Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Intalnire Paltinu - 21/23 Septembrie 2007
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
ramane sa pregatesc toamna ! nea kosson abia acum am ajuns in camera...dar uite ca postez ce m-ai rugat
Kosson m-a pus sa scriu : ": Ramane sa pregatesc eu toamna... Paltinu ! " Anul trecut a iesit foarte frumos la paltinul, anul acesta nici nu ma indoiesc ca va fi diferit Abia astept ! poate asa mai trec si eu pe acasa! ramane sa-mi fac masina sa mearga ok si 70-80% vin si eu am 2 intrebari
se poate veni cu familia cu 2 copii?
se asculta mamele?
la zugreni nu pot veni deoarece lucru De ce sa nu se poata veni si cu familia? Daca nu va deranjeaza sa stati la cort (sau la masina, cum am stat eu anul trecut ), nu e nici o problema. Muzica anul trecut nu s-a ascultat deloc. N-a fost timp de asa ceva. . Oricum manelele nu prea se practica printre membrii forumului. daca nu se asculta manele mai ales sa fie data si tare muzica mai cresc ce 5 % sansele sa vin
cristi_s a scris:De ce sa nu se poata veni si cu familia? Daca nu va deranjeaza sa stati la cort (sau la masina, cum am stat eu anul trecut ), nu e nici o problema. Muzica anul trecut nu s-a ascultat deloc. N-a fost timp de asa ceva. . Oricum manelele nu prea se practica printre membrii forumului.

Sambata seara a fost un pic de muzica folk de la Kosson din masina
Dar in rest atmosfera este super. Chiar daca anul trecut a plouat un pic nu a fost nici o problema.
Cat despre manele nu cred ca este cazul sa intram in discutii ... anul trecum au incercat niste specimene de genu sa se bage in seama cu noi ... au plecat repede de acolo, in caz ca se gandeau sa ramana aveam pregatite niste cd-uri cu muzica, pentru cultura lor muzicala De aceea trebuie sa organizam mai bine anul asta, adica sa ne mutam pe o pajiste privata chiar langa lac undeva !!!

BANDITULE, am mare incredere in matale cu ceva aranjamente !
Sa ne tii la curent ! am mers la zugreni acum urmeaza paltinu Ne vedem la Paltinu Ma bazez tare mult pe tine Banditule !
Sa ne tii la curent cu ce se intampla, daca ai reusit sa aranjezi ceva !
kosson a scris:Ma bazez tare mult pe tine Banditule !
Sa ne tii la curent cu ce se intampla, daca ai reusit sa aranjezi ceva !

Daca nu se aranjeaza nimic, anul asta coboram un pic si ramanem pe malul lacului, macar nu mai intra toti cu jipanele pana la noi. anu acesta sper sa ajung si eu Din păcate, deși am concediu și atunci, acolo nu mă pot alătura Rămâne pe aia din 2008 ! pai bre nu prea am reusit nimic eu sunt tot timpul in Bucuresti si nici nu pot sa ma duc pana acolo ca am masina in reparatii capitale si nema timp! o sa vb sa vad daca aranjeaza ceva prietenii din Campina! Eu va anunt de acuma ca nu pot ajunge, ca am o colega de liceu care face nunta in perioada aceea.Spor la organizare . Pentru prima data ajung si eu la intalnire , mail ales ca e aproape de casa, daca aveti nevoie de ceva ajutor cu organizarea va pot ajuta cu cea mai mare placere. sper sa pot veni si eu in toamna fac tot posibilul ca pe 29 am o nunta http://www.wikimapia.org/#lat=45.186756&lon=25.753326&z=13&l=0&m=a&v=2
acilișea e bre Paltinu?

Sau acilișea?
http://www.wikimapia.org/#lat=45.255072&lon=25.736675&z=13&l=0&m=a&v=2

al doilea l-ai nimerit ! e al mai mare ! primele 2 sunt mai la vale si sunt mai mici sunt bazine de colectare si decantare! Hmmm...
V-aș ruga să-mi explicați și mie pe unde vine Paltinu, da' cam cum privind o hartă a României; în ce județ e, o zonă aproximativă, ce drum de acces ceva, etc.
Să mă lămuresc și io.

Mulțam. judet Prahova ! cel mai mare oras din apropiere Campina! drumul de acces se face prin Campina pe Valea Doftanei- Lunca Mare - Baraj Paltinu! din Campina pana la Paltinu sunt 12 km! Se mai aude ceva cu zona de campare ? am aruncat eu un ochi pe acolo weekendul asta. si raman la ideea ca celmai bine ar fi sa ne organizam pe langa camping, nu de alta dar sa nu ne ia apa daca ne asezam in alta parte. In ultima vreme a tot plouat si e cam ciudata zona (si cam cu mult noroi, iar olteanu nu prea e 4X 4din pacate). Oricum vedem cel mai bine cand ajungem acolo ce se intampla exact. Cea mai apropiata varianta de cazare (cabana, motel, hotel) cam pe unde ar fi ? Multumesc. Stima. cabana, hotel, motel nu stiu sa fie...decat eventual vreo vila de inchiriat...dar nu stiu ce si cum...cel mai simplu e la cort Mda ... simplu, dar nu pentru toti din pacate. Dar avand in vedere ca sunt doar 12 km pana la Campina (asa e, nu ? ) nu cred ca o sa fie probleme. Oricum, multumesc. Daca altcineva cunoaste vreo posibilitate de cazare il rog sa imi zica. Stima. Chiar nu stiu de nici o posibilitata la casute, hotel sau motel. Si anul trecut am fost cu cortul si a fost frumos, chiar daca a mai plouat un pic Exista o pensiune chiar unde este lacul acela de purificare sau cum se numeste.Sau daca nu gasesti incearca in campina. Deja am toate cele de trebuinta in masina. Lipseste rucsac-ul cu haine Bun Drimere. Iaz este acolo ?
Zephirus a scris:Bun Drimere. Iaz este acolo ?

Doar unu mic de 53,7 mil. mc, tinut la adapost de un baraj de 460m lung si 108 inaltime
Zef ... e buna baltoaca? Oare n-o sa reusesc sa ajung si eu la nici o intalnire???? La zugreni n-am reusit sa ajung din motive financiare. Acu' cand e mai aproape ati stabilit o data de.... E SESIUNEA A II-A DE RESTANTE FRATILOR!!!!!! Sau ati uitat cum e in facultate??? Asa ca... din cauza pierderii timpului aiurea in timpul anului va trebui sa fiu la facultate in acea perioada in loc sa fiu la Paltinu!!! Da' las' ca asta e ultima toamna din viata mea cand voi mai merge la facultate (SPER!!!!!) Mai sînt și alții în aceeași situație.
Pentru ei nu putem amîna cumva?

Noi, moșii, am scăpat de sesiuni, nu mai avem grija lor... Din surse "oficiale" (adica de la kosson ), stiu ca se are in vedere amanarea intalnirii pe la inceputul sau jumatatea lui octombrie, din motive obiective. Mai multe detalii cred ca poate da kosson daca e doar o intentie sau o certitudine.
suirammarius a scris:Oare n-o sa reusesc sa ajung si eu la nici o intalnire????

Stai linistit ca nici eu nu am reusit sa ajung nicaieri din diferite motive asa ca... Amanati, amanati, da' sa stim si noi mai din timp . Ne facem si noi calcule, programari; deh, serviciu, rezervari de spatii de cazare, alea alea. Iata si motivul obiectiv ):

Constantinescu Teodora !

Am marea rugaminte daca se poate sa ma orientati la o pensiune din sat langa locul de campare caci as vrea sa vina si Irina cu pruncul plus una bucata strulubatica Ilinca. Iwa ? o mana de ajutor ?

Data ramane in picioare iar in functie de conditiile meteo o mai putem amana o saptamana, dar cred ca va fi extraordinar de frumos anul acesta !
Va asteptam pe toti cu mare drag ! Am starnit o revolta impotriva datei fixate sau mi se pare doar???
Sper doar sa nu se intample asta: sa se amane intalnirea si tocmai eu care am pus paie pe foc sa nu pot veni din alte motive!!!!! M-as bate singur si m-as injura! FELICITARI !!!!
Sa va traiasca si sa fiti sanatosi cu totii !!! sa-ti traiasca nea kossoane Frumos nume! Sa-ti traiasca si sa ajunga sa planga baietii dupa ea! Kossoaneee ... sa iti traiasca si sa se faca mare si frumoasa! O sa inchinam la Paltinu un pahar in cinstea ei
Putem amana daca asa doreste majoritatea! Numai sa stim din timp si sa fie bine pentru toata lumea.

Sper sa va placa !

Link catre Citroen
http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?t=5413 Frumos, frumos. Nu stiu ... parca mi se pare cunoscut focu' acela .

L.E. Ramane stabilita perioada ? Asa este... e un foc magic pe care maria-ta l-a surprins maistru ca sa ne incalzeasca sufletul si sa ne atate spre Campina, mai sus...

Iti multumesc pentru inspiratie. O imagine foarte frumoasa.
Recunosc ca am fortat drepturile incluzand-o in afis, dar am speranta ca recunoscandu-ti drepturile imi va fi iertata indrazneala.
kosson a scris:Asa este... e un foc magic pe care maria-ta l-a surprins maistru ca sa ne incalzeasca sufletul si sa ne atate spre Campina, mai sus...

Iti multumesc pentru inspiratie. O imagine foarte frumoasa.
Recunosc ca am fortat drepturile incluzand-o in afis, dar am speranta ca recunoscandu-ti drepturile imi va fi iertata indrazneala.

Zicea unu odata (tot Gheorghe se intituleaza ) pe la un radio, citez: "Aceste cuvinte ne doare''. Dar zicea atat de placut ca nu aveai cum sa te superi pe el. NICIODATA ... Chris & Razvan sper ca reluam programul: tripoda, rescue mission-Campina etc, etc ?!?!
Promit sa va fac ceva special pe discul care vine de la Iasi: o singura masina in care se vor inghesui cei mai vajnici Ieseni nu-i asa ?!?
Bacaul are regim special de prezenta plus toata lumea din vest care n-a participat.

FLO, daca nu te potrivesti sa vii la foc cu mine ma fac rau ! vin vara viitoare si te dau afara din casa pentru un sezon estival !

Hai fratilor, e ceva special inainte de iarna ! kosson, sa va traiasca copilasul! Sa fie sanatos si sa creasca mare si frumoasa asa ca Ilinca.
Din pacate, la mine e cu schepsis toata treaba. Data se suprapune cu alt eveniment la care as vrea sa particip, asa ca va trebui sa aleg. Of, ce nasol e sa trebuiasca sa aleg.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum