Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Starea vremii !!!
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Si in Bucuresti s-a oprit...acuma cica incepe sa ploua cu gheata...fenomenul intitulat ''freezy rain''. Dupa o da iar in -20 grade si sa vezi patinuar pe strazi cand o ingheta ploaia asta om trai si om vedea ..asta e si prognoza pentru craiova ... ploaie la - cate grade or fi ... naspa ... or trece in continuare cauciucurile mele testele ca sa imi mai bag un pic gheara in gat ca nu am avut inca 120 de lei sa fi luat 4 buc si nu doar 2??? azi functionara ireprosabil ... cand sa plec de la servici ditamai gramada de zapada in jurul masini (si proaspata si pusa de colegii care dadura zapada)... o nivelai cu spoilerul ..pe drum frumos fara incidente nedorite pana cand ma manca sa ma bag pe drumul pe care o iau deobicei mai secundar dar mai scurt ..acolo zapada nedata deloc ..in fata mea unul cu un matiz ... drum pe un singur sens ... din fata venea o dacie ...asta cu matizul tampit la cap sa baga in mormanul de zapada sa ii faca loc aluia ... eu deja nu mai aveam ce face ...ma bagai si eu in morman ...trecu ala cu dacia ... asteptam sa plece tampul cu matizul mai pleaca tiura la ea si patina de o gaseau dracii ... ce sa fac bagai botul si eu in drum ... ala voia sa se dea jos din masina ...cu usa deschisa nu mai aveam loc sa trec pe langa el .... ii facui semn sa stea la locul lui ... si trecui frumos pe langa el la relanti ... soferi si soferi ... e plina lumea de conducatori auto ... In sfarsit, vedem si noi zapada anul asta.. A nins de ieri de la amiaza pana azi dimineata.. In sfarsit mai vede si olteanca mea zapada sub cauciucuri.. Am facut o tura cu ea pe zapada de 35 -40 de cm si parca ara pamantu! Mere de parca ia-s fi dat jaratec!!!
acum din pacate nu mai nige, sunt minus 9 grade La Baia Mare ninge de rupe de aseara. Desi autoritatile (primaru') s-au batut in piept ca va fi prima iarna in care sunt 100% pregatiti, asa conditii de drum nasoale nu am mai vazut de tare multi ani. Cu toate astea, de dimineata de la 8 am fost nevoit sa bat orasu in lung si in lat cu masina. Murphy rullz.

Parerea computerului de bord:
Temperatura exterioara: -9,5
Viteza medie: 9kmh
Consum mediu: 17% (motor 1.4 euro 4)

La 20kmh am avut nevoie de 2 benzi libere iar in sensurile giratorii masina vroia doar drept, dupa urme Zapada pe drum nu e foarte mare. Cativa cm. Dar sub, e gheata ca pe patinoaru' olimpic.
Daca in weeked-u asta aveti drum prin Maramures, abtineti-va! hofy ... ce spui tu ... e la fel e in toata tara ...asa e si la craiova ... dezapeziri mai proaste nu am vazut ... si gheata sub zapada ... si ca sa fie tacamul complet ...gheata nu e nou formata ... in marea majoritate a strazilor mai mult sau mai putin mici ...dar totusi circulate ... gheata e de la zapada de saptamana trecuta ... cu toate avantajele ei ... e atat de denivelata incat imi e dor de drumurile de pamant de la tara ... macar acolo ai po