Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Valcea

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Valcea. Sal

Sunt onorat ca sunt primul care vb aici.Am un Oltena 12TRS, albastru metal.Cel aranjat un pic(spoiler, praguri,masca).
VL-01-KYX. Oltcitari din Rm.Valcea daca vreti sa vb leonardos1984@yahoo.com. Poate mai discutam si noi de "bestiile" noastre . Salut. Eu sunt tot din VL. Cum e sa ai Oltcit in VL? Se mai gasesc piese pe aici? Mecanici?
Poate imi voi lua si eu un Oltcit. E masina (romaneasca) care mi-a placut de cand ma stiu, dar pana acum numai Dacii am avut (ghinion de nesansa).
Acum vreau sa-mi iau o masina pentru 1 an, 1 an si jumatate.
Si parca mi-as face moftul cu un Oltcit... dar mi-e teama ca nu gasesc nici piese , nici mecanici prin VL. Si din cate am inteles eu, Oltcitul e ca o masina de curse. Tot timpul tre' sa ai la indemana piese si mecanici, ca nu stii ce te lasa.
Asa e?

Multumesc mult. Stai mai calm piese gasesti destule(sunt 2magazine + 2 dezmembrari), mecanici stiu si eu vreo 2 priceputi.Oltcitul nu-i chiar de curse, bine daca tu vrei exclusiv pt asa ceva...merge, dar galgane rau benzinuta daca esti tot timpul cu piciorul in blana.Hai catre sa plec la faculta bye. acum sunt in rm valcea dar dupa sarbatorile de pasti o sa merg la calafat si o sa stau un timp pe acolo. nu gasesc nici un mecanic bun care sa-mi rezolve problemele de la masina mea. Am un citroen axel la care am segmentat motorul si pana acum am schimbat de 2 ori semeringurile de distributie si palier si asta numai dupa 500 km. mai am probleme la franele de pe spate si cred ca mai trebuie sa schimb rulmentul de presiune si placa de presiune. Astept ajutoare de la valcea sau craiova! si inca ceva : faptul sa sunt blonda e doar camuflaj! imi plac masinile si viteza! eventual astept un telefon cu sfaturi.... macar atat....
0744.773.700 - mihu Salut. Vad ca ai numar de AG, deci poate ajungi si prin Pitesti. Iti recomand un mecanic foarte bun si foarte corect (cam 500.000 pe 2-3 ore de munca, indiferent ce operatiune face la masina). Iti trimit pe PM datele lui de contact. mai fratilor din 2005 numai exista oltcituri in Valcea??
eu sunt pot-spune-proaspat oltcitar dar poate vom infiinta si noi un club ceva...
astept confiramari si noi discutii
cu respect nui nimeni?? mai sunt si eu din vl.cand ne dam si noi o intalnire cei cu oltcituri din vl? eu unu abia astept sa iau carnetul si sa termin olteanul.poate se mai gasesc si alti dornici de intrunire intre timp si eu sunt din VL de anu trecut tot ma uit pe forum dar nimic,vreo intalnire ceva?VL 03 SYS
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum