Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Tuning - OLTCIT
Pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
ma scuzati ca am deschis topic nou , dar am cautat si nu am gasit nimic referitor la tunning-ul bolizilor nostri )

eu ma axez foarte mult pe felul in care arata o masina sau cum ar trebui, am TRS-ul asta de aprx 2 ani cand am luat permisul, si vreau sa il personalizez cat de mult se poate, nu stiu cum sa postez poze ca sa vedeti ce am facut pana acum la el

acum am si eu niste nelamuriri:

-ce jante se potrivesc fara sa modific nimic la maasina
-ce bumpere de la alte masini s-ar potrivi cel mai bine pe olteaan?
-ce eleron ptr luneta trbuie sa caut, am inteles ceva de la un renault dar nu stiu ce tip..
Ma poate ajuta cineva !? Cel mai bun raspuns pentru tine este urmatorul:

Cauta in toata rubrica de tuning si o sa gasesti ceea ce-ti permiti si ti se potriveste. Idei si exemple sunt suficiente - vrei mai mult pune-ti imaginatia la treaba dar citeste rubrica kitch tuning ca sa nu treci acea "linie" dintre bun gust si prostie.

Oricum material este - timp si bani sa ai Spor la cautat Nu pot sa cred!!!! Cristoase!!!!! Cum poti sa spui ca nu ai gasit nimica???

ai cautat bine prin diverse,Vinzari&cumparari,Caracteristici,performante,caroserie,chiar si on-line....nu pot sa cred!!!! tunning nu prea vei gasi
tuning, vei gasi ...sau vreun tun(et) daca e innourat si stă sa ploua pe afara.... am gasit pe search, dar sincer nu am inteles mai nimic:(

eu vreau sa imi schimb bara de pe fata/spate si pragurile, ca au cam crapat ale mele si nustiu de care sa pun , alea cu plasa care vin ptr oltcit nu prea imi plac, au mai toti.as vrea ceva mai diferit.

cum pot sa urc poze aici sa vedeti masina?
symplu a scris:

imageshack.us Incarci poza acolo, copiezi linkul pentru forum in mesajul de aici. ...deja am emotii Oare ca de bine i-ar sta unui Oltcit deghizat asa: http://www.tuningmag.net/?name=porsche-cayenne-s-tuning-transsyberia
Cowboy a scris:...deja am emotii

Nu rade bre ca daca vad iar flacari, vulturi, covorase metalizate si antene gps, trec pe distonocalm te-ar mai mira? io yic sa ne abtinem (din ris) pina om vedea pozele cu pricina.....dupa aia....potopu! La cum s-a inceput topicul...nu tocmai de-aia am emotii
Asteptam pozili....
adrian-ar a scris:io yic sa ne abtinem (din ris) pina om vedea pozele cu pricina.

bre... eu vorbeam in general! iar eu vorbeam in colonel măă! glumeț, eh? Deh, imi fac si io curaj pentru poze nu am flacari pe ea )

NU REUSESC sa urc pozele ( imi da page not found ..(

daca se pricepe cineva , sa imi dea un mail sa le trimit sa le urcati ca nu reusesc deloc, ma chinui de 2 zile..
cat despre masina nu e cine stie ce, abia am inceput lucru' la ea
am modificat-o cu accesorii Dacia
pana o sa strang banii necesari unui bodykitt de pe www.4tuning.ro.

mail meu : symplu_sn@yahoo.com
symplu a scris:am modificat-o cu accesorii Dacia
Deja esti pe lista neagra
symplu a scris:am gasit pe search, dar sincer nu am inteles mai nimic:(

eu vreau sa imi schimb bara de pe fata/spate si pragurile, ca au cam crapat ale mele si nustiu de care sa pun , alea cu plasa care vin ptr oltcit nu prea imi plac, au mai toti.as vrea ceva mai diferit.

am eu de vanzare un spoiler de fatza...nu e deala de are toata tara
symplu a scris:nu am flacari pe ea )

uf...that was close...

symplu a scris:am modificat-o cu accesorii Dacia
pana o sa strang banii necesari unui bodykitt de pe www.4tuning.ro.

NUUUUUUUUU. Puneti coifurile, aduceti sfoara , aprindeti tortele
Bre decat inca un cazan cu spoilere de pe 4tuning, mai bine fa un Oltcit stock ingrijit, curatel si tehnic bine pus la punct
Nu de alta, dar odata ce apuci sa-i pui cine stie ce bodykit incepi sa te transformi si sa ai brusc impresia ca ai dobandit vreo 100cp, si apoi trece unu' ca Pupa pe langa tine cu un aparent "stock" de ramai ca la dentist Gura Sherifului adevar graieste! parerea mea e ca la oltcit ii trebuie doar jante mai late si motor care sa functioneza perfect. nu spoilere de la fibrocom sau faberplast ca deja devine ozn. Cel mai bine pe Oltcit prind detaliile: o oglinda mai deosebita (dar nu stridenta), un spoiler (dar nu un plug), niste jenti mai misto, ceva adaugiri la interior, la exterior (fara flacari sau alte mizerii). Parerea mea! Hai bre sa vedem masina omului (daca reuseste sa puna pozele ), iar in functie de ce se va arata, vom vedea si ce sfaturi constructive putem da ma va rog eu dati-mi unul un id de mess sau un de mail sa va dau pozele, sa mor eu daca reusesc sa urc pozele alea (

id meu e : symplu_sn am eu de vanzare un spoiler de fatza...nu e deala de are toata tara

Laure2fast e bara de pe bolidul din imagine ?
Daca e aceea , imi place e foarte putin diferita de cele clasice dar e draguta, pune si tu un pret la ea, si mai am o rugaminte..masoara-i inaltimea de la suruburile de prindere laterale [cele de pe aripi] pana la pamant, pentru ca eu i-am coborat garda fata-spate masinii mele si nu as vrea sa sfaram bara pe drumurile din tara noastra.
Multumesc !

cred ca am reusit ceva si cu pozele...

http://img405.imageshack.us/my.php?image=img0016ia6.jpg
http://img71.imageshack.us/my.php?image=img0011ph1.jpg
http://img236.imageshack.us/my.php?image=img0023bm1.jpg
http://img413.imageshack.us/my.php?image=img0026vn1.jpg
this is my car nu radeti plzz.. Arata chiar bine.Bravo chiar arata ?

merci

vineri cand ajung acasa o sa fac poze din nou, am vopsit barele si arata cu totul altfel, si o sa pozez si interiorul sa il vedeti, e modificat putin de mine ce e chestia aia deasupra plafonului in spate?ai mers cu viteze asa mari si a fost nevoie de el sa-ti tina masina pe drum? Oh dear Lord....ce cauta calu' ala cu manere pe plafon???
Masinuta arata chiar bine in rest... rade ciob de oala sparta
asa e ...masina arata bine in rest ...n-o strica cu prostii dinastea "tiuning"
pune niste jante frumoase pe ea si ai grija sa mearga cat mai bine...in rest ...benzina si drum drept
iulicuta2000 a scris:rade ciob de oala sparta

Du-te bre de-aci ca al meu era micut (D-zeu Sa-l Ierte) si oricum s-a dat jos destul de repede Repede, repede, dar s-a luat cu multă vopsea? Da fir-ar al dreacu'. Din cauza lui am vopsit tot plafonu' Eu vad niste thumbnail-uri, se pot pune pozele mari? Ma chiorasc si nu vad mare lucru Ce vrei bre, ți-a trebuit mâner la mașină
Dacă s-a luat cu tot cu vocsea, înseamnă că se ținea bine Prelungirile alea de fibra nu prea se pupa cu barele de oltcit.In rest la tabla arata bine
7thRaven a scris:Ce vrei bre, ți-a trebuit mâner la mașină

Noah...si tu acuma. Eram uom cu simt de raspundere bre. Pusesem maner ca sa aiba D-zeu de ce sa traga si sa ma opreasca cand o luam razna pe sosele Deci era cu schepsis
7thRaven a scris:
Dacă s-a luat cu tot cu vocsea, înseamnă că se ținea bine

Si inca cum...sa vezi ce bine tineau suruburile alea de 6 din plafon Masina arata chiar bine, ingrijita, frumusica...dar o sa ma iau si eu de ce s-a luat toata lumea...de manerul ala... nu da bine pe oltcit...nu am vazut pana acum nici un oltcit cu maner care sa arate bine...
symplu a scris:am eu de vanzare un spoiler de fatza...nu e deala de are toata tara

Laure2fast e bara de pe bolidul din imagine ?
Daca e aceea , imi place e foarte putin diferita de cele clasice dar e draguta, pune si tu un pret la ea, si mai am o rugaminte..masoara-i inaltimea de la suruburile de prindere laterale [cele de pe aripi] pana la pamant, pentru ca eu i-am coborat garda fata-spate masinii mele si nu as vrea sa sfaram bara pe drumurile din tara noastra.
Multumesc !

t..
da e spoilerul din imagine...ca pret 2 mil si un spoiler original la schimb.... Symplu eu nu vreau sa ma bag in toata discutia dar pot sa-ti dau cateva criterii ajutatoare sa n-o dai in kitch:
1. Fara accesorii de dacia. (asta este cea mai grava insulta)
2. Fara embleme sau abtipilde gen :M3, GTI, Castrol GTX, antene cu luminite, aripioare de rechin (stiu ei care sunt infractorii), becuri de pozitie albastre sau alte culori imbecile, capace imitatie de spinner, imitatii de buson sport, ornament de toba turcesc, perdelute in geam, cd in geam, mileu in spate cu catel pe el sau fara, mp3 cu Adi copilu' minune, boxe domotech sau Suny, Sayon, Panasoanic, Pilips etc. vesta reflectorizanta in geam sau in portbagaj tot aia e, folie de geamuri din targ, huse de scaune gen: ferarri, racing, mercedes, etc. etc.
3. Fara sepci sepcute si alte bazaconii din astea. (vad ca ai deja). Nu spun cu rautate dar da aiurea rau, e de dacie si e prost pozitionata.
4. fara roti de tabla de pe alte masini. nu are sens sa te chinui sa adaptezi daca nu e ceva de aliaj. iar daca pui de aliaj fara CMS-uri de dacia .
5. fara spoilere pana la pamant ca da si aiurea si o sa rupi toate bordurile.
6. fara facatura de tobe duble la esapament (o teava scoate fum alta nu e penibil rau) daca vrei duble tu se rezolva pe bune. suna si frumos.
Cred ca ma opresc aici. Ajunge pentru astazi.
Tot ce am spus mai sus este cu titlu de informare nu referential. Nu sunt autoritate in materie. Faci cum crezi.
kat_drive a scris: iar daca pui de aliaj fara CMS-uri de dacia .
5. :

da ce au cms-urile ma? la mine au mers fara brobleme 10 ani
kat_drive a scris:boxe domotech ... huse racing
Ridic mana ca asa e frumos:
- Cu casetofon Domotech cu fata detasabila se poate?
- Eu am tot pachetul de Racing: huse, invelitoare volan, tetiere, 'protectii' de centura Daca ar fii aratat bine tapiteria de pe Ghita al meu nu as mai fii pus huse
Orice husa e oricum mai buna decat un pled pe bancheta din spate (as seen on some Oltcit cars) salut
mai oameni buni fiecare isi face masina dupa cum il duce capul sau dupa bunul gust
parerea mea este sa lasi masina asa cum este ea din fabrica
sau cu foarte putine aceesorii
cd,boxe bune,volan sport,genti,alarma si inchidere
parerea mea
mai tine si de buzunar chesti din astia salut ! am revenit:)

tocmai am vopsit masina...arata altfel acum toata o singura culoare.
Tin sa multumesc tuturor ptr sfaturi.
eleronul acela mie chiar imi place, da alta forma masinii, initial am incercat cu unul micut, dar arata chiar foarte nasol cu ala, asa ca am probat in magazine mai multe pana l-am gasit pe asta, este exact in dimensiunile masinii, nu ramane nici in interior si nici nu iese in exterior, si ca sa renunt la el acum inseamna sa refac plafonul, caci are 6 gauri in el care sustin eleronul.

acum sa explic cate unele..:
1. accesorii nu am gasit aici in oras altceva sa se potriveasca decat cele de Dacia la care am facut mici modificari sa se alinieze pe Oltcit.
2. embleme nu am, abtibilde..am avut niste tribal-uri pe ea dar am renuntat la ele in pozele postate se mai remarca inca urmele unde au zacut acele abtibilde, luminite nici atat nu am caci nu e prima oara cand raman fara talon,spinnere nu, ornament la toba am:|...,perdelute am , dupa cum am spus am ramas fara talon odata,sistem audio o corcitura de cd-player Domotec cu boxe Bosh, husele si interiorul este Full Type R [ scaune, bancheta spate, volan frana de mana, schimbator, pedale, si centuri siguranta] , nu stiu la ce te referi kat_drive cu sepcutele acelea:-? ce inseamna ? , rotile sunt luate de pe un citroen visa fara nici o modificare si le-am acoperit cu niste capace de pe piata.
5.aici nu sunt deacord cu tine, mie imi place sa fie cat mai aproape de pamant masina daca se poate sa "mangaie" asfaltul, am grija sa nu incalec bordurile.
6. aici sunt cu tine la partea de clonare a tobei fara rost:) nu am asa ceva dar vreau sa imi pun 2 tobe functionale si sa renunt la Y-ul ala de la motor.
acum sunt la facultate dar de indata ce ajung acasa , unde e si masina ca nu am mai platit rovignieta:( (cu boarfa asta de scoala raman fara bani), am sa pozez din nou din mai multe unghiuri, si interiorul complet poate pun si un mic filmulet, daca o sa ma descurc, deocamdata am reusit sa pun pozele alea, dar nu stiu de ce sunt asa mici:(( ele au rezolutie de 1152:-??

Multumesc inca odata ptr sfaturi si pareri... coming soon
symplu a scris:salut ! am revenit:)

5.aici nu sunt deacord cu tine, mie imi place sa fie cat mai aproape de pamant masina daca se poate sa "mangaie" asfaltul, am grija sa nu incalec bordurile.

Lasa masina din suspensie atunci nu din spoilere. o sa arate in mers ca o vaca bortoasa si beata...

Bogdane daca au mers au mers. Nu inseamna ca arata bine insa. Ce zici? daca iti plac iti gasesc eu un set si imi donezi setul tau. DACA VREI ITI VAND EU O REPLICA DE LA UN VINIL DE ALA "STRIPE" DIN NEED FOR SPEED UNDERGROUND 2...E ALBASTRU!!
daca o donezi te scap eu de ea vreau sa o pun pe bicla
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caracteristici, Performante, Tuning Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum