Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Problema?

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ce mi se intampla: dau click pe link-ul cu forum.oltcit.ro; ma duc pe alta adresa, ma intorc pe forum.oltcit.ro si... la chestii noi sunt doar ultimele posturi de la ultima mea vizita. Care a fost "din greseala". Nu e normal, zic eu. Pai se sterg cookies. Asta daca inteleg eu bine ce faci tu.
Banuies ca vrei un buton de Mark this forum read sau cam asa ceva Bună,
Nu! john_b vorbea despre faptul că la ieșirea de pe pagina forumului (chiar și accidental sau la o cădere de net sau la orice altceva) toate posturile necitite sunt marcate ca și citite! Deci când te reconectezi nu mai știi ce ai citit și ce nu. E cam singurul forum (dintre cele frecventate de mine) unde se întâmplă așa. Am forumuri unde am și 4000 de mesaje necitite. Intru citesc 100 și ies. Data viitoare pot continua. Aici au fost perioade când nu am intrat peste 1 săptămână deoarece știam sigur că nu voi avea timp să citesc totul dintr-o dată și apoi și mai mult și tot așa.
Cu stimă, problema veche... si pe mine ma deranjeaza... dar m-am obishnuit. Eu stiu un singur forum (din 5-6 pe care le mai frecventez) unde se intampla ca la isirea de pe forum si apoi reintrarea pe respectiva adresa sa imi apara si raspunsuri vechi. Din cate stiu eu se intampla pentru ca asa este construit php-ul.
Deci nu e bargaune danf are dreptate, a descris problema f. bine.
AdyAero a scris:Eu stiu un singur forum (din 5-6 pe care le mai frecventez) unde se intampla ca la isirea de pe forum si apoi reintrarea pe respectiva adresa sa imi apara si raspunsuri vechi. Din cate stiu eu se intampla pentru ca asa este construit php-ul.
Deci nu e bargaune

Da, nu e "bargaune".
Asa e construit forumul, si toate forumurile phpbb sunt implicit pe acest tipar, mai putin cateva, estimez sub 5% care au implementat un mod in acest sens.
Codul forumului retine data ultimei vizite, si afiseaza ca necitite mesajele cuprinse intre data ultimei vizite si data curenta. Deci daca sub o forma sau alta, indiferent de cauza (iesire, delogare, cadere retea, server, etc...) se iasa de pe forum, mesajele apar evident ca citite.

Deci nu e nici o eroare.
Nu am prea avut timp, dar in primavara am vrut sa implementez un mod, care sa tina evidenta pentru fiecare user in parte a mesajelor necitite. Si astfel se poate intra si iesi de pe forum, fara sa se marcheze mesajele necitite ca fiind citite.

La rand sunt alte modificari, dar o sa-i vina randul si la acest mod.

Mulțumim!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum