Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Bihor
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
N-are încuietoare, că l-am întrebat. Dar am rezolvat, am luat-o de pe ăla vechi.
Șprayuri să reziste la temperaturi înalte nu știu, trompetele astea din selgros/metro/etc nu se pretează. am vrut sa cumpar de la Ciclop Tm....dar aveau doar ceva rosu caramiziu sters, iar albastru nu aveau de fel:(
vreau ceva care sa bata in ochi!

HELP! cumpar 1 bucata parbriz oltcit, in stare SUPER OK, fara zgarieturi, crapaturi
sau un loc de unde pot cumpara unul nou, si la ce pret...

deh...crapat azi parbriz la el...

+ oglinda retrovizoare stanga
+ gura umplere rezervor
+ 1 bucata chedere parbriz in stare OK are cineva de vanzare (se accepta si donatii) bara de protectie fata (metalica)?

p.s. repede pana nu mi se termina banii

p.s.s. @ Bastos: explica-mi si mie cum procedez daca vreau sa schimb culoarea masinii (stiu ca mai apare chestia asta in alte topicuri dar vreau sa stiu idn surse locale si informatii cat mai proaspete). care e doritor de o sesiune de reparatii...sambata de dimineata pana seara?
desfacut tablele de la motor...si vopsite
schimbat 3pivoti
lasat masina mai in jos cu 1 dinte din spate (taiat suruburile care trec prin bucsile amortizorului, scos bucsa, schimbat)
si de bibilit pe la instalatia electrica... (gen...unde vine firu` asta? aici..ba aici...ba dincolo )

asigur deplasare, mancare si bautura Esti sigur ca asiguri deplasare?
Oricum, spor la treaba!!! da...asigur:)
dar pt cei din oradea;)) deci nu are nimeni o bara de protectie? ... si doua amortizoare spate cu surub nu cu bucsa sudata?... eu din pacate nu am:(

deci nici un doritor pt sesiune reparatii? Eu sunt ocupat să-mi recuperez problemele nerezolvate din cauză de lipsă de mașină, mai trebuie să-mi rezolv problemele cu electricele.
Slavă Domnului că măcar am scăpat într-o singură zi de RAR și ITP.
Mi-a trecut culoarea cum am vrut eu! Salut,
Stiti cumva cat da REMAT pentru oltcit daca se caseaza?
Merci!
Gabone a scris:Salut,
Stiti cumva cat da REMAT pentru oltcit daca se caseaza?
Merci!

vreo 3-4mil max.
vrei sa il bagi la remat? As vrea sa-l dau...macar acolo sunt sigur ca este totul legal.
Te-ar tenta sa-l cumperi? daca da, sau daca stii pe cineva merita pentru piese desi este in stare de functionare si cu ITP valabil pana in iunie 2007, asigurare si rovinieta pana in iulie 2007. Eu vreau sa ma scot de la impozit si vreau neaparat un contract de vanzare cumparare. stiu pe cineva interesat.
pret?
detalii despre masina?
hai ca poate te rezolv rapid:) pret...4 mil
ce sa spun la 4 mil nu prea trebuie sa fie pretentii. am spus si mai sus are acte, rovinieta, ITP, asigurare... Este in stare de functionare. Insa o recomand pentru piese. Caroseria este atacata de rugina, dar aripile sunt OK si restul. @Bastos: Te-am vazut Luni 23.10.2006 pe la ora 15 pe 1Decembrie cu masina. e meseriasa vopseala dar ce se intampla cu spoilerele? parca aru cam gri
vjg a scris:@Bastos: Te-am vazut Luni 23.10.2006 pe la ora 15 pe 1Decembrie cu masina. e meseriasa vopseala dar ce se intampla cu spoilerele? parca aru cam gri

poze...ceva? Păi, dezastru.

Că bara spate e neagră, că e nouă, aia față a trebuit s-o pun (pe cea veche) pentru identificare, așa că nu am nici un motiv de mândrie pe partea asta.

Vreau și niște spoilere, dar mai încolo, acum nu am nici timp să respir. Nici poze nu am apucat să fac decât una două, toate sunt pe forum.

Încă nu am brichetă (priză) că am rezolvat scurtul deconectând toate alea și n-am avut timp să le rezolv nici pe astea.

Mai am de lucru un pic și la mecanică - pivoți și cap planetare, nu știu la ce mecanic să mă duc.

dece nu mergi la nenea Istvan pe Taberi Geza? Dă-mi te rog un număr de telefon al dlui Istvan. Ti-am trimis numerele pe pm ca nu am cerut permisiunea sa le public aici L-am primit, cred că îl cunosc. Dacă e cel care cred eu că e, atunci nu e prea bine - să vedem.

Poți pune numere aici, nu are cine ce să-ți zică, la asta folosește forumul, să ne jutăm între noi.

Apropo, mașina ta ce culoare e? Clubul meu e ~alb, de nevoie am adoptat "rat look-ul" (sper ca pe aici nu prea intra Zephirus aka Troll ) asa ca mi-am vopsit aripile (fata, spate) cu spray si nici acela nu are aceeasi nuanta cu cea a masinii. I rest motorul este inca in rodaj, toata mecanica puntii fata este refacuta, la puntea state mai e ceva de lucru. Dat fiind ca sunt pe picior de plecare din tara nu prea mai investesc in chestii nerelevante. un alternator nu are careva in plus?
bun...functional...alea alea...?
urgent de tot...

Later Edit:
ceva mecanic care lucreaza bine, ieftin, si are scule...pentru schimbat pivotii/capetele de bara, bieletele...? Preturi?
Cam pe saptamana viitoare neaparat. Are cineva o capotă?
Pe cât posibil fără ondulații, îndoituri, etc. si eu caut una...
dar mai tarziu ceva...
prin magazin cat e una noua? nu are careva o chiulasa dreapta buna? (cea cu pompa de benzina)
nu ma intereseaza daca e folosita...dar sa fie buna...
supapele sa fie ok...caci culbutori, axe culbutori, axa came am eu...

urgent de urgent...pe maine dimineata
valib a scris:nu are careva o chiulasa dreapta buna? (cea cu pompa de benzina)
nu ma intereseaza daca e folosita...dar sa fie buna...
supapele sa fie ok...caci culbutori, axe culbutori, axa came am eu...

urgent de urgent...pe maine dimineata

rezolvat cu ajutorul lui Bastos. Multumesc! Să trăiești bine și să te văd pe șosea! nenea ala e chiar de treaba, de fapt mie asa mi s-a parut.
Nu i-am mai zis ca stiu ungureste, ca is juma` maghiar...ca atunci imi dadea pe gratis
chiulasa echipata cu de toate(ax came uzat, si 2culbutori uzati)...50lei

il recomand pe nea` Istvan tuturor:) maine la 8 ajung la RAR....SPER
daca cumva am probleme....la cine pot apela? (un tractat, un sfat, etc)
eventual...pe la 12 ne-am putea intalni mai multi sa vedem cum arata rablamentul meu...ce ziceti? am nevoie de un parbriz nou pentru olteanca mea, si un cheder nou pentru parbriz, eventual un montaj asigurat (cum eu am crapat pt. prima data un parbriz, chiar la olteanca mea...nu prea imi mai vine sa ma risc)

unde?cine?cat?cum?
eventual doar parbriz si cheder...si 2 oameni care sa ma ajute juma` de ora in weekend....

P.s: weekendul asta Merry Xmass si sarbatori fericite, An Nou Fericit, multa sanatate, bucurii si impliniri in noul an!

pentru cei ce mai frecventeaza si aceasta sectiune... Crăciun Fericit tuturor! WANTED: Oltcit...pe la 10-15mil, in stare cat mai buna. s-ar putea sa am eu de ce ai nevoie dar la pret mai mare pe la 19 mil
rugina putina la aripa si alte maruntisuri cum ar fi scartaieli diverse in rest tzutz
Motor refacut complet care a mers cam 1600km(drumuri de cluj-oradea)
dau cadou la ea un set de huse noi noute si un radio cd JVC mai traieste cineva?
nenea Bastos stiu ca e tot ocupat cu lucrul...
restul? Iar mă iei cu nenea? Bine că nu mă faci Moș Crăciun...

Ai scos mașina pe șosea?
pai am mers doar pana acasa cu ea...si niste ture prin oras.
Urca super fain cu noua cutie...zici ca e mereu in forja, desi nu ii dau talpa...

maine vreau sa o las mai in jos de spate....si sa vad cum ma scormonesc de $$$... Vali, ce mai face DNC-ul? Cum a fost drumul din CJ pana la TM? pai DNC-ul a primit un motor frantzuzesc 1100 care toarce, un interior crem, scaune tapitzate, alarma, inchidere centralizata, evacuare buna(era sparta cea de pe masina). Astea cel putin pentru o vreme.

drumul a fost destul de naspa....
adica patina ambreiajul foarte tare (deh...daca a curs ulei la greu pe ambreiaj inainte sa il punem), iar motorul nu vroia sa urce mai mult de 4000rpm.
si uleiul...am completat cu 4 litri de ulei, iar in TM se aprindea iar becul de ulei....deci foarte aiurea:(
in rest, am ajuns la 6 dimineata in TM, la 3 ne-am oprit sa mancam ceva in Oradea.

P.s:
Pune pozele te rog.
Motorul de pe masina ar merge SUPERB, dar trebuie rezolvata scurgerea, etansat bine, si reglat culbutorii. Asta va fi primul lucru, cand gasesc un garaj de inchiriat. salut Shefu de trib valib, am dat masina la cineva sa-mi suie sus cutia de gsa pe masina
in seara asta o iau
deci zi.. la 4000 in a 5-a tre sa am 90 la ora. Corect? DNC'ul arata acum asa la interior, cel putin pentru o vreme, multumita lui David:

vali....ai uitat de 5.1 si de laptop....care din pacate nu se vede ca bine zici.. arata belea la interior Cine face tapițeria aia? Arată foarte bine. un nene din TM....
scaunele fata+spate, fara material au fost 2mil
le face cum doresti tu
plafon, tapiterie usi....astea le poti face si tu foarte frumos!
Acel nene face si pentru alte masini,de ex R5? face orice, banuiesc.
bani sa iasa BRAVO Vali, David
ma bucur ca fosta mea masina a reinviat sub mainile voastre si arata chiar mai bine decat cum am avot-o eu

SA TRAIASCA OLTCITUL

RESPECT
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Următoare
Pagina 13 din 14
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum