Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Reborn of YNA
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
cum sa-ti spun? Am vazut ALF-ul cu spoilerul original Oltcit, si ii sta bine.
Nu zic, e chestie de preferinte, nu am de obiectat impotriva spoilerului de Solenza, dar chiar ii sta bine cu cel orginal de Oltcit.

Nu vreau sa starnesc polemica pe tema, si chiar va rog sa nu incepeti iar cu rautatile gen kitch.......... sau alte replici rautacioase. Nu e vre-o problema daca ramai cu cel de Solenza, dar totusi Titus, crede-m Nu sunt impotriva clonarii de piese de la alte marci pe Oltcit, dar parca spilerul asta nu vine la fel de bine (ma refer geometric, nu estetic) pe Oltcit. Farurile par iesite in afara iar spoilerul de Solenza are o rotunjire in fata care nu se alineaza cu capota motorului care are curbura mai mica. Bara ar trebui aplatizata (int-un atelier), nu izbita intr-un gard
As mai avea de obiectat portbagajul ala de pe plafon...
In rest masina arata bine, felicitari pentru ea (el) Adi, bara de solenz uauu uhhh ahhhh
dog72cat a scris:uauu uhhh ahhhh

Tradu nu pot aici ca as lua un bannn pe viatza.,.,.,.,.., Cum de ai renuntat la bleul stelar? Arata super ALF-u'
geani29 a scris:Adi, bara de solenz mult mai frumos......

http://img230.imageshack.us/img230/1567/dscf0087uo9.jpg

paaaarereaa meaa Ati casunat pe biata fata toti. Daca ii place ei asa, ii place si gata.
Degustibus non disputandum. Sau pe romaneste <<nu poti sa te
"faci" in gustul omului>>
Ceea ce mi se pare mie ca nu ar da bine este doar adancitura aia din mijlocul barii in care la solenta intra masca dintre faruri.
geani29 a scris:
dog72cat a scris:uauu uhhh ahhhh

Tradu

Cred ca vrea sa spuna ca ai picioarele drepte Nu cred ca voia sa spuna asta, dar sigur are legatura
bogdanlascu a scris:
geani29 a scris:Adi, bara de solenz
Plumber a scris:nu poti sa te
"faci" in gustul omului

Da, dar poti sa incerci sa ii schimbi mirosul...
Geani, sa o stapanesti sanatoasa, e frumos noul Barbato-Femeie [Alf-Yna] si cel mai bine ii spui simplu Alfyna [ Corbule, mi-ai dat o idee beton La Alfyna nu m-am g Eu o sa ma pronunt asupra potrivirii spoilerului de solenta la intalnire. Azi am schimbat buc
geani29 a scris:Corbule, mi-ai dat o idee beton La Alfyna nu m-am g Geanni, ma faci nashul masinii? ce zici de Alfetta? are un pedigree interesant...

Gata, Alf, te pun na Bun asa! Azi am fost la RAR pentru identificare. Deci, 80 lei identificarea Gata, am alarma se vede ca Oltcitu e un idol pentru tine..... Asta e dependenta! Si eu daca as avea ceva bani de spart, sa dea naiba daca nu as umple curtea de fiare si motoare. A Ieri am fost la poli
geani29 a scris: Ciudate legi mai avem

te complici u prea mult....... Mai Geanina,luale-ar naiba de numere de inmatriculare.Ce mi-e YNA si ce mie ALF.Tot aia e.Cind ti-am spus cum sa faci nu ai vrut sa ma asculti.Era mai simplu cum am zis eu.
geani29 a scris:Ieri am fost la poli
DanH a scris:Mai Geanina,luale-ar naiba de numere de inmatriculare.Ce mi-e YNA si ce mie ALF.Tot aia e.Cind ti-am spus cum sa faci nu ai vrut sa ma asculti.Era mai simplu cum am zis eu.

Da,
geani29 a scris:... Pricepu De olteanc Daca e de olteanca, trebuie sa stii sigur, de oltean nu se stie sau mai bine zis, cine poate fi sigur ... si atunci cum ramane cu numerele preferentiale? platesc iar inmatricularea?!
si e si mai absurd...sa fie mai usor sa inmatriculezi o masina cu proprietari din judete diferite.
traim in romania din pacate.

pricepui....da cred' ca ma duc sa le fac ordine intr'o zi, caci in curand iar ajung pe la inmatriculari auto Numere preferen
geani29 a scris:- dac spun cu tristete...ca ai facut dintr'un oltcit frumos ...un oltcit kicios... daca tot iti permiti sa vopsesti un oltcit doar pt faptul ca nu'ti place nuanta de albastru pe care o are...de ce nu strangi bani sau daca ii ai.. de ce nu'ti cumperi o solentza ?! ...tot spui ca nu'ti palce spoilerul de oltcit ca nu se aseaza bine si ca este o distanta mare intre el si faruri...dar la asta farul este mult inafara..(cel din dreapta mai ales)...iar cuta de pe mijlocul spoilerului ...care la solenza nu se observa..pe oltcit ..e varza..
decat sa fi dat banii pe spoilerul de solenza nu ami bien luai unul de oltcit nou?...

pt barele de pe plafon ai barcuta de bagaje sau sunt de decor?
cat despre aripioarele de ep stergatoare....mai lipseste codita de rechin...
succes in continuare cu oltcitul!

daca este cineva inpotriva afirmatiilor mele , il rog sa aduca contra argumente.

cu respect,
alex nu cred ca o sa reusesti sa o convingi pe geani ce-au incercat altii in trecut
mai rau este ca atunci cand o sa vada postul tau o sa iti sara in cap
eu unu nu te contrazic cu nimic din ce ai scris acolo si sper ca geani sa nu se supere pe mine
ale_xxw a scris:spun cu tristete...ca ai facut dintr'un oltcit frumos ...un...
Ti-ai pus-o singur . Si mai esti si vecin cu ea.
Ce mi-e Roman, ce mi-e Bacau
ale_xxw a scris:spun cu tristete...ca ai facut dintr'un oltcit frumos ...un oltcit kicios... daca tot iti permiti sa vopsesti un oltcit doar pt faptul ca nu'ti place nuanta de albastru pe care o are...de ce nu strangi bani sau daca ii ai.. de ce nu'ti cumperi o solentza ?! ...tot spui ca nu'ti palce spoilerul de oltcit ca nu se aseaza bine si ca este o distanta mare intre el si faruri...dar la asta farul este mult inafara..(cel din dreapta mai ales)...iar cuta de pe mijlocul spoilerului ...care la solenza nu se observa..pe oltcit ..e varza..
decat sa fi dat banii pe spoilerul de solenza nu ami bien luai unul de oltcit nou?...

pt barele de pe plafon ai barcuta de bagaje sau sunt de decor?
cat despre aripioarele de ep stergatoare....mai lipseste codita de rechin...
succes in continuare cu oltcitul!

daca este cineva inpotriva afirmatiilor mele , il rog sa aduca contra argumente.

cu respect,
alex

P Spoilerul la cat e asigurat?
geani29 a scris:M
geani29 a scris: Sunt curioas Alex,stai linistit.Presimt de ca ai ajuns in pragul unui razboi total(adica atomic) cu Geanina.Fa ca vrei,spune ce vrei si despre ce vrei,dar nu despre masina ei.
Retine te rog un aspect:3(trei) oameni(nu humanoizi)am incercat sa ai explicam ceva lui Geanina.Rezultatul:UN MARE ZERO. Degeaba am incercat eu sa ai explic ce inseamna cutie 5 ro,ca tot nu intelege.Stiu ce spun ca am avut asa ceva pe masina.Acuma e in rezerva. Oameni buni........ de ce va mirati?? asa sunt blondele...........mai...........speciale (no offense geani )
Cu stima,

P.S : Mie imi place cum arata masina.
Iulius_je a scris:Oameni buni........ de ce va mirati?? asa sunt blondele...........mai...........speciale (no offense geani )
Cu stima,

P.S : Mie imi place cum arata masina.

si prietena mea este blonda ..si intradevar este speciala dar in sensul bun..

cand iti pui si tu spoiler de solenza daca iti place asa de mult??

mii de scuze pt offtopic, alex Ale_xxw, g geani nu face din el tzap ispasitor nu a fost el cel car a inceput offtopicul
in alta ordine de idei daca nu accepti critici pe topicul tau macar scrie in titlu "pe acest topic nu se accepta pareri contra ca ma supar"
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Următoare
Pagina 2 din 12
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum