Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Olt
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
LuckyMan a scris:Pe..langa faptul ca am stat o juma de ora sa intru pe forum sa pot raspunde acestui topic...ca nu am mouse si a trebuit sa ma misc numai cu TAB si ENTER....(simt ca o iau razna) am eu bre Ocean Eleven , gratar si inca unul misto, nu din alea cumparate de bazar...deci..call me..

Poate iti dau un soarece. Sa vina transportatorul ala de Marius sa il care.
Crede-ma, gratarul nu se compara cu discul... Bre..pentru cei interesati..o sa descriu aici..ampla actiune de inscriere a unei masini etapa cu etapa ( cazul se refera la un autoturism indigen din alt judet si pentru cei care rezista 3-4 zile fara masina ca e descrisa fara numere rosii).

1. Te duci la vechiul proprietar al masinii la un birou de copiat acte unde faceti contractyl de vanzare cumparare , fisa de inmatriculare , certificatul de radiere, si ti se da o cerere de radiere pe care o sa o completezi cand se duce el la politie ca sa radieze masina.
2. Cu fisa de inmatriculare te duci la Directia Finante de unde este proprietarul si daca nu are datorii la stat iti pune o stampila cum ca nu are datorii ( ATENTIE DACA ARE DATORII NU VA PUTEA RADIA MASINA)
3. Ca sa nu mai dai 45 de lei pe numere provizorii rosii , te duci la RAR (la el sau la tine in oras) cu actele masinii si actele de radiere (FISA DE INMATRICULARE). Aici la RAR faceti AUTENTIFICAREA RAR prin care vi se elibereaza un CERTIFICAT DE AUTENTICITATE. Pentru al obtine trebuie sa te duci dimineata la ora 7-7:30 , completezi o cerere..ridici capota se uita nenea ala acolo...noteaza el ceva pe o fisa...iei cererea si fisa de la el, te duci la caserie, platesti 43,5 RON , dupa care astepti sa te strige..te striga , te duci face poze la motor si seria sasiu, dupa care alergi dupa inginerul ala care ti-a completat prima oara fisa sa iti semneze certificatul de autenticitate.
4. Vorbesti cu ex-proprietar , ii dai actele masinii , si cele de la RAR , si cele de radiere, placutele de identificare ale masinii si astepti sa o radieze el. ( Stai pieton cam 1-2 zile)
5. Iti aduce el actele inapoi de la Politia respectiva si incepi sa alergi dupa taxe si alte chestii ca sa o inmatriculezi aici. (aceasta parte va urma) Referitor la punctul 3. Eu imi aduc aminte ca am dat 45 de lei pe numere rosii si am primit o parte din bani cand am inscris-o definitiv. Nu se mai procedeaza asa, dai 45 de lei taxa, tii numerele decat 30 de zile..dupa care le predai si le iei pe celelalte..m-am inxteresat ca asa am vrut si eu sa fac..si poate o sa fac asa cine stie..dar cred ca 3-4 zile nu mor intre timp..ete bre..am devenit ..CENTURION Bre in primul rand multumiri lui Nea Sorin pt soricel..si 2 ..mi-am pus grila cu stema originala de Club 11..arata..SUPERB !!!

Apropo..bre..jenti pentru oltcit...am vazut unele oltcit-uri cu jenti..misto puse..deci..cum sta treaba? Bun..deci subiectul jante pentru oltcit nu va intereseaza ...atunci care ma ajuta sa-mi dau si eu sama ce e cu roata mea dreapta de ce caraie..adica sa vad daca e ori ba de la rulmentu' ala... Eu am jante.
Rulmentul! De acolo e. si ma ajuti sa dau jos sa ma look? Propun o sesiune de BR in seara asta. Se anunta careva? Eu vin ..da' n-am bani decat de o bere. Vand prezervative made in U.S.A , 4 cutii x 100 buc = 100 RON sau la bucata , 0.35 ron/bucata Bueeeiii...de maine ma las de fumat Si eu de maine imi iau logan.
LuckyMan a scris:Bueeeiii...de maine ma las de fumat

mariuss a scris: Si eu de maine imi iau logan.

hmm...
Cred ca ati stat cam mult la soare in ultimele zile... adica bre?
LuckyMan a scris:adica bre?

Adica v-a batut soarele in cap )
NeFUMATORUL a scris:Bueeeiii...de maine ma las de fumat

Loganistul a scris: Si eu de maine imi iau logan.

In timp ce unii muncesc pe rupte, altii, rapusi de vicii....:

invidia asta ce face din oameni.... Domnu' Alex, ce spuneti ma imprumutati si pe mine cu o tigara, sau v-ati lasat de fumat? bai...pe langa faptul ca am consultat un doctor in privinta asta si nu fac altceva decat sa urmez sfatul..si tinand conta ca eu sunt centurion si tu legionar...hai baga 10 flotari si ciocu' mic si ce ti-a zis psihiatrul, mai ai vreo scapare? aha...freo' 2 Bre,io tocmai m-am intors de la zilele Craiovei.ce sa zic ,mare ospat la oltenii astia ,bre.

Cat despre pozele de mai sus ,se vede clar care-i om serios eu ma? dar de tine ce sa zicem...ca ai vrut sa iti iei Logan
LuckyMan a scris:aha...freo' 2

N-ai invatat bre tataie la gradinita ca nu ai voie sa arati obscenitati? sau ai chiulit si de la lectia asta? auzi pustiu'..fugi si imparte covrigi pe la colegele de banca ca te iau pe bombeu..
PS: iti mai mere.."masina" ?
LuckyMan a scris:auzi pustiu'..fugi si imparte covrigi pe la colegele de banca

Covrigi le imparteam cand eram la gradinita..acum le impart acadele...
Masina imi merge destul de bine.... Gata am terminat cu inmatricularea , o sa va dau ce i-am dat si lui Sorin. Mentionez este operatiunea fara numere provizorii rosii. si cu numere preferentiale si asigurare pe 6 luni

ACTE NECESARE :
RADIERE: pret 20-25 RON
FISA DE RADIERE – INMATRICULARE
CERERE RADIERE
CERTIFICATUL DE INMATRICULARE
PLACUTELE CU NUMERE
CARTEA DE IDENTITATE A MASINII
CERTIFICAT DE AUTENTICITATE R.A.R 45 RON
CERTIFICAT DE VANZARE-CUMPARARE
Te duci cu vechiul proprietar la un birou de acte auto , va face ala fisa de radiere/inmatriculare, iti scrie tie in certificat la rubrica „ instrainat catre..._________...de la data de ____” din timpul ala o sa ai 30 de zile la dispozitie. Cu fisa de inmatriculare te duci la finante in localitatea lui sa ii puna viza cum ca nu are datorii la stat , amenzi , litigii , etc. Daca e asa ai pus-o, nu poate sa vanda.
Dupa aia , te duci cu masina ta la el la RAR sau aici la RAR si faci Certificatul de autenticitate, urmezi proceduri RAR ( vina ala iti da o fisa , o completezi, se uita la masina, te duci platesti o taxa , te intorci duci fisa in hala de examinare, astepti sa te strige , te striga te duci cu masina in hala , dupa aia alergi la eliberari acte , iti da certificatul, te duci dupa ala care s-a uitat la tine la masina sa ti-l semneze). Dupa aia te duci la vechiul proprietar ii dai toate actele de mai sus si se duce sa radieze masina , aia se face pe loc. Iei ce acte raman mai putin o copie din certificatul de vanzare-cumparare.

INMATRICULARE
FISA DE RADIERE – INMATRICULARE
CERTIFICATUL DE INMATRICULARE – partea ramasa
CARTEA DE IDENTITATE A MASINII – original , copie
CERTIFICAT DE AUTENTICITATE R.A.R
CERTIFICAT DE VANZARE-CUMPARARE
ASIGURARE OBLIGATORIE – copie la dosar
CHITANTA PLATA 52 RON TAXA INREGISTRARE
CHITANTA C.E.C. 30 RON CERTIFICAT INM.
Acum ca ai toate astea , in 30 de zile esti obligat sa te duci la finante aici in Slatina si sa o declari ( ATENTIE daca depasesti 30 de zile platesti 260 RON amenda pentru nedeclarare bun! Eu era sa o fac , m-am dus in ultima zi.) Faci 2 dosare , unul pentru finante si unul pentru politie , te duci la un birou de copiat acte ( unde am fost eu a mers f bine ) si iti fac aia dosarul te costa 5 lei. Te duci la finante te costa 52 RON daca vrei la urgenta adica sa iti iei chitanta in 10 minute mai platesti 11 RON.
Apoi cu chitanta de 52 RON o bagi in dosarul de la militie , asigurarea , cartea masinii, etc . PS: vezi sa ai si CNP-ul proprietarului scris pe o hartiuta ca o sa iti trebuiasca cand se va trece pe fisa de inmatriculare. La militie daca vrei nr. preferentiale te costa 50 RON almiteri dai doar 25. Unde platesti habar nu am de cand intrii la militie te descurci ca eu m-am dus cu pile si am platit acolo. Stiu ca dureaza pana la 7 zile sa iti iei numerele. (legal)
Bafta!!
PPS: Daca ai inima trimite acest mesaj mai departe si viata o sa iti fie plina de cacat si injuraturi cand or vedea aia cate au de facut. Nu fi fara bunatate, da mai departe si in 10 zile o sa iti sparga astia geamurile. La mine a mers ))

Toata operatiunea cu tot cu asigurare costa 282 RON Vreau sa va anunt ca masina de azi se numeste OT-07-AXR si ea nu va fi a mea sau a voastra ci a urmasilor , urmasilor nostrii.
LuckyMan a scris:Vreau sa va anunt ca masina de azi se numeste OT-07-AXR si ea nu va fi a mea CI a voastra

Mariussssss, maine sa iti iei trusa de scule, ca trebuie sa dezmembram o rabla alba (cu aripioare)

In alta ordine de idei : Prietene...daca vrei sa vezi cum arata viata dupa moarte...atinge-te de ea..mai bine da niste bani imprumut si lasa atacurile astea de viteaz ostean ce esti ca tu ar trebuii sa dai bani la toata lumea...bogatule..ai 2 servicii..auzi la el..sa-ti fie rusine bre
radasous a scris:
LuckyMan a scris:Vreau sa va anunt ca masina de azi se numeste OT-07-AXR si ea nu va fi a mea CI a voastra

Mariussssss, maine sa iti iei trusa de scule, ca trebuie sa dezmembram o rabla alba (cu aripioare)

Heiii ... wait for me ..... vin si eu ... din cate stiu eu casetofonul se potriveste si pe Dacia mea ... asa ca nu va atingeti de el..e al meu
Claudiu_dht a scris:..... vin si eu ... din cate stiu aripioarele se potrivesc pe spinarea mea...

le vrei montate in nituri, conexpanduri, lipite cu smoala...? ba ce olteni sunteti...in loc sa ziceti si voi " ba sa-ti traiasca, sa-nfloreasca..ca merii ca perii"...voi dadurati de ceasu' mortii...cred ca ma mut pe la alte judete...ca nu mai e viata cu voi Aricilor,facem si noi o sesiune de gratar maine ? Dar mai devreme ca pe seara e sesiune de gajici
mariuss a scris:Aricilor,facem si noi o sesiune de gratar maine ? Dar mai devreme ca pe seara e sesiune de gajici

cand unde bre radasous ...nu e firma serioasa ...sa nu lucrati cu el ca e tepar....huuuoooo in africa sa te duci bre
LuckyMan a scris:bre radasous ...nu e firma serioasa ...sa nu lucrati cu el ca e tepar....huuuoooo in africa sa te duci bre

radasous nu e firma, e pf
Sa vezi ce arunc cu xara lui mariuss dupa tine ! http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=2685
Vorbiti cu secretarele sa treaca in agenda !!! clar iese cu scandal Daca-i bal,bar sa fie baaaaaaaa....mai traiti Baieti..Craciun fericit. Sa aveti toti , tot ce va doriti in viata voastra de Oltcitari, niciodata sa nu uitati de unde plecati. Bai mai traieste careva pe aici? Sau am ramas eu Nemuritorul... ...chiar nu aveti nimic de zis?
LuckyMan a scris:Bai mai traieste careva pe aici? Sau am ramas eu Nemuritorul... ...chiar nu aveti nimic de zis?

Da bre, mai traieste cate cineva, dar e lumea ocupata...:
Stiuca sau lostrita ?
kosson a scris:Stiuca sau lostrita ?

Stiuca de la Bistret (unde au fost inundatii anul trecut) Sa-ti traiasca, sa faca pui, apoi sa o halesc eu.. Daca stau mai bine si gandesc...sa nu-ti traiasca ba...si o sa iti urez BAFTA!!! pana o sa montam relee si aduci burlanul..deci..preventiv..pana data viitoare...BAFTA BAAAA!!!! Mariusache...ce zici nene daca e vremea ok sambata ne uitam pe la etrierii aia? ...sau mai bibilim cateva..?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 5 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum