Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

MM 03 JIG

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salutare .. pun si io ceva poze p-aici cu a mea ca abia am vopsit-o si astept niste pareri, comentarii, sfaturi, idei .. orice

Inainte ....

dupa :

Cam asa arata caroseria .. la partea de motorizare : motor 1299 de pe un gsa x3 , cutie in 5 trepte ro ... urmeaza sa ii schimb motoru ca asta e putin cam obosit. kill the fu`ck`in` painter!

dupa ce se usuca bine(2-3sapt)....te rog sa i-o duci inapoi...sa ti-o faca cum trebuie!(pe banii lui)
valib a scris:kill the fu`ck`in` painter!

dupa ce se usuca bine(2-3sapt)....te rog sa i-o duci inapoi...sa ti-o faca cum trebuie!(pe banii lui)

ce gasesti in neregula la ea? nu de alta dar si eu o am proaspat vopsita si vreau sa stiu dupa ce te ghidezi!

merci! in primul rand...buba mare: capota fata. NU ARE PIC DE LUCIU, acea dunga de vopsea proaspata e cam patrata la coltul aripii(langa faruri), si a cam urcat cu acea dunga.
In poza in care arata partea dreapta spate....e cu striatii....cred ca s-a imprimat ceva in vopsea. De fapt si aripa dreapta fata, acolo unde dunga de vopsea incepe sa urce...e imprimata cu ceva....sau si-o fi pierdut vopsitorul parul in ea
bube mici: separarea dintre cele 2 culori diferite....a fost facuta aiurea...zici ca a trasat cu pensula acea dunga, sau a avut ceva la 'bord'

cam atat la o evaluare din poze....
dar AdyF stie mai multe:)
valib a scris:in primul rand...buba mare: capota fata. NU ARE PIC DE LUCIU, acea dunga de vopsea proaspata e cam patrata la coltul aripii(langa faruri), si a cam urcat cu acea dunga.
In poza in care arata partea dreapta spate....e cu striatii....cred ca s-a imprimat ceva in vopsea. De fapt si aripa dreapta fata, acolo unde dunga de vopsea incepe sa urce...e imprimata cu ceva....sau si-o fi pierdut vopsitorul parul in ea
bube mici: separarea dintre cele 2 culori diferite....a fost facuta aiurea...zici ca a trasat cu pensula acea dunga, sau a avut ceva la 'bord'

cam atat la o evaluare din poze....
dar AdyF stie mai multe:)

Da asa e cum zice valib , sa nu mai zic ca ramele de la usi si pragurile sunt vopsite cu pensula ma arata bine masina si i-mi place dar unii sunt roboti pe aici......bogdan a spus sa nu mai fiti offtopic si voi ca oile dupa turma....putin respect. a cui masina arata bine?

roboti fiind.....?
pai a cerut omu` parerea despre masina
dogy a scris:ma arata bine masina si imi place dar unii sunt roboti pe aici......bogdan a spus sa nu mai fiti offtopic si voi ca oile dupa turma....putin respect.

Eu am pus pozele si am zis sa va dati cu pararea , am zis clar pareri pro si contra nu ma deranjeaza ... deci nu e nici o problema si nici nu suntem offtopic , zic eu.sa ne zica bogdanlascu daca suntem offtopic ... da chiar roboti sunte-ti bogdan a facut topicul ca sa-si spuna fiecare ceva despre masina lui nu sa comentam daca e culoarea misto sau mai stiu eu ce...robotilor, ce ar fi insemnat ca sa zic si eu ce parere aveti de stropitorul meu: are jet sau nu are? dogy....te-ai maturizat?
din moment ce omul a cerut pareri in legatura cu masina lui, nu vad de ce sa nu-i raspundem, ca doar intr-un final e vorba de masina lui, si despre acest subiect e acest topic. omule aici e topic pt descrierea masinii fiecaruia si nu a comentarii unei masini anume, e clar? daca omu a spus insemna ca si el este off topic.Pune detalii si tu despre masina ta ca sa fim on topic, fara suparare.Deci de la culoarea de vopsea o sa se ajunga pana la planetare si mai stiu eu ce.....deja cred ca am stricat topicul asta terminati ba ca ne bate ...

Ma e o idee, galbenul e frumos, executia ...
macar ai iesit ieftin ?

ciripel, see u to-morrow.
si scriu asa cu cratime aiurea cum iti place tie, ca suna mai a romanescul "te-omor-io" Arata bine masina ,frumoasa combinatie!
Ce mai face acum masina? Acum sta intr-un garaj si asteapta sa ii fac transplant de motor plus alte chestii.Vopseaua nu mai e chiar asa , pe partea stanga am avut un accident si a fost revopsita dar nu am reusit sa mai scot culoarea de jos la fel cum era inainte. Momentan nu o mai folosesc decat ocazional.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum