Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Bacau
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Chiar unde-i Geanina?Ca nici prin oras nu am mai vazut-o!A plecat din tara
bibi a scris:Chiar unde-i Geanina?Ca nici prin oras nu am mai vazut-o!A plecat din tara

Nu a plecat. Am vazut-o eu, ieri, chiar la voi in oras. Am si martori ... a disparut Geanina S-a scris pe un alt topic ca ar avea probleme cu internetul. La ea ar fi tensiunea insuficienta pentru modem... Oricum e prea suspect... In locul ei imi bagam nasul pe forum de la prieteni sau internet cafe'.

Poate e suparata pe forum sau pe cineva pe forum cine stie... daca nu spune nimic De asta am intrebat si eu!Ca nu a mai scris nimic de o luna sau 2,iar ea scria mereu! N-auziți bre că a fost cristi2307 la Bacău ?
Zephirus a scris:N-auziți bre că a fost cristi2307 la Bacău ?

Da bre, chiar am fost. Am baut o cafea si un suc impreuna. E bine, e sanatoasa, masina ii merge , totul e OK. Problema respectiva implica niste detalii tehnice pe care in cazul in care vi le dau nu le veti intelege,asta in cazul in care nu aveti cunostinte tehnice in domeniu. CE TARE E HASU' !!! Hasule, te-ai gandit vreodata sa intri in politica? Cu "explicatiunile" astea, ai avea mare succes Hoffy,imi pare rau,in schimb nu am invatat inca arta pupincurismului ca sa ma bag in politica.
Acceleratorule in cazul in care iti spun:nu poate intra pe internet intrucit tensiunea din reta la Geanina in casa nu e de 230 v,+/- 10%.Ata din cauza ca locuinta ei se afla la catat de retea,loc PT-ul din care e alimentata reteau de pe strada ei e incarcat in proportie de aproximativ 80%,lucru care face ca la capat de retea sa apara o cadere de tensiune de 40V.In cazul acesta in casa ea va avea 190V.Cum aparatura electronica permite o functionare optima la o o tensiune minima de 200V,te rog sa imi explici si mie cum va functiona modemul pt internet?Te rog si metode de rezolvare.
DanH a scris:...Te rog si metode de rezolvare.

Un generator ...

P.S. Modemul din telefonul Zapp e alimentat de acumulatorul telefonului.
DanH a scris:Hoffy,imi pare rau,in schimb nu am invatat inca arta pupincurismului ca sa ma bag in politica.

Lasa bre ca le explici tu lucrurile asa cum doar tu stii si te vor aproba cu totii pentru ca vor avea senzatia ca stii atatea incat pe ei ii depaseste pana la neintelegere

Numai tu cu fosta prietena ma "alintati" cu Hoffy Aveti vre-o legatura parapsihalitica?

Ontopic(sau nu?): tensiunea se poate "corecta" relativ usor, mai ales ca acel modem foarte probabil utilizeaza un amarat de transformator, cu tehnologie neanderthaal. O metoda mai scumpa ar fi stabilizatorul de tensiune care sigur i-ar fi de folos si pentru alte aparaturi mai sensibile in conditiile date. Ei pe dracu. O fi apărând fenomenul de capăt de rețea, lucru rezolvabil printr-un... UPS! Nici nu știți ce minuni face o drăcie de aia, iar la prețurile la care se găsește în ziua de azi...
A mai fost o ipoteză emisă pe aici, respectivul nici nu și-a dat seama câtă dreptate a avut. Nu vreu să dau detalii că mi-o ieu pe coajă și forumu... deocamdată, încă îmi mai place. Zephireli nu un UPS are nevoie ci una bucata stabilizator.UPS-ul foloseste la altceva. MERGE SI UN UPS ...CA ASTA STIE SA SI STABILIZEZE ... VOLTAJUL..SI IN MINUS SI IN PLUS Exact. Io când nu știu nu mă exprim.
Ai rămas în urmă Hașule... să mai actualizezi cunoștințele Ca tot avem om nou in club, punem de-o intalneala? chiar asa o punem de o intalneala...acu ca sunt si eu in rand cu lumea de forum....numa bine
mv11b1 a scris:Ca tot avem om nou in club, punem de-o intalneala?

Deabia ne-am intalnit Si ce....lasa Vama si hai la Bacau
Hofy a scris:S-a scris pe un alt topic ca ar avea probleme cu internetul. La ea ar fi tensiunea insuficienta pentru modem... Oricum e prea suspect... In locul ei imi bagam nasul pe forum de la prieteni sau internet cafe'.

Poate e suparata pe forum sau pe cineva de pe forum cine stie... daca nu spune nimic

corect
geani29 a scris:
Hofy a scris:Poate e suparata pe forum sau pe cineva de pe forum

corect

Esti suparata pe forum dar, si pe noi Pe ieșeni nu-s
geani29 a scris:Pe ieșeni nu-s
Aha, chiar ma intrebam cum de-ai venit la Iasi duminica trecuta, daca ai fi fost suparata pe noi .

Asteptam pozele cu Brasovul, Bacaul si Iasi-ul de la intilnirea "tet a tet" . le-am pus Bine ai revenit Geanina! Oooo, sar'mana

Sa inteleg ca ai ceva cu oltenii ? Au mai rămas și ardelenii... Cine ma poate ajuta si pe mine cu schimabrea aripii spate stanga,pasajul,contraaripa? La multi ani!!! Geanina ....

apropos cand mai facem o intalnire... Daaaaaaa...intalnire ce ziceti de sambata ...pe la 16.30??? in parcarea de la stadion...
as ca de pasti...sa ne mai vedem si noi pe la intalniri... poze ..alea alea...
cristi2307 a scris:

Sa inteleg ca ai ceva cu oltenii ?

Dimpotrivă Doneaza cineva o teava care iese din motor si se duce spre igrec, STANGA??? Bibi si mv11b1,zilele astea ajung la voi capacele de roti si cablul de soc iluminat. Stim, stim. Multumesc inca odata Unde gasesc si eu un magazin de piese e oltcit prin Bacau , pentru ca in Piatra Neamt au devenit pe cale de disparitieDati-mi adresa cu ceva repere , eu stiind orasul dar nu perfect.Va multumesc anticipat O să-ți spun eu, dar după ce trec eu pe la ele...
Și tot atunci o să-ți spun dacă a mai rămas ceva din urma mea Iar am ajuns la stimații co-forumuști băcăuani...

Am rătăcit două dintre șuruburile care prind etrierii pe cutie.
Nu știu ce mama naibii am făcut cu ele...

Aș avea nevoie de ele.
În principiu, șurubul care ține conducta (stânga față) și perechea lui din partea opusă.

Deasemeni, s-a bulit un semi-etrier stânga pe cutie

(în ambele cazuri, în sensul de înaintare a mașinii)

Cum săptămâna viitoare vin la Bacău, aș vrea să știu la cine găsesc.
Dacă aș putea găsi o pereche de etrieri compleți, mai bine, deoarece am pierdut și șaibele distanțiere din pârghiile frânei de mână. BC 01 TTH... ai trecut ieri pe lângă mine!
Eram la Luceafărul iar tu ai făcut stânga spre Moldova.
Arată binișor hoarla... Si unde erai cu masina???Nu te-am vazut! da sigur ...
el nu vede pe nimeni ...niciodata...
de atatea ori i-am facut cu mana ... si el nica In loc sa faci cu mana (cand esti in masina) mai bine claxoneaza! !Nu sunt foarte atent la altceva atunci cand conduc! da zicea cineva ca eram in masina??? Și ce dacă ești pe jos, nu poți să claxonezi Daca sunt pe jos si ma saluti e imposibil sa nu observ!Daca conduc nu prea ma uit la pietoni! Salutareeeee Salut si bine-ai venit!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Următoare
Pagina 14 din 16
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum