Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

West Side Meeting (sa ne adunam Oltcitisti!!!)

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
zona de vest...nu vreti sa facem o mica iesire la gratar luna viitoare?
hai...cine se anunta?
in functie de cine vrea sa vina...stabilim zona, ca sa fie la aceeasi distanta fata de toti noah...nu vrea nimeni? Eu as fii de acord, daca s-ar putea dupa data de 26 mai, ca atunci i-au salaru nu de alta, cu locatia mai vedem sa fie binela toti luna viitoare ,cind mai exact... nu neaparat luna viitoare..
sa vedem cine se strange....cati suntem...si pe ce data ne-ar fi mai bine
sa vedem de unde vine lumea...si sa vedem pe unde e pe la mijloc... ma gindesc la lipova,moneasa,stina de vale,felix.... pai din Baia Mare s-a anuntat interesat burns, si banuiesc ca va mai fi si Hofy, si inca cativa macar
din Satu Mare...e ovi
din TM...echipa vesela + 2-4 in plus
din CJ...sper eu AdyF, raduku si inca cativa macar
din Oradea...macar Bastos

si uite asa facem de'o echipa de fotbal p[i daca vine si din BM ,incet-incet ne tragem catre valea crisului repede...
valib a scris:pai din Baia Mare s-a anuntat interesat burns, si banuiesc ca va mai fi si Hofy, si inca cativa macar

Miramas sa se mai anunte cineva ... Io zic ca ar fi mai bine undeva pe la inceputu lunii iunie, tota lumea ia salariul, se mai incalzeste vremea ... Io ma bag da prin iunie.nu de alta,masina nu-i gata inca,astept niste praguri si o capota noua.mai vorbim. In iunie ar fii intradevar cel mai bine, intr-un weekend, se mai incalzeste si vremea si trece si 26 mai cand i-au salaru asa ca ii ok toata chestia e sa ne putem incadra in asa fel incit sa nu ne afecteze bugetele ptr intinirea nationala....deci iunie sa fie...dup Si eu as veni, dar depinde foarte mult de data. Adica eu in iunie am licenta si mai am ceva restante. Problema e ca inca nu stiu data cand o sa-mi predau si sustin licenta. Va anunt mai in colo. Ce ziceti de Belis-Fantanele? E doar o propunere. Nu stiu unde vine, dar daca e pe langa Oradea e ok
adrian-ar a scris:toata chestia e sa ne putem incadra in asa fel incit sa nu ne afecteze bugetele ptr intinirea nationala....deci iunie sa fie...dup pentru mine...ORICAND

o sa particip 90% si la intalnirea Citroen-istilor din Ungaria, in 22-26 iunie, la 150km de Gyula, la Albertisa

poze din 2005: http://www.alarmpeti.hu/alarm/Albertirsa_2005/default.htm

asta tot ca si o intalnire a celor din Vest:) Oricine e binevenit si aici frumoase poze...cit tine intilnirea repectiva?
adrian-ar a scris:frumoase poze...cit tine intilnirea repectiva?

22-26 iunie
cort, plimbari, si chestii de genu
dar cred ca o sa ajung acolo doar pentru 2zile...din probleme financiare&scolare no trebe sa vb mai pe larg despre asta...poate facem o excursie de 1 zi pina acolo la eveniment.... ar fi o idee...de gratar&chestii pe meleaguri straine...
si poate mai vin si altii...
daca tot se organizeaza... nu ma car io cu gratarul dup daca si Cugiru se numara prin partea de vest vin si eu cu voi pe la inceputu lu iunie ar fi bine ora 08:19: suna telefonul...eu, somnoros, raspund...
Eu: Da...
El: Buna dimineata domnu` ValiB!
Eu: buna...
El: ce faci?
Eu: dorm... cu ce te ajut?
El: pai cu nimic...
Eu: cine esti?
El: sunt angeldust, si vreau sa ne intalnim caci sunt in Timisoara
Eu: acuma?!
El: pai ma gandeam sa fac un dush, si dupa aia sa ne intalnim. Intr-o juma` de ora... e ok asa?
Eu: esti distrus... Pai e ok asa...ma trezesc si eu pana atunci

Si uite asa....pe la ora 10 m-am intalnit cu nea` angeldust.
Eu il asteptam in fata unui restaurant.....iar el m-a recunoscut din prima(deh...o vazut poze cu mine pe net)
Am mers sa mancam, am povestit, am baut cola...
L-am sunat pe Gabii...de pe numarul meu....si Gabii a ramas cam cand a auzit cu cine vorbea . S-a stabilit ca facem o intalnire la Arad, la balta lui Gabii.
Pe la 11juma` a trebuit sa plece sa se intalneasca cu o prietena...iar pe la ora 15:30 ne-am intalnit in fata caminului meu in Timisoara.
A venit si highvoltage cu prietena(nevasta), si am plecat 2 masini la Arad...
(drum cu peripetii, graba, oameni tembeli)
Ajunsi la Arad....am fost sa il luam pe adrian.ar de la munca, si ne-am dus impreuna la balta lui Gabii.
Impreuna cu noi, a ajuns si stefan la Gabii, iar dupa cateva minute, a ajuns si Gabii cu Octavia+bebe.

In acest moment...s-au pus bazele unei intalniri West Side Oltcit:)

highvoltage din pacate a trebuit sa plece inainte de a ne apuca noi de facut mancaruri

Am facut cunostinta, ne-am imprietenit, si ne-am pus la pescuit, facut mici, peste, octopus(caracatita), file(nu stiu de care), mancat branza mucegaita, si pe baut cola+bere fara(cu) alcool, fanta de portocale, mancat nectarine+banane+branza din aia stricata

Lui angeldust i s-a pus pata pe peste, caracatita...asa ca s-a dus cu Gabii la Metro, sa faca cumparaturi.
Pana atunci...eu cu adrian.ar....am fabricat si degustat micii (mici power:> )

Am prins o gramada de pesti (scuze Gabii daca pestele ala mare care a plecat cu tot cu fir+carlig o sa moara prin balta)

Ne-am simtit bine...a fost fain! Ar trebui sa facem mai des, si mai multi!

Poze...o sa bage adrian.ar

angeldust....esti bine venit oricand in partea de vest a tarii:)

P.s: conversatia telefonica e redata aproximativ, caci chiar nu mai retin exact ce si cum am vorbit la tel(dormeam).
P.P.s: daca am uitat ceva...sau mai e de completat...va rog sa nu ezitati in a completa salut
am sa incep prin a face prezentarile ...intr-o oarecare ordine...

Loredana si Mircea/higvoltaje/ cel care surubareste in continuu, Vali B.

Vali B, Stefan ,Angeldust

subsemnatul (in portocaliu),Seba,Stefan,Gabii,Loredana,Angeldust,Vali iar ascunsi de nus ,Octavia si Loredana.

de la stinga la dreapta.. Angeldust,Mircea,Gabii,Valii...care le-a incercat pe toate...

Octavia si Loredana a lu' Gabii

iubitele mele...Dalia si Biencutza

pregatirea gratarului... si bucatarul in actiune... ..in orice actiune.. ...astea sunt prea haioase sa le sterg ....
oaspetele nostru.
Angeldust
daca am omis ceva ,voi revenii cu ele.. ba...deci a fost foarte tare, si destul de obositor

angeldust...te mai astept! eventual de la 7 dimineata:>

sau poate ne intalnim in alte circumstante... acum trebe sa incepem sa ne gindim cum pai inchiriem un microbuz, si tragem o fuga oare pluteste microbuzul?

Acum ideea e urmatoarea: sa incercam sa ne intilnim la un sfirsit de saptamina ,intr-o duminica cind mai lasam lucrul de o parte si sa ne aerisim un pic la padure...ce ziceti?
adrian-ar a scris: oare pluteste microbuzul?

Acum ideea e urmatoarea: sa incercam sa ne intilnim la un sfirsit de saptamina ,intr-o duminica cind mai lasam lucrul de o parte si sa ne aerisim un pic la padure...ce ziceti?

pai cica merge in Londra acum:)

pai peste 2sapt eu zic ca ar fi ok... Lasa bre la londra....ce sa vezi la londra? sa lasam omu sa respire si sa-l vizitam pe meleaguri australiene... Multumim de gazduire! Data viitoare promitem sa stam mai mult Gata bre, ma trezii si io...

Ca azi noapte ma culcai la 1 noaptea, iar pe la 4 dimineata ma trezi bebeu- ca avu chef de concert matinal, pana la 6 fara 5. La 6 suna ceasu

As mere io pana la londra, da cica aia nu stiu sa circule, ai dreacu merg toti pe partea ailalta a drumului. Haios e cand ajungi intr-un giratoriu, atunci nu mai stii pe care sa-l eviti primu
Plus ca mie nu-mi place ploaia...

Am prins o gramada de pesti (scuze Gabii daca pestele ala mare care a plecat cu tot cu fir+carlig o sa moara prin balta)

Lasa bre - pestele ala e doar un peste, da-l dreacu. Daca crapa - se bucura pisicile vecinilor, daca supravietuieste- il prind io candva si recuperez carligu. Mai mult mi-a parut rau ca nu l-ai driluit nitel sa faci senzatie pe balta, sa vada lumea ca e peste acolo, nu doar carasei . Era mijto de tot sa scoatem la aer un crap de 2 -3 kile din baltoaca aia...

In pozele alea unde faceam io pe bucataru - tocmai casapeam un somn african pescuit prin Metro . - Le explicam la baieti cum e cu pestele ala, ca are plamani (bineinteles, am tinut neaparat s ale arat plamanii pestelui) ma rog, chestii de-astea.. da io zic ca s-a meritat, pacat ca nu am avut mirodenii si lamaie - ca ar fi fost si mai bun.

pentru o intalnire ad-hoc a fost beton. mi-a facut placere sa-i cunosc pe Angeldust si pe Highvoltage (Mircea)

Vali, sa stii ca ieri cand m-a sunat angeldust de pe mobiul tau - a sunat pe fixu de la scarbici, si nu vedeam numarul...
iar numarul tau oricum NU era salvat la mine in telefon, pt ca in urma cu putina vreme am pierdut telefonu meu impreuna cu TOATE numerele... Acum incet-incet incep sa imi refac agenda telefonica...

Sper sa ne revedem cu bine la un gratarel candva...

p.S. - in pozele alea am io impresia sau incepe sa mi se cam vada urmele trecerii anilor? Adica chelia??? ouch. ma cam doare capul
salut baietzi.
bai, vreau sa zic ca intalnirea asta din partea de vest a fost un real su-superadevaracios succes.
eu am fost cu cun cielo (pe gpl ) si high-voltage, fara pic de respect pentru venerabila-mi varsta m-a alergat de mi s-au bulbucat ochii. pot sa spun in mod sincer si cu mana pe inima ca n-aveam nici o sansa sa ma tzin de olteanul lui. deh, masina grea, motor doar de 1.5, pe la 4 mii pe gpl se plafona, pe benzina mai urca vreo mie sau asa ceva. recunosc, tare am dus dorul 1.6-ului la care schimbam pe la 6 mii...
dupa ce ne-am intalnit cu totzii, n-am stat prea mult de vorba ca high-voltage a trebuit sa plece, apoi si stefan, intr-un final am ramas mai putzini, dar n-a iesit rau deloc .
gabii are o balta tare dragutza, am pescuit si eu pentru prima oara niste peste decent (pana acum am pescuit numai obletzi ), sper ca n-o sa fie si ultima.
din nefericire a trebuit sa ma intorc la timisoara in noaptea respectiva, apoi am plecat pe la cluj (salutari adif ) dupa care am dat o tura pe transfagarasan. nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca drumul e bun, nu-i prea multa zapada etc. dar dubioshii din arges nu deschisesera tunelul, asa ca am dormit la soare o jumate de ora pe malul lacului si m-am intors pe valea oltului.
mi-as fi dorit sa trag o tura si prin iasi, unde stiu ca e grup puternic dar din nefericire nu prea a fost timp. eh, poate eggzista vreo cursa directa londra-iasi si atunci va fac o vizita.

p.s. bai ce tzara mica-i romania asta, am facut o mie de chilometri si gata. am terminat partea de vest
p.p.s. fix in momentul in care va scriam, un cielo albastru i-a lovit lu' tata oltcitu in parcare si-apoi (desi taica-meu l-a vazut pe geam si-a strigat la el sa opreasca) a tulit-o ca un dobitoc. erau oameni prin parcare, dar nici unul nu s-a obosit sa-i ia numarul. las' ca l-am luat eu (sper c-am vazut bine)
bai ce oameni de tot rahatul!

p.p.p.s hehe, ce ochi de vultur am. i-am luat numarul corect de la distantza si sub unghi! s-a intors fraierul, dar cu alta camasa. cand l-am intrebat dac-a schimbat-o, cica nu, el a fost si mai inainte, cu aceeasi camasa, dar vad eu prost. probabil am eu fatza de idiot incat crede ca ma poate prosti asa, pe fatza
oricum, nu conteaza. bine ca s-a intors ca nu mai alerg pe la politzie si el nu se mai alege cu dosar pentru parasirea locului accidentului. noi sa fim sanatosi sa speram ca vor mai urma si altelecit de curind!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum