Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

B 94 VYP
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Si in loc de comp. de bord, ce o sa-ti arate?? Un....ecran portocaliu? abea astept sa o vad live ... nebunie ce faci tu acolo Lascone
sa vedem reziltatul final poate in loc de comp de bord arata ceasul Vazut live si arata foarte promitator ! sa o vedem terminata !
COSMIN* a scris:poate in loc de comp de bord arata ceasul

si data un mic upgrade pistoane forjate de 81 mm
Frumoase camasi bre... merci bre,astept cu interes segmentii si vreme calda Vedem, vorbim. segmentii au venit ,sponsor gutmann

pistoane ,camasi .....ansamblate ,mai trebuie chef si timp
gata motorul 1.4T si gata farurile cu lupa Felicitari! Cand i faci un dyno test? Macar un cursa mica sa vedem cum faci de ras masini cu pretentii
bogdanlascu a scris:gata farurile cu lupa

Bogdane, baga si-o poza sa vaza si ochiu' nostru farurile cu lupa. De unde ai luat lupele? farurile se pot vedea pe 4 tuning.ro si sunt de fiat bravo
http://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/18817-oltcit-12trs-94-vyp/page-41.html azi am scos vip-u la o tura mica ,motorul suna bine ,pistoanele de g 60 merita bani ,la 1,4 bari cu avansul dat destul de mare nu detoneaza deci traiasca pistoanele de g 60 ,mare noroc cu vw ca face pistoane pt turbo care sa mearga si la oltcit Domnu Lascu nu participati la 4tuning days la Romexpo?
a fost odata cand masina nu era zgariata ,bara crapata etc............atunci am fost Si a facut mare faima atunci la otopeni gata si farurile mele cu geam clar
Foarte agresiv,ca "miezul"de sub capota!Imi place,bun! Ce bine o prinde... Mi se pare mie sau ati facut modificari la botul masinii!?
Domnule Lascu, sper ca v-a trecut supararea provocata de ,,oligofrenii" de pe forum, si sa scrieti in continuare pe forum. Sfaturile dumneavoastra sunt binevenite si mult dorite. Arata foarte bine si foarte agresiv .
Mai vrem poze ! Parca a renuntat la masca de dacie....asa e?

Pe la cursele de accelerare e vreo sansa sa va mai vedem? Ca in vremurile bune? I-am aratat aseara neveste-mii poza de mai sus si a intrebat "Asta e Oltcit?" da asta este un oltcit ca si celelalte pe cale de disparitie, la curse daca vor fi in buc legale cu placere daca o sa am bani de benzina Cum a rămas cu bordul? E gata? un mic retus
http://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/18817-oltcit-12trs-94-vyp/page-42.html#post3427039 Frumoasa masina, chiar ca ar merita o matrita facuta pt bara. Desi pe un Oltcit simplu ar arata a plug de zapada.
Poate un body-kit complet sa dea mai bine.
Si o intrebare, ca eram curios cand am vazut masina... Are si airbag functional ? Da, ies doo tzatze blonde Pai volanu' asta are airbag din cate stiu eu, intreb daca a cuplat si senzorul gata si vopseaua Pai si alte poze? Ca pana acum, e foarte bine facut, se imbina frumos si am inteles ca pica bine peste tot. Pune si o poza cu produsul finit Pozele tot pe 4tuning, ceva mai jos: http://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/18817-oltcit-12trs-94-vyp/page-42.html#post3429754 micul retus

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us cum modifici spoilerul? adica? Adica cum ii dai forme? Cum il bombezi? noul fundulet

Uploaded with ImageShack.us arata fain ...Doctore.. E foarte frumos cu internetul meu, ce il prind cu dipolul de la bulgari nu prind posterul ala de imagine cu rezolutia de 3648, e prea mare si nu mi se incarca poza... din ciclul nebunie am inceput proiectul modificari praguri, aripi fata+spate,ceva gen 156 gta chiar ma miram eu sa te limitezi doar la praguri poate ajung maine o fuga in bucuresti,iau aparatul foto cu mine?am ce poza? poti sa faci si poze....... Lascone asta...

Chiar ma gandeam dece nu face ceva cu crapaturile alea dintre praguri si aripile din fatza. Iote ca face! E interesant ca a acordat atentie la imbinarile aripilor cu spoilerele. Conteaza mai mult decat mi-as fi inchipuit. Ma repet dar asta e... modificarile estetice majore nu sunt pe gustul meu... INSA, apreciez in continuare "proiectul" VYP, in special pentru ca reuseste sa "atraga" TOATA imaginea masinii pe acelasi fagas, care duce pe o directie unica zic eu. Toate astea nefiind deloc simple! Putea sa "arunce" pe masina niste spoilere si praguri, fara nicio treaba cu restul designului masinii (cum se practica prin romanica) dar el a ales "The hardest way" iar rezultatele nu cred ca pot fi contestate, indiferent de gusturi.

Bravo Lascule! Spor la munca si idei originale! Imi place cum se imbina bara fata cu aripa, a facut o treaba de nota 10+. basca a se observa si spatiul minuscul dintre prag si usa...la majoritatea am vazut spatiu destul de mare acolo...la VYP nu A naibii de treaba Lascone ! Ti-a fost lene sa dai farurile jos! azi am terminat cu finisajele urmeaza o vopsea care sa tina pana la primavara,modificarile care probabil nu se observa asa mult la spoilerul fata cu aripa ,pragurile de fibra ,aripa spate umflata,imbinarea aripi spate cu bara spate.....bag la ele de vreo 2 luni
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum