Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Olt
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Si iar verde de dudau
Ce bine traiam flacau
Ca-ncalecam calul meu
Umblam pe unde vream eu
Dar e bine si-nsurat
Ca stiu sara un' sa trag
La perina de bumbac
Umpluta cu liliac
La cerceaf alb, imbrodat
De ce doamne m-ai lasat
Baiat tanar si sarac?
Si iar verde-o viorea
Cand eram in vremea mea
Taiam calul cu saua
Pe mandra cu biciusca
Purtam calu'nzorzonat
Nu sedea din nechezat
Si mandrele din oftat
Acu' am imbatranit
Greu e dealu' de suit
Si mandrele de iubit
Da' nu-mi zice ca sunt batran
Ca beau o oala de vin
Si-mi rad barba pan' la os
Si ma fac tanar, frumos
Neiculeana, neiculeana,
Asara ti-am tras o palma
Toata noaptea n-am dormit
Credeam ca te-am prapadit
Am o palma ticaloasa
Si-o inima pacatoasa
Ce iubeste nu mai lasa
Pai de la Segarcea la vale
E-o fata seceratoare
Grau-i mic si ziua-i mare
Mi-o doboara din picioare
Du-o doamne dupe-aici
La fantana cu trei cruci
Sa dea apa la doi junci
Gurita la doi voinici
Doi voinici pe doi cai murgi
Ca de-ar fi moartea ca mandra
Singur m-as duce la ea
Dar e moartea despletita
Nu e ca mandra gatita
Si pe buze rumenita
Ma culcai in drum lungit
Sa vad dusmanii ce zic,
Mandrele care ma plang.
Dusmanii radeau de moarte
Mandrele ma plangeau toate
Si cand fu la lumanare
Detei putin din picioare:
"Uite-al dracu' nu mai moare
Ca tot mai da din picioare"

...Nu are nicio treaba cu masinili...da'..beau o oala de vin..si ma insor.. Bre, cu vinul inteleg, dar cu insuratoarea...eu zic sa te mai gandesti.... Bre..m-am razgandit...nu ma mai insor..da' ce bine era aseara..eu ..sticla...tudor gheorghe...frumos.. sa vad ..poate mai incerc si in seara asta Schimba muzica...sa nu iti vina iar idei ciudate... ANUNT DE MAXIMA IMPORTANTA!!!

Pierdut breloc Olcit Club, editie speciala, nedeclarat nul, rog gasitorii sa anunte la 0741310733. Ofer recompensa mare!!! Alex si Marius, multam pentru:

In alta ordine de idei:
LuckyMan a scris:ANUNT DE MAXIMA IMPORTANTA!!!

Pierdut breloc Olcit Club, editie speciala, nedeclarat nul, rog gasitorii sa anunte la 0741310733. Ofer recompensa mare!!!

Iti dau brelocul meu de rezerva. Te costa o bere si o serenada ) Bre...ce sa zic..daca faci tu gestul asta...esti mare.. serenada pot sa o cant dupe acum...berea..cam greu cu finantele
LuckyMan a scris:Bre...ce sa zic..daca faci tu gestul asta...esti mare.. serenada pot sa o cant dupe acum...berea..cam greu cu finantele

hehe
Facem asa:
Azi, la 18, la "mazilu", aduc breloc si dau eu o bere. OK? Bre...a fost buna berea...bun si brelocul...hai dam un REW sa vedem cum s-a intamplat totul? Sorine...ce-ai prins ma la peste?
LuckyMan a scris:Sorine...ce-ai prins ma la peste?

Am prins niste craputzi, carasi si inca niste pesti pe care nu ii cunosc. Si am scos consum cam de 7%. ATENTIUNE!!!!

Propun pentru uichend..daca nu ploaie si nu ninge...o sesiune de gratar...eu sper sa taie socrii porcusorul de la tara...sa avem o fleica...mai aduceti si voi ce aveti prin batatura...deci?
LuckyMan a scris:ATENTIUNE!!!!

Propun pentru uichend..daca nu ploaie si nu ninge...o sesiune de gratar...eu sper sa taie socrii porcusorul de la tara...sa avem o fleica...mai aduceti si voi ce aveti prin batatura...deci?

Eu votez pentru. Votul lui Marius nu mai conteaza, ca e deja majoritate, deci vine si el Intradevar...merge cu noi sau il luam..Sorin ..ce se aude cu discul ala
Poate il luam si pe pustiulica de Claudiu...stiti voi..face focul..intoarce carnea...chestii socotieli Pentru! pai nici nu aveai alt raspuns...

Sorine...am ceva pentru tine..sa-mi zici daca te regasesti

Eu stiu baietii tot mai umbla pe la fete'n sat
Dar tu vii, dar nu-ti faci datoria de barbat
Tu vii cu flori cu vorbe multe toate-s in zadar
Chiar daca-n sat esti superstar

La prins peste toata ziua sede un pescar
Cum la livada sa nu seada omu' gospodar
Numai eu stau fara treaba toata ziua-n sat
Ca n-am barbat adevarat...

Incearca ih ah, incearca jaga jaga
Incearca da' nu ma chinui degeaba
Nu te uita baiete atat de mult la fundul meu
C-ai sa ramai la mata flacau
LuckyMan a scris: pai nici nu aveai alt raspuns...

Sorine...am ceva pentru tine..sa-mi zici daca te regasesti

E..

Este superba serenada, vezi ca trebuie sa o interpreteze duminica ! Veste mare...azi 15.02.07 mi-am instalat cu ajutorul preamaritului Marius semnalizari laterale..functioneaza perfect, sunt foarte estetice ...sunt de vis..si dispersia lumii se face intr-un mod deosebit...am mai pus si un burlan de caldura..asa am scapat de mirosuri si am caldura ca intr-un reactor nuclear..cat despre duminica...nu cred ca mai e realizabil...Oricum..multam' Mariusache.

Cum sa cada? Adica am muncit degeaba?

http://img440.imageshack.us/img440/6244/dsc00340vv9.jpg

Diferenta intre niste becuri General Electric de 45/40W si Osram 65/55W
http://img212.imageshack.us/img212/5264/dsc00338nz2.jpg Sa cada gratarul? ...Pai..na' acum daca am luat lumini...ciu-ciu banisori...asa ca ..de aia cade..
PS: Se vede calitatea OSRAM...deci cumpara-ti o pereche bre..eu am dat 12,5 lei pe ele ..cred.. Ce faceti bre in uichend? Bre ..pe 2 ma duc la obarsia ..doar asa de dor...
LuckyMan a scris:Ce faceti bre in uichend?

Sper sa reusesc sa montez proiectoarele de ceata. Te ajut eu maine daca vrei..call me...
PS: mergi la obarsia? Bre...inchiriem garaj au ba? Ca am vazut o gramada de anunturi...ne mobilizam sau...ca uite afara bate vant si suna a pustiu...rau e sa stai in frig... Cat costa inchirierea garajului? O sa ma interesez mai amanuntit ..despre locatii..preturi ..etc...pana atunci ..uite cam asa arata traseul pana la Slanica de la vara ...

http://rapidshare.com/files/17033818/Slatina_to_Slanic-Moldova.htm In timp ce unii doarme,altii munceste. Cu alte cuvinte am proiectoare functionabile:
http://img412.imageshack.us/img412/6741/dsc00349fk5.jpg
http://img219.imageshack.us/img219/373/dsc00347ru0.jpg Somnul e bun...iti limpezeste mintea, gandurile si face bine la ten...asa ca scârt...ce proiectoare nasoale Ce facem azi ca e uichend? Adica..are careva bani sa facem ceva? Sorine...cum intrii bre pe invisible? Adica..trebuie sa ai un grad..sau? Nu-ți trebuie grad. Este o opțiune pt.asta, la profil.
LuckyMan a scris:Sorine...cum intrii bre pe invisible? Adica..trebuie sa ai un grad..sau?

Alex, un grad e prea putin, adica e chiar rau. cam 37 e normal !
37..intrii in coma bre Propun sa ne intalnim cel putin o data pe saptamana toti membrii oltcit club olt intr-o anumita zi pe care o putem alege de comun acord,eventual la o anumita ora. Iar chestia asta sa devina o regula generala si s-o facem cu regularitate. Pareri Sambata de la 16:00 la 19:00 no matter what...
Votez pentru! Deci deci ....existi

Poate iese maine ceva .Sa vedem si ceilalti membri de vaza ce zic.
LuckyMan a scris:Sambata de la 16:00 la 19:00 no matter what...
Votez pentru!

... for me, betwen 16:00 and 18:00 is "French time" .... but we can meet after 18:00 ....
...waiting for your replay Azi sunt la Craiova, la o sedinta. Nu stiu cand ma intorc, probabil pe la 16, 17, 18, 19
Ziua de maine este dedicata pescuitului sportiv Pai...si atunci cum facem...hai..opinii Eu propun sa consideram ca azi, incepand cu orea 18, este sambata si/sau duminica.
Merge? Ar fi mers daca vedeam postul inainte de 19:10.Pescuisi ceva? Bre...in timpul saptamanii nu prea's de acord...de mai ganditi-va... Cumpar instalatie GPL completa. Daca stiti pe careva dati de stire! Sper ca nu vrei sa pui pe Oltcit... Deci..cum facem cu intalnelile alea...si..marius..ce e cu instalatia aia GPL? Scoatem rablele la un cico? Nu stiu daca ajung la cico... ..marius...daca nu e nici teava de tur ce poate sa fie? Bre..care stiti unde se poate antifona rabla in orasul asta...si mai ales cat coasta ..cat coasta..?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 6 din 7
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum