Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

b 27 lju
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
momentan vreau normale, vreau sa ma obisnuiesc cu ele si poate ulterior trec la led-uri (intervine si pretul aici ), dar din pacate becuri rosii normale nu se gasesc decat daca ma apuc eu sa vopsesc becuri ai normale? Bre am zis ca-ti pot cumpara de la magazin rosii, gata facute.... Iti dau mp ok...ieri si azi aventuri am lasat ieri masina un dinte din bara de torsiune...si atingeam orice cu ea asa ca azi a fost ridicata un dinte dar din partea cu bara de flexiune unde sunt mai multi dinti, acum este si ea ok ca inaltime

Din pacate nu am facut poze cu ea ieri cand era low-rider urmeaza poze cu ea cum e in stadiul asta, cand o sa imi amintesc sa fac poze ) http://img257.imageshack.us/gal.php?g=picture013n.jpg

iete si alte poze, masina e cam jegoasa ca am facut poze si dupa aia am spalat la ea:) Frumos interior. Mai ales cesuletele si volanul! De motor esti multumit? Daca ai uitat sa iei aparatul cand ai venit s-o speli, ce sa-ti fac?
Ai vazut ca a plouat marti noapte
Si photoshopeaza lamaia aia, ca zic oamenii ca oi fi incepator si cand colo se moare in dreapta cu tine la volan hai ca arata ..frumos masina...
felicitari... zalex, dap, motorul e foarte ok merge fara probleme:D cesuletele te referi la alea de presiune si temp ulei? (si in curand vacuumetru)? sau ceasurile de la bord?

Corbule, lasa mah mamaliga aia sa se vada ti-am zis ca ajuta in trafic destul de mult

accelerator, 10x:)

inca nu am pus ramele de la hayon (sunt negre dar trebuie vopsita partea superioara) He he. Cesultele din stanga sus. Superbe. Alea de presiune si temperatura ulei.
Vacuum,... super fain! Chiar o sa arate frumos.
Felicitari pentru motoras! Daca motorul merge bine, restul nu mai conteaza. Ai belele la servici, planetara bate sau scartaie o busa de pe undeva? Turezi motorasul, ii asculti simfonia si iti trec toate supararile. A iesit foarte bine! E foarte frumos! Frumos Oltcit, ce nu-mi place sunt spoilerele in culoarea masinii,dar daca tie iti plac, e ok. Chiar ca pare a fi botu mic .. si eu am vrut sa-mi fac asa toata intr-o culoare da am ramas asa . Griji de oltean , ca arata bine ) mie imi place cum ii sta cu barile albe, in photoshop nu imi place cum arata cu ele negre...parca sunt aiurea barile negre si pragurile albe...sau asa mi se pare mie

iete si poze din spate noaptea cu stoapele..pacat ca au fost facute cu blitz-ul ca se vedeau si mai ok...

http://img15.imageshack.us/gal.php?g=picture001zec.jpg

si una cu farurile aprinse...ziua:)) Am gasit o poza interesanta (nu stiam unde altundeva sa o postez). Este vorba de primul meu oltean, an fabricatie 83, aici avea 3 ani deja:

Eu sunt pe acolo pe la busonul de benzina
Din pacate nu mai exista masina. Dar ea a fost prima mea masina chiar daca nu aveam nici dreptul si nici dimensiunea necesara ca sa o conduc La faruri clare te-ai gandit?
Ti-ar sta mai bine zic eu.
Recall a scris:
Fix, pe banda continua . black project, ai dreptate m-am gandit si la asta dar...lenea e mare sa desfac farul...) poate in timp, momentan nici macar nu am apucat sa montez consola aia cu bricheta de la schimbator

gheko - cred ca e pe banda aia de urgenta dar oricum in 86 era un trafic...

http://blog.alexgalmeanu.com/wp-content/uploads/2009/02/ro04_06a.jpg

cam asa

si prin afara la fel, sau nu mai tii minte atunci cand eram mici si ne jucam cu mingea pe afara ca venea cu masina cate unul si il rugam sa parcheze in alta parte ca sa jucam si noi? si de multe ori parcau in alta parte pentru ca aveau unde Lasa cu incetu se face treaba buna.,
Nu te grabeste nimeni asa ca spor la lucru si asteptam poze! am fost ieri in brasov si mi-am reglat carburatorul. Se simte diferenta si la relanti si in mers, consumul inca nu am apucat sa il verific dar sunt foarte multumit. Multumesc lui alex (dreamer) si cristi_s pt ajutor ca altfel nu gaseam eu unde sa il fac nici in 2 saptamani

si cateva poze cu ea pe acolo prin fata la carfil sau cum se numeste mai nou.
http://img156.imageshack.us/gal.php?g=178l.jpg Pai nu te bateai ma tu cu pumnii in chiept ca ai jepeseu? E bine totusi ca i-ai sunat si ai apelat la ei Cum ti se pare masinaria aia? pai gipiesul mere el dar...ii trebuie o adresa ca sa stie unde sa ma duca...iar acolo...vedea camp...(ceea ce nu era prea departe de realitate ) Hai-hai!!! Ti-ai facut treaba si acu' razi de locatie?!?

Hai sa-i zicem.... "parc industrial" ca suna mai bine! hai ca a iesit super masinuta...
arata bine triplele alea...(mai fac aia ... din bucale?) dl recall sta cumva in rahova? ca tare cunoscuta imi e masina... bingo ) asta inseamna ca suntem vecini... dap. te-am vazut de cateva ori parcand in spatele carciumii de langa mine si n-ai zis nimic... Azi m-am invrednicit si eu si am luminat bordul din spate in sfarsit, numai ca am pus doar 4 leduri, la vitezometru este ok dar la turometru, nu prea patrunde lumina peste tot.
Poze in curand:D
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum