Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Olt
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Olt. Haideti, oameni buni ,adunati-va !!!!Ce facem Radasous,ne bagam? Gata, m-am bagat. Sorinaccio,a venit "marfa'!!! salutare
eu sunt nou pe aici dar am multe

stiti cumva de unde as putea cumpara niste scaune care sa se potriveasca la masinuta fara modificari prea mari si cam cat ar costa? Salut!Osa ma interesez pentru tine ,insa scaunele sunt normale,de oltcit.Sper sa fie mecanismul de culisare ok moaaa
am lipsit o saptamana de pe forum si ne-am inmultit...
URAA !!! ...pai da! incet,incet ii depasim pe baietii din Bucuresti sau Iasi sefu nu vreau de oltcit ca nu-mi plac vreau ceva strain am gasit de ford care cica se potriveau(in targ in bucuresti) dar erau 4 mil si vroiam ceva mai eftin Poti pune orice scaune care intra fara sa incomodeze schimbarea vitezelor si manevrarea franei de mana. Sa ai grija sa nu fie prea inalte ca o sa dai cu capul de tavan. Restul este simplu...suruburi...masina de gaurit...ceva table... mai care e faza daca vreau sa-mi schimb cutia de viteze stiti cumva ce modificare tre sa fac . eu am un club 11RTA cam asa ceva scrie in cartea tehnica dar am discurile de frana sus langa cutiea de viteza nu la roti ........... si mi-a zis cineva pe forum ca nu prea ar merge Stai linistit!!Nu-ti trebuie decat cutia ca daca mai e ceva de modificat se poate face relativ simplu. stii cumva si un pret aproximativ? Sorin stie mai bine .Cutie 5 franta cam 300,350 de lei grei .Plus manopera(cam 1 mil) daca nu ti-o faci tu. si merge la romaneasca Merge ca au spirit latin ambele nu tre sa modifici cam nimic daca schimbi cutia cu una tot de oltcit. imi explica si mie cineva cum fac sa-mi merga indicator de benzina?
ca m-am saturat sa fie rezervorul full si beculetu rosu Verifica firele si mufele, probabil ca ai un scrurt-circuit. Mufe de verificat: langa sonda de bezina (in portbagaj, ridici mocheta sau ce ai acolo si scoti capacul ala mare si rotund de cauciuc), sub mocheta din spate, in dreptul scaunului soferului, in bord. Sonda incearca sa o scoti si sa verifici starea plutitorului sa nu fie plin cu benzina.Mai verifica si "arcul" ala din interiorul ei. nyll007 zice ca ii indica rezervor full si bec rosu aprins. Asta pare a fi un scurt "total" adica toate firele ce merg la sonda puse in scurt...poate taiate de o tabla sau o sudura aiuristica.... l MIE IMI STA BECULETU APRINS SI NICI ACU NU STA RIDICAT E NUMAI IN ZONA ROSIE SE MAI RIDICA 2 3 MM CATE O DATA SI ATAT
a plutitor ma gandeam si eu dar nu stiu sa ajung la el am vazut cam pe unde e dar nu stiu cum sa-l scot din rezorvor
asta m-ar interesa cum se scoate sonda are vreo siguranta ca sa stiu ce sa caut ca era ff multa rugina pe acolo ca sa scoti sonda, scoti capacul de cauciuc, iar apoi este un fel de saiba maaaare pe care o rotesti putin ca sa iasa. De la rugina, este posibil sa se rotesca greu. nyll oo7,pe unde stai in Slatina? stau in steau pe ecaterina teodoroiu car acolo in intersectia de la alexe daca stii Noi ne-om cunoaste ca si eu tot in Steaua stau,un pic mai in fata de posta.Nr meu e OT-08-STE,culoarea bej.Masina unde o tii ca e imposibil sa nu o stiu? stau in blocu 11 pe ecaterina teodoroiu masina e albastru metalizat ot-02-lak
masina era pe trotuar in fata blocului dar acum am dus-o in spate ca mi-au trimis astia de la primarie avertizare sa o mut oricum eu acum tre sa raman cam o luna si ceva in bucuresti ca sunt in sesiune dar cand ajung in slatina luam legatura si ne intalnim
oricum mai vb pe forum Ok ,poate facem o intalnire de club .Am aflat ca mai e si "soryro" din Sl ,asa ca suntem 4.Il asteptam si pe el . salutare la toata lumea
am gasit pe pagina niste modele de cadrane de vitezometru sau turometru nu stiu cine le-a pus si ma gandeam daca le-as pune o sa-mi mai indice bine viteza si turatia adica daca sunt facute bine Salut! Cred ca-s facute bine .Au mai pus baietii de pe forum,oricum se pot verifica usor .Pui modelul de hartie pe vitezometru si daca iti corespund vitezele cu ce ai pe foaie e bine.
nyll007 a scris:salutare la toata lumea
am gasit pe pagina niste modele de cadrane de vitezometru sau turometru nu stiu cine le-a pus si ma gandeam daca le-as pune o sa-mi mai indice bine viteza si turatia adica daca sunt facute bine

Ceasurile sunt bine facute, dar trebuie sa ai grija cand le printezi, sa nu le modifici dimensiunile. Mai,Nyll007,ti-am vazut masina in spatele blocului.da' sa stii ca ai bagat-o bine in ierburile alea
PS: stiu masina de muuuult timp ca treceam in fiecare zi pe acolo(cand o aveai in fata blocului). INTALNIRE DE CLUB !!!!
Azi, la 18:30, in parcarea de la Oltul, din spate.[/b] Eu vin sigur!! Nu stiu, sa-i sunam pe cei de la televiziune?Asta e un eveniment memorabil
mariuss a scris:...sa-i sunam pe cei de la televiziune?Asta e un eveniment memorabil

Imi dau eu telefon, ca o sa vin din partea mediapro (profm/protv) ) Dupa uriasul succes reputat ieri(prima intalneala oficiala de club)azi,la ora 20.00, pe platoul Casei de Cultura a Sindicatelor are loc un nou eveniment de acest gen,ajuns la a 2-a editie.Va asteptam( aaaa...primul rand il dau eu ).Doritorii sunt rugati sa-si anunte participarea in timp real! buuun, deci subiectul de azi este denominarea randurilor... Azi, la 20:00, pe terasa "La scena". Studiem mecanica fluidelor Hai ca asta cu fluidele e tare Tre sa vin neaparat...... Din nou intalnire de club,dupa ora 20 ,terasa "La Scena"!!!!
mariuss a scris:... intalnire de club...

Poate il gasesti si pe cel cu masinutza gri metalizat Masina nu -i e in parcare.Daca-l vad ii zic,sa-l mai invatam de bine Sorine,daca ai drum spre Pirelli sa treci si pe la mine sa iei cheia de bujii si cercul.Ma gasesti in spatele blocului, ii fac antirabicul ca mi-a turbat un culbutor. Jafurile noastre ,poza de la prima intalnire din jud Olt

http://img392.imageshack.us/img392/7485/intalnire36oa.png

Rabla din stanga e a mea ,cealalta a lui Radasous . Nu sunt jafuri bre, sunt masini adevarate...
Cu respect,
Gabone Nu sunt jafuri bre, sunt masini adevarate...
Cu respect,
Gabone Eeeeeee,asa le alintam noi Cand facem o intalnire? ca a cam trecut timpul.... Hmmmm,cred ca maine e bine! Apropos, e Festibalul Filmului in Slatina. Mariuss, consumasi ceva? cum sa fie festivalul filmului intr-un oras fara cinematograf...?
Despre intalnire, merge maine, sper sa am si $$$ pentru bilet
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 1 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum