Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Bihor
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=6694 salut,
sunt din oradea si sper ca in maxim o luna sa imi iau carnetul de sofer, trebuie sa vand 2 biciclete dupa care ma gandeam sa iau o masina...acum....m-am gandit sa iau un oltcit, in special pt ca pretul de achizitie e mic, are tabla buna, au avut ai mei mai demult si stie tata ceva despre motor...si cum de desfunda si regleaza carburatorul...etc

cea mai mare problema ar fi...mai gasesc piese pentru oltcit? daca da sunt de o calitate care sa justifice pretul?

apoi o alta intrebare e: daca ma hotarasc sa cumpar un oltcit....gasesc in oradea sau in apropiere unul in stare buna cu pret pana in 14-15 mil?

multumesc anticipat si mai descutam pe forum
valib a scris:

Vali

Spune-mi te rog cum e făcut tavanul ăla, că m-am săturat să stau cu cârpa-n cap.
Oricum trebuie să scot trapa să o reetanșez, are mici scăpări. phreak: bine ai venit! se gasesc masini, vezi prin piata...poate prinzi ceva bun. O sa ma uit pentru tine de niste masini...

Bastos: s-a dat jos vechiul material, s-au curatat toate urmele ramase, s-a dat cu prenandez, si s-a intins noul material credeti ca ar merita sa iau un club 11R ( e in oradea) cu motor fr, cutie fr, si cam totul original pe dansa...ceva de caroserie mi s-a spus....daca aflu mai mute atunci va mai intreb....btw...masina e din '84, inca nu stiu mare lucru despre ea...urmeaza sper weekendul asta......intrebare: se mai gasesc piese pentru motor si cutie fr? mai traieste careva pe aici? cred ca ar trebuii sa unim BH+AR+TM.... mai intra cineva din oradea?

cica este un oltcit tunat, mov...prin oradea...
undeva prin zona centrului civic...

care stie ceva de el? Craciun cu lumina, sanatate si intelepciune !

Ma gandeam ca ar fi foarte dragut daca ati reusi sa va strangeti inainte de 31 si sa faceti o poza de grup.
Cred ca ar fi tare frumos sa facem un calendar cu anul 2008 cu cele ai bune fotografii din anul 2007, un calendar care sa poata fi printat pe carton de fiecare in parte dupa un sablon cu o editare buna si placuta.

Daca ati facut fotografia, va rog sa o puneti pe imageshack la dimensiunea ei mare, adica cea mai buna calitate.

Cu drag si cu multa stima ! poate anul viitor... La Multi Ani tuturor "oltcitarilor "Bihoreni! salut tuturor, De ceva vreme tot caut un suport motor,so,daca cineva are as fi recunoscator daca m-ar ajuta!
Multumesc. era unu prin oradea, de aducea piese pentru oltcit...

suna-l pe Bastos, si intreaba-l de piese pentru oltcit, stie la cine sa te indrume... cu nenea ala de la tibcon am vb si a zis ca nu are......si am mai inteles si ca nu prea se mai fac doar asa din an in pasti cand au cerere mare iti cumpar eu de la timisoara, dar imi trimiti bani, ca eu sunt falit

daca esti interesat, ma duc sa vad cat e (pe la 50ron e 1 bucata).
Sa imi zici care iti trebuie (stanga/dreapta) musai nou? unul second nu e bun? Mersi baieti dar am rezolvat.Am luat unul second ....asta este,decat sa stea masina sa rugineasca e bine si cu asta!
Acum intrebare...trebuie sa scoti motorul sa il schimbi? exact....si il poti schimba in 2 ore de treaba (dat jos fata masinii, desfacut colierele evacuarii, dat jos motor, si pus totul la loc)

sau daca preferi varianta mai grea(minim 1 zi de treaba), cea chirurgicala...atunci desfaci si celalalt tampon de pe sasiu, dupa care desfaci si evacuarile din fata, si ridici motorul cu un cric, cu cutie de viteze cu tot pana cand aproape atinge de caseta de directie. Dupa asta...iti confectionezi trusa chirurgicala pentru extras tampon motor (adica ceva imbus smecher in principiu, restul e multa rabdare si talent de chirurg pentru a extrage o chestie mare printr-un spatiu imposibil de mic) Un oltcit alb abandonat pe undeva sau un oltcit alb care urmeaza sa fie dus la fier...nu stiti pe la voi prin BH? Dragi Bihoreni!
Va invit sa ma "scapati"de toate piesele de Oltcit ce mai am.Nu o sa mai insir ce am;am mai facut asta de multe ori.Rog frumos pe cineva interesat sa vina sa ia TOT,nu pe alese!Pretul total este stabilit de cumparator!Nu le-am aruncat ca nu m-a lasat inima!
Deci va astept pe PM! pai spune cat vrei pe ele...
ca asa...le vreau eu....dau o sticla de bere Salut!
Repet:1)pretul stabileste cumparatorul!
2)vine si ia tot ce am de dat!(inclusiv un hayon,daca intre timp nu s-a furat din curte) nu'i bine asa...pentru ca eu mai pot sa fiu si nesimtit...
Razwan a scris:Un oltcit alb abandonat pe undeva sau un oltcit alb care urmeaza sa fie dus la fier...nu stiti pe la voi prin BH?

Salut!
Sint 2 oltcituri albe chiar pe strada mea
Una este is stare destul de buna (a fost de vanzare,dar mai nou n-am vazut hartia in parbriz,oricum,sta acolo de ceva vreme...),cealalta sta sub un copac,deci este cam murdar,proprietarul sta in acelasi bloc cu bunica mea Merci,mai vb pe messenger.....pe mine ma intereseaza un oltcit alb cu caroseria rea, motorul functional si fara probleme cu actele....si sa nu fie mai mult de 300 ron cine stie...un oltcit rosu, sau portocaliu... pe care scrie pe spate BOXER (engine?!) am aflat...e bobicu87

mare intalnire Oltcit Club Bihor....joi, orele 20:00, parcarea de la Heat (pasajul Vulturul Negru)

be there mare? nu cred
oricum...eu o sa fiu acolo...dar numai cu bitza... (inca) mare va fi....cel putin 3 oltcituri 5 masini....BINISOR pentru INCEPUT!!!

ne vedem in 2sapt....
valib a scris:5 masini....BINISOR pentru INCEPUT!!!

ne vedem in 2sapt....

3 oltcit...1 peugeot...1 dacie
data viitoare sper,ca o sa vin cu olticania azi iar...oltcit meeting...de la amiaza pana seara.
aka....4 oltcituri...unul fiind in sesiune de reparatie

sambata/duminica...iar sesiune de reparatii...la rabla lu` ronee bihorul nu mai misca nimic? Bihorul nu prea mai misca nimic la rubrica asta, pt ca toti umbla cu masinile, n-au timp de internet!

Toata lumea e in concedii pe aicia sau in strainatate.

Ce mecanic de Oltcit stiti in Oradea?
Eu il stiu pe Istvan, in Iosia. Ma tot intreaba un prieten daca mai stiu vreunul, si nu stiu ce sa-i spun.

Cam costa un motor bunicel (nu ma astept sa fie nou , asa, informativ?

Salutare tuturor! mecanic stiu eu la salonta...pe mine....dar sunt disponibil doar cu programari pentru weekend (in rest sunt la timisoara)
ar mai fi cineva prin nufaru parca...tot ceva istvan parca...BH84MIS stie de el (are pe undeva nr de tel pus)

vreo 300ron e un motor...(depinde cum ai noroc...poate il iei si din 150ron, sau din 500ron)
din vreo 500ron iti faci alt motor almost new...(fara set motor nou, fara ambielaj nou), schimbat doar segmenti(daca nu sunt uzate camasile prea tare)+garnituri/simeringuri+cuzineti
ti-l fac eu daca vrei....

iti trebuie alt oltcit?
eu zic sa faci un efort sa mergi pana la galati...sa cumperi rabla lui Iulius, ca isi merita banii din plin
in rest....stiu un 11R destul de obosit ca aspect interior(600.000km), dar in stare impecabila la motor/parte mecanica, si la caroserie are doar 2-3 locuri mici de rugina.

Bine ai Re-venit...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Pagina 14 din 14
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum