mea,doar ca din cauza unor nepriceputi ajung sa cheltuiesc prea mult
Karmen a scris:... sa vedem si care sunt mecanicii care nu ne fac masinile varza?cu replica "e oltcit ,ce mai vreti?schimbati-va masina,cine se mai baga la astea?" cam asa spun mecanicii.
Nu mai exista MECANICI. S-au transformat in electronisti-softisti . Nu mai stiu sa tina in mina decit lap-topul si eventual o chestie care le e musai necesara din cind in cind . Pai de unde mecanici ? la oltcit trebuie sa si munceasca, fata de cele noi unde baga ore de manopera din burta si fac operatia in sfert din timpul taxat...
Ce probleme ai la masinuta ?
parca EEK are un mecanic bun... eventual poti veni in Bucuresti ca aici sunt si meseriasi care repara oltence....eventual vorbeste cu Bogdan Lascu. Mecanicul meu nu prea e de gasit, plus ca am inteles ca acum lucreaza la un service, nu stiu daca mai face si in particular. La 5000 km cat fac eu pe an, nu prea se strica, desi tot am probleme din cauza pivotilor.
Alt mecanic foarte bun e Aurel, la Service, langa bariera Balanoaiei, asta are scoala facuta la Craiova si toate cele, e un mecanic excelent. baieti cred ca am nevoie de o cutie ,nu sunt foarte sigura dar se pare ca asta ar fi verdictul tuturor celor cu care am vorbit.daca vreunul dintre voi stie o cutie,si acum ma refer la faptul ca stie masina va rog sa-mi recomandati persoana.am incredere in voi ca sunteti olcitristi adevarati si nu ma veti lasa.intradevar voi merge la Aurel de la bariera am aflat ca este f.bun.trebuie sa spun ca am un oltcit club 1992 cv 4trepte Cred ca am vazut un Oltcit de vanzare pe bucati, pentru piese, undeva pe langa piata, arata destul de naspa, era destul de jerpelit interiorul si avea un abecedar aruncat pe bord. hello ppl ....vroiam sa-mi ziceti si mie pe unde va reparati voi oltencele prin giurgiu pentru ca am si eu ceva probleme pe care vreau sa le rezolv. Aurel pe Balanoaiei, clar. ce ar fi daca am mai organiza o intalnire aici in giurgiu ca sa ne cunoastem si sa ne laudam ''bolizii''...veniti cu propuneri pentru data si ora si am sa fiu prezent.
eu stau in centru in spate la valah...langa MUNTENIA TV.
GR-03-KZY GR 17 VAL (Petrica) nu mai are Oltcit, Vali n-a mai dat nici el vreun semn de viata, nu stiu daca rablocicleta lui mai merge, SYL e plecat in Spania (la termopane, nu capsuni ), iar SCW sta mai mult prin Bucuresti. Cat despre tine, te mirai ca se infunda carbul, ai zis ca-ti iei separator de ulei, ti-am promis ca-ti arat cum se monteaza, da n-ai mai dat nici un semn de viata, eu ce sa-ti fac? Daca ai chef de intalnire, poti veni si in 10 minute la mine la bloc (eu am baut o bere ), si stam de vorba la o bere si o tigara . ma gandeam acum ce ar fi sa facem o intalnire in giurgiu cu baietii de la bucuresti ca sa vada giurgiuvenii ca mai sunt si oltciturile bune de ceva Frumos, Motane. Azi trebuia sa ajung in Giurgiu, dar... fromos raw....cum arata VYP-ul si YBO...ce vremuri...acum nici nu mai te poti plimba cu masina pe acolo
Hai sa-i invitam pe baieti la o pizza La Taverna si o bere fara alcool (ASA CA DRAGI PRIETENI VIRTUALI SUNTETI INVITATI LA O PIZZA...) faceti cinste?
EEK! a scris:
Mi se pare mie sau e coloana anului 2005 in Giurgiu da... chiar coloana din 2005 este
vremuri nene... poate facem o tura pana acolo? nu de alta dar stiti ca sunt mort dupa piz(d)za cand se intoarce motanu din concediu o sa vorbim sa organizam o intalnire...chair as vrea sa va cunosc personal si sa va vad masinutzele pentru ca sunt "bolnav"dupa asa ceva...iar aici in Giurgiu am vazut tot mai multi pustani care au devenit oltcitari (iar cu cinstea ramane de vazut )
oricum cred ca pana atunci o sa dau eu o fuga pana la Academie intr-o vineri sa va cunosc pe cativa dintre voi dar...dupa ce imi fac asigurarea ca a expirat pe 22 (((
iulicuta...o sa ramai masca de ce piz(.)ze avem aici in oras [/b] pai hai nene la Academie pentru inceput si discutam acolo de o eventuala caravana Bucuresti-Giurgiu. Am promis ca o sa vin dar acum sunt cu cateva restante ocupat iar dupa data de 11 sunt liber si o sa vin intr-o vineri ca sa stabilim ce si cum facem
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum