Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Bacau
Pagina 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Bacau. In Bacau se pare ca au disparut Oltcit urile .As fii interesat sa mai schimb si eu pareri cu posesori de Oltcit . In Piatra Neamt sunt multe oltcituri , dar totusi , eu sunt singurul membru de pe forumul acesta.Poate schimbam noi doi ceva pareri , tinand cont ca orasele noastre se gasesc la 60 km. unul de altul.
P.S.:Eu mai trec prin Bacau din cand in cand , si totusi am mai observat pe acolo cateva oltcituri.Ceea ce m-a frapat , a fost lipsa acestora din targul de masini din orasul tau(erau cel mult 2 bucati). In Bacau sunt citeva oltcituri si chiar s-a format si un mic grup. Exista pe acolo si un mecanic care repara oltcituri, e pe undeva pe Ana Ipatescu, prin spatele unor blocuri, unde are garajul omul.

Pe vechiul forum parca era cineva din Bacau care chiar scria pe acolo (Doru, parca).

Numai bine,
Ady Eu nu sunt din Bacau ci din Onesti dar am zis ca au disparut Oltciturile pt ca nu am vazut membrii pe forum din Bacau.Ma bucur ca totusi a raspuns cineva la mesajul meu.Cum stati cu mecanicii in Piatra Neamt dar cu piesele pt Oltcit.Cindva veneam de la Onesti pt piese la Piatra.Eu am multe piese de Oltcit rezultate din dezmembrari si vreau sa scap de ele cit mai repede pt ca am motorul in lucru si am nevoie de bani pt el. Nu e nimeni interesat de piese??? Pai in cazul in care ai cumva o carcasa de ambreiaj de cutie de franta in 4 sa stii ca sunt interesat ca maine 18.03.2005 ajung prin Bacau.Daca ai asa ceva si citesti mesajul asta lasa si un nr de telefon si cind ajung in oras te sun si vorbim. Eu personal nu am decit cutii de viteze romanesti .Stiam la cineva o cutie in 4 trepte Franta dar nu reusesc sa o gasesc acum pe acea persoana .Cind o sa reusesc sa am un raspuns iti dau un MP. Multumesc mult pt intentie.Oricum acum cind scriu sunt in Bacau si nu stiu cind mai vin ca tre sa segmentez motorul dar astept un raspuns de la tine Caut pe cineva din Bacau care stie sa regleze un carburator. Al meu imi ia 11-12 in oras si 7-8 afara. Ma usuca! Sau poate stiti pe cineva... Ms. ei, acum sa sti ca nu ai un consum exagerat de benzina. dar conteaza si cat de greu ai piciorul... Am vazut ca sunt vreo 4 oltcituri tunate in Bacau (printre care se va numara si al meu in curand ), dar nu inteleg de ce nu sunt mai multi pe forum? Chiar ieri m-am intalnit la o tapiserie auto cu un tip, cu un oltcit verde, traznet, dar cand l-am intrebat daca intra pe forum, a zis ca stie de site si .... ATAT. Mare pacat, chiar as fi vrut sa am parte si eu de intalniri intre oltcitisti, ca in alte orase.Probabil bacauanilor le lipseste spiritul de turma .
O faza draguta am patit aseara: m-am dus sa-mi spal masina si era trecut de 20.00. Dar norocul meu a fost ca cel de la spalatorie avea si el oltcit, asa ca... mi-a spalat-o Deci, cam atat despre solidaritatea oltcitistilor.
Astept si eu, poate, poate ... Poate ne vedem mai pe la mijlocul toamnei ?!?
Vin acasa ! Eu sunt bacauan si chiar mi-e dor de ai mei, asa ca voi veni negresit...
Ne vedem la o bere Schlosgold, bineinteles.

Sa-mi spune-ti din timp daca veti avea nevoie de ceva din Bucuresti, ma refer la piese de schimb. Va ajut cu mare placere ! Ar fii interesanta o intilnire in Bacau a celor care au Oltcit.Am vazut ca cineva a zis ca sunt mai multe Oltcit uri tunate in Bacau .Asa fii interesat sa le vad si eu.Stiti pe cineva in Bc care se pricepe sa imbrace scaunele si restul interiorului in piele?As fii bucuros daca ar intra mai multa lume pe forum din Bc. Faceti fluturasi de popularizare si puneti-i in torpedou. Cand gasiti un prieten tras pe dreapta in parcare lasati fluturasul in stergator. Sunt sanse mari sa intre ! Kosson, cand ajungi in bacau, suna-ma. Dar sa stii ca nu beau bere Un suc, da. Ideea cu fluturasii e buna, o sa incerc s-o pun in aplicare
Boxer, sa inteleg ca esti bacauan? Sa stii ca sunt si in Bacau cateva masini care arata ff bine, dar nu stiu daca vreunul din ei intra pe forum sau daca ar veni la o intalnire. Poate pe viitor.
P.S.Pt. scaune, incearca la o tapiserie auto. este una langa autogara.
geani29 a scris: Ideea cu fluturasii e buna, o sa incerc s-o pun in aplicare
Iasiul mai are niste fluturasi dar trebuie putin modificati pt Bacau. Cel cu "fluturasii" nu are si un nume?
geani29 a scris:Cel cu "fluturasii" nu are si un nume?
S-ar putea sa fie mai multe nume. Eu am sigur dar, s-ar putea sa mai aibe si baietii care vin la intilniri . La intalnirile voastre, ca in Bacau... ciuciu.
Astept sa vina Kosson acasa, mai la toamna si-o sa fim 2 la intalnire
geani29 a scris:... mai la toamna si-o sa fim 2 la intalnire
Poate prinzi o "delegatie" de duminica si participi si tu la o intilnire de-a noastra pina apare Kosson. As vrea eu, dar e o problema: eu lucrez duminica, in targul de masini din Bacau, pana pe la 14.00. Si presupun ca voi va intalniti mai de dimineata. Asa ca...
P.S. Intalniti-va si voi intr-o sambata
geani29 a scris:Cel cu "fluturasii" nu are si un nume?

http://us.f3.yahoofs.com/msgr/br01wwg2002/.tmp/OLTCIT%2bCLUB.doc?mst49BDB.slwmXB1
Sunt fluturasii in format electronic.Sper sa reusiti sa-l downloadati. Multumesc pt fluturasi, dar nu era o problema sa-i fac, ca doar lucrez 8 ore pe calc Oricum, mi-ar fi fost cam greu sa fac sigla oltcit
O sa-i listez miercuri si o sa-i pun pe parbrize la baieti
Sa vedem ce-o sa iasa
geani29 a scris:Multumesc pt fluturasi...
Asa ne ajutam intre noi. Daca e deja facut, de ce sa mai muncesti inca o data . Pai de aia ti-am multumit Ca nu mai trebe sa muncesc eu sa-i fac.
Vad ca sunt persoane care citesc ce-am scris despre bacauanii care n-au spiritul solidaritatii in ei, da' nu vrea nici unul sa vb cu mine
Poate nu-s bacauani printre ei N-as crede
geani29 a scris:Pai de aia ti-am multumit
Pai, nu mie trebuie sa-mi multumesti. Cu materialul, te-a ajutat Xeon . Eu sunt din Bacau,
masina e un 11r din '91
A fost masina lu' tata acum e a mea!!!
Arata jalnic inainte acum parca mai arata a masina(dar nu am terminat-o inca mai am cate ceva pe exterior si interioru'!!.....

PS: M-ar interesa niste intalniri de ale OLCITARILOR plus ca am vreo 3 preteni cu oltcituri.

Acc3l3ratoR a scris:Eu sunt din Bacau,
Arata jalnic inainte acum parca mai arata a masina
PS: M-ar interesa niste intalniri de ale OLCITARILOR plus ca am vreo 3 preteni cu oltcituri.

Asa, frate, iesi la lumina Mai ales ca ai si cu ce
Cand ai timp, lasa-mi un mesaj si te sun eu, sa bem un suc, ceva
P.S.: Cine ti-a pus spoilerul pe fata? Ca eu ma chinui sa-l pun de o luna ca mecanicul meu nu prea are timp Geanina daca mai ai rabdare pina luna care vine poate imi fac eu timp ca doar intru in concediu si dupa ce imi segmentez motoru poate trag o fuga pina la Bacau si daca nu l-ai montat te ajut eu.Si la nevoie imi iau si toate sculele cu mine

De montat le-am montat eu singur tot.
Acum lucrez la un eleron MISTO(un Wing Spoiler)!!!
Eu stau indeva prin Cartieru' URA.

De timp am parte berechet in fiecare zi dupa 17:30 si tot weekendu'

Daca vrei tu Geani,ne putem intalni sa vedem ce putem face!! ca
la mine a fost usor de montat.( Vezi erau facute special pentru oltcit si s-au potrivit perfect ) Pt.DanH: Multumesc mult pentru ca esti asa amabil , dar ma descurc eu, nare rost sa bati drumul pana la bacau doar pt.un spoiler N-o sa mor daca mai stau asa
Acc3l3ratoR a scris:De montat le-am montat eu singur tot.
Vezi erau facute special pentru oltcit si s-au potrivit perfect )

Pai si spoilerele mele si pragurile sunt tot de oltcit, tot de Craiova, dar mi-a zis mecanicul meu ca nu se potrivesc peste barele de fier pe care le am pe oltcit, pt.ca-s prea mici. pe spate am gasit la dezmembrari ceva si mi l-a pus, dar pe fata trebuie sa-mi confectioneze. Daca esti liber, o sa te sun sambata si vedem Multumesc pt.oferta de ajutor Ma bucur sa vad ca au inceput sa apara oameni noi pe forum si mai ales cind acestia sunt din Bacau.Poate pina la urma reusim sa facem si noi rost de o intilnire . Si eu ma bucur si astept o intalnire cat mai curand Pe 13 Octombrie sunt la Bacau, vin acasa sa-i vad pe ai mei !

Aveti nevoie de piese sau ceva special din Buc ? Da, adu-mi tot magazinul ACSA, ca imi aleg eu ce-mi trebuie:))
Astept sa ma suni cand vii acasa:) Imi cer scuze ca n-am reusit sa ne intalnim, dar am cam fost pe fuga cu toate ale mele si n-am reusit sa ma adun si la Bacau cu gandurile si faptele !

Zilele nu s-au sfarsit, iar daca veti numara cumintei ca si mine vom avea o suma cand ne vom fi intalnit !

Va salutare si cu drag ! Se amana marea CINSTE... Astept a vii.... si sa ma suni... Cred ca asta e olcitu care i-a fost furaT lui CIb!!!

Pacat ca a ajuns asa... lasa ca acum v-am vazut si eu. Asa ca daca mai trec ne vedem, da?
Apropos acela nu e al meu... Da sa zicem ... la felu in care a ajuns ala ...
cred ca acum al tau o fi ajuns tabla pt Lighean... ...
sau poate macar un cielo..(mai bine decat un lighean) Uite o intrunire, desi la o ora cam tarzie, intre doi dintre cei mai importanti membri de la Bacau... si mai era pe acolo si un invitat...

Si asa, mai la urma... aceiasi vinovati !

Uite si o blonda care... de mult ce a gandit... se vede ce a facut...
Io-s mai blond... probabil de aia am si pus foto asta...

Misto si in 3.... Iata si ultimele poze de la intalnirea in 3 din Bacau (adica in 5, da' ceilalti 2 au opel )
Poza de grup

Aici, aproape adormiti Adica, mai mult eu

Hihi! Noroc ca nu prea se uita lumea la acest topic... c-altfel, cred ca le-am da iar subiect de barfe ceva timp.

Sa-i anuntam sa se uite si pe aici ?

Pai, daca tu crezi ca au ce vedea, pot sa se uite
geani29 a scris:daca tu crezi ca au ce vedea...
Ce-i frumos, si lui D-zeu ii place .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Următoare
Pagina 1 din 16
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum