Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Gabii

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
misto faza cu "pana se topeste un piston" - nu vreau sa o incerc...

A mea:
12 TRS din Oct 95,
Visiniu-metalizat
Motorul - aproape 190.000 km, totul otiginal in el mai putin 2 supape si trei culbutori...
Cutie de viteze GSA 5 (de 4 luni pe masina)
Interiorul putin lucrat: Tapitat usile pe interior, cu blanite (de fapt plus) rosii , bordul imbracat in piele (nu sunt multmit de cum a iesit), latralele de la usi si de la locurile spate imbracate tot in piele, plasticaraiele de la picioare, cele din portbagaj etc vopsite prin metoda "a' la Adrian" .
Mi-am pus lumini in partea de jos a usilor, ca sa nu mai calc noaptea in balti cand ies din masina (recomand la toata lumea, imi place cum se vad, sunt chiar practice) + o plafoniera de taran, de-aia mare rotunda cu neon, ca sa am lumina fratilor!!!
Am montat lumina si in portbagaj - foarte practica.
Am facut niste prize de aer in capota, din pacate cea din mijloc e facuta de un neprofesionist si a iesit naspa... o sa schimb capota cu totul
Am decupat aripile spate dupa metoda "a' la Stefan" si am sudat acolo marginile de la aripile fata, da e o idee cat se poate de PROASTA! Pt ca la viteza mare se creeaza turbulente si masina devine mai instabila... si nici nu arata prea fain. Deci : Unde gasesc fratilor 2 aripi spate originale, noi???
Era sa uit ce e mai important: Scaunele: Bancheta spate + spatarul tapitate tot cu plus rosu (am si io un fix, deh..) iar scaunele fata le-am schimbat complet, am pus de Toyota Celica, au si incalzire da pe aia o leg cand binevoieste Stefan sa isi faca nitel timp liber si pt mine . Oricum, scaunele sunt BETON - BETON (thanks Stefan!) chiar si cu 2 coaste rupte nu am avut probleme cu condusul si mersul pe serpentine . Cel al soferului are pana si reglaj lombar...

Urmeaza niste jante de Al- pe care le am- da m-am impotmolit ca nu am piulite pt ele... si nici cauciucuri (caut ceva gen 175 sau 185 / 80/13) si stau prost cu banii acum...

Urmeaza - daca gasesc - sa schimb aripile spate, sa pun originale + sa le umflu, ca arata mai bine decat hibridul pe care-l am io acum pe masina, si sa fac capota aia odata...

Iar la anul, probabil motorul, dupa care sper sa EMIGREZ si sa donez oltcitul la careva ....

Hai ca m-am luat cu vorba...
Poze n-am ca n-am aparat digital si oricum nu prea stiu io cum sa le pun pe net de la lucru... Incerc sa postez... poze...

asta e de anu trecut...

Anul asta:

inca una cu interioru:

...se observa praful de la pedale

Ce se mai aude cu masina ?

umbla/circula bine-merci

...este o poza chiar dupa revenirea la normal...dupa faza cu aripi decupate. Tot la Gabii a ramas? Tot la el e masina.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum