Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

dogy

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
sal oameni buni , masina mea este oltcit club rta din 93 albastru metalizat, motorul are 12000 de km si este comprimat made by myke si adica set 1300 pe chiuloase de 1100 cu strunjire din cilindrii si nu din chiuloasa, motorul estimez ca ar fi la 85 de cai, cutia este de 5 trepte gsa , toba finala sport(cam tiganie cu sistemul de prindere), cauciucuri michiline 165 pe r 13, amortizoare sport,alarma si inchidere centralizata, mp3 AEG cu statie sony si subwoofer Jbl de 125 rms si 500w maxim .
Masina ajunge la o viteza de 180 de km la ora , si pana la 110 foarte repede.
Uleiul in ea a fost mobil 15 w 40 si acum m-am dat pe Havoline 10 w 40.
Tot ce mai vreau sa investesc in ea ar fi numai benzina buna .
Probleme cu ea de cand am facut motorul nu am mai avut decat pana acum o luna cand am schimbat un piston, din cauza de forja nebuna prosteasca .

poze cu ea o sa fac maine si o sa-i fac si la motor si in interior .
am facut cateva poze
http://img102.imageshack.us/my.php?image=pict44754vm.png
http://img120.imageshack.us/my.php?image=pict44764ln.png
http://img44.imageshack.us/my.php?image=pict44823sp.png
http://img60.imageshack.us/my.php?image=pict44817vl.png ai o masina frumoasa....
Nucleu a scris:ai o masina frumoasa....

Trimis: 31 Aug 2005, 18:27
Abea acum ai vazut mesajul mai bine mai tirziu decit niciodata.

Si ca sa-ti raspund promt da, era o masina frumoasa:)

Sincer nu am mai intrat pe forumd e cand mi-am vandut masina, si acum imi aduc aminte de ea si de aventurile mele cu motorul.

Tare curios sunt sa mai stiu ceva de ea, acum din pacate nu am habar pe unde mai umbla!

In cele din urma am ajuns sa detin o toyota corolla si asa ca m-am mutat cu aventurile mele pe forumul dedicat toyotistilor

Dar uite ca mai imi face placere sa mai arunc un ochi si pe forumul acesta
Oare cat o mai fi rezistat motorul meu ? sau o fi saracul la remat:((

Salutare si sa auzim numai de bine! Chiar arata bine masina.Acum vad si eu imaginile.
Zici ca nu mai stii nimic de ea? cred ca a ajuns de mult la remat S-o fi tasat supapa aia? Cred ca omul o tine si acum in garaj si merge cu ea in concedii )

Eu am facut cu ea atunci parca 10000 de km si nu avea nimic, doar acel mic tacanit insesisabil de un sofer oarecare.Acum ca o mai fi rezistat inca 20 000 de km motorul e foarte bine ca doar pe acolo ma asteptam sa duca.

Acum imi aduc aminte pentru 5 cai sau ceva de genul cat am mai muncit la motorul ala sunt momente in viata cand dai orice pentru 5 cai putere , o toba sport cum aveam eu de stiau toti vecinii ca am ajuns acasa, o muzica pe masina care valora mai mult ca masina )
si multe altele:)

Iar acum dupa cativa ani, mi-am luat o masina silentioasa, nu aud mai nimic cand merg, muzica data incet cat sa zic ca e dat drumul la radio, mi-am luat un bonsai care in fiecare dimineata il ud si ii mai tai o frunzulita )

Deci vedeti cum se schimba omul ? eram si eu adolestent si la inceput de drum Am si eu o specie de motor la care tot sper sa dispara un sunet dinala de supapa lovita in piston ,pana acum merge bine dar are doar vreo 800 de km de cand e pe masina Daca l-ai comprimat atunci o sa mai dureze tacanitul, daca e normal motorul, e o problema inseamna.
Dar eu stiu ca dupa ce am comprimat motorul si i-am dat drumul era diesel la sunet.Apoi l-am desfacut iarasi, si se vedea unde lovea supapa in piston, si am mai luat de acolo cu smirghelul.

Acum toate povestea este pe aici prin forum, dar crede-ma ca l-a mine a mers. Este putin comprimat grav )
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum