Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cosmin din Timisoara

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salut, sunt Cosmin din Timisoara, am 20 de ani si am un Oltcit din 1986 de la varsta de 18 ani, asadar prima mea masina este Oltcit . Am gasit de curand acest forum si ma bucur sa vad cata pasiune aveti pentru aceste masini si mai ales imi imaginez cum cum arata o multime de Oltcituri la un loc la intalniri, asta dupa ce am vazut astazi 2 Oltcituri unul langa altul in Timisoara (record in cazul meu).
Din cate vad pe forum nu prea sunt oameni din Timisoara, pe sectiunea Timis fiind o activitate foarte scazuta .
Ma tot intreb de ceva timp daca e normal consumul lui PIERRE (Oltcitul meu), care bea aproximativ 18 litri/100 km....
Va rog sa ma iertati pentru off topic si va doresc numai bine.
Va salut, Cosmin, Timisoara. cauta la cluburi sunt pasionati in tm. salut!
pai de obicei oltcituri mai multe (2-8buc), in Timisoara, poti vedea in fiecare duminica, ora 18:00, in parcarea de la Billa (de langa Spitalul Judetean).
Dar in ultima vreme nu prea a fost activitate (a mea masina stricata, unii fara permis, unii cu munca, unii cu masina in lucru).
Duminica asta eu sigur o sa fiu pe acolo, si sper inca cativa oltcitisti:)
Intr-o vreme am lasat si fluturasi pe o gramada de oltcituri care ne sareau in cale...fluturas despre intalnirea noastra:)

nenea Cosmin, consuml e PREA MARE. In timisoara, plin trafic, trebuie sa fie 10, max. 12 litri. Afara un 7-8%. Hai duminica la intalnire, si stabilim cand ne intalnim sa iti reglam carburatorul (la intalnire nu prea ar fi indicat sa ne apucam de mesterit, caci nu vrem probleme cu vecinii, si nici nu da bine imaginii create. Doar ne intalnim, discutam, ne mai plimbam).

Daca nu poti sa vii la intalnire, poti sa ma contactezi duminica dupa-masa/seara si vedem cand ne uitam si la carburatorul tau

pune pozeee pozeeeee cu masina ta (poate o stiu din vedere) Sigur duminica asta nu pot sa vin la intalnire , dar sper ca pe viitor sa vin sa facem furori cu oltenii nostri .
Oltcitul meu este gri TM 05 JTU si are vopseaua pe cale de disparitie pe capota, din cate stiu pentru ca a fost turnat acid ...
As fi incantat sa se poata face ceva in privinta consumului pentru ca ma cam rupe la bani, asa ca il utilizez mai rarut...
Super tare ideea cu fluturasii la Oltcituri
Multumesc mult pentru raspuns si mai pastram legatura. salut!
pai ma suni cand vrei sa ma uit la masina ta (ai numarul meu de telefon sub avatarul meu).
Dar poti sa vii si pe jos...nu e problema:)
eu am un oltcit rosu, cu numere de bihor BH 66 ZZZ. Sigur iti sare in ochi, caci e lasat pana in pamant, e lowrider si scoate sunete de masina de raliu (mai mult se poate vedea prin complexul studentesc, sau prin girocului) ai vazut ca sunt olcitisti in tm. Sper sa ajung duminica la intalnire, asta daca se tine... Se tine?
Salutari tuturor. vezi in sectiunea cluburi. incarca niste poze cu buburuza ta sa o vedem si noi. http://www.imageshack.us/ teoretic intalnirea se tine.
practic, sper sa ajung si eu . Incerc sa ajung pe 6 in Timisoara, sa ma duc direct la meeting.

(vezi ca de obicei parcam in partea dinspre spitalul judetean). De venit stiu sigur ca va veni un baiat cu ford focus albastru, numere de MH (oltcitist far` de oltcit), george(jorj.l de pe forum), mircea (highvoltage), si sper sa mai adunam cativa. Sa nu te sperii daca lumea nu e punctuala ...mai ales daca vine de departe. daaaaa

cosmine...da poze cu masina ta nu pui???

hai ca rezolvam si capota aia intr-o zi...da o facem neagra:> asa...uite ca ai vazut si tu mai multe oltcituri la un loc:) (bonus...un citroen C4, si un ford focus)

carburatorul ala...hai sa il vedem pe zi, candva in weekend sa zicem.
Daca vrei, te ajut eu sa schimbi tamponul ala de motor...dar tot asa...in weekend
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum